Z zagranicy

Trwa mobilizacja państw świata w ratowaniu aborcyjnych biznesów

Dania przekaże 37 mln dolarów dla proaborcyjnych organizacji zagranicą, aby pomóc zrekompensować wycofanie się Stanów Zjednoczonych z finansowania międzynarodowego funduszu aborcyjnego – poinformował premier tego kraju Lars Lokke Rasmussen.

– Jest to jasny sygnał dla Ameryki. Jeżeli ktoś upuści pochodnię, inny musi ją podnieść. Świat potrzebuje przywództwa – oświadczył Rasmussen w telewizji DR.

– Dania nie może zastąpić USA. Jesteśmy małym krajem w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi, ale głos wolności jest potrzebny w świecie, gdzie są wojny i konflikty – mówił, nawiązując do twierdzeń feministek domagających się aborcji na życzenie, że odmawia im się „wolności” od dzieci raz poczętych oraz radości życia.

Tym samym Dania poszła w ślady Kanady. W lipcu liberalny rząd kanadyjski z premierem Justinem Trudeau na czele ogłosił, że przekaże 241,5 mln dolarów na wprowadzanie i promocję antykoncepcji i aborcji w krajach rozwijających się, w szczególności w Afryce, jako część zobowiązania do zapewnienia globalnego dostępu do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz seksualnych i reprodukcyjnych praw”.

Jak na ironię Duńczycy angażują się w działalność aborcyjną podczas gdy sami mają poważne problemy z dzietnością, natomiast rząd musi wprowadzać różne programy mające zachęcić obywateli do posiadania dzieci.

Mobilizacja państw świata zachodniego w celu ratowania aborcyjnych biznesów trwa od chwili, kiedy obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdecydował o wycofaniu się kraju z finansowania aborcji zagranicą.

Źródło: LifeSiteNews

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

74 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra