Z zagranicy

Kim Jong-un: Obłąkany Trump drogo zapłaci za groźby pod adresem Korei Północnej

Północnokoreański przywódca Kim Jong-un oświadczył, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump „drogo zapłaci” za swoje groźby zniszczenia jego kraju – przywódcy obydwu państw w kuluarach szczytu ONZ w Nowym Jorku nie szczędzili sobie docinków.

Groźby Kim Jong-una nastąpiły po tym, jak we wtorek Donald Trump powiedział w swoim przemówieniu, że USA posiada wszelkie środki, aby „totalnie zniszczyć” Koreę Północną, jeżeli zawiodą wszystkie środki prowadzące do rozbrojenia tego kraju z broni nuklearnej.

Kim Jong-un określił Trumpa mianem „drania i gangsetera igrającego z ogniem”. Dodał, że „ten biznesmen zamieniony w prezydenta” jest „niezdatny do sprawowania prerogatywy najwyższego dowództwa kraju”.

W czwartek słowa Trumpa skomentował szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, który określił je w nieformalnej rozmowie jako „militarną histerię”. – Potępiamy nuklearne i rakietowe przygody Pjongjangu, jednakże militarna histeria to już nie tylko impas… to klęska – powiedział Ławrow.

Rosyjski minister spraw zagranicznych podkreślił, że „nie istnieje żadna alternatywa dla politycznych i dyplomatycznych sposobów uspokojenia sytuacji” na Półwyspie Koreańskim. Jednocześnie wezwał międzynarodową społeczność do wsparcia wspólnej rosyjsko-chińskiej propozycji rozmów w celu zażegnania kryzysu. Propozycja uznaje negocjacje między dwiema stronami za możliwe, jeżeli Pjongjang zgodzi się wstrzymać testy rakietowe i nuklearne w zamian za zawieszenie corocznych manewrów Korei Południowej i USA. Amerykańska ambasador przy ONZ określiła tą propozycję jako „obraźliwą”.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

132 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra