Kościół

Pójść za pragnieniem do końca

Medytacje ewangeliczne z dnia 28 września, czwartek, Łk 9,7-9.

Tetrarcha Herod usłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Jezusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że Eliasz się zjawił; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Lecz Herod mówił: Jana ja ściąć kazałem. Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę? I chciał Go zobaczyć.

Co musi być w człowieku takiego, że gdy słyszy o cudach, rodzi to w nim niepokój? Cud to wydarzenie, które odbywa się w nadprzyrodzonym porządku z pominięciem ciągu przyczynowo skutkowego. Po prostu ktoś na przykład zostaje uzdrowiony, choć nie otrzymał lekarstwa. Jeśli cudu dokonje Jezus Chrystus, cego tu się bać?

Herod żył grzesznym życiem, dlatego nie było w nim radości z powodu cudów jakich dokonywał Jezus. Słuchał co mówili ludzie na Jego temat, pewnie chciał Go jakoś po ludzku zrozumieć, ale nic nie pasowało do Osoby Jezusa Chrystusa.

Właściwie nietrafność ludzkich analiz jest niepotrzebną stratą czasu dla każdego. Tak naprawdę lepiej jest skupić się na pragnieniu. Na tej naturalnej tęsknocie za Synem Boga. Herod też ją miał, jest przecież wyraźnie napisane, że „chciał Go zobaczyć”. Kazdy ma w sobie to pragnienie.

Gdybyśmy chcieli odkrywać w sobie tę tęsknotę, owo nieustanne chcenie zobaczenia Jezusa Chrystusa, gdybyśmy za tym pragnieniem szli, ale tak do końca, bez lęku przed kategorycznym odrzuceniem tego, co w tym świecie daje nam wygodę i przysłowiowy spokój, mielibyśmy naprawdę szczęśliwe życie mimo wszystkich burz, a na myśl o dokonywanych przez Chrystusa cudach czulibyśmy prawdziwą radość!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

147 komentarzy

147 Komentarzy

  1. Dadado Veig

    9 listopada 2017 at 19:32

    Very good post. I’m facing some of these issues as well..|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra