Z kraju

„Martwi mnie ta wsciekłość” – powiedziała p. Zofia Romaszewska

romaszewska

„Nie zniszczyłam obozu dobrej zmiany, ale go uratowałam.” – powiedziała we wczorajszej porannej rozmowie radiowej w RMF FM pani Zofia Romaszewska, człowiek walki o wolność, legenda KOR, a aktualnie doradca prezydenta.

Uratowała jak twierdzi przed reformą, która nie do końca zasługuje na miano reformy.

Całej jej wypowiedzi przyświecał klimat obnażającej się coraz bardziej, trudnej  relacji prezydent – PiS, co wynika z oficjalnych sformułowań padających z asercją pod adresem chociażby Ministra Sprawiedliwości.

Pani Romaszewska publicznie wezwała Zbigniewa Ziobro do rzeczywistego rozbijania układów w sądach i prokuraturach, które nazwała rodzinnymi, czy mafijnymi.

Pani Romaszewska przypomniała także kilkukrotnie, że od dwóch miesięcy, od kiedy obowiązuje ustawa niezawetowana przez prezydenta, Minister Sprawiedliwości może to robić, ale nie robi i jeśli nie weźmie się do tej pracy, to powinien  według niej zostać zwolniony.

„To była zasadnicza reforma – mówiła p. Romaszewska – jeśli chodzi o możliwość zmian kadrowych w sądach, o które chodziło. Chodziło o to by była możliwość, aby porozbijać układy rodzinne, mafijne różnego typu…”

Doradca prezydenta przypomniała też, że pan Ziobro jest również prokuratorem generalnym i ma podporządkowaną hierarchicznie prokuraturę, ma więc rzeczywistą władzę pozmieniać tych ludzi, niezrozumiałe jest więc, dlaczego wciąż tego nie robi.

Ponadto p. Romaszewska bardzo mocno podkreślała, że Sąd Najwyższy sądzi w niewielu przypadkach, a w dziesiątkach tysiącach spraw sądzą sądy powszechne i to tam nie ma wciąż widocznych zmian, które są konieczne!

„Chciałabym dążyć – powiedziała doradca prezydenta – do takiego państwa, gdzie istnieje dziennikarstwo sądowe i rzeczywista kontrola społeczna sądów, gdzie można zaprosić swoich znajomych i oglądają sprawę, i sprawa toczy się dzień po dniu, a nie raz na miesiąc, raz na trzy miesiące, raz na pół roku i potem toczy się siedem lat zamiast dwa dni. Jest to kwestia organizacji sądu. […] Ja osobiście miałam taki właśnie proces.” – oczywiście dodajmy, że za czasów PRL szybkość rozwiązywania sądowych spraw bywała ekspresowa z wiadomych powodów.

O konflikcie politycznym na linii PiS – Prezydent natomiast padł następujący komentarz:

„Mam nadzieję że my jesteśmy wszyscy razem. Byłoby to głupotą, gdyby było inaczej. Ta wściekłość bardzo mnie martwi” – mowa o okładce tygodnika Sieci, na której padło pytanie od Jarosława Kaczyńskiego: „Czy prezydent jest jeszcze z nami?”.

Gazeta Polska z kolei według pani Romaszewskiej niesłusznie pisze, że prezydent wstrzymał reformę, a jej samej jest z powodu takiego ujęcia spraw przez GP bardzo przykro.

Samych polityków pani Zofia podsumowuje bardzo jednoznacznie:

„Prezydent Duda jest jednym z nielicznych polityków, który się nie oderwał od rzeczywistości całkowicie. Politycy mają tendencję fruwać 10 centymetrów nad ziemią, wszyscy. Prezydenta staramy się ściągać na dół.”

W sprawie trudnej relacji na linii Duda – Maciarewicz pani Romaszewska konkluduje, że to jest problem męskiego ego, jeśli natomiast chodzi o jej ocenę rządu, to ma nadzieję, że dojdzie do jego rekonstrukcji, ale wolałaby nie mówić co sądzi na ten temat. Według niej niektórzy ministrowie powinni odejść.

Nasz komentarz jest taki: Jeśli padają publiczne słowa na okładka gazet od szefa PiS-u typu, czy prezydent jest jeszcze z nami, a od doradcy prezydenta z kolei publicznie poprzez media padają określenia typu: „wściekłość” względem owej okładki, ponadto padają też publiczne wzywania ministra sprawiedliwości, żeby się po prostu wziął do pracy w sprawie rozbijania układów mafijnych w prokuraturach i sądach, to o jakiej współpracy na linii prezydent – rząd my mówimy?

Z prostej, logicznej implikacji wynika, że jeżeli ludzie ze sobą współpracują na poziomie szczerego porozumienia i dobrej woli, to nie muszą się wzajemnie prowokować, czy wymieniać swoje wzajemne oczekiwania wobec siebie po przez żaden kanał medialny. Najwyraźniej mamy do czynienia z próbą sił i chęcią zdobywania plusów w opinii publicznej. To nie jest dobre dla naszego kraju.

źródło: RMF FM

fot.: PREZYDENT.pl

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

41 komentarzy

41 Komentarzy

 1. piotr w.

  28 września 2017 at 10:08

  nowa ikona nam zajaśniała…. po heni krzywonos to nic nie zdziwi……. ale niesmak pozostał…. andrzej się zeszmacił.

  • panMarek

   28 września 2017 at 13:31

   Tak, tak.
   Zofia Romaszewska i Kachał jest suwerenem a nie jakiś tam niedobity w IIWŚ „naród polski”.
   Śmieszny człek zapytał niekumatą staruszkę-żydówkę Zofię Romaszewską a nie zapytał o zdanie np. Stanisława Michalkiewicza, który jest wybitnym prawnikiem.
   Śmieszny człek w ten sposób się skończył. Jarosław wystrugał go z niczego w dwa miesiące a on dokonał swego resetu starą żydowinką, Zofią Romaszewską w 4 minuty.
   Geniusz i tyle.
   Dodam, a co niby może stworzyć ten jego skład kancelarii i jego biura: żydzi, adwokaci mafii, zbrodnicze komunistyczne służby i członkowie Unii Wolności?
   Tylko szajs jakiś. I tak się stało. Miliony pokrzywdzonych i podeptanych w sądach będą mogły złożyć skargę nadzwyczajną jak już im obśmieją ich skargi zwyczajne. Tak się robi jaja z naiwnych Polaczków.
   Za zawetowanie tych dwóch ustaw ob. Duda jest u mnie skończony.

   • Myamaar

    28 września 2017 at 22:20

    Dla mnie był skończony , gdy nie pokazał się na marszu niepodległości w 2015 . A sama „reforma” to robienie wody z mózgu pogubionego ludu pisowskiego , niesprawiedliwosc wyrokowania pewnie pogłębi się „na złosć Kaczorowi” , bo system pozostanie jaki był . co najwyżej Żydy bardziej nowogrodzkie wymienią Żydów bardziej Czerskich na stołkach w SN

  • Tomek

   28 września 2017 at 22:12

   Jak to mówił kiedyś Wałęsa, „kto nie z Mieciem, tego zmieciem”. Widzę, że w PiS podobne myślenie zapanowało. Nie daj Boże, ktoś się odezwie przeciwko jego świętobliwości, jaśnie nam panującemu, słońcu obu Ameryk i Wszechświatów, krynicy mądrości, oazie spokoju, rzece przenikliwości, santo subito Jarosławie i jego wiernym pachołkom… No to UBek (nieraz 18 letni…). No to zdradziecka morda. Czy ty wiesz, Piotrze W., kim jest pani Romaszewska?

   • Marian

    29 września 2017 at 00:19

    A kim jest?
    Tylko bez szczegółów, z których trzeba będzie się tłumaczyć przed „niezwisłym sondem” 😉

 2. kogel

  28 września 2017 at 10:17

  Albo znów manipulują gazeciarze a Duda z Kaczorem sie dogadują…
  Jeśli sprawa z Ziobrem jest prawdziwa że może ale „nie orze” to już jest skandal..
  Macierewicz niech robi swoje-potrzeba nam sprawnych sił obronnych

  • Danka

   28 września 2017 at 17:36

   Bzdurzy pani Zosia. Ziobro poprzesuwal juz prokuratorow i nie bedzie na pewno robil tego na wiariata jak….

 3. Danka

  28 września 2017 at 10:21

  Pani Zosia odgrywa sie z corka Agnieszka za TVBieslan? Tatus stale senator etc.postaral sie o odszkodowanie za odsiadke 2 letnia za dzialalnosc opozycyjna w stanie wojennym.Tysiace ex-uwiezionych nie dostalo nic, w tym Artur Holka z Wroclawia,tak pobity31 sierpnia 82 ,ze szczeke mu wstawiali na swoje miejsce i do dzis lezy sparalizowany w lozku.Wpiszcie w google.Romaszewski zgarnal 240 000 zl.

 4. Adamsky

  28 września 2017 at 11:06

  Kolejna KOR owska legenda. Przecież KOR jak i Unia Wolności składała się w 99% z narodu wybranego dlatego taka chemia na linii Duda-Romaszewscy. Przynajmniej to dowodzi że Ziobro jest Polakiem skoro tak go atakują. Nie mogą tego zrobić otwarcie bo Polacy mogą się pokapować, że tu wcale nie idzie o podziały lewica-prawica, PiS PO tylko podział jest na tle etnicznym czyli Polacy – oni.

  • andzia

   28 września 2017 at 11:28

   Warto obejrzeć aktualną debatę nt. mniejszości narodowych w Polsce. Szczególnie wypowiedzi Leszka Żebrowskiego (2).https://www.youtube.com/watch?v=BYQKsahQkvk
   Temat w Polsce zamilczany, choć szczególnie aktualny.

  • LSED

   28 września 2017 at 15:08

   Przechowalnię stalinistów o nazwie KOR założył komunista cheguevarysta Macierewicz, gudłaj Naimski oraz naczelny mason PRL (i przy okazji polityczny i ideologiczny ojciec obu Kaczyńskich)- Lipski. Dlaczego zatem nie ma chemii między rezydentem Andrzejem i ministrem wojny Antkiem?

  • jok

   28 września 2017 at 23:12

   Adams – a jeśli ów „atak” jest pozorowany, by symulować walkę polityczną, istnienie dyskursu społecznego, istnienie „sporu na racje”, a także po to by zwiększyć szum informacyjny itd itd? Jeśli reformy są tak naprawdę „reformami”, które intencjonalnie/umyślnie, a nie z przeoczenia czy „przedobrzenia” są mocno radykalne, by powodować opór: szeroki i łatwy do propagandowego wyjaśnienia? Czyż lustracja w 2005-06 umyślnie nie dotyczyła zbyt szerokich kręgów?
   Po to by potem tłumaczyć: „chcieliśmy dobrze, ale nie wyszło?”
   Oczywiście, certolenie się z „umiarkowanymi reformami”, które się rozmyją w końcu, też do niczego nie prowadzi.

   Nie zmienia to jednak tego, ze mam tu wrażenie pozorowania działań i „sporu w rodzinie” , uwzględniając wszelki odłamy „rządowe”, prorządowe i „antyrządowe”, opozycyjne. Oczywiście eskalacja nawet pozorowanego sporu, może być pretekstem do reakcji Unii E., a może wręcz ma być?
   Te wszystkie wątpliwości nie zmieniają faktu, że w moich oczach „rząd wygląda korzystniej”, gdyż „opozycja” budzi wyłącznie niechęć i to skrajną

 5. Masław

  28 września 2017 at 11:10

  Gumiś-Duda się skompromitował, dopuszczając tę sprzedajną babunię do koryta.Chce córeczce załatwić etat , bo pani Agnieszka przecież niczego nie potrafi? Czyli musi mieć fuchę w jakimś Biesłanie, bo na wolnym rynku, to na kopciucha się nie nadaje.

  • LSED

   28 września 2017 at 15:10

   Maliniak nie dopuścił tej babuni do koryta. Ona i jej cała wyjątkowo szkodliwa rodzinka (o korzeniach sanacyjno-komunistycznych) siedzi przy korycie cały czas.

 6. kwal

  28 września 2017 at 11:13

  Żydzi mieszkający w Polsce a do takich należy pani Romaszewska nigdy nie zintegrowali się z narodem Polskim tym samym nigdy nie będą reprezentowali Polskiej Racji Stanu. Talmudyczne bzdury którymi mają nafaszerowane swoje głowy nie pozwalają im docierać do prawdy, że swojego ojca mają diabła…Zawsze będą mieszać, knuć intrygi, napuszczać jednych na drugich, mścić się a jak trzeba to i mordować….i to dzieje się od stuleci…

 7. Piotr

  28 września 2017 at 14:19

  Jak długo jeszcze będziemy znosić wypowiedzi takich bab.To źle świadczy o Dudzie.

 8. Danka

  28 września 2017 at 17:46

  Skad wiecie,ze ona jest Zydowka? Sodowa jej uderzyla i odgrywa sie za TV BESLAN, ktory prowadzila zdaje sie jej corka Agnieszka Romaszewska-Guzy,zreszta zdolna, ok osoba. Niestety, juz w obozie UWoli.
  Pani Zosia niech sobie uswiadomi,ze dzieki tak funkcjonujacemu SN wepchali nam okraglostolowi Kwasniewskiego, podwojnego klamce : co do wyksztalcenia-w zywe oczy lgal swoim profesorom, ze ma dyplom. Pamietam jeszcze taki news z jego uczelni, jak wypowiadal sie jakis profesor grzebiac w aktach,ze Kwasniewski nie obronil magisterki. Pisza w wiki,ze nie dotarl nawet do konca zajec.Jak taki bezczelny lgarz moze byc prezydentem? Okazalo sie,ze moze i to dwie kadencje-kwestia mediow, lansu i ,a moze zwlaszcza jakosci wystawionych lkandydatow z innych opcji / mozna wystawiac niewybieralnych, w czym pan prezes ma niewaskie doswiadczenie co do prezydentow miast Poznania, Wroclawia, Krakowa, Gdanska. Tu Potezna rola Komitetow Spolecznych ,ktore juz teraz powinny ruszac z tematem …. I wygraja.
  Drugie kolamstwo, to jak donosi warszawska gazeta…Tego nie sprawdzal SN? To ,co to za sad? Odpowiada przed Narodem.Kto odrzucil podobno 700000 protestow wyborczych w sprawie wyboru Kwasniewskiego, jako klamcy co do wyksztalcenia wyzszego? Klamca mial zostac prezydentem RP? I to SN uznal,ze mozna klamac i dostac tegoz sadu poparcie, Pani Zosiu.
  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4000-mamy-teczke-kwasniewskiego-dokumenty-dotyczace-wspolpracy-bylego-prezydenta-z-sb-wreszcie-jawne

  • kwal

   29 września 2017 at 10:16

   Szanowna Pani Danko ! Zbigniew Romaszewski – Aaron Spilkerstein…

  • kwal

   29 września 2017 at 10:23

   Lista zakonspirowanych Żydów (539/830)
   Prawdziwe nazwiska niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o: 1)
   Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW…

 9. Danka

  28 września 2017 at 17:49

  A tu jeszcze ciekawostki bardzo wazne:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/PiS-Miller-i-Piwnik-winni-umorzeniu-sprawy-FOZZ-377075.html
  Piwnik ma byc kandydatka na sedzie KRS /wg salon24.pl dzisiejszy news/

  • Danka

   28 września 2017 at 17:55

   Pomylka, Piwnik na szefa KRS.

 10. Danka

  28 września 2017 at 17:54

  A ten pan JanK. to tez taki jakis byl nietykalny.Spotykal sie ze szpiegami, zalatwial niekorzystne interesy dla Polski,a Komisje Sledcza ws Afery Orlenu zamkneli tak sobie jakos bez wyjasnienia. Kase wzieli za udzial, choc niektorychy to drogo kosztowalo:
  posla Gruszke -przewodniczacego otrutego /po wypiciu kawy dostal nagle wylewu/, Konstanty Miodowicz -swietny w tej komisji zaplacil tez zyciem- szedl sobie i nagle sie przewrocil i smiertelnie rozbil glowe. Byly sygnaly,ze to napad i morderstwo,ale szybko ucichly jakos tak sobie. Koledzy z PO nie byli ciekawi, co z tak swietnym i dociekliwym czlonkiem Komisji? Kulczyk z Giewrtychem na Jasnej Gorze jako wiceorzew. Komisji i swiadek/ Kulczyk/ tak sobie sie spotkali -podobno ojcowie paulini im przygotowali cichy kacik,wcale nie w nawie srodkowej, jak myslalam….

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4843-wielka-ucieczka-kulczykow-spadkobiercy-zmarlego-miliardera-w-tajemnicy-wyprowadzili-sie-z-polski

 11. AREK

  28 września 2017 at 19:32

  MÓWIĄC KRÓTKO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ZDRADZIŁ WYBORCÓW I TYLE!
  KIEDY ODTAJNI ANEKS WSI I CZY W OGÓLE MA TO ZAMIAR ZROBIĆ!

  • Jan

   28 września 2017 at 22:16

   Lepiej niech nie odtajnia, bo będzie taki wstyd dla Antoniego, że żadne p…..e o smoleńskich brzozach tej wtopy nie zmiecie…

 12. mikst

  28 września 2017 at 23:24

  Oj naiwna staruszko

 13. Weronika

  29 września 2017 at 05:14

  Pani Romaszewska – oderwana od rzeczywistości ,
  przekonana o swojej wyższości i nieomylności.
  Pan Prezydent skompromitował się w moich oczach informując ,
  że zawetował Ustawy , bo tak poradziła mu Zofia Romaszewska.

 14. z-k

  29 września 2017 at 09:02

  Eeeee! Po pierwsze to RMF FM nie jest źródłem uwagi wartym. Po drugie to pan prezydent już swoją paradą po Kielcach w czarnym kapeluszu udowodnił co jest ważne i jak każdy z poprzedników musi mieć swojego Ziomecko-Bartoszewskiego, który teraz ma na imię Zofia. Państwo R. już po owej słynnej fakturze wystawionej polskim podatnikom za swoją walkę „o wolność naszą” powinno odejść w niebyt a tymczasem nadal „doradza” i robi politykę wschodnią uszczęśliwiając kresowych Polaków.

 15. uninstall displaylink

  10 października 2017 at 08:53

  nice posts, the good article haha! the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF,download free pc cleaner now , speed up your pc 500%
  uninstall displaylink http://www.airysoftware.com/info/uninstall-displaylink.htm

 16. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:05

  Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!|

 17. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 16:52

  Hi there mates, how is all, and what you want to say on the topic of this paragraph, in my view its in fact remarkable in support of me.|

 18. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  17 października 2017 at 19:23

  Hi there, yup this paragraph is genuinely fastidious and I have learned lot of things from it on the topic of blogging. thanks.|

 19. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 22:53

  Hi there mates, how is everything, and what you want to say about this paragraph, in my view its truly amazing in support of me.|

 20. Taylor Swift Look What You Made Me Do mp3

  17 października 2017 at 23:26

  This is really fascinating, You are an overly professional blogger. I have joined your feed and stay up for in quest of extra of your fantastic post. Additionally, I have shared your web site in my social networks|

 21. Dadado Veig

  17 października 2017 at 23:28

  Appreciate this post. Let me try it out.|

 22. Free mp3 Download

  18 października 2017 at 00:08

  I all the time emailed this webpage post page to all my associates, since if like to read it afterward my friends will too.|

 23. Grupo Coral presidios

  18 października 2017 at 01:45

  Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a weblog site? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit familiar of this your broadcast offered shiny clear concept|

 24. Umanizzare presídios

  18 października 2017 at 04:16

  Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?|

 25. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 05:19

  I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this website is truly good.|

 26. Lelio Junior

  18 października 2017 at 06:16

  I got this site from my buddy who informed me regarding this website and at the moment this time I am visiting this web site and reading very informative articles here.|

 27. MAGA

  18 października 2017 at 09:32

  }

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra