Z zagranicy

Król Arabii Saudyjskiej w swojej łaskawości zezwolił kobietom prowadzić samochód

Król Arabii Saudyjskiej, Salman wydał dekret, na mocy którego kobiety będą mogły prowadzić samochód. Do tej pory był to ostatni kraj na świecie, w którym było to zakazane.

Decyzja króla ma wejść w życie najpóźniej do czerwca 2018 roku. Król Salman ostatnio zaczął wprowadzać prawa łagodzące restrykcyjne zakazy wobec kobiet. W ubiegłą sobotę Saudyjki po raz pierwszy w historii królestwa weszły na stadion narodowy w Rijadzie, gdzie mogły uczestniczyć w uroczystościach związanych z obchodami 87. rocznicy założenia państwa.

 

Arabia Saudyjska to jeden z ostatnich krajów na świecie, gdzie kobiety trzyma się ściśle według prawa Szariatu. Przykładowo nie mogą one wychodzić z domu bez burki, a jeśli nie towarzyszy im mężczyzna, czy nie mają prawa samodzielnie podróżować.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

103 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra