Z zagranicy

Duńska armia pilnuje granicy z Niemcami z powodu „uchodźców”

160 uzbrojonych duńskich żołnierzy ma wspierać policję na granicy, wzmocnionej w styczniu 2016 z powodu kryzysu migracyjnego. Premier Lars Loekke stwierdził, że wprowadzenie kontroli na wewnętrznych granicach unijnych zalecane przez Komisję Europejską ma obowiązywać jedynie przez określony czas. według duńskiej agencji Ritzau

Decyzję skrytykował premier graniczącego z Danią niemieckiego landu Szlezwik Holsztyn. Daniel Guenther obawia się, że wydłuży to czas przekraczania duńsko-niemieckiej granicy. – Pojawienie się duńskich żołnierzy na granicy dodatkowo spowolni czas kontroli granicznej – powiedział Guenther podczas wizyty w Kopenhadze. Według relacji niemieckich mediów, miał on też powiedzieć duńskiemu premierowi, że ma nadzieję iż będzie to tylko czasowe rozwiązanie.

Wrogie pomysłowi są również organizacje pozarządowe. Zarzucają władzy, że pod pretekstem zapewnienia bezpieczeństwa na granicy premier Danii Lars Loekke walczy z opozycją, bo wojsko pojawiło się też na ulicach miast. Organizacja Demokratiske Tanker ma też pretensje do mediów, że te nie reagują w sposób właściwy na ograniczanie swobód obywatelskich w Danii.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

125 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra