Z kraju

Leszek Żebrowski nawołuje do walki z antypolskimi kłamstwami środowisk żydowskich

W wywiadzie „Leszek Żebrowski dla Frondy: Żydzi żerują na fałszywych stereotypach z epoki PRL” udzielonym Luizie Dołęgowskiej, znany historyk stwierdził, że „w stosunkach polsko-żydowskich jest wyraźna nierównowaga i w miarę upływu lat ona nie maleje, a dysproporcje nawet powiększają się”.

 

Zdaniem Leszka Żebrowskiego za stan patologicznej cenzury i niedomówień odpowiada polska strona mająca niezdrowe kompleksy. Zachowanie polskiej dyplomacji wobec Żydów nie ma uzasadnienia.

W kwestii bezpodstawnych żądań przekazania mienia należącego do obywateli II RP żydowskiego pochodzenia, zmarłych i nie mających spadkobierców, organizacjom żydowskim, Leszek Żebrowski uważa, że „mienie tych obywateli polskich, pochodzenia żydowskiego i mienie instytucji i organizacji żydowskich nie może być przekazywane osobom i instytucjom, które nie mają do tego tytułu prawnego, gdzie nie ma ciągłości istnienia tych instytucji. W analogicznej sytuacji mienie obywateli polskich i polskich organizacji przeszło na skarb państwa”.

W kwestii szkalowania Polski i Polaków przez żydowskie instytucje ”historyczne”, zdaniem Leszka Żebrowskiego, Polska nie może zgadzać się na kampanie nienawiści wobec Polski i Polaków, oraz nie może finansować takiej antypolskiej działalności.

Leszek Żebrowski uważa też, że nie można z pieniędzy podatników finansować, wspieranej przez środowiska żydowskie, antypolskiej sztuki, filmów, przedstawień, „które bardzo boleśnie ranią nasze uczucia, bo przedstawiają nieprawdziwy, zakłamany obraz naszego narodu”.

Zdaniem Leszka Żebrowskiego Żydzi „w Polsce i ich organizacje” żerują na fałszywych antypolskich komunistycznych stereotypach szkalujących Narodowe Siły Zbrojne, i promują antypolskiego bajkopisarza Grossa szkalującego bezpodstawnie Polskę i Polaków.

W wywiadzie dla Frondy Leszek Żebrowski przypomniał, że „według powszechnego przekonania, opartego na empirycznych obserwacjach, po 1944 r. w Polsce Ludowej społeczność żydowska była mocno faworyzowana. Ogromny udział Żydów w Urzędach Bezpieczeństwa, Informacji Wojskowej, KBW, sądownictwie i prokuraturze wojskowej (czyli w komunistycznym aparacie represji) jest faktem i nie da się tego zanegować i zbyć epitetem antysemityzmu. Przecież nawet środowiska żydowskie i ich prominentni przedstawiciele w jakiś sposób zaakceptowały nazwę tego zjawiska jako „żydokomuna”.

Ci ludzie w olbrzymiej większości przewinęli się podczas wojny przez bandyckie oddziały Gwardii i Armii Ludowej, partyzantkę sowiecką itd. Po wojnie był kult tych formacji, przedstawianych jako „święte”, bez żadnej skazy. A przecież zbrodnie, popełniane były przez nie na masową skalę!”

Zdaniem Leszka Żebrowskiego środowiska lewicowe, w tym i żydowskie, nie chcą się pogodzić z prawdą, naprawdę reagują agresją i histerią, bo przez dekady uprawiali antypolską tandetna propagandę”.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

115 komentarzy

115 Komentarzy

 1. home security cameras systems

  12 listopada 2017 at 01:58

  Safeguard family from problems?

 2. home security systems reviews uk

  15 listopada 2017 at 19:30

  To protect family from impairment?

 3. contract phones encapsulate

  16 listopada 2017 at 03:13

  Hey very nice blog!

 4. Gerald Valdivieso

  26 grudnia 2017 at 23:16

  No matter if some one searches for his necessary thing, therefore he/she wants to be available that in detail, so that thing is maintained over here.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra