Janusz Korwin-Mikke poleca książkę demaskująca szkodliwość Unii Europejskiej

W czasie swojej wizyty w Częstochowie, podczas spotkania z dziennikarzami, prezes partii Wolność europoseł Janusz Korwin-Mikke, zachęcał do lektury książki „Socjalizm według Unii” autorstwa Tomasza Cukiernika.

 

Zdaniem Janusza Korwina-Mikke „są różne koncepcje tego, czym jest Unia Europejska. Pan Karoń udowadnia – moim zdaniem słusznie – że jest to już kraj komunistyczny. Pan Cukiernik demonstruje, że jest to socjalizm głęboko wżarty. Prawda jest taka, że to państwo zostało założone przez ludzi, którzy świadomie i celowo chcą budować taki głęboko lewicowy ustrój. Pan Tomasz demaskuje to wszystko od strony gospodarczej”.

 

Chwalony przez europosła Tomasz Cukiernik, autor tekstów w takich czasopismach jak „Najwyższy CZAS!”, „Polonia Christiana”, „Opcja na Prawo” czy „Magna Polonia”, stwierdził, że:

 

1) Polityka UE to nic innego jak szkodliwy interwencjonizm państwowy, który nigdy i nigdzie się nie sprawdził, a teraz przejawiający się pod postacią coraz to nowszych unijnych regulacji w:

– polityce energetyczno-klimatycznej, np. szkodliwa promocja OZE;

– polityce podatkowej, np. nowe podatki na węgiel i koks, minimalna akcyza na paliwa;

– polityce handlowa – po wejściu do UE spadło tempo wzrostu polskiego eksportu i importu;

– Wspólnej Politykę Rolnej, która jest rodzajem centralnego planowania;

– systemie dotacji unijnych, który jest jednym wielkim socjalizmem.

 

2) Dotacje unijne to 3% PKB Polski. Jednak po odjęciu składki członkowskiej, która wynosi1% PKB, zostaje 2% PKB. Czy to może mieć znaczący wpływ na PKB? Nie. Z kolei dotacje do rolnictwa w ciągu 12 lat członkostwa stanowiły 30% wartości branży – i one mogą mieć znaczący wpływ, ale mają negatywny. W efekcie udział rolnictwa w PKB Polski spadł z 3,7% do poniżej 3%, czyli o 20%.

 

3) Wszystkie unijne dotacje to ok. 15% wartości polskich inwestycji. Po odjęciu składki (5%), okazuje się, że dużo ponad 90% inwestycji nie pochodzi z dotacji, a wyłącznie z polskiej kieszeni.

 

4) Po wejściu do Unii w Polsce zmniejszyły się inwestycje w relacji do PKB. Wg GUS w latach 1996-2004 średnioroczne inwestycje wyniosły 21% PKB, podczas gdy w latach 2005-16 – 20,3% PKB. Największe inwestycje były w altach 1998-2000 – 24% PKB, najmniejsze – w 2016 r. – 18,1% PKB.

 

5) Podobnie wg Eurostatu średniorocznie inwestycje (bez inwestycji gospodarstw domowych) w Polsce spadły z 16,1% PKB w ciągu 10 lat przed wejściem do Unii do 15,4% PKB w ciągu 10 lat po wejściu do UE. Co więcej, pojawia się bardzo niekorzystne zjawisko: wzrost inwestycji publicznych kosztem inwestycji prywatnych. Oznacza to coraz większą dominację sektora publicznego, czyli wzrost socjalizmu.

 

6) Zygmunt Frankiewicz, wieloletni prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich, uważa, że dotacje samorządowe opóźniają rozwój, bo idą na działania konsumpcyjne, czyli na takie projekty, jak nowa opera, muzeum czy stadion, więc jest mniej pieniędzy na inwestycje, a potem zwiększają koszty utrzymania bieżącego samorządów, więc znowu przez lata jest jeszcze mniej pieniędzy na inwestycje.

 

7) Średnioroczny wzrost PKB Polski był wyższy w ciągu 10 lat, zanim Polska weszła do UE (4,6%), niż w ciągu pierwszych 10 lat członkostwa (3,9%).

 

8) Tempo wzrostu realnych (po uwzględnieniu inflacji) przeciętnych wynagrodzeń w Polsce był ponad dwa razy wyższy w ciągu 10 lat zanim Polska weszła do UE (56%) niż w ciągu pierwszych 10 lat członkostwa (26%). „Socjalizm według Unii” – książka p. Tomasza Cukiernika opisuje więcej podobnych przykładów, udowadniających, że unijny socjalizm szkodzi Polsce.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

73 komentarze

73 Komentarzy

  1. Dadado Veig

    9 listopada 2017 at 06:13

    My relatives all the time say that I am killing my time here at net, however I know I am getting knowledge everyday by reading such pleasant content.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra