Z zagranicy

Michnik szczęśliwy że Stalin odebrał Polsce Wilno i dał Litwinom

Michnik chwali Stalina za odebranie Polsce Wilna! Adam Michnik w Wilnie przebywając na zaproszenie Polsko-Litewskie Forum Dialogu i Współpracy im. Jerzego Giedroycia, miał wygłosić wykład z okazji uczczenia zbliżającej się 150 rocznicy urodzin, marszałka Józefa Piłsudskiego. Tymczasem pochwalił odebranie Polsce i przekazanie Litwie Wilna przez Stalina.

 

– Strasznie trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo na zdrowy rozum, on miał rację. Tak, ma pan rację, to tak samo jak z Krymem. Tylko niech mi pan pokaże jednego Rosjanina, który panu powie, że Sewastopol to było ukraińskie miasto. Nie znajdzie pan takiego, tak jak nie znajdzie pan Polaka, który panu powie, że Wilno to nie było polskie miasto, cała historia Polski tak wpleciona była w Wilno. Ja szczęśliwy jestem, że dzisiaj Wilno jest litewską stolicą, że na granicy między Polską a Litwą nie ma granicy, że ja to mogę przejechać kiedy chcę i mogę to miasto kochać miłością tym bardziej szczerą, że bezinteresowną. Historia jest niemożliwa do rozliczenia. Całą tę sprawę załatwił Josif Wissarionowicz Stalin, i patrząc z perspektywy, on nie chciał zrobić nic dobrego, ale zrobił coś dobrego – powiedział Michnik litewskiemu dziennikarzowi.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

145 komentarzy

145 Komentarzy

 1. Logan Christou

  21 grudnia 2017 at 10:53

  I could not resist commenting. Very well written!|

 2. Donald Ferouz

  22 grudnia 2017 at 15:56

  Touche. Great arguments. Keep up the good effort.|

 3. Dylan Steenburg

  27 grudnia 2017 at 08:29

  Excellent post. I will be experiencing many of these issues as well..|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra