Z kraju

Stanisław Michalkiewicz komentuje wybory w Niemczech, proponuje reformy sądownictwa, i przestrzega przed groteskową opozycją

W opublikowanym na łamach kanadyjskiego tygodnika „Goniec” felietonie „Wszystko się skomplikowało” Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że po wyborach Angela Merkel znalazła się w trochę gorszej sytuacji, bo socjaldemokracja i Alternatywa dla Niemiec zapowiadają opozycje wobec ”chadecji”, więc potencjalnymi koalicjantami ”chadeków” mogą zostać lewicowi zieloni, postkomuniści z Lewicy, lub ”liberałowie” z FDP.

 

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza AfD będąca trzecią partią w parlamencie zapewne będzie największym problemem ”chadeków”. Jak podejrzewa publicysta kłopoty wewnętrzne Niemiec na pewien czas mogą wyciszyć antypolską kampanie nienawiści w Unii Europejskiej.

W kwestii ustaw prezydenta Dudy dotyczących sądownictwa, Stanisława Michalkiewicz przewiduje, że nie zapadną rozstrzygnięcia i „wszystko zostaje po staremu; sędziowie Sądu Najwyższego zachowują posady i alimenty”.

Stanisław Michalkiewicz proponuje, by zreformować sądownictwo, „w celu przywrócenia obywatelom kontroli nad sądownictwem odstąpić od zasady nieusuwalności sędziów, którzy co pięć lat musieliby poddać się procedurze wyborów – każdy w swoim okręgu – i jeśli któryś nie uzyskałby bezwzględnej większości (50 procent głosów plus jeden) głosów, musiałby odejść ze stanowiska bez możliwości odwołania. W ten sposób można by sądownictwo stopniowo uwalniać spod kurateli starych kiejkutów i przywracać pod kuratelę obywateli – do czego solidarnie nie chcą dopuścić polityczne gangi, walczące o to, kto będzie ręcznie sterował niezawisłymi sędziami”.

Niestety w opinii Stanisława Michalkiewicza niemiecka agentura czyli PO będzie próbowała wykorzystać do obalenia rządu PiS niezadowalanie ubeków którym PiS odebrał emerytury.

Równocześnie zdaniem Stanisława Michalkiewicza poparcie USA dla PiS i Antoniego Macierewicza może spowodować, że WSI zainteresowane przychylnością USA, będą dystansować się od ekscesów groteskowej opozycji.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

142 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra