Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II

W dniach 6 i 7 października na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo i w Sanktuarium w Stoczku Klasztornym odbędą się uroczystości upamiętniające pobyt Prymasa Tysiąclecia na Warmii i Mazurach oraz postać Jana Pawła II – największego pielgrzyma świata.

Piątkowe obchody będą miały miejsce w Stoczku Klasztornym, czyli miejscu odosobnienia Kardynała Wyszyńskiego. Rozpoczną się o 16.30 modlitwą różańcową, którą poprowadzą uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Kardynała Wyszyńskiego w Smolajnach. Na godzinę 17 zaplanowana jest Msza Święta koncelebrowana przez księdza Krzysztofa Weredy-marianina posługującego w Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym. Liturgia sprawowana będzie w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po zakończonej mszy odbędzie się przejście z krzyżem do „Kalwarii Prymasa” w ogrodzie klasztornym, gdzie zostaną zapalone znicze i sprawowane modlitwy. O 18.30 przybyli goście zostaną ugoszczeni poczęstunkiem przygotowanym przez wspólnotę klasztorną.

7 października obchody przeniosą się na teren lotniska Kętrzyn Wilamowo skąd 6 października 1954 roku wystartował samolot z Prymasem Tysiąclecia na pokładzie, w celu przetransportowania Kardynała Wyszyńskiego do kolejnego miejsca internowania – Prudnika Śląskiego. O 12.00 odbędzie się Apel przy plenerowej Galerii Pamięci, podczas którego poczty sztandarowe, kompanie honorowe oddadzą hołd dwóm wybitnym Polakom poprzez salwę honorową oraz złożenie kwiatów pod obeliskami: Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II – największego lotniczego pielgrzyma świata. Następnie o 12.40 odbędzie się polowa Msza Święta, tradycyjnie celebrowana w lotniczym hangarze. O 13.30 zaplanowano koncert Orkiestry Wojskowej. Ostatnim punktem dwudniowych obchodów będzie poczęstunek przygotowany przez żołnierzy z lokalnych jednostek wojskowych.

Oprócz wcześniej wspomnianych obelisków w Galerii Pamięci znajdują się też pomniki poświęcone kadrze lotniczej, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Mirosławcem oraz załodze i uczestnikom tragicznego rządowego lotu do Smoleńska z 2010 roku.

Autor Tekstu: Michał Bąkowski

Osoba do kontaktu: Pomysłodawcą i organizatorem uroczystości, które odbywają się nieprzerwanie od 2001 roku jest Pan Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior – 501 258 134

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

184 komentarze

184 Komentarzy

 1. Umanizzare presídios

  3 listopada 2017 at 20:39

  }

 2. Tractor Workshop Manuals

  28 listopada 2017 at 05:16

  There’s no doubt that, a man or woman until they offer trust, or simply allow individuals trust.

 3. pet

  20 grudnia 2017 at 22:41

  Keep functioning ,impressive job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra