Z kraju

Ruch Narodowy przestrzega: Ukraińscy imigranci mogą stać dla Polski problemem na miarę Katalonii

 

Kryzys polityczny w Hiszpanii stał się dla Ruchu Narodowego okazją do skrytykowania napływu ukraińskich imigrantów do Polski. W oświadczeniu władz Ruchu Narodowego w związku z sytuacją w Hiszpanii „W jednorodności siła” można przeczytać:
Ostatnie wydarzenia w Katalonii, wstrząsające Hiszpanią i wpływające na debatę publiczną w całej Europie powinny mobilizować wszystkich Polaków do docenienia wartości, jaką jest spójność etniczna, kulturowa i religijna naszego państwa.

Pomimo występowania nielicznych mniejszości w poszczególnych regionach, Polska posiada wyjątkowo jednolity narodowościowo charakter. Jest to ogromny zasób spokoju społecznego, bezpieczeństwa i jeden z fundamentów pomyślnego rozwoju naszej Ojczyzny.

Napięcia językowe i etniczne manifestujące się w Hiszpanii są również właściwą okazją do refleksji nad postępującą imigracją do Polski, w szczególności z Europy Wschodniej. Powszechny sprzeciw społeczny wobec imigracji spoza Europy nie powinien przysłaniać problemów, jakie w perspektywie czasu musi rodzić nieostrożna, zbyt otwarta polityka prowadzona w tym względzie przez obecny rząd.

Dlatego apelujemy do obozu rządzącego o większą rozwagę i zdecydowane kroki w tym zakresie. Władze państwowe muszą zacząć ograniczać niekontrolowany napływ i określać nieprzekraczalne limity osób, którym wydawane jest pozwolenie na pracę oraz pobyt.

Niezbędne jest prowadzenie rozsądnej polityki gospodarczej, uwzględniającej kwestie społeczne i narodowościowe. Ewentualny napływ siły roboczej spoza Polski musi być dostosowany do możliwości asymilacyjnych naszego narodu. Niezbędne jest również prowadzenie w tym zakresie odpowiedniej polityki kulturalnej oraz edukacyjnej.

Problemy, których doświadcza Hiszpania mogą wydawać się dziś wielu Polakom odległe – tak geograficznie jak i czasowo. Niemniej, odpowiedzialna polityka narodowa musi dostrzegać i zapobiegać problemom, które mogą pojawić się w perspektywie wielu lat, a nie tylko do czasu najbliższych wyborów”.
Oświadczenie podpisał Zarząd Główny Ruchu Narodowego.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

155 komentarzy

155 Komentarzy

  1. home security camera systems amazon

    15 listopada 2017 at 16:44

    To safeguard family members from problems?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra