Z zagranicy

Trump: Nie będzie debaty na temat ograniczenia dostępu do broni

 

Prezydent Donald Trump wykluczył możliwość przeprowadzenia politycznej debaty na temat kontroli broni po strzelaninie w Las Vegas – wskutek ataku zginęło tam 59 osób, a ponad 500 odniosło obrażenia.

Trump zapytany podczas podróży z Puerto Rico o możliwość zorganizowania takiej debaty w przyszłości odpowiedział „Być może nastąpi”, ale zapewnił, że na pewno nie teraz.

– Spójrzcie, mamy tragedię. To co stało się w Las Vegas jest pod wieloma względami cudem. Departament policji wykonał wspaniałą pracę. O prawie do posiadania broni będziemy rozmawiać w swoim czasie – stwierdził Trump.

Masakra w Las Vegas była największą we współczesnej historii USA. Spowodowała ona kolejny wybuch dyskusji na temat ewentualnego ograniczenia dostępu do broni. Masakra z pewnością była wodą na młyn Demokratów, od dawna dążących do rozbrojenia społeczeństwa amerykańskiego.

Policja znalazła łącznie 42 sztuk broni palnej w pokoju hotelowym oraz w domu 64-letniego Stephena Paddocka, który zasypał tłum gradem kul z 32 piętra Mandalay Bay Hotel podczas koncertu na otwartym powietrzu w niedzielną noc.

Demokratyczni liderzy na Capitol Hill są skoncentrowani na przekonywaniu Trumpa, aby zerwał ze stanowiskiem swojej partii i naciskał na Republikanów, by ci podjęli działania przeciwko ograniczeniu dostępu do broni.

– Niczego nie zdziałamy, jeżeli nie uda nam się pozyskać do tego Republikanów – przyznał jeden z wyżej postawionych doradców Demokratów.

Republikanie jednakże przekonać się nie dają i oskarżają demokratycznych kolegów o upolitycznianie narodowej tragedii. Niektórzy konserwatyści ostrzegają, że Trump stanie w obliczu politycznej katastrofy, jeżeli w tej kwestii pójdzie w lewo.

Donald Trump jest postrzegany jako niepisany sojusznik lobby zbrojeniowego. W kwietniu bieżącego roku powiedział na konwencji Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego, że ma ono w nim „prawdziwego przyjaciela i mistrza w Białym Domu”.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

60 komentarzy

60 Komentarzy

  1. Olek

    6 listopada 2017 at 10:45

    Biuro rachunkowe radom http://www.saldoradom.com.pl z wieloletnim doświadczeniem załatwi za ciebie wszelkie sprawy podatkowe

  2. home security camera reviews australia

    12 listopada 2017 at 02:38

    To protect family from impairment?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra