Felieton

W tym szaleństwie – dwie metody

Od pewnego czasu koresponduję z pewnym Polakiem z Niemiec, który uważa, że postępowanie Naszej Złotej Pani Adolfiny w sprawie bisurmanów, nie było wynikiem jej głupoty, tylko łajdactwa, związanego z wykonywaniem zadania.

Nasza Złota Pani rzeczywiście; puszek niewinności obtarła sobie jeszcze w komunistycznej FDJ, co niemiecki kanclerz Helmut Kohl (za jego czasów CDU wymyśliła slogan „nasz Helmut jest lepszy” – w odróżnieniu od Helmuta Schmidta, co to jako niemiecki kanclerz pochwalił generała Jaruzelskiego za wprowadzenie stanu wojennego, że „zaprowadził w Polsce porządek”) uznał za dobry zadatek na przyszłego kanclerza Zjednoczonych Niemiec. Ponieważ literatura wyprzedza tak zwane „życie”, to przypomnę spostrzeżenie Adama Mickiewicza z „Dziadów” części bodajże II, kiedy to przypadek pastereczki Zosi („przede mną bieży baranek, nade mną leci motylek…”) pointuje następująco: „Bo słuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nigdy nie znajdzie się w niebie.” Nie wiem, czy kanclerz Kohl czytał „Dziady”, ale jeśli nawet nie czytał, to o takich sprawach musiał wiedzieć skądinąd. A gdzież prędzej można by dotknąć ziemi i to w dodatku – miejsc szczególnie utytłanych – jak nie w NRD i w FDJ? Przypominam sobie mego przyjaciela – Niemca, architekta mieszkającego w Berlinie Wschodnim, który urodził się w 1943 roku w Mielcu. Kiedy już przyszliśmy ze sobą do jakiej-takiej konfidencji, powiedziałem mu: słuchaj, jeśli mamy się ze sobą przyjaźnić, to ja muszę wiedzieć, co twoi rodzice robili w 1943 roku w Mielcu. Nie obraził się i wyjaśnił, że jego ojciec – inżynier lotnictwa, został skierowany do pracy do zakładów lotniczych do Mielca, sprowadził tam żonę, no i on się tam urodził. Ja jego matkę jeszcze poznałem; bardzo miła starsza pani mieszkająca w Dreźnie; po polsku – jak mi powiedziała – pamiętała dwa słowa: cebula i buraki. Mój niemiecki przyjaciel do FDJ chyba nie należał, a w każdym razie tym się nie afiszował; zresztą rozmawialiśmy na wszystkie możliwe tematy bardzo szczerze. Powiedział mi m.in., że ma serdecznego, ale to takiego, naprawdę najlepszego przyjaciela. Ale kiedy rozmawialiśmy u niego w domu – jakże by inaczej? – o Hitlerze – i ten serdeczny przyjaciel zadzwonił do drzwi, to mój architekt natychmiast zmienił temat rozmowy na jakiś obojętny. Zrozumiałem, że przyjaciel – przyjacielem, ale minimum konspiracyjne obowiązuje.

Wracając tedy do Naszej Złotej Pani Adolfiny, uprzejmie zakładałem, że te wszystkie głupstwa, jakie popełniła w związku z bisurmanami, te wszystkie powitania i tak dalej – bo oczywiście „kontyngentów” już tak uprzejmie nie traktowałem – że to wynika z głupoty, polegającej na uwierzeniu we własną propagandę, te wszystkie brednie, że „wszyscy ludzie będą braćmi”, te „multi-kulti” i tak dalej – a przecież w propagandę to maja wierzyć inni – ale nie jej producenci, na tej samej zasadzie, że kucharz sobie nie gotuje, a żołnierz sobie nie wojuje. Teraz jedna zastanawiam się, czy nie zmienić zdania i nie zgodzić się z moim niemieckim korespondentem, który od początku utrzymywał, że postępowanie Naszej Złotej Pani nie jest następstwem głupoty, a właśnie łajdactwa.

Skłaniają mnie do tego wniosku dwie przesłanki. Po pierwsze, inwazja bisurmanów MUSIAŁA doprowadzić – po pierwsze – do wzrostu przestępczości, a po drugie – do coraz częstszego występowania aktów terroru – bo niektórzy bisurmanowie, jeśli nawet nie są agentami wysłanymi przez Państwo Islamskie na podbój Europy – sami mogą odkryć w sobie wokację do świętej wojny w „niewiernymi”, no i zaczynają eliminować ich na własną rękę na zasadzie sformułowanej przez Stanisława Jachowicza: „Czyń każdy w swoim kółku, co każe Duch Boży, a całość sama się złoży”. Na to właśnie liczyli łajdacy-totalniacy z Unii Europejskiej, którzy wprzęgnęli jej instytucje w służbę komunistycznej rewolucji, prowadzonej według strategii zaproponowanej jeszcze w latach 20-tych XX wieku przez włoskiego komunistę Antoniego Gramsciego – i wymuszają na parlamentach państw członkowskich uchwalania ustaw „antyterrorystycznych”, które zmierzają do drastycznego ograniczania i tak już ograniczonego zakresu wolności osobistych. W naszym nieszczęśliwym kraju taka ustawa została uchwalona 10 czerwca 2016 roku, a więc już za „dobrej zmiany”, która jednak dlaczegoś tym osiągnięciem się nie przechwala. Przewiduje ona rozmaite dolegliwości, ale nie dla żadnych „terrorystów” – bo przecież na widok prawdziwego terrorysty nasi policjanci, z panem Dziewulskim na czele uciekaliby gdzie pieprz rośnie, podobnie jak angielscy gliniarze przed bisurmaninem uzbrojonym w nóż i – jak pamiętamy – dopiero jakiś niezbyt zresztą trzeźwy Angielczyk poskromił go przy pomocy zabranego z baru krzesła – tylko wobec zwykłych obywateli.

Np. art. 9 ustawy – co prawda mający zastosowanie do osób nie będących obywatelami polskimi – nakłada na operatorów telefonii komórkowej obowiązek podsłuchiwania i utrwalania treści rozmów na polecenie szefa Abewiaków – ale przecież wiadomo, że taki obowiązek istnieje również w stosunku do obywateli polskich i nie trzeba do tego żadnego rozkazu szefa Abewiaków. Sam, na prośbę takich osiedlowych operatorów, już przed kilkoma laty, pisałem petycję do ministra infrastruktury, żeby rząd refundował im koszty takich operacji, bo w tym celu muszą utrzymywać „kancelarię tajną” i zatrudniać w niej ubeka z „certyfikatem dostępu do informacji niejawnych”. W ten sposób rząd przerzuca część kosztów utrzymywania ubeków na sektor prywatny. Jeśli już Abewiaki mają możliwość inwigilowania cudzoziemców na postawie art. 10 i 11 ustawy, to któż im się sprzeciwi, jeśli zachce im się wykorzystać te uprawnienia w stosunku do obywateli polskich? Niezawisły sąd? Wolne żarty – zwłaszcza, że nawet nie wiemy, ilu sędziów jest konfidentami ABW, która konsekwentnie odmawia ujawnienia materiałów operacji „Temida”, polegającej właśnie na werbunku agentury wśród sędziów już w tzw. „wolnej Polsce”.

Bardzo ciekawe są „stopnie alarmowe”: Alfa, Bravo, Charlie i Delta – co wskazuje na cudzoziemską inspirację tych legislacji. Oczywiście niezawisłe sądy też są włączone w te wszystkie przedsięwzięcia, więc na podstawie art. 26 ust. 2 niezawisły sąd na rozkaz prokuratora może każdego podejrzanego (a któż z nas nie jest podejrzany?) aresztować w areszcie wydobywczym na 14 dni, tylko na podstawie „samoistnej przesłanki uprawdopodobnienia” przestępstwa o charakterze antyterrorystycznym. Widać jak na dłoni, że Umiłowani Przywódcy, oczywiście dla naszego dobra, no bo jakże by inaczej – po cichutku, we wszystkich państwach członkowskich, wprowadzają regulacje, którymi nie pogardziłby ani Józef Stalin, ani Adolf Hitler. Jeśli dodamy to tego ustawę nr 1066, przewidującą udział zbrojnych formacji obcych państw w tłumieniu rozruchów w naszym bantustanie, to widać, że przy pozorach straszliwych kontrowersji, na naszych oczach rodzi się biurokratyczny internacjonał, który tworzy sobie właśnie narzędzia utrzymywania w ryzach swoich „suwerenów”.

Ale międzynarodówka biurokratyczna to tylko jeden i to nawet nie strategiczny cel – nawet gdyby Umiłowanym Przywódcom wydawało się, że jest inaczej. Bo oni są tylko „ślepym narzędziem przyrody”, wykorzystywanym przez światowy Judenrat do zlikwidowania historycznych europejskich narodów, które w latach 40-tych XX wieku przyglądały się holokaustowi. Toteż przez misje pokojowe i stabilizacyjne, wojny o pokój i tak dalej – sprowokowana została inwazja bisurmanów na Europę. Już sama przez się wywołuje chaos, prowokując Umiłowanych Przywódców żeby się „mniemaną potęgą nasrożyli” – ale to dopiero gra wstępna, po której nastąpi penetracja zasadnicza. Otóż kiedy bisurmanowie się już w Europie usadowią, któż zabroni im kreować się „narodem”, który – powołując się na świętą zasadę samostanowienia narodów” – proklamuje niepodległość bisurmańskiego kalifatu – jednego na obszarze północno-zachodniej części Hiszpanii i południowej Francji, drugiego – na obszarze pogranicza francusko-niemieckiego, a trzeciego – na obszarze Meklemburgii i Pomorza? Oduraczeni przez michnikowszczynę i zaprzątnięci sprawami swoich „macic” i „odbytnic” tubylcy mogą tego nawet nie zauważyć i w ten oto prosty, pokojowy i humanitarny sposób dokona się zemsta na Europie za holokaust. Kto wie, czy referendum w Katalonii nie jest wstępem do tej operacji, która w początkach może nawet wydawać się wstępem do realizacji ulubionej przez Naszą Złotą Panią Adolfinę koncepcji Europy dwóch prędkości? W takiej sytuacji nie mogą nie przyznać racji memu korespondentowi z Niemiec, że wykonuje ona zadanie – ale być może nie do końca zdaje sobie sprawę z jego prawdziwego celu – więc jednak i głupia też jest.

Stanisław Michalkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

58 komentarzy

58 Komentarzy

 1. Antek

  6 października 2017 at 09:10

  Media milczą, a rząd knebluje usta! Ujawniamy ile płacą w UK za PORWANIE polskiego dziecka w majestacie prawa! [DOKUMENTY]
  https://wrealu24.pl/media-milcza-a-rzad-knebluje-usta-ujawniamy-ile-placa-w-uk-za-porwanie-polskiego-dziecka-w-majestacie-prawa-dokumenty/

 2. Jan

  6 października 2017 at 09:24

  Dlaczego Pani Merkel z uporem maniaka zaprasza islamskich nachodźcie do Nieniec, zatem też i do UE, jest w tym dokumencie zamieszczonym na YouTube – ustaw film na 43% – ale warto zapoznać się z całym dokumentem, aby zrozumieć ideę niszczenia państw narodowych UE.
  https://www.youtube.com/watch?v=C4QOBpxhg98

 3. hansi

  6 października 2017 at 11:10

  Od początku NIE traktuję Pani Merkel, jak idiotki, lecz od samego początku uważam ją za po prostu FASADĘ i wykonawcę instrukcji otrzymywanych od Naczelnego Żyda, czyli stosownych gremiów „nieformalnych”, z Rothschildem na czele.
  Oczywiście poszczególne bandy żydowni „różnią się pięknie” (dla naszego postrzegania), dzieląc pomiędzy siebie role „dobrego UBeka”, „złego UBeka”, czy ilu ich tam trzeba Widzę trzy główne bandy na naszym terenie – USraelską, rosyjską i niemiecką, pozornie antagonistyczne, jak zawsze w historii, gdy – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – zawsze bandy żydowni bankstersko-koncernowej dzieliły się rolami i..finansowały jednocześnie wszystkie strony, wywoływanych przez siebie konfliktów… Nie inaczej realizują postanowienia, korygowane na bieżąco, Klubu Rzymskiego, dość elastycznie dopasowując się do bieżących, zmiennych sytuacji.
  Pani Merkel NIE JEST więc żadną idiotką (ani inne pajace na FASADACH Unii, czy poszczególnych krajów, gdzie WSZĘDZIE siedzi żydownia, a szczególnie w Polsce).
  Merkel wykonuje posłusznie wszelkie polecenia, jakie na bieżąco otrzymuje.
  Nawet te od drobnego pionka, jakim jest Soros.
  To wszystko…
  Reszta – to tylko jasełka na użytek nas – Gojów, starą i skuteczną metodą „Trzy – do przodu, dwa do tyłu.. TRZY – do przodu, dwa do tyłu.. Ale zawsze, ale zawsze…”.
  Jak ze „szczepieniami” u nas…
  Teraz robi się zadyma, więc żydownia lekko się wycofuje (wyrok „Sądu” w Parszawie, z 23-go września).. Ale Lud zapomni na chwilę – a oni w nocy i po cichu znowu zrobią „nowelizację” Ustawy, która da Radziwiłłowi i Posobkiewiczowi dalszą eskalację terroru faszystowskiego na polskich dzieciach i nie tylko, bo oni plany mają rozległe i kupują sprzęt do tego (onkologia, dopuszczenie GMO, błogosławieństwo dla Monsanto i jego Glyphosatu = gwałtowny wzrost RAKA u Polaków..)…
  TAK to oni sobie nas rozgrywają, jak piłeczkę na stole ping-pong-owym…
  A Polacy – dokładnie, jak Pan Michalkiewicz pisze,
  podniecają się, już może NIE różnicami między PO, a PiS-em, bo największy debil już BRAK RÓŻNIC zauważył :),
  ale dają się wpuszczać zupełnie dowolnie w „macice” i – strasznie mi przykro – aborcje i antyaborcje (podczas, gdy Radziwiłł morduje Polakom dzieci MILIONAMI, a nie pojedynczymi skrobankami..), oraz inne cyrki, wpuszczające w malyny…
  A PO CICHU, choć jawnie i w biały dzień – Polska jest zaorywana już do końca, a Polacy eksterminowani już ordynarnie wręcz agresywnie, ale z perfekcyjnym „znieczuleniem” – a to za pomocą pozornych działań „dla dobra Polaków”, jak „500+” na przykład, oraz za pomocą masywnej PROPAGANDY SUKCESU w Telewizorni i Radyju, że PRL-owska się chowa, jak mały Pikuś… Gdzie – jak za Gierka – wszystko rośnie – krzywe i ratingi, włącznie z sercem, same plusy i nadwyżki, jedno wielkie kłamstwo i oszustwo, w które – jak zwykle – miliony polskiego Goja WIERZĄ święcie i za Kaczyńskiego oddałyby życie 🙁 ..
  Podczas, gdy PRAWDA – jest straszna, koszmarna wręcz…
  Polska jest zalewana Banderownią i bronią dla niej, a Polacy
  W każdym razie JA – raczej nie planuje już starości na terenie Ojczyzny…
  Raczej – planuję rezygnację z polskiego obywatelstwa 🙁 …
  Czyli – TEŻ – dokładnie z oczekiwaniami, okupującej Polskę żydowni 🙁 ..
  Która chce Polskę opróżnić z Polaków… A pozostałym w Kraju – zrobić z ich dzieci młodocianych Alzheimerów i debili, czyli – powiedzmy 5 milionów chorych psychicznie (i organicznie, żeby było kogo „leczyć”) biorobotów, przy 10-ciu milionach Ukraińców do tego, też całkowicie wykastrowanych i posłusznych…
  Shalom…
  No nic. Poczekamy – zobaczymy…

  • Maciek

   6 października 2017 at 13:06

   To zdaje się jest zbyt proste wytłumaczenie . 🙂 Raczej odwieczny podział na kastę rządzącą i poddanych . Wśród rządzących jest trochę ludzi pochodzenia żydowskiego , Rotschildowie i Rockefellerowie ,to pewnie dobry przykład ,Soros to zdaje się tylko „harcownik” wykonujący rozpoznanie bojem „strategii inwestycyjnych” ,tych którym nie wypada ostentacyjnie od razu angażować się w wątpliwe przedsięwzięcia. A wśród władców ,to pewnie także znajdzie się sporo „Gojów” . Zresztą proszę sobie przypomnieć jak to kiedyś było faryzeusze,saduceusze władza „religijna” , Cezar jako władza polityczna , Poncjusz Piłat przedstawiciel na teren . Judasz – agent władzy . Od wieków chyba sytuacja się zbyt wiele nie zmienia co najwyżej następują przesunięcia ilościowe między tymi grupami A klasa rządząca jest wstanie zrobić DOSŁOWNIE WSZYSTKO ,by zachować swoją uprzywilejowaną pozycję .Natomiast wśród poddanych władzy rybaków itd. w Ewangelicznej opowieści także występują także sami Żydzi ,więc argument etniczno-rasowy chyba nie jest zbyt trafny . Ale jako ,że świat „idzie z po(d)stępem” , chyba w dzisiejszych realiach to wśród apostołów byłoby 11 Judaszów ,no i może jeden niepowiązany z władzą 🙂

  • Maciek

   6 października 2017 at 13:41

   Imperia rodzą się , dojrzewają ,starzeją i umierają . A los USA pewnie jest mocno powiązany z sytuacją Rosji . W końcu dwa mocarstwa atomowe ,wzajemnie się szachujące ,równoważące swoje siły ,czy w końcu współpracujące i wspierające się tak ,tak ,nie pomyłka . Jak Regan wygrał wyścig zbrojeń ,to Kissinger i Amerykanin (bo przecież nie Polak) prof. Brzeziński (kręgi demokratów) robili wiele by powstrzymywać dekonstrukcję ZSSR ,kroplówki finansowe ,działania dyplomatyczne ,no bo przecież niestabilność w państwie posiadającym takie ilości głowic może być groźna ,tia tia tia 🙂 .Coś jak jing-jang jedno bez drugiego nie może istnieć . No teraz sytuacja jest „ciekawsza” ,bo Rosja relatywnie osłabła ,nadyma się ,ale to już nie jest ZSSR . No ale do gry aspirują ChrL , Brazylia itd. (BRICS) Kolorowy świat ,zamiast czarno-białego (zimnowojennego) . :-).

  • Dick

   6 października 2017 at 14:25

   Bardzo celnie.
   Jedyne co mogę dodać, też i do tekstu komentowanego, to to, że końcowym celem jest Nowy Ład wprowadzony dzięki wojnie w Europie.
   Może wystarczą rozruchy nachodźców? Ale nie liczyłbym na to.
   Banksterzy chcą z nas zrobić bydło i tak też nami zarządzać.
   Aby ich panowanie już oficjalnie trwało niezachwianie na wieki.

  • LSED

   7 października 2017 at 02:39

   W punkt!

  • jok

   7 października 2017 at 17:09

   Apropos 3-ch „band”. Nie wiem jak widzą te swoje opcje Michalkiewicz albo Braun. Ja raczej widzę: opcję żysko-amerykanską, opcje żysko-niemiecką, z pewnym zapewnieniem interesów lobby żysko-rosyjskiego, pod nadzorem żysko-polskim. Tak to jakoś widzę- opis może zbyt uproszczony, w różnych aspektach kolejnosć wymienionych nacji może się zmieniać…

 4. Robert B.

  6 października 2017 at 12:16

  Warto dodać, że i sam holokaust był zemstą za coś. Wszyscy dobrze wiemy, o CO chodzi. Skoro miałaby nastąpić „zemsta za holokaust”, to i nastąpi „zemsta za zemstę za holokaust”. A wtedy… A wtedy trzeba mieć nadzieję, że chętnych na ordery „sprawiedliwych wśród narodów świata” zabraknie, bo ktoś, komu to będzie chodziło po głowie, powinien pamiętać, do czego prowadzi ich raaatooowaaanie.

 5. tomek

  6 października 2017 at 12:31

  hansi ty widac jestes agent wiekszego kalibru i dyfundujesz z neonu na prawy pl

 6. Jacek

  6 października 2017 at 13:15

 7. Janusz

  6 października 2017 at 16:08

  Bliżej meritum, ale chyba jeszcze nie tak… Judenrat, czy też sanhedryn nie może mścić się za holokaust, ponieważ sam był jego sprawcą oraz głównym wykonawcą, o czym świadczą armia 150 tysięcy żydowskich żołnierzy Hitlera tylko w Abwehrze, sojusz syjonistów z Hitlerem, postawa żydostwa zachodniego wobec braci Ostjuden, czy gwiazdy Davida odnalezione na wewnętrznych stronach koszernych kafelków, którymi były wyłożone komory gazowe w Treblince – film ze zdziwionymi archeologami holenderskimi jest na YouTube. Poza tym wielkość tego holocaustu topnieje z roku na rok i z mantry 6 milionów żydów zabitych w Auschwitz (żydzi tam nie ginęli, ginęli obok, w Treblince), pozostał dziś ledwie niecały milion i to wg oficjalnych danych, gdyż wszystkich ofiar wszystkich narodowości miało tam być niecałe półtora miliona, co jest wyryte na tablicach Muzeum Auschwitz. Pozostał więc holocaust w znaczeniu literalnym w tłumaczeniu z greki, mianowicie: ofiara całopalna.

  Ofiara dla zakrycia win, uzyskania narzędzia do szantażu emocjonalnego świata przez całe dziesięciolecia oraz poparcia dla utworzenia żydowskiego, rasistowskiego państwa Izrael już w 1948r., a przede wszystkim, dla stworzenia mitu ciemiężonego „narodu wybranego” przez podłe od samego zarania plemię, opisywane dokładnie w Biblii przez własnych proroków, których też pomordowało.

  Powszechny błąd w ocenie rzeczywistości polega na zwątpieniu, choć raczej na utracie wiary w Boga, w związku z tym argumenty religijne nie są traktowane poważnie mimo, że hitleryzm tak jak poprzedzający go bratni bolszewizm były motywowane stricte religijnie, judaizmem talmudycznym, antyreligią zajadle walczącą z chrześcijaństwem. Podobnie jak żydowski wynalazek pt. „islam”.

  Plan przejęcia świata bolszewizmem nie powiódł się. Hitleryzm też nie dal rady, islam za czasów Sobieskiego również nie podołał. Dziś walka z Kościołem jest kontynuowana przez żydostwo samozwańczych kierowników UE oraz te, organizujące nam i finansujące potop muzułmański, jak Soros,czy Jewish National Found.

  A poczynania brunatnych koszul etc.? Miały takie samo podłoże, jak „pogromy” żydostwa w Polsce, dokonywane przez samo żydostwo w celach propagandowo-migracyjnych, np. w Kielcach. Proszę pamiętać, że właścicielem zajadle ‚antysemickiej” gazety Der Sturmer był żyd.

 8. tomek

  7 października 2017 at 08:21

  Przestrzegam was przed niemcami wszyscy uwazaja ze sie skonczyły a to jest wielki bład druga gospodarka swiata nie odchodzi w niebyt

 9. jok

  7 października 2017 at 17:01

  Mi też się nasuwają podejrzenia, co do działania Angeli z rozmysłem. Wersja antyniemiecka, antygojowska- pracuje dla NWO, koloryzuje Europę. Wersja proniemieckie:wpuszczanie powolne spowodowałoby powolne, ale skuteczne, bo stopniowo odczuwalne ukolorowienie Niemiec. Wpuszczenie mocne- musi spowodować i już powoduje, a to zradykalizować IE się Niemców (przynajmniej w pewnym stopniu), jawne przechodzenie na ręczne sterowanie przez Niemcy – np przymusowy rozdział imigrantów między różne kraje „na chama”, nie ma dyskusji kompromisów. Unia coraz bardziej nie przypomina sielankowego obrazka z czasów: „Nicea albo śmierć”.

  • jok

   8 października 2017 at 04:16

   nie: „zradykalizować IE”, lecz: „zradykalizowanie” – miało być

 10. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:05

  Thanks for ones marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author. I will make certain to bookmark your blog and definitely will come back in the foreseeable future. I want to encourage yourself to continue your great job, have a nice holiday weekend!|

 11. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 15:16

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this article plus the rest of the site is really good.|

 12. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 15:53

  After I originally left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I get four emails with the exact same comment. There has to be an easy method you can remove me from that service? Thanks!|

 13. tercio borlenghi jr

  17 października 2017 at 16:56

  Hi there, I think your website could be having browser compatibility problems. When I look at your website in Safari, it looks fine however, when opening in I.E., it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Other than that, great site!|

 14. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 17:01

  Wow, this post is pleasant, my sister is analyzing such things, therefore I am going to let know her.|

 15. Grupo Coral

  17 października 2017 at 21:34

  I like the valuable information you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I am quite certain I’ll learn plenty of new stuff right here! Best of luck for the next!|

 16. Lélio Vieira Carneiro Junio

  17 października 2017 at 23:36

  Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this article i thought i could also create comment due to this sensible paragraph.|

 17. Browse through millions of mp3 tracks

  18 października 2017 at 00:47

  I really like what you guys tend to be up too. Such clever work and exposure! Keep up the great works guys I’ve incorporated you guys to my personal blogroll.|

 18. Grupo Serval presidios

  18 października 2017 at 01:54

  My spouse and I stumbled over here different page and thought I might check things out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to checking out your web page again.|

 19. zippyaudio

  18 października 2017 at 03:26

  Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just extremely wonderful. I really like what you have acquired here, really like what you’re saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it sensible. I can not wait to read much more from you. This is really a terrific site.|

 20. Itamar Serp

  18 października 2017 at 04:24

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should publish more about this subject, it may not be a taboo subject but usually folks don’t speak about these subjects. To the next! Many thanks!!|

 21. tercio borlenghi junior

  18 października 2017 at 08:02

  Does your site have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great blog and I look forward to seeing it develop over time.|

 22. MAGA

  18 października 2017 at 09:31

  I enjoy what you guys are usually up too. This kind of clever work and exposure! Keep up the fantastic works guys I’ve added you guys to blogroll.|

 23. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 09:47

  It’s actually a nice and helpful piece of info. I am happy that you just shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.|

 24. Lelio Vieira Carneiro Junior

  18 października 2017 at 09:48

  {

 25. tercio borlenghi junior

  18 października 2017 at 13:19

  As the admin of this website is working, no hesitation very soon it will be renowned, due to its feature contents.|

 26. Dadado Veig

  18 października 2017 at 15:15

  Hi, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I’m trying to find things to improve my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!|

 27. Itamar Serp

  18 października 2017 at 17:21

  When I initially commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I get 4 emails with the same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from that service? Appreciate it!|

 28. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:53

  Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!|

 29. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 09:04

  Appreciating the hard work you put into your blog and detailed information you provide. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed material. Fantastic read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.|

 30. Umanizzare presídios

  19 października 2017 at 11:33

  It’s appropriate time to make a few plans for the long run and it’s time to be happy. I have learn this publish and if I may just I wish to counsel you some fascinating issues or advice. Maybe you can write next articles regarding this article. I want to read more things about it!|

 31. Itamar Serp

  19 października 2017 at 14:01

  Excellent post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Very useful information specifically the last part 🙂 I care for such information a lot. I was seeking this particular information for a very long time. Thank you and good luck.|

 32. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 16:13

  Hello I am so thrilled I found your weblog, I really found you by mistake, while I was looking on Yahoo for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thank you for a marvelous post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the awesome jo.|

 33. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 18:19

  Nice answer back in return of this question with firm arguments and explaining all on the topic of that.|

 34. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  19 października 2017 at 20:33

  Hi, I do believe this is a great blog. I stumbledupon it 😉 I may return yet again since i have book marked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.|

 35. Lélio Vieira Carneiro Junio

  19 października 2017 at 22:31

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your next write ups thank you once again.|

 36. Lelio Junior

  20 października 2017 at 00:25

  Fantastic goods from you, man. I have keep in mind your stuff prior to and you’re just extremely fantastic. I actually like what you’ve obtained right here, certainly like what you are stating and the way in which in which you say it. You’re making it entertaining and you continue to care for to stay it wise. I cant wait to read far more from you. That is actually a terrific site.|

 37. Itamar Serpa Fernandes

  20 października 2017 at 02:19

  I do consider all the concepts you’ve offered on your post. They’re really convincing and can definitely work. Still, the posts are very short for novices. May you please lengthen them a bit from next time? Thanks for the post.|

 38. Lélio Vieira Carneiro Junio

  20 października 2017 at 05:00

  Great blog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol|

 39. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 07:32

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this article and the rest of the website is very good.|

 40. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  20 października 2017 at 10:11

  If you would like to obtain a good deal from this article then you have to apply these strategies to your won web site.|

 41. Lelio Junior

  20 października 2017 at 12:42

  you’re in reality a good webmaster. The site loading pace is incredible. It seems that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent job on this matter!|

 42. Lelio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 22:48

  I’ve learn several excellent stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how so much attempt you put to make any such excellent informative site.|

 43. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  21 października 2017 at 07:14

  I was wondering if you ever considered changing the page layout of your blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 images. Maybe you could space it out better?|

 44. Umanizzare presídios

  21 października 2017 at 16:17

  Hurrah! After all I got a blog from where I be able to genuinely take useful facts regarding my study and knowledge.|

 45. Lélio Vieira Carneiro Junio

  22 października 2017 at 00:58

  I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really nice article on building up new blog.|

 46. Grupo Coral presidios

  22 października 2017 at 09:43

  Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!|

 47. Luiz Gastão Bittencourt

  22 października 2017 at 18:47

  I am sure this post has touched all the internet viewers, its really really fastidious piece of writing on building up new webpage.|

 48. José Wilame Araújo Rodrigues

  23 października 2017 at 03:51

  Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to say that I acquire in fact loved account your weblog posts. Any way I’ll be subscribing in your augment or even I success you get entry to constantly rapidly.|

 49. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  23 października 2017 at 13:26

  Hello, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra