Z zagranicy

Islamska szkoła uczy dzieci: Pokój może być jedynie osiągnięty poprzez wprowadzenie na świecie islamu

 

„Pokój może być jedynie osiągnięty poprzez wprowadzenie islamu” uczą muzułmańskie dzieci islamskie szkoły w Australii. Dzieciom wpaja się, iż ich głównym wrogiem jest sekularyzm.

Islamska szkoła poinstruowała nauczycieli, aby mówili uczniom, że ich wiara powinna zostać „ustanowiona” w całej Australii. Ta niepokojąca dyrektywa została ujawniona w Bellfield College, w południowo-zachodniej części Sydney po tym, jak została złożona skarga, iż szkoła utrwala w społeczności muzułmańskiej antyaustralijskie postawy.

Minister Edukacji Rob Stokes przyznał, że nauczyciel prac ręcznych we wspomnianej szkole podkreślał, iż dzieci powinny być uczone, że najgorszym wrogiem jest sekularyzm. – Mówiono im, że „pokój, stabilizację i sprawiedliwość można uzyskać jedynie poprzez ustanowienie islamu” – powiedział podczas konferencji poświęconej prawu edukacyjnemu, cytowany przez dziennik Daily Telegraph.

Bellfield wycofało się ze swojego stanowiska po tym, jak departament edukacji wszczął śledztwo, jednakże Stokes stwierdził, że potrzeba zrobić o wiele więcej, aby usunąć ekstremizm ze szkół. – Te sprawy nie znikną samoczynnie… będziemy świadkami większej liczby incydentów, które sprawią, że będziemy te kwestie podnosić w przyszłości – powiedział.

Stokes życzyłby sobie, aby szkoły przekazywały przywiązanie do – jak to określił – australijskich wartości jak demokracja, tolerancja (nota bene ta w Australii jest dla wszystkich, tylko nie dla chrześcijan), uczciwość, szacunek oraz rządy prawa.

O sprawie poinformował Ministerstwo Edukacji były nauczyciel w islamskiej szkole, który obawiał się, że uczęszczająca do niej młodzież zbytnio się zradykalizuje.

Przykład australijskiej szkoły jest jednym z wielu dowodzących, iż islam dopiero wówczas się uspokoi, jak zapanuje na całym świecie.

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

64 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra