Felieton

Muzułmańscy agenci wpływu w środowiskach katolickich

Środowiska katolickie od dziesięcioleci są infiltrowane przez rozmaitych agentów wpływu, czy to świadomych powierzonej im roli, czy też nieświadomie propagujących pewien konkretny światopogląd. Niezależnie jednak od tego, czy kierują nimi konkretne siły, czy zwyczajna głupota, skutek na ogół jest ten sam – dążenie do rozbicia jedności Kościoła i społeczeństwa.

I tak różne osoby deklarujące się jako zagorzali katolicy promują filozofię i medytacje Wschodu, w tym przede wszystkim hinduizmu, a także synkretycznego boga w ramach Ruchu Maitri. Obecnie jednak coraz częściej znaleźć można katolików opiewających… harmonię życia w islamie.

Jest przy tym ze wszech miar oczywiste, że chodzi o to, aby „oswoić” i ocieplić wizerunek muzułmanów w oczach Polaków. I tak do polskich czytelników trafiają artykuły, w których rzekomo katoliccy dziennikarze przekonują, że najwyższą wartością muzułmanów jest rodzina, natomiast muzułmanki w tradycyjnych strojach z hidżabem, tudzież innym nakryciem głowy, to szczyt szyku i elegancji. Co więcej, osobom zwracającym uwagę na relacje panujące w muzułmańskim społeczeństwie, gdzie rzadko się zdarza – czy to mówimy o sunnitach, czy szyitach – żeby kobieta nie dostawała od męża cięgów, zarzucają brak wiedzy i ignorancję.

Otóż według jednej z takich „katolickich” dziennikarek to „Wskutek propagandy polski odbiorca myśli, że ma do czynienia z inwazją muzułmanów, którzy szturmem chcą podbić Europę. Nie zagłębiwszy się w sendo problemu – tj. faktyczne przyczyny migracji, wojen na Bliskim Wschodzie, ekspansji terroryzmu, itp. – najwygodniejsze okazało się zrzucenie całej winy na islam”.

Nie będę podawała nazwiska „mistrzyni”, która wysmażyła powyższe zdania, ignorując zupełnie sytuację w Europie oraz informacje podawane bezpośrednio przez Państwo Islamskie, bo nie jest ona przypadkiem odosobnionym. Nie ona pierwsza i zapewne nie ostatnia ignorując też słowa samych muzułmańskich przywódców duchownych – zarówno tych w krajach cywilizacji łacińskiej jak i muzułmańskich – którzy nie kryją w swoich wypowiedziach, że trwa dżihad i pokój może zostać osiągnięty jedynie poprzez wprowadzenie na świecie islamu i prawa szariatu. Proponuję za to, aby jako wolontariusz popracowała rok w muzułmańskiej dzielnicy w Niemczech czy Francji, w strefie no-go. Przekona się wówczas na własnej skórze, czym jest islam w stosunku do kobiet, w szczególności postrzeganych jako „niewierne”. Będzie miała również szansę na zmierzenie się z problemem islamskiego terroryzmu i być może wówczas – jeżeli przeżyje – będzie w stanie wreszcie „zgłębić sedno problemu” i zacząć myśleć, wyciągając prawidłowe wnioski.

Warto nadmienić, iż przykład powyższej pseudodziennikarki nie jest odosobniony. Swoją drogą zastanawiam się, jak wielki brak wyobraźni i ludzkich odruchów trzeba posiadać, żeby usiłować narażać Polki na gwałty i przemoc, bo do tego sprowadzają się zazwyczaj kontakty z islamistami. Ale nasza „mistrzyni” idzie jeszcze dalej. „Wielu Polaków swoją opinię opiera na filmikach zamieszczanych na YouTubie i relacjach z rozmaitych blogów, niemających nic wspólnego z rzetelną i fachową wiedzą. Propagują one głównie patologiczne przypadki, ale na tyle nośne, że biją rekordy popularności. Ciekawym zjawiskiem jest też to, że największą karierę w Polsce robią obecnie osoby straszące islamem na potęgę. Szczucie na muzułmanów stało się wręcz towarem gwarantującym oglądalność w mediach, a nawet poparcie wyborców” pisze. Ręce opadają…

Przyznam, że po przeczytaniu tych słów dosłownie oniemiałam tym bardziej, że organa propagandowe Państwa Islamskiego same wrzucają na You Tube nagrania z egzekucji i sami muzułmanie deklarują się jako wojujący, a każdy muzułmański wierny jest zobowiązany płacić pieniądze na dżihadystów, co zresztą wielokrotnie było poruszane na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, zarzucającej państwom muzułmańskim finansowanie terroryzmu. Jeżeli chodzi o „straszenie islamem”, wystarczyło sięgnąć do raportów policyjnych opracowanych w formie notatek prasowych na stronach internetowych policji poszczególnych europejskich krajów, aby przekonać się, że problem naprawdę istnieje. Warto zaznaczyć, iż przebijały się one do wiadomości publicznej mimo nakazu zachowania politycznej poprawności. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na manipulację, której dopuściła się owa publicystka, polegającą na przyklejeniu każdemu, kto w sposób krytyczny wypowiada się o islamie łatki braku rzetelnej i fachowej wiedzy. A może tej wiedzy brakuje również niemieckim psychiatrom, do których masowo zgłaszają się Niemcy z ciężkimi stanami lękowymi spowodowanymi obecnością muzułmańskich imigrantów, o stresie pourazowym nie wspomnę, o czym mówią publicznie, w mediach, mimo istniejącej cenzury? A może brak wiedzy cechuje szwedzkich policjantów, którzy boją się zapuszczać do muzułmańskich gett, nazwanych strefami no-go? Może po prostu nikt im nie wytłumaczył, że islam to naprawdę pokojowe wyznanie, hołdujące rodzinnym wartościom?

„Odnoszę wrażenie, że Polak „katolik” zapomniał, że tych ludzi w swoim boskim planie Bóg także powołał do życia. Trudno mi wyrokować – czy Polakami kieruje ignorancja, czy strach. Być może jedno i drugie. A już na pewno brak fundamentalnej wiedzy” perorowała dalej rzeczona pseudodziennikarka (a wszystko przy okazji reportażu z Czeczenii), dowodząc jedynie tego, że absolutnie – mimo że deklaruje się jako katoliczka – nie posiada znajomości Pisma Świętego. Wystarczy bowiem przytoczyć przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, a wszystko stanie się jasne. Zauważmy, że miłosierny Samarytanin nie zabrał rannego do domu, ale polecił się nim zaopiekować w miejscu, gdzie tamten przebywał, opłacając jego leczenie. Jeżeli zatem chcemy postępować zgodnie z nauczaniem Chrystusa powinniśmy udzielić wszelkiej możliwej pomocy, ale na miejscu, a nie sprowadzać do siebie ludzi innej kultury, stanowiących dla nas zagrożenie. Warto, żeby owa publicystka wreszcie to sobie uświadomiła.

Jeżeli ktoś jednak myślał, że to koniec absurdów w wykonaniu rzeczonej niewiasty, to się mylił. Otóż usiłowała ona wmówić czytelnikom, że Maryja zamiast w welonie, przedstawiana jest w hidżabie [sic!]. Warto przypomnieć, iż takie twierdzenie wysunął w 2008 roku mieszkający w Australii szejk Taj Din al Hilali, który w swojej książce dowodził, że zarówno Stary, jak i Nowy Testament mówią o noszeniu zasłon przez kobiety. Stwierdził on, że Matka Boska często jest pokazywana z chustą na głowie, a chustę – jak twierdził – można utożsamiać z islamskim hidżabem. Taj Din al Hilali był muftim Australii w latach 1988 – 2007. Następnie kierował największym meczetem w Sydney. Słynął on z kontrowersyjnych wypowiedzi, ale zapewne przez głowę mu nie przeszło, że stanie się guru publicystów deklarujących się jako katoliccy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

58 komentarzy

58 Komentarzy

 1. Jan Bodakowski

  7 października 2017 at 11:05

  Publicystka „Myśli Polskiej” chwali Rosję i islam. „Czeczeńscy mężczyźni są silni, męscy, wysportowani, ubrani jak na facetów przystało”. Ostra krytyka Polaków
  http://wolnosc24.pl/2017/10/06/publicystka-mysli-polskiej-chwali-rosje-i-islam-uwaza-ze-czeczenscy-mezczyzni-bardzo-mescy-i-krytykuje-polakow/

  • Tamaar

   9 października 2017 at 00:52

   hahaha. Niech sie Pan przyzna,że wysmarował pan ten artykulik bo uderzył w Pana kompleksy i uświadomił że nie jest pan prawdziwym mężczyzną;).

 2. wolna-polska.pl

  7 października 2017 at 15:20

  1-Prof.Anna Raźny:PiS udaje,że reprezentuje elektorat katolicki.2-Pseudo reformy,czyli partyjniacy i kolesie.

 3. gazetawarszawska.com

  7 października 2017 at 15:34

  SZOKUJACE:Pierwszy etap islamizacji Polski (Jezus w Islamie)

 4. jok

  7 października 2017 at 18:59

  Sam tytuł mi się podoba!!!
  Obawiałem się – jak widać niesłusznie – że znaczące wpływy mają tam kręgi żydowskie, często oficjalnie „ateistyczne”, a tu się okazuje, że … islamiści:)

  • jok

   7 października 2017 at 19:01

   Dodam: często oficjalnie „ateistyczne”, a także oficjalnie – katolickie

 5. Jasiek

  7 października 2017 at 20:45

  Nie potrzeba wiele szukać.
  Jak to mówią,
  Za pieniądze świat się podli, za pieniądze ksiądz się modli.
  Smutne, że tak łatwo sprzedajemy mękę Jezusa Chrystusa za funty szterlingi, i tak szybko uwierzyliśmy w Jego bezgraniczne Miłosierdzie zapominając jednocześnie o sprawiedliwym Bogu, który jedynie za dobre wynagradza, a za złe karze!

 6. Wojtek

  7 października 2017 at 20:51

  Pamiętajmy jutro zbiórka pod kościołami do puszek na stypendia dla młodych zdolnych wierzących z biednych rodzin. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wpierajmy porządnych ludzi na lepszą Polskę w przyszłości.

 7. Pani Ela

  8 października 2017 at 00:38

  Agnieszka Piwar to nie dziennikarka to dno intelektualne ,jedna z tych czarownic co się udzielają na tzw czarnych protestach PS Sponsor odszedł to trzeba teraz zarabiać sprzedając islam

  • Tamaar

   8 października 2017 at 17:37

   Pani chyba ba głowę upadła. Agnieszka Piwar na czarnym proteście? łądnie to tak kłamać?

 8. Agnieszka Piwar

  8 października 2017 at 16:31

  W związku z tym, że felieton A.Wiejak jest obrzydliwą (podszytą paranoją) manipulacją nt. mojego reportażu z Czeczenii, odsyłam Czytelników do oryginału: http://www.mysl-polska.pl/1364
  Dodam, że pisałam pracę magisterską na temat dialogu jaki Jan Paweł II podjął m.in. z wyznawcami islamu, i już wkrótce opublikuję obszerny artykuł o tym, jak polscy „katolicy” – w tym księża – depczą dziedzictwo Papieża Polaka, bo poszli za modą, żeby wszelkie zło zwalać na muzułmanów.

 9. Tamaar

  8 października 2017 at 17:46

  Panią Wiejak – autorkę tych wypocin, tak zabolało porównanie chusty Marii do chust muzułmanek, że sie pogubiła we własnym nonsensie;) .
  Prosze Pani hidżab znaczy po arab. zasłona, po polsku mówiono kiedyś na to welon;). Nie ma to żadnego znaczenia. Faktem jest że Maria nosiła chustę jak na chrześcijankę przystało, tak jak dziś robią to muzułmanki. Mało tego odkrycia na temat zasłony Marii mówią, że była to cyt :” najpierw była to zazwyczaj biała chusta nakładana czy zawijana bezpośrednio na głowę, natomiast na to jeszcze zakładano drugą chustę wierzchnią.” Czyli dokładnie ten sam sposób w jaki robią to muzułmanki;) .
  A pani argument, że to nie prawda , tylko dlatego że jakiś Mufti też tak powiedzał, jest rykiem rozpaczy i paranoji na brak logicznego argumentu i próbą zaprzeczenia faktom oczywistym.

 10. Tamaar

  8 października 2017 at 17:52

  cyt: „Jeżeli zatem chcemy postępować zgodnie z nauczaniem Chrystusa powinniśmy udzielić wszelkiej możliwej pomocy, ale na miejscu, a nie sprowadzać do siebie ludzi innej kultury, stanowiących dla nas zagrożenie. Warto, żeby owa publicystka wreszcie to sobie uświadomiła.”

  Warto, żeby pani Wiejak autorka i manipulantka, również sobie uświadomiła, że pani Piwar nigdzie w swoim tekście nie namawia do sprowadzania uchodżców, a od początku jej stanowisko na temat pomagania OFIAROM WOJNY NA MIEJSCU U NICH W KRAJU jest jasne dla każdego, kto zna trochę jej publikacje.
  Pani Wiejak jest perfidną manipulantką i kłamczuchą . Bardzo nie ładnie i to na łamach pseudo katolickiego portaliku.

 11. Tamaar

  8 października 2017 at 18:40

  cyt p. Wiejak: „Co więcej, osobom zwracającym uwagę na relacje panujące w muzułmańskim społeczeństwie, gdzie rzadko się zdarza – czy to mówimy o sunnitach, czy szyitach – żeby kobieta nie dostawała od męża cięgów, zarzucają brak wiedzy i ignorancję.”

  Hehe… Prosze powiedzieć ilu muzułmanów pani w swoim życiu poznała, że pani takie śmiałe tezy wygłasza na temat relacji panujących w rodzinach?. Proponuje zając się agresją wśród katolików, ajk równiez alkoholizmem 😉 wśród wiernych.

  A insynuacja, że jakoby ISIS to żródło prawdziwego islamu i na podstawie tego co robią trzeba określać czym jest islam, jest mistrzostwem ignorancji z pani strony, braku logiki i totalnego braku wiedzy.

  Prosze panią, ISIS to organizacja terrorystyczna finansowana przez zachodnie wywiady, jak równiez przez wahabicką-sekciarską Arabie Saudyjską. A 90% ich ofiar to są muzułmańscy cywile;). Nie mówiąc już o tym że najbardziej zagorzałymi żołnierzami w zwalczaniu tego tworu są również muzułmanie. Wojsko Syryjskie stanowi ok. 85 % wyznawców Islamu, Iran, Hezbollah – którzy z nimi walczą- to również muzułmanie;) . Za to tzn. Chrześcijanski świat zachodu z USA na czele WSPIERA ISIS na teranach Syrii, przeciwko wojskom Assada – w którego skład wchodzą PRZEDE WSZYSTKIM muzułmanie. Pani nie ma zielonego pojęcia o czym mówi.

 12. Katarzyna Chrzan

  8 października 2017 at 22:21

  tak… to musi być trudne do zniesienia, że tacy przeciętni katolicy, cali w tej swojej stacjonarnej przeciętności, tacy przeciętni pełnią przeciętnej przeciętności, samodzielnie myślą… ale zawsze przy okazji relacji stąd czy skądinąd można ich – nas oceniać według… stereotypu? jakże to samo siebie obnaża… Szczęść Boże.

  • Tamaar

   9 października 2017 at 01:00

   No właśnie problem w tym , że ci katoliccy katolicy przeciętni w swej przeciętności nie myslą samodzielnie;). Tylko powtarzają demagogie serwowaną im 24h przez polskie media, i pseudo ekspertów. Jakże to panią obnaża, że ocenia pani ludzi według stereotypu a zarzuca to innym;) czysta hipokryzja. Od siedzenia przy biurku pani i pani Wiejak chyba trochę móżdżki zlasowało. Proponuje się wybrać na jakąs wycieczke, a szczególnie pani Wiejak do krajów muzułmańskich, bo tak poleca innym „zapoznanie sie z tematem osobiście”, a nawet tyłka sprzed biurka sama nie ruszyła. .
   Hipokryzja hipokryzje pogania na pseduo katolickim portaliku prawy.pl.

   • Pani Ela

    9 października 2017 at 21:15

    Pani Agnieszko Piwar ładnie to podszywać się pod nick Tamaar?Wszyscy znają pani IP -jest pani żałosna #rając we własne gniazdo!!!

    • Tamaar

     11 października 2017 at 22:31

     hahaha, a ładnie to tak kłamać??? Jak pani taka mądra to prosze udowodnić ze to IP pani Agnieszki, które ponoć: „wszyscy znają” . Niech pani nie będzie żenująca, jeszcze bardziej niż jest;)

 13. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:06

  I like reading through an article that will make men and women think. Also, many thanks for allowing me to comment!|

 14. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 15:37

  Appreciating the hard work you put into your website and detailed information you present. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed information. Great read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.|

 15. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 16:56

  I just like the valuable information you supply to your articles. I’ll bookmark your blog and check again right here frequently. I’m moderately sure I’ll learn many new stuff right here! Good luck for the next!|

 16. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  17 października 2017 at 19:23

  you are actually a good webmaster. The website loading speed is incredible. It sort of feels that you’re doing any distinctive trick. Also, The contents are masterwork. you have done a wonderful process on this matter!|

 17. José Wilame Araújo Rodrigues

  17 października 2017 at 21:35

  Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other websites? I have a blog centered on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my subscribers would appreciate your work. If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.|

 18. Carlos Eduardo Correa da Veig

  17 października 2017 at 22:47

  It’s really a great and helpful piece of information. I’m satisfied that you simply shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.|

 19. Download Imagine Dragons Thunder

  18 października 2017 at 00:20

  I every time spent my half an hour to read this website’s posts every day along with a cup of coffee.|

 20. Grupo Coral

  18 października 2017 at 01:00

  Thanks for the good writeup. It in fact used to be a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we be in contact?|

 21. free mp3 songs

  18 października 2017 at 02:33

  Excellent article! We are linking to this particularly great post on our website. Keep up the good writing.|

 22. Umanizzare

  18 października 2017 at 03:32

  Greetings, I do think your blog might be having internet browser compatibility issues. When I look at your blog in Safari, it looks fine however when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues. I just wanted to give you a quick heads up! Other than that, great website!|

 23. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 05:42

  Everyone loves what you guys are usually up too. This kind of clever work and exposure! Keep up the good works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll.|

 24. Grupo Coral

  18 października 2017 at 07:24

  I really like it when people come together and share opinions. Great site, stick with it!|

 25. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 08:39

  Hello i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this paragraph i thought i could also create comment due to this good article.|

 26. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 09:06

  Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same results.|

 27. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 10:52

  I wanted to thank you for this fantastic read!! I certainly loved every little bit of it. I have you book-marked to check out new stuff you post…|

 28. tercio borlenghi jr

  18 października 2017 at 12:38

  Thanks , I’ve just been searching for information about this subject for a while and yours is the best I’ve came upon so far. But, what in regards to the bottom line? Are you positive concerning the source?|

 29. tercio borlenghi jr

  18 października 2017 at 14:25

  Why people still make use of to read news papers when in this technological world everything is presented on web?|

 30. Carlos Eduardo Correa da Veig

  18 października 2017 at 16:37

  My relatives every time say that I am wasting my time here at net, however I know I am getting familiarity everyday by reading thes fastidious posts.|

 31. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:53

  Very quickly this web site will be famous amid all blogging and site-building users, due to it’s pleasant posts|

 32. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 08:43

  Undeniably imagine that that you stated. Your favorite justification seemed to be at the net the simplest thing to have in mind of. I say to you, I definitely get irked at the same time as people think about issues that they plainly don’t recognise about. You controlled to hit the nail upon the top and also defined out the entire thing without having side-effects , folks could take a signal. Will probably be back to get more. Thank you|

 33. Luiz Gastão Bittencourt

  19 października 2017 at 11:11

  Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your site? My blog is in the very same niche as yours and my users would certainly benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this okay with you. Appreciate it!|

 34. Umanizzare

  19 października 2017 at 15:56

  Terrific post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Thank you!|

 35. Grupo Serval presídios

  19 października 2017 at 18:01

  Link exchange is nothing else however it is only placing the other person’s web site link on your page at proper place and other person will also do same for you.|

 36. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 20:15

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Appreciate it!|

 37. Grupo Serval presidios

  19 października 2017 at 22:14

  Hello everyone, it’s my first pay a quick visit at this web site, and article is in fact fruitful designed for me, keep up posting these content.|

 38. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  20 października 2017 at 00:06

  I was wondering if you ever thought of changing the layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures. Maybe you could space it out better?|

 39. Umanizzare

  20 października 2017 at 04:40

  Hurrah, that’s what I was exploring for, what a material! existing here at this webpage, thanks admin of this web page.|

 40. Dadado Veig

  20 października 2017 at 07:10

  Since the admin of this site is working, no question very shortly it will be renowned, due to its feature contents.|

 41. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 09:48

  Fantastic site you have here but I was wondering if you knew of any user discussion forums that cover the same topics discussed here? I’d really love to be a part of online community where I can get opinions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Bless you!|

 42. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  20 października 2017 at 12:22

  Amazing issues here. I’m very glad to see your article. Thanks so much and I’m taking a look forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?|

 43. Grupo Coral presidios

  20 października 2017 at 14:50

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.|

 44. Umanizzare presidios

  20 października 2017 at 21:16

  I want to to thank you for this wonderful read!! I absolutely enjoyed every bit of it. I have got you book marked to look at new stuff you post…|

 45. Umanizzare presídios

  21 października 2017 at 05:57

  What i do not realize is if truth be told how you’re not actually much more well-appreciated than you might be right now. You are very intelligent. You recognize thus considerably with regards to this topic, made me individually believe it from numerous numerous angles. Its like women and men don’t seem to be interested until it’s one thing to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs excellent. At all times take care of it up!|

 46. Itamar Serpa Fernandes

  21 października 2017 at 14:50

  Marvelous, what a weblog it is! This website gives helpful data to us, keep it up.|

 47. Luiz Gastão Bittencourt

  21 października 2017 at 23:42

  My brother recommended I might like this blog. He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks!|

 48. Read More Here

  22 października 2017 at 06:09

  I just want to tell you that I am just all new to blogs and definitely liked your blog. Likely I’m want to bookmark your blog . You definitely have fabulous posts. With thanks for revealing your webpage.

 49. Carlos Eduardo Veiga

  22 października 2017 at 08:19

  After checking out a handful of the articles on your web page, I truly like your way of blogging. I saved as a favorite it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please visit my web site too and tell me your opinion.|

 50. Itamar Serp

  23 października 2017 at 02:23

  Very good article! We will be linking to this great post on our site. Keep up the good writing.|

 51. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  23 października 2017 at 12:08

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable information to work on. You’ve done a formidable job and our entire community will be thankful to you.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra