Z zagranicy

Czarnoskóry kierowca wjechał w tłum przechodniów w Londynie! Policja: To nie był akt terroru

 

11 osób zostało rannych, kiedy na chodnik przed Muzeum Historii Naturalnej w Londynie wjechał rozpędzony pojazd z czarnoskórym mężczyzną za kierownicą. Mimo że mężczyzna został aresztowany, londyńska policja utrzymuje, że całe zdarzenie nie było atakiem terrorystycznym.

Do tragedii doszło o godz. 14.20. Została ona zakwalifikowana przez organy ścigania jako „kolizja drogowa”. Większość rannych ma uszkodzone kończyny oraz urazy głowy – wynika z oświadczenia wydanego przez londyńskie pogotowie ratunkowe.

Sprawca przebywa obecnie w londyńskim areszcie. Organa ścigania nie podały jego narodowości, niemniej na filmie z jego zatrzymania opublikowanym przez BBC widać wyraźnie, iż pochodzenie ma nieeuropejskie.

Źródło: BBC, Metropolitan Police, London Ambulance Service

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra