Kościół

Kard. Burke: Rosja nie została konsekrowana w sposób, o jaki prosiła Maryja

Jest ewidentnym, że konsekracja Rosji nie została przeprowadzona w sposób, o jaki prosiła Maryja – powiedział kard. Raymond Burke we wprowadzeniu do Szczytu Stulecia Fatimy, jaki odbywał się w miniony weekend.

– Na obecną chwilę nie mam wątpliwości, że intencją papieża św. Jana Pawła II było przeprowadzenie konsekracji 25 marca 1984 roku – mówił Burke, dodając, iż „Maryja to poświęcenie przyjęła”. – Uznając konieczność całkowitego nawrócenia z ateizmu, materializmu i komunizmu do Chrystusa, wezwanie Fatimskiej Pani do konsekracji Rosji Jej Niepokalanemu Sercu zgodnie z Jej dokładnymi wytycznymi pozostaje pilną koniecznością – tłumaczył.

Hierarcha zacytował koniec słynnej tajemnicy fatimskiej, w której Maryja przepowiedziała: „W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję i nawróci się ona, a światu zostanie dany okres pokoju”.

Była to największa w północnej części USA konferencja poświęcona objawieniom w Fatimie, a zgromadziła ok. 700 uczestników. Słowa kard. Burke’a wywołały owacje na stojąco.

Kardynał nakreślił bezpośrednie połączenie słynnej Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, w której mowa jest o masakrze dokonanej na księżach i wiernych oraz śmierci papieża z obecnym kryzysem w Kościele.

– Nauczanie wiary w jej integralności i z odwagą jest w sercu oficjum duszpasterzy Kościoła: Namiestnika Chrystusowego w Rzymie, biskupów w komunii ze Stolicą Piotrową oraz ich głównych współpracowników, księży – mówił. – Z tego to powodu, Trzecia Tajemnica jest skierowana w szczególności do tych, którzy sprawują posługę duszpasterską w Kościele. Jeżeli oni zawodzą w nauczaniu wiary w wierności niezmiennemu nauczaniu Kościoła oraz praktykach, czy przez powierzchowne, mylące treści a nawet światowe zbliżenie, ich milczenie stanowi śmiertelne zagrożenie w najgłębszym duchowym tego sensie dla wszystkich dusz im powierzonych do sprawowania nad nimi duchowej opieki – tłumaczył.

Konkludując, hierarcha zacytował słowa papieża św. Jana Pawła II, który w 1982 r. podczas uroczystości poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi stwierdził: „Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Musi ono być podejmowane przez kolejne pokolenia, zgodnie z każdymi nowymi <<znakami czasów>>. Należy do tego nieustannie powracać i za każdym razem podejmować na nowo”.

Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

122 komentarze

122 Komentarzy

  1. I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra