Z zagranicy

Brytyjczycy mają dość BBC – nazywają stację Brukselskim Przedsiębiorstwem Nadawczym

BBC, która zasłynęła ostatnio skandalicznym artykułem na temat ogólnopolskiej akcji modlitewnej Różaniec do Granic, nie mniejsze oburzenie niż wśród Polaków wywołuje wśród Brytyjczyków oraz pozostałych swoich odbiorców na całym świecie.

Uważany za kontrowersyjnego brytyjski polityk Nigel Farage opublikował na jednym z portali społecznościowych swoje zdjęcie z wypisanym na transparencie hasłem „Mam dość pełnej uprzedzeń BBC!”. Zdjęcie to polubiły tysiące osób. W internecie zaroiło się też od krytycznych komentarzy pod adresem stacji, w których internauci, zarówno z Wielkiej Brytanii jak i spoza jej granic, nie pozostawili na BBC przysłowiowej suchej nitki. Stale powtarzającym się zarzutem był brak bezstronności, funkcjonowanie cenzury oraz obłuda.

Jeden z nich, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, nazywając BBC Brukselskim Przedsiębiorstwem Nadawczym stwierdził, iż jest ona żałosna i zauważył, że w USA wprawdzie funkcjonują lewicowe stacje telewizyjne jak MSNBC, ale nie próbują one ukrywać swojego ideologicznego zaangażowania. „BBC usiłuje udawać, że nie jesteśmy w stanie spojrzeć w kulisy, jak gdybyśmy nadal kupowali tę grę. Cóż, nie kupujemy” stwierdził, dodając, iż BBC powinna zostać surowo ukarana.

„Nie opublikują niczego, co stawiałoby islam w złym świetle” zauważa inny internauta, podkreślając, iż widać to nawet w stosowanej retoryce, gdzie zamiast o ISIS BBC mówi o „tzw. ISIS”. „Czy to jest niespodzianką? Selektywne nadawanie stanowi normę dla BBC tak długo, jak stawia ona Torysów w złym świetle” ripostuje inny internauta.

Komentujący mieli za złe BBC m.in. to, że nie relacjonowała demonstracji przeciwko islamskiemu ekstremizmowi, która w weekend przeszła ulicami Londynu, a w której udział wzięło ok 52 tys. obywateli.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Julka45

  6 listopada 2017 at 10:34

  Nie czak zobacz sam psychiatra Jagodno http://praktyka-psychiatryczna.pl praktyka to nasz atut

 2. Kirby

  9 listopada 2017 at 13:52

  No matter if some one searches for his essential thing, so he/she desires to
  be available that in detail, thus that thing is maintained over here.

 3. http://mehrangaz.ir/

  11 listopada 2017 at 20:26

  Ridiculous story there. What happened after? Good luck!

 4. Speed Corner motoryzacja, motogry, motosport. LEMGallery

 5. sattamatkaji

  11 stycznia 2018 at 13:35

  Get fastest Matka results at SattamatkaJi which is India’s No. 1 matka game website which provides lucky number,
  Sattamatka, Satta matka result, Mumbai chart, Mumbai Matka, satta matka tips,
  matka result today 100 fix, satta matka live result, Fastest satta matka result, satta matka tips, on https://sattamatkaji.mobi/

 6. Norton Customer Support

  20 kwietnia 2018 at 08:31

  Norton antivirus software is a familiar name among computer users, both for personal & commercial use. The company is a leading brand when it comes to antivirus solutions, not only Computer but also mobile devices. This antivirus software is always updated to protect users against the latest computer viruses & malware. http://norton-setup-install.com/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra