Z kraju

Poseł Andruszkiewicz z Endecji i Kukiza nie dał się sprowokować Korwinowi. Kolejna odsłona sporu o handel w niedziele

Wolny rynek jest jedyną drogą do dobrobytu w Polsce. Obniżenie podatków i likwidacja szkodliwych przepisów zapewnią rozwój gospodarki w Polsce. Jednak w życiu od handlu są ważniejsze sprawy – Bóg, rodzina czy ojczyzna. Zarabiamy by żyć, a nie żyjemy by pracować. Jestem zwolennikiem tego by pracować i handlować sześć dni w tygodniu, przywrócić Polakom swobodę handlu na ulicach, znieść wszelkie niepotrzebne ograniczenia tłamszące przedsiębiorczość. Siódmy dzień, niedziela niech będzie poświęcona Bogu i rodzinie. Nie można pozwolić by zredukować człowieka tylko do trybiku przynoszącego dochód korporacje, by zatryumfowała antyutopia z powieści „Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya napisanej w 1931 rok.

 

Zakaz handlu w niedziele poparł reprezentant Endecji poseł klubu Kukiz Adam Andruszkiewicz. Spotkało się to z dosadna krytyką Janusza Korwina-Mikke. W swoim najnowszym wpisie na Facebooku poseł Andruszkiewicza odniósł się do ataku lidera partii Wolność:

 

„Często pytacie mnie, czy mamy szansę zbudować duże porozumienie polityczne na rzecz szerokich zmian w Polsce, np „szeroki blok antysystemowy”. Osobiście zawsze byłem za współpracą patriotów, którzy kochają Polskę i stąd uważałem, że nie należy się wzajemnie politycznie atakować – dlatego też, na moim profilu nie znajdziecie ataków na osoby z prawej strony sceny politycznej. Po prostu uważam, że i tak mamy zbyt wielu wrogów, by jeszcze szukać ich wśród innych prawicowych polityków. Niestety, ta zasada nie jest szanowana przez drugą stronę.

 

Dziś prezes partii Wolność, p. JKM raczył mnie zaatakować w pośredni i bardzo chamski sposób stwierdzając, że „mam gwóźdź wbity w głowę”. Chodziło o ograniczenie handlu w Niedzielę. Żeby była jasność: możemy i będziemy się czasem różnić. W różnych sprawach. Natomiast to nie jest jeszcze powód, aby się wyzywać, obrażać, czy publicznie wyśmiewać, jak zrobiła to partia Wolność wobec mnie na swoim profilu. Jeśli zależy nam na dobru Polski i współpracy przy pewnych sprawach – należy ROZMAWIAĆ. Jeśli jednak wybieracie drogę obrażania i wyśmiewania – sami skazujecie się na izolację i pozostanie marginesem. Wasz wybór.

 

Natomiast z tego miejsca chciałem podziękować wielu sympatykom, czy wyborcom partii p. Korwina, którzy wzięli mnie w obronę. Dziękuję Wam. Dla Was zawsze będzie miejsce czy to w naszych szeregach, czy na moim profilu. Nie tylko dla Was, bo wszyscy – patrioci, endecy, prawicowcy, wolnościowcy, kibice… Jakkolwiek kto z Was się określa, jest dla mnie wielkim wsparciem i może liczyć na moje wsparcie i szacunek. Pokażmy klasę i zmieńmy realnie Polskę. A tych, którzy zamiast rozmawiać i się przekonywać wolą obrażać – zostawmy z boku. Życie mamy jedno, a Polska wymaga szybkich zmian. I my ich dokonamy. Zgadzacie się?!”

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

60 komentarzy

60 Komentarzy

 1. wb

  10 października 2017 at 20:14

  Dla kapitalistów bogiem jest pieniądz

  • niepisior

   10 października 2017 at 21:15

   A dla lewaków i tzw. „prawicowców” czyli narodowych socjalistów z PiS, zgodnie z deklaracją Najjaśniejszego Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego bogiem jest PAŃSTWO!
   Pan Jarosław Kaczyński był łaskaw PUBLICZNIE oznajmić, że PAŃSTWO ma PRYMAT nad WŁASNOŚCIĄ, zatem panstwo MA PRAWO odebrać obywatelom tyle własności, ile państwo potrzebuje na swoje utrzymanie.
   Po 2 latach rządów PiS widzimy, że potrzeby utrzymania państwa są NIEOGRANICZONE!
   Od 2 lat nie ubył ani jeden urzędniczy etat, a przybyło kilkadziesiąt tysięcy (administracja samego tylko 500+ wykreowała około 10,000 biurew). Od 2 lat państwo nie pozbyło sie choćby jednego funduszu celowego (np. śmiesznego PISF czy jakoś tak), ale mianuje w takich instytucjach SWOICH ludzi, znaczy że teraz ma być „patriotycznie”. Itd. itp. etc. etc.

 2. Adam

  10 października 2017 at 21:24

  Czyli następnym logicznym następstwem jest zamknięcie restauracji w niedziele, przecież biedni kelnerze, kucharze też chcą odpocząć a nie ciężko harować u podłego zgniłego zachodniego kapitalisty. Dlaczego jest mowa tylko o handlowaniu?

  • Kasia

   10 października 2017 at 22:54

   Adam ,są zawody,które muszą funkcjonować.
   jak jest cudownie ,gdy jest swieto i sklepy sa zamkniete.
   Inna atmosfera,wyciszenie.
   Człowiek potrzebuje wyciszenia,nawet jak sobie tego nie uswiadamia.

   • olrob

    10 października 2017 at 23:24

    Ja to rozumiem. Tylko pytanie skoro potrzebuje wyciszenia to dlaczego pracuje w supermarkecie? Ja pracowalem w niedziele i raczej chcialem pracowac, bo za niedziele mialem wyzsza stawke. Zawsze jednak znalazlem ta godzine na msze sw., nawet po 12h pracy. Natomiast rodziny Nie mam i Nie Ma jej 50% pracownikow. Dlatego spedzanie niedzieli z rodzina jest mitem. Jak spedzac niedziele z rodzina jezeli sie Nie Ma rodziny ? Wolna niedziela oznacza dzien przed telewuzorem lub koomputerem z puszka piwa. Nie Ma zbyt wielu Tak poboznych ludzi ktorzy poswieciliby cala niedzie na jakas aktywnosc religijna.

    • Człowiek

     11 października 2017 at 12:12

     Do „orloba”!
     To Twój pogląd na brak zajęć sensownych w niedzielę ma być decydujący dla milionów Polaków którzy pragną wyciszenia i odpoczynku od codziennego zgiełku, bieganiny po marketach, bieganiny po ulicach, samochodów tłoczących się wokół i na trasach do miejsc handlowych czy ogólnegej atmosfery dnia powszedniego. Czy do tego mamy być zmuszani?
     Czy w tym mają się rodzić nasze dzieci i nie znać nawet atmosfery wyciszonej niedzieli spędzanej czy to rodzinie czy wśród znajomych i przyjaciół?
     Tylko dlatego że to Tobie nie pasuje?
     PS. Zatrudniani i zmuszani grafikiem do pracy w niedzielę pracownicy to najmniejszy jeszcze problem w porównaniu do strat jakie społeczeństwo ponosi w związku z brakiem niedzieli jako dnia odpoczynku od nienaturalnego zgiełku i gonitwy w której jesteśmy w ciągu 6 dni tygodnia. Żydzi mają sobotę, muzułmanie piątek a my co? Chciałbyś nam zabrać nawet ten jeden dzień jaki nam i naszym bliskim oraz wszystkim dzieciom jeszcze śladowo wolny od komercji pozostał?

     • Jax

      11 października 2017 at 17:25

      Człowieku
      1. Na jakiej podstawie twierdzisz, że istnieją „miliony Polaków pragnących wyciszenia i odpoczynku” w niedzielę? A nawet jeśli faktycznie są ich miliony, to dlaczego te ich pragnienia mają mieć pierwszeństwo przed chęcią pracy innych (i to za wyższą stawkę) w niedzielę?
      2. NIKT nikogo do pracy w niedziele nie zmusza. Jeśli ta wolna niedziela byłaby faktycznie aż tak dla kogoś ważna, to taka osoba może znaleźć pracę, w której niedziele są wolne.
      3. Dlaczego sklepy są otwarte w niedziele? Ponieważ ludzie w niedziele robią zakupy. Nie na odwrót. Dlaczego zatem nie słychać gremialnych apeli do społeczeństwa (może poza głosem Kościoła) o powstrzymanie się od chodzenia do sklepów w niedziele? Przecież można temat załatwić bez odwoływania się do jurysdykcji państwa.
      3. Jeśli troska o prawo do „wyciszenia” i „odpoczynku” społeczeństwa byłaby szczera, to nie ograniczanoby się do objęcia zakazem tylko sektora handlu, a i to z wyjątkami (bo już stacji benzynowych zakaz by nie dotyczył). Co z pracownikami restauracji, zakładów produkcyjnych, ogrodów zoologicznych, a nawet radia i telewizji? Wszystko, co nie jest niezbędne może przecież być w niedziele nieczynne, zatem stacje radiowe i tv również…

 3. Hania

  10 października 2017 at 22:47

  Korwin to szmelc. Nie ma kogo żałować!

  • Kasia

   10 października 2017 at 22:54

   Fakt,nie ma.

  • ?

   11 października 2017 at 00:00

   Coś taka bojowa Hanka jedna z drogą? Czyżbyście szczytowały dzisiaj z Prezesem na miesiączce smoleńskiej?

  • Detox

   11 października 2017 at 10:57

   Ustawa o VAT liczyła pierwotnie 16 stron za PIS ma już ponad trzysta. Ilość tak wielka jak twoja głupota.
   Ile PIS z 0,5 mld zł bandyckiej dotacji partyjnej płaci takim prymitywom za te wymioty?

 4. ?

  10 października 2017 at 23:03

  Pan Korwin-Mikke dobrotliwie zauważył, że ulubieniec PiSiarni niewychodzący z reżimowej TV ma MÓZG! Mam co do tego liczne wątpliwości… Przecież tekst o „gwoździu w (pustym) łbie” Andruszkiewicza dotyczył tego, że ten nacjozjeb hańbiący swoją osobą szlachetną nazwę Endecja stwierdził publicznie, że „OGRANICZENIE handlu OŻYWI gospodarkę” 😀 Co ten ekonomista od kilometrówek wymyśli następnym razem: że powstrzymanie się od współżycia między małżonkami przełoży się na wzrost liczby urodzeń w Rzeczpospolitej? 😀 😀 😀

 5. Sławek

  10 października 2017 at 23:23

  Dwie wizje albo celem źycia jest micha łycha i dycha czyli jesteśmy zwierzątkami albo stworzonymi na obraz i podobieństwo Boże ludzmi stworzonymi z miłości przez Dobrego miłującego Boga który nie jest kłamcą ani zazdrośnikiem jakby to chciał przedstawić diabeł, począwszy od kuszenia Ewy w raju skończywszy na białej ksiedze unii europejskiej mówie o oficjalnym dokumencie niedawno opublikownycm w którym mówi się o wprowadzeniu na terenie Europy totalitarnego państwa komunistycznego gdzie zbrodnią jest myslenie o człowieku jako mającym powołanie do bycia szczęśliwym na wieki w zjednoczeniu z Bogiem. Wiadoma rzecz w niedziele muszą funkcjonoać szpitale, wojsko. Gdyby nie rabunek w sbote można by uczestniczyć w rozrywkach. Przypominam postulaty Solidarności co do wolnych sobót. Niedziela pierwszy dzień tygodnia to świętownie zmartchwywstania to nie tylko aspekt odpoczynku. Dorowolność nic tu nie zmieni ponieważ szantaż ekonomiczny zmusza praktycznie do pracy w niedziele. Pomyślcie w Niemczech te same markety płacą 5 razy więcej pracownikom na kasie za mniej wykonanej pracy nie mowiąc źe w niedziele nie pracują tam w marketach to co w Polsce ich nie stac. Przecieź to obźydliwe kłamstwo. Niedziela pracująca to z ekonomicznego punktu widzenia to tylko wydłuźenie czasu kuszenia jeśli człowiek wie źe zamknięte zrobi zakupy kiedy indziej. To chyba lepiej, że pieniądze Polaków trafią do Polaków nie będące wytransferowane nie wiadomo gdzie i na jakie cele. Tu przynajmniej sklepikarz wyda je na miejscu. Markety nie generują miejsc pracy tylko je zabieraja są niebezpieczne w aspekcie niezaleźności gospodarczej Polakow tyle wolności zewnętrznej ile własności. Jednak główny powód dla którego powinien być zakazany handel w niedziele to przywrócenie prawdy o człowieku,że powolaniem człowieka jest by ie na zawsze szczęśliwym po śmieci będąc zjednoczonym z Bogiem, Bo „Ani ucho nie słyszało inioko nie widziało co Bóg przygotował dla Tych co Go miłują”. Albo słuchasz diabła, albo Boga a Bóg mówi aby w niedziele powstrzymywać się od zbędnych prac. Poza tym katolicy sami kierując się miłością nie powinni w pewnym sensie zmuszać innych ludzi do niepotrzebnej pracy w niedziele. To zwykła kradzież czasu, który powinien być poświęcony Bogu i rodzinie. Nie moźe mniejszość stawiać większość w sytuacji w której praktycznie pod przymusem ekonomicznym jest zmuszona do krzywdzenia np. swojej najbliźszej rodziny poprzez nieobecność w domu. W naszych polskich warunkach to agresywny choć zakamuflowany atak na rodzine i naród. Równie dobrze moźe my jako suwere, a jednocześnie suweren moźemy się domagać od posłów aby w kaźdą niedziele byli obecni od rana do wieczora w swoich biurach poselskich. Panie Januszu Korwin Mikke co Pan na to. Przecieź nie jesteśmy sadystami. Jak Pan otrzeźwiejesz z letargu to moźe dojdziesz Pan do wniosku, że robale kaźdego zjedzą, a na tamten świat weźmiemy ze sobą mówiąc w uproszczeniu tylko dobre uczynki a fundownie kobietom charuwy w niedziele do nich nie należy. Polecam Panu kto wie moźe Pan to przeczyta „TRAKTAT O DOSKONAŁYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY” Wszystkim polecam dr. Jana Przybyła.Sławek

  • ?

   11 października 2017 at 00:21

   Z tego co mi wiadomo, to Pan Korwin-Mikke postuluje, żeby to gmina czy powiat decydowały o tym, czy ma być prowadzony handel na ich terenie w niedzielę czy nie (proszę zajrzeć do jego niedawnych wpisów na FB), a nie żeby władze centralne decydowały o KAŻDYM aspekcie życia Polaków. Przypominam, że jest to człowiek PRAWICY, a prawica zawsze postulowała (polecam poczytać prof. Konecznego) zwiększoną decentralizację i większą samorządność, a nie unifikację i zamordyzm z Warszawy.

   • Hania

    11 października 2017 at 10:13

    @?
    Bezimienny człeku, nawet podpisać się nie potrafisz, a polecasz czytanie książek prof Konecznego?
    Chyba nie bardzo je zrozumiałeś, bo Koneczny jako podstawę istnienia silnego państwa uznał nie liberalizm, a silny Kościół.
    Ty razem ze swoim Korwinem to możecie prof Konecznemu co dzień kwiatki w wazonie wymieniać i zapalać znicze…

    • Człowiek

     11 października 2017 at 12:25

     100/100 Haniu!
     Ten bezimienny typ co nawet nie potrafi się podpisać ma właśnie takiego gwoździa w mózgu!

     • korwinator

      11 października 2017 at 14:45

      Na imię mam Człowiek, a na nazwisko Dobra Zmiana, skąd PIS bierze takie trolle…

    • Jax

     11 października 2017 at 17:33

     Haniu
     Podejrzewam, że nie wiesz tego, że liberalizm ma program spójny z założeniami Kościoła.
     A’propos – co charakteryzuje „silny Kościół”?

     • LSED

      11 października 2017 at 18:55

      @Hania nie wie dużo rzeczy. Nie wie np. nic na temat poglądów jakie miał i głosił w swoich pismach i artykułach prof. Feliks Koneczny. W jak największym skrócie: m.in. był zwolennikiem rządów prawa, państwa minimum, decentralizacji, postulował szeroki samorząd, opowiadał się za likwidacją państwowej oświaty, sprzeciwiał się wkraczaniu przez państwo w prawo rodziców do wychowania swoich dzieci i wkładaniu paluchów państwa w wolny rynek poprzez działanie rządów biurokracji. Słowem był, tak jak JKM, minarchistą i konserwatywnym liberałem. Można półżartem powiedzieć, że był „korwinistą” zanim JKM pojawił się na świecie 🙂
      PS. W bieżącym roku wyszła pod redakcją P. Wiśniewskiego i Z. Baranowskiego antologia F. Konecznego „O państwie obywatelskim”. Radzę przeczytać każdemu kto ciekaw jakie miał poglądy na temat władzy państwowej, ustroju politycznego, prawa, stosunków wewnętrznych itp. gigant historiozofii z Krakowa.

     • Hania

      11 października 2017 at 19:08

      Polecam malutką książeczkę Kościół wychowawcą narodów.
      Czytałam dawno temu
      Mam w swojej biblioteczce kilka książek prof Konecznego.
      Doprawdy, trzeba mieć wiele wyobraźni żeby porównywać prof Konecznego do Korwina…..litości…

     • LSED

      11 października 2017 at 19:22

      Kobieto zlituj się i przestań kompromitować. Nic nie wiesz na temat prof. Konecznego i jego poglądów; to samo tyczy się JKM i jego poglądów.
      PS. Co z tego, że masz broszurkę „Kościół wychowawcą narodów” – czy prof. Koneczny postulował w niej rządy teokracji w Polsce?

     • Hania

      11 października 2017 at 21:02

      @LSED

      Panie kochany, proszę mi przytoczyć gdzie ja zachwalałam tzw teokrację i czy ta sprawuje władzę w Polsce?
      Proszę mi wskazać nazwisko choćby JEDNEGO kapłana, który zasiada w Parlamencie i ma wpływ na rządy PIS?
      Poza tym, pan zdaje się, że jest słabym antyklerykałem, bo gada od rzeczy w kierunku Kościoła 🙂
      Podobnie do Korwina, który czasami gada takie głupoty, że przykro słuchać….
      Proszę posłuchać chocby posła Marusika czy Wilka.

      Oni a Korwin to są dwie galaktyki….

 6. Sławek

  11 października 2017 at 01:01

  Zadaniem kaźdego człowieka jest współpraca z łaską Bożą aby człowieka zbawił. Jeśli jestem katolikiem będąc politykiem to będę dorzył do tego aby człowiekowi tę drogę ułatwić tzn ukazać szerszą perspektywę życia niź tylko łycha micha i dycha. Z tego punktu widzenia zagwarantowany czas dla Boga poprzez wolne od pracy niedziele sprzyjają co najmniej wyciszeniu i refleksji a przede wszystkim są zgodne z wolą Bożą.
  Czy państwo czy samorządy mają decydować to detale które zaciemniają istotę rzeczy. Pan Korwin Mikke z tego co wiem jest osobą niewierzącą w rozumieniu katolickim nie wiem czy miał łaskę wiary czy niedostatecznie współpracował z łaską Bożą w zakresie pielęgnacji daru jakim jest Wiara Katolicka. Zdaje się, że Szanowny Pan Janusz rzeczywistość ujmuje w kategoriach czysto biologicznych abstrachujac od rzeczywistości nadprzyrodzonej z której to jako człowiek jak się domyślam logicznie myślący zdaje sobie sprawę…Sławek

  • Jax

   11 października 2017 at 17:37

   Sławku
   Pamiętaj, że dla katolika najważniejszym ludzkim przymiotem jest wolność. To wolność i rozum tworzą człowieka.

  • Hania

   11 października 2017 at 10:24

   Pan Bukowski nim ” się nawrócił na RM”
   Był łaskaw napisać:

   Autor: Bukowski, Jerzy (1955- )
   Tytuł: Z postępowych i rewolucyjnych tradycji oręża polskiego : materiały pomocnicze do realizacji programu zajęć kulturalno-wychowawczych dla żołnierzy zasadniczej służby wojskowej : dział: wychowanie wojskowe / [oprac. aut. Jerzy Bukowski et al.] ; Dom Wojska Polskiego. Centralny Ośrodek Metodyczny.
   Adres wydawniczy: Warszawa, [Wydaw. Ministerstwa Obrony Narodowej], 1975

 7. Pawel

  11 października 2017 at 08:11

  Korwin Mikke to sowieciarz.
  To sowiety chcialy stworzyc nowego czlowieka bezboznika dla ktorego nie ma dnia swietego poswieconego Panu Bogu.
  tak samo rodniarze w czasie reeolucji francuskiej skasowali wolnr niedziele.
  Lewactwu zawsze wadzi III Przykazanie Boze ktore zakazuje handlu w niedziele.
  A sowieciaz Korwin jak bolszewicy i rrewolucjonisci – tylko poniewaz ma ‚gwozdz w glowie’zakaz ten nazywa … socjalizmem. Czlowieku troche mysl -to nie boli.

 8. Pawel

  11 października 2017 at 08:11

  Korwin Mikke to sowieciarz.
  To sowiety chcialy stworzyc nowego czlowieka bezboznika dla ktorego nie ma dnia swietego poswieconego Panu Bogu.
  tak samo rodniarze w czasie reeolucji francuskiej skasowali wolnr niedziele.
  Lewactwu zawsze wadzi III Przykazanie Boze ktore zakazuje handlu w niedziele.
  A sowieciaz Korwin jak bolszewicy i rrewolucjonisci – tylko poniewaz ma ‚gwozdz w glowie’zakaz ten nazywa … socjalizmem. Czlowieku troche mysl -to nie boli.

  • Detox

   11 października 2017 at 10:53

   Co do ciebie Szaweł Korwin się pomylił. Masz we łbie kołek a nie gwóźdź.
   PIS w samym 2016 roku pobił absolutny rekord w ilości wydanych aktów prawnych od 1918r., a w 2017 idzie po kolejny, a ty bredzisz o wolnych niedzielach.

   • ?

    11 października 2017 at 23:43

    Z kim pan dyskutuje? Przecież widać, że ten @Pawel to jakiś kliniczny kretyn, który urwał się z oddziału zamkniętego.

 9. tomek

  11 października 2017 at 11:10

  konsumujta az sie posrata odreagowujecie swoja biede umysłowa jakis gudłaj wam powiedział ze zycie to konsumpcja biedacy

 10. wiesscar

  11 października 2017 at 14:13

  handlu w niedziele pisze NIE! tylko chleb, woda, apteki, paliwo, transport i sluzby medyczne i specjalne,

  • sandej

   11 października 2017 at 17:42

   No może jeszcze szlugi, piwo, gorzała, zapita, zagrycha i coś na kaca.

 11. TZ.

  11 października 2017 at 23:14

  W PRLu handel w niedziele był nieczynny. W mieście i na wsi. W dużych miastach były tylko otwarte dyżurne delikatesy – jeden sklep na całe 400-tysięczne miasto. Tam się robiło najbardziej niezbędne zakupy. W sobotę robiło się zaopatrzenie na dwa dni i jakoś wszyscy przeżywali do poniedziałku. Sklepy przemysłowe i z odzieżą, domy towarowe, były na głucho zamknięte. Nikomu nie przychodziło do głowy, że mogło być inaczej. PRL przetrwał pół wieku. Ludzie przeżyli.

  • wolność

   12 października 2017 at 00:39

   W PRL-u nie było też internetu, komputerów, komórek, Coca Coli i Rayanair-a.
   Były za to kartki na mięso i cukier, kolejki po wszystko i kilka razy mniejsza biurokracja niż dzisiaj.
   Jak tęsknisz to stwórzcie z sobie z Jarkiem i Zanbergiem na prywatnym terenie komunę (płotu stawiać nie musicie nikt normalny tam nie wejdzie), a reszcie pozwólcie żyć po swojemu.

 12. Leszek1

  13 października 2017 at 00:57

  „Pamietaj dzien swiety swiecic”. Ja to lubie i zwykle przestrzegam, chociaz czasem grzesze. Jak jest cos waznego i pilnego. Zakaz handlu w niedziele to przeciez zaden klopot. Zakupy robi sie po pracy. Natomiast niedziele pozwalaja odetchnac od codziennej monotonni. Pojsc do lasu, gdzies pojechac, zrelaksowac sie. Nie ma sensu hakowac caly tydzien na okraglo. A tego pragna wlasciciele niewolnikow. Im przeszkadzaja wolne niedziele, bo widza tylko pieniadz jako cel swojego zycia. Handele, handele – money, money. Prawda ?

 13. MAGA

  18 października 2017 at 12:57

  I could not resist commenting. Perfectly written!|

 14. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 21:22

  For most up-to-date information you have to pay a visit world wide web and on the web I found this website as a most excellent web page for most up-to-date updates.|

 15. Lélio Vieira Carneiro Junio

  19 października 2017 at 07:58

  Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.|

 16. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  19 października 2017 at 10:27

  Hello! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There’s a lot of folks that I think would really appreciate your content. Please let me know. Thank you|

 17. Carlos Eduardo Correa da Veig

  19 października 2017 at 12:57

  Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.|

 18. Grupo Coral

  19 października 2017 at 15:22

  Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was curious about your situation; many of us have developed some nice practices and we are looking to trade methods with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.|

 19. Lelio Vieira Carneiro

  19 października 2017 at 17:20

  of course like your website however you need to test the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to inform the truth on the other hand I will definitely come again again.|

 20. Grupo Coral presidios

  19 października 2017 at 19:39

  Every weekend i used to pay a visit this website, because i want enjoyment, as this this web site conations genuinely fastidious funny data too.|

 21. Umanizzare presidios

  19 października 2017 at 21:42

  It’s going to be ending of mine day, however before ending I am reading this fantastic post to improve my experience.|

 22. Itamar Serpa Fernandes

  19 października 2017 at 23:35

  This is a topic which is near to my heart… Best wishes! Exactly where are your contact details though?|

 23. Grupo Coral

  20 października 2017 at 01:29

  Wonderful work! That is the type of info that are meant to be shared across the net. Shame on the seek engines for now not positioning this put up upper! Come on over and seek advice from my website . Thank you =)|

 24. Itamar Serp

  20 października 2017 at 03:51

  This paragraph will assist the internet people for setting up new web site or even a blog from start to end.|

 25. Lelio Vieira Carneiro

  20 października 2017 at 09:04

  The other day, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!|

 26. Lelio Vieira Carneiro Junior

  20 października 2017 at 11:39

  Link exchange is nothing else except it is just placing the other person’s blog link on your page at appropriate place and other person will also do similar in favor of you.|

 27. Carlos Eduardo Correa da Veig

  20 października 2017 at 14:10

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out. Please let me know where you got your theme. Many thanks|

 28. Itamar Serpa Fernandes

  20 października 2017 at 18:49

  Howdy! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.|

 29. Egli Diana Pinto

  21 października 2017 at 03:29

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is great, as well as the content!|

 30. Umanizzare presidios

  21 października 2017 at 12:25

  Thanks for another excellent article. The place else may anyone get that type of info in such a perfect means of writing? I have a presentation subsequent week, and I’m on the look for such info.|

 31. Carlos Eduardo Veiga

  21 października 2017 at 21:17

  Hi my friend! I want to say that this post is awesome, nice written and include approximately all vital infos. I would like to see more posts like this .|

 32. Luiz Gastão Bittencourt

  22 października 2017 at 05:47

  Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; we have created some nice practices and we are looking to exchange methods with others, why not shoot me an email if interested.|

 33. Itamar Serp

  22 października 2017 at 14:53

  I blog often and I really appreciate your content. This article has truly peaked my interest. I’m going to take a note of your website and keep checking for new details about once per week. I opted in for your RSS feed too.|

 34. Grupo Coral fraude

  22 października 2017 at 23:48

  Thanks in favor of sharing such a fastidious opinion, article is fastidious, thats why i have read it fully|

 35. Umanizzare

  23 października 2017 at 09:29

  Hi, i think that i saw you visited my web site thus i got here to go back the prefer?.I am trying to in finding things to improve my web site!I guess its good enough to use a few of your concepts!!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra