Kultura i historia

Niemieckie obozy koncentracyjne istniały 30 lat przed dojściem nazistów do władzy, holocaust Żydów nie był niczym wyjątkowym

Niemieckie obozy koncentracyjne nie były wynalazkiem narodowych socjalistów i Adolfa Hitlera. Cierpienia Żydów podczas II wojny światowej nie były niczym wyjątkowym. Już w 1904 roku, kiedy Niemcy były monarchią, Niemcy stworzyli obozy koncentracyjne i przeprowadzali ludobójstwo oraz eksterminacje.

 

Miało to miejsce w niemieckiej kolonii w Namibii czyli Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej. Więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych byli murzyni z plemion Herero i Nama. W niemieckich obozach koncentracyjnych rdzenna ludność Namibii ginęła z braku wody, ubrań i koców do ochrony przez zimnymi nocami, lekarstw, wyczerpana niewolniczą pracą.

 

Niemieckie obozy koncentracyjne w Namibii otoczone były drutem kolczastym, lub zwałami kolczastych krzaków. Panował w nich głód i śmierć, niemieccy strażnicy sadystycznie torturowali, gwałcili i mordowali swoich więźniów.

 

Wiezieni w niemieckich obozach koncentracyjnych „więźniowie byli używani do niewolniczej pracy przy budowie infrastruktury niemieckiej kolonii”, w tym dróg, kolei i budynków. Kto nie pracował lub był za słaby do pracy, ten był zabijany przez niemieckich strażników.

 

W niemieckim obozie koncentracyjnym na Wyspie Rekinów było przeraźliwie zimno od wód Oceanu Atlantyckiego. Więźniowie wykonywali w lodowatych wodach oceanu niewolniczą prace przy budowie nabrzeżny. Wszyscy szybko umierali, a ich trupy wrzucano do oceanu.

 

W niemieckich obozach koncentracyjnych niemieccy lekarze dokonywali eksperymentów medycznych na więźniach. Pozyskiwane od zamordowanych więźniów organy były wysyłane jako preparaty medyczne do nauki w niemieckim szkolnictwie i dla niemieckich kolekcjonerów.

 

Przyczyną umieszczenia tubylców w niemieckich obozach koncentracyjnych było powstanie tubylców spowodowane tym, że niemieccy osadnicy odbierali im ziemie. W walkach tubylcy zabili czworo dzieci i dwie kobiety kolonistów. W odwecie Niemcy wymordowali 20.000 kobiet i dzieci tubylców w obozach i tysiące kolejnych w czasie pacyfikacji wiosek tubylców. W sumie Niemcy wymordowali 80.000 murzynów.

 

Niemcy nie traktowali murzynów jak ludzi. W 1904 roku niemieckie dowództwo nakazało wymordowanie wszystkich murzynów, ci którzy przetrwali pacyfikacje wiosek trafiali do obozów koncentracyjnych.

 

Koniec eksterminacji przyniosło zajęcie w 1914 roku przez Związek Południowej Afryki (która z czasem przekształciła się w RPA, i pełniła protektorat nad RPA do 1990 roku).

 

Niemcy dokonywali zbrodni w Afryce pod hasłem walki o przestrzeń życiową dla Niemców. Ideową podstawą dla zbrodni niemieckich był darwinizm społeczny. Kontynuacją zbrodniczej polityki niemieckich sprzed Pierwszej Wojny Światowej były zbrodnie nazistowskie. Hitler nie wymyślił nic nowego tylko czerpał z dorobku państwa niemieckiego. Niemieckim gubernatorem Namibii był ojciec Göringa, wielu kombatantów z Afryki zasiliło szeregi nazistów, nazistowskie brunatne koszule były niewykorzystanymi sortami pustynnych mundurów niemieckich używanych w Afryce.

 

Niemcy w swojej kolonii w Afryce wprowadzili przepisy zabraniające mieszanych małżeństw. Do dziś nie poniósł odpowiedzialności za ludobójstwo w Afryce. Biali Niemcy mieszkający w Namibii do dziś są dumni nie tylko z niemieckiego kolonializmu ale i dziedzictwa III Rzeszy.

 

Zbrodnie niemieckie na kartach książki „Niemcy” (wydanej przez Rebis) przybliżył polskim czytelnikom Piotr Zychowicz.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

60 komentarzy

60 Komentarzy

  1. thirty two cameras

    4 listopada 2017 at 17:04

    Highly energetic blog, I liked that bit. Will there be a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra