Kultura i historia

Piotr Zychowicz zdradza sekrety lidera ultralewicowej frakcji nazistów, którzy uważali, że Hitler sprzedał się kapitalistom

Każda kolejna książka Piotra Zychowicza to bestseler. Tak też jest i z najnowszym zbiorem reportaży o nazistach pt ”Niemcy”. Jednym z jej bohaterów jest Otto Strasser „przedstawicielu ultra-lewicowej frakcji NSDAP, który oskarżał Hitlera – niesłusznie – o zdradę rewolucyjnych ideałów”.

 

Zdaniem Piotra Zychowicza Otto Strasser „to bez wątpienia jedna z najbardziej osobliwych postaci III Rzeszy.

Strasser oskarżył Hitlera o to, że idzie na zgniłe kompromisy z reakcją, a jego rewolucja jest nie dość proletariacka. Ostro skrytykował między innymi antybolszewickie stanowisko wodza. Uważał bowiem, że NSDAP powinna nawiązać „strategiczny sojusz” z bliskim ideowo Związkiem Sowieckim.

Wylany z partii w 1930 roku, Strasser utworzył Czarny Front, narodowosocjalistyczną formację jeszcze bardziej lewicową niż NSDAP. Po dojściu Hitlera do władzy – tak jak Trocki – Strasser musiał pospiesznie uciekać z ojczyzny. Osiadł w Kanadzie, a Berlin wyznaczył wysoką nagrodę za jego głowę.

Do Niemiec wrócił w 1955 roku i natychmiast założył… narodowosocjalistyczną partię o nazwie Niemiecka Unia Socjalna. Jej symbolem był miecz skrzyżowany z młotem. Partia została wkrótce zdelegalizowana, a Strasser umarł w 1974 roku w Monachium. Miał wówczas blisko osiemdziesiąt lat.

Hitlerowi nie udało się dopaść Otto Strassera, ale w czasie „nocy długich noży” rozkazał zamordować jego brata – Gregora. Heydrich nakazał uśmiercić go wyjątkowo okrutnie. Oprawca tak przestrzelił Gregorowi arterię, aby spowodować długotrwałe krwawienie i powolne konanie. Gregor Strasser umierał ponad godzinę”.

Jak widać po czarnym bloku i wdziankach Antifiy, czarnych marszach feministek, Czarnym Froncie, czarnych sztandarach anarchistów, czarnych koszulach faszystów, i czarnych mundurach SS, lewicowcy mają sentyment do czarnego koloru.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Egli Diana Pinto

  5 listopada 2017 at 21:32

  Now I am going to do my breakfast, later than having my breakfast coming yet again to read additional news.|

 2. en.itrc.ac.ir

  11 listopada 2017 at 06:10

  No matter if some one searches for his necessary thing, thus he/she desires to be available that
  in detail, thus that thing is maintained over here.

 3. fortnite download android

  17 maja 2018 at 22:32

  It’s truly very complicated in this active life to
  listen news on Television, therefore I only use web for that purpose, and get the hottest news.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra