Felieton

Z inspiracji felietonem o pewnej wojnie, w której jesteśmy wszyscy, to znaczy każdy

„Walka toczy się dziś bowiem o początek i koniec, o najważniejsze – o panowanie nad Słowem!” –pisze w swoim niedawnym tekście p. Witold Gadowski, a jego  felieton jest godny polecenia wszystkim, to znaczy każdemu!

Tytuł owego tekstu brzmi: „Nadchodzi największa wojna” i miejmy nadzieję, że stanie się silnym głosem wzmacniającym pewien sposób pisarstwa dziennikarskiego, które przynajmniej na portalu Prawy.pl  jest realizowane od dłuższego już czasu, a mianowicie chodzi o takie relacjonowanie faktów, że nie powstrzymuje ono nas przed próbami także i duchowego patrzenia na sprawy.

Osobiście jest dla mnie naturalnym komentować rzeczywistość społeczno – polityczną na poziomie nie tylko suchego relacjonowania, ale widzenia od strony przyczyn ostatecznych. Spokojnie można się ‚nie znać na tzw. polityce’, gdy jednak naprawdę  widzi się źródło prowadzonych gier, wszystko ukazuje się samo bez piórek i kolorów. Przecież do czegoś to wszystko dąży, w każdą nawet najmniej ważną ustawę wpisany jest cel ostateczny, w każde wydarzenie kulturalne, oświatowe, polityczne, społeczne…

Jak Państwo wiedzą, zawsze podkreślam, że niesłusznie wyśmiewana jest  na przykład tzw. teoria spiskowa dziejów, bo powtórzmy to po raz n-ty, spisek rozpoczął się w raju, gdy człowiek wszedł w dialog z demonem i już.

Zacytujmy pana Gadowskiego w tym miejscu:

„Idzie walka o Słowo. O początek wszystkiego. Właśnie głowię się nad sposobem organizowania i trenowania naszych wojsk. Obiecuję, że i o tym napiszę.”

To prawda. Słowo ma siłę sprawczą i mamy nadzieję, że pan Witold Gadowski pociągnie dalej tę tematykę w kolejnych swoich artykułach.

Słowo rzeczywiście ma siłę sprawczą, ale… tylko w przypadku samego Boga. Oto od Niego pochodzące Słowo staje się Ciałem! Co to znaczy?

Otóż wypowiedziane Słowo przez Boga od razu jest rzeczywistością. Nawet jeśli my, będący ograniczeni czasem, musimy na to poczekać, Słowo Boga jest już zaktualizowane. W Bogu nie ma możności, wszystko jest w Nim dokonane – doskonałe, jeśli coś mówi to się to staje, co mówi.

Od tej strony zadziwiające jest zobaczenie życia ziemskiego Jezusa Chrystusa. Przypomnijmy zdanie z pewnej medytacji ewangelicznej, która ukazała się niegdyś na Prawy.pl: „Jezus właściwie nie jest zaskakujący, bo wszystko, czego dokonał, wpierw zapowiedział. A jednocześnie zaskakuje najbardziej, bo to, co zapowiedział… wykonał”

Słowo staje się Ciałem, to znaczy realizacją faktu, jeśli jest wypowiedziane przez Boga. Jeśli natomiast pochodzi od człowieka bywa różnie. Człowiek ma wolną wolę i sam dokonuje wyboru pomiędzy swoimi inspiracjami.

I tu cały problem wnikania w umysły ludzkie jest prawdziwie i niby niespodziewanie, przeogromny, bo… dla wielu już niezauważalny! Oddanie samych siebie procesowi kanalizowania umysłów informacjami w kosmicznej szybkości ich zmienności, stało się normą społeczną. Ale czy ów norma jest… normalna?

Można chociażby przyjrzeć się produktom konsumpcyjnym, na które jest największe społeczne zapotrzebowanie, jest to bowiem w prostej implikacji zobaczenie charakterystyki pragnień ludzkich, wyhodowanych na wcześniejszym podawaniu ludziom właśnie… określonego słowa. Słowa, to znaczy precyzyjnie dobranej, bardzo określonej treści. Tak to działa i nie inaczej. Ilu pozostało wolnych od sztucznie wykreowanych potrzeb? Ile tego jest już w nas samych?

Na koniec powiedzmy o samym Słowie in se. Przywołajmy w tym miejscu celne spostrzeżenie pana Witolda Gadowskiego:

„Od dłuższego już czasu ślęczę nad notatkami, które kiedyś posłużą mi do stworzenia „Słownika wyrazów ukradzionych”. Pytacie o przykład. Ot pierwszy z brzegu: miłość (słowo o jednej z najmocniejszych wartości kształtujących masywne postawy). Dotychczas kojarzyło się z…”

Pozwolę sobie skomentować ten fragment, gdyż wydaje się że musimy zastanowić się nad jednym faktem, otóż…

Każde słowo ma swoje antysłowo. Uwaga! Nie mówimy tu o przeciwieństwach werbalnych! Mówimy o wywracaniu porządku w znaczeniu słowa, o zawartości jego desygnatów.

Z pozoru używa się tego samego słowa, ale znaczenie się wypacza, poszerza desygnaty o fałszywe propozycje, w ten sposób powstaje półprawda, która staje się antysłowem.

Zły świat działa na półprawdach. Jego administratorom jednak nie zależy na podawaniu człowiekowi czystego zła, to byłoby zbyt łatwe do zidentyfikowania. Podawana jest półprawda, albo propozycja czynienia dobra mniejszego w miejscu, gdzie konieczne jest czynić dobro większe. To jest czysta manipulacja oczywiście, to samo dzieje się z definiowaniem słów. Definicja natomiast nie ma być czerpana z klasycznego słownika, bo kto by tam jeszcze z tego korzystał w dobie Internetu. Definicja, nasączona półprawdami, ma być konstruowana w świadomości człowieka,  czerpana z Internetu, który naprawdę ma właściciela – administratora!

I tak właśnie nieszczęsna, przywołana przez pana Gadowskiego miłość, ma poszerzenie swej kwintesencji o półprawdy, aż dochodzi na granice fałszu, stając się nim na pewnym polu. O czym mowa nie muszę mówić.

I co teraz? Pan Wiktor Gadowski podpowiada: „eremy, odcięcie…”

To byłoby i najtrudniejsze i… najprostsze. Każdy dziennikarz, pisarz i każdy niepisarz i niedziennikarz… musi to rozważyć we własnym sercu. Rekolekcji potrzebują wszyscy co jakiś czas. a wszyscy to znaczy każdy.

Na początku było Słowo i Ono było U Boga – administrator ciemności nie może tego zmienić, bo nie ma w nim takiej mocy. Ale ów administrator ma wiele do powiedzenia w tym świecie, bo ludzie mu pozwalają mówić.

A jednak! Na początku było Słowo i ono było u Boga. Tylko, że to nie jest zdanie z przeszłości! Bóg mówi ponad czasem, czas jest tylko dla człowieka, ale czas nie nadaje granic Słowu!

A zatem gdzie jest nasza wolność, która jest z Prawdy?

Słowo leży przed każdym z nas. Dokładnie wszyscy możemy żyć prawdziwie wolnym życiem, w tym co pierwsze i wieczne, a nie w tym co wtórne i zakłamane. Pierwsze było Słowo i ono nie tylko że było, ale jest i będzie, tylko czy chcemy z niego czerpać?

Co wybieramy? Czym się karmimy i jak często konsumujemy: Słowo, czy antysłowo? Tu jest wybór każdego z nas i nikt za nas tego wyboru nie dokona, bez względu na intensywność wpływów na nasz umysł, wykonywany zawód, stan zdrowia, światopogląd… cokolwiek.

Formułując pragnienie działania na polu walki o prawdę, autor Witold Gadowski dopisuje na końcu: „Jeśli tylko zdążę…”

Tak sobie myślę, że my ludzie raz zdążamy, a raz nie. Bóg zdążył już ze wszystkim i wystarczy. A może nie naszym problemem jest w ogóle zastanawianie się, czy zdążymy z czymkolwiek? Nasz problem to zacząć.

1 Na początku było Słowo,

a Słowo było u Boga,

i Bogiem było Słowo.

2 Ono było na początku u Boga.

3 Wszystko przez Nie się stało,

a bez Niego nic się nie stało,

co się stało.

4 W Nim było życie,

a życie było światłością ludzi,

5 a światłość w ciemności świeci

i ciemność jej nie ogarnęła.

J 1, 1-5

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

66 komentarzy

66 Komentarzy

 1. Ksiądz probosz

  12 października 2017 at 12:53

  Proszę podać przykład kiedy ostatnio osobiście Bóg coś komuś powiedział. Tylko nie jakieś objawienia, tylko zapis video Boga przekazującego informacje.

  • Soroka

   12 października 2017 at 13:56

   Popy nie wiedzą nawet co to jest wiara?

 2. Maciek

  12 października 2017 at 13:57

  Pitagorejczycy twierdzili ,że na na początku była liczba . 🙂 Ale w „sumie” ,to współczesna matematyka właściwie zaciera granicę między słowami i liczbami . Liczba w zapisie dziesiętnym to słowo nad alfabetem 0-9 ,słowo,tekst napisany przy pomocy łacińskich znaków także można rozumieć jako liczbę w „systemie 26-znakowym” . Co ciekawe ,to genomy organizmów żywych ,to także „słowa” nad alfabetem T,G,C,A . Słowa ,liczby ,informacje … 🙂 . Główna różnicą między słowem ,a liczbą jest semantyka . Liczba jako taka ,właściwie pozbawiona jest znaczenia . Słowo ma przypisane znaczenie. Natomiast cytat „Słowo stało się Ciałem” w świetle dzisiejszej wiedzy o DNA, genetyce itd . zyskuje niespodziewane „dosłowne” znaczenie 🙂 .

  • Maciek

   12 października 2017 at 14:45

   Słowa,liczby,informacje . Liczba właściwie może istnieć „samoistnie” , „niezależnie” . By zaistniało słowo ,potrzebny jest podmiot , intelekt ,rozumiejący ,nadający znaczenie . No cóż 🙂 „podywagować metafizycznie ,każdy może ,jeden trochę lepiej ,drugi trochę gorzej , czasami tak przydusi ,że nie chce ,ale musi ” 🙂

 3. Soroka

  12 października 2017 at 14:06

  Oj pani Kasiu! Za bardzo Pani unosi się nad ziemią w tych swoich wywodach.
  Po czym specjaliści poznawają kto namalował obraz? Po zbadaniu techniki malowania i innych cechach malowania.
  Tak samo jest z poznawaniem Stwórcy, po Jego dziele. Aby Go poznać, trzeba się bliżej z tym dziełem zapoznać i wystarczą do tego tylko zmysły.
  Optymalnymi warunkami poznawania Stworzenia Bożego, jest życie w warunkach sprawiedliwości. Ludzkie potrzeby cielesne i duchowe najlepiej prowadzą po meandrach Stworzenia Bożego. Wtedy i znaczenie słów lepiej się rozumie.
  Pisze Pani o wychowaniu dzieci. Sama zauważa Pani fałsz wychowawczy spowodowany życiem w niesprawiedliwości.

 4. Danka

  12 października 2017 at 14:22

  Piekny tekst, Pani Kasiu.Znam troche inne tlumaczenie twgo fragmentu Pisma Sw….Od niego wszystko sie zaczelo…. Czy red.Gadowski przypisuje sobie boskie cechy? Na obraz i podobienstwo? WSZYSCY je mamy gleboko ukryte;) Bog skieruje Slowo do kazdego, kto sie na nie otworzy.I wg Boga zasluzy, bo niektorzy blizej Kusego operuja i diabla maja za skora;)

 5. Danka

  12 października 2017 at 14:32

  Znalazlam opis Szatana najdoskonalszy wlasnie w Hymnie o Milosci sw. PAWLA.To antonimy kazdej wymienionej cechy Milosci. Np.Nienawisc, czyli cechy od Szatana… „Nienawisc nielaskawa jest, unosi sie pycha, zada swego, …Wstawcie te zaprzeczenia w tekst sami….

 6. podolak

  12 października 2017 at 14:44

  Gadowski miłośnik banderyzmu i jego praktyk, jako wzór chrześcijański ?
  Dla kogo?
  Dla nieświadomych pensjonarek?

 7. Danka

  12 października 2017 at 15:18

  Podolak.Prawda nas wyzwoli.Trzeba Jej szukac i pragnac-powiedzial Pan nasz Jezus Zbawiciel noca do Nikodema.Jednak nie trzeba obrazac nikogo, kto szuka tez, moze ufa zbyt mocno w slowa innych? Widac, ze jest mloda osoba, jeszcze sie nie raz , nie dwa przekona, ze nie dziwi nic, a wierzyc mozna Bogu jedynie.

  • podolak

   13 października 2017 at 09:03

   TO rozwiązanie(poniżej), oznacza w przyszłości trwałą politykę RP, zaprzaństwa narodowego skierowaną wobec dziejów polskich, wybiórczą pamięć o polskich ofiarach, nieustanne okłamywanie polskich rodaków na tzw. Wschodzie i równie nieustanne kłamstwa o bronieniu POLSKICH interesów, kierowane do wszystkich Polaków.
   Wodospady kłamstw z uśmiechniętych „patriotycznie” mord, załganych do głębi rzekomego polskiego i chrześcijańskiego jestestwa, tychże „patriotów” i „chrześcijan”.

   https://kresy.pl/wydarzenia/pis-chce-wyeliminowac-sejmu-partie-ponizej-15-proc-kukiz-powrot-komuny/

   • Maciek

    13 października 2017 at 09:25

    Dlatego z polskiego punktu widzenia ,chyba trzeba przyjąć ,że zagrożenie płynie zarówno ze wschodu jak i z zachodu . Dwa szatany są czynni mówiąc prezesem . Właściwie nic nowego pod słońcem ,bo w 1939r. także zostaliśmy zaatakowani 1 września i 17 września . Piekielnie trudna sytuacja … jak zwykle .

    • podolak

     13 października 2017 at 10:21

     „Dwa szatany są czynni mówiąc prezesem .”

     Jak nazywają się ci dwaj, prezesini szatani?

     • Maciek

      13 października 2017 at 10:46

      GRU vs. CIA ? A może loża rytu szkockiego vs. francuskiego ? A może protestanci vs. prawosławi ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:40

      Czy też może prawda formalna „prawdą jest to co mówi car” versus prawda liberalna – wszystko można związać ,rozwiązać , przestawić , zmienić . Imperium „5. zabijaj !” vs. imperium „6 cudzołóż !” , 555 vs 666 . 🙂 ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:50

      Bestia „czerwono-czarna” versus „niebiesko-czarna” ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:54

      Atawizm strachu przed śmiercią versus żądza płciowa . Orwell vs. Huxley ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:59

      Czyli mniej oględnie mówiąc zboczeńcy versus mordercy i w konsekwencji dwie wizje organizacji państwa .

     • Maciek

      13 października 2017 at 13:13

      No i cóż ?

      „Osiołkowi w żłoby dano
      W jeden owies, w drugi siano.
      Uchem strzyże, głową kręci,
      I to pachnie i to nęci;
      Od któregoż teraz zacznie,
      Aby sobie podjeść smacznie?
      Trudny wybór, trudna zgoda:
      Chwyci siano, owsa szkoda,
      Chwyci owies, żal mu siana.
      I tak stoi aż do rana,
      A od rana do wieczora;
      Aż nareszcie przyszła pora,

      Że Oślina pośród jadła
      Z głodu padła.
      ” A. Fredro
      🙂 ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 13:24

      A swoją drogą ,to ciekawe jak to prezes widzi i czy przypadkiem np. nie zamierza przykleić nas do zachodu ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 13:44

      Bo ,że Trump trochę powstrzymuje ten politpoprawny gender-walec ,to chyba stan przejściowy. Przyjdzie Klajton i wyrówna 🙂 .

     • Maciek

      13 października 2017 at 14:20

      w sumie to ciągle podobne dylematy . Czy ze Stalinu na Hitleru ,czy z Hitleru na Stalinu. Obecne czy ze zboczeńcami na morderców ,czy z mordercami na zboczeńców . 🙂

   • podolak

    13 października 2017 at 10:30

    „I jeszcze jedna ciekawa rzecz, o której sam dowiedziałem się dopiero teraz. W swym testamencie politycznym Kościuszko zobowiązał ówczesnego prezydenta USA Jeffersona, żeby pozostały po nim amerykański majątek został użyty do wykupu czarnych niewolników i zapewnienia im minimum egzystencji. Piękne i logiczne!”

    Dowiedział się. Eureka. Klękajcie narody.
    Oto dowód, dlaczego Karczewski do senackiej tuby propagandowej (k24)ignorantów historycznych, napycha.
    Tacy ignoranci historyczni są bardziej przydatni do kolportacji różnych historycznych bredni, szczególnie ukronazistowskich, a na nich właśnie szczególnie Karczewskiemu zależy.

   • podolak

    13 października 2017 at 10:43

    Obrona elementarnych praw człowieka tak często wymienianych wśród europejskich wartości to roszczenia terytorialne?
    Kto w łeb się zdrowo walnął?

    Ludność autochtoniczna,to to samo co migranci ekonomiczni( nazywani przez tą ukrogwiazdę, diasporą)?
    Umowy międzynarodowe których stroną jest UA, tak głoszą?
    Kto w tej sprawie w łeb się walnął?

    Jak zachowali się polscy przedstawiciele w Zgromadzeniu Rady Europy?
    Czy tak samo jak Karczewski i Piekło w UA?
    Taki jest stosunek RP, do praw człowieka?

 8. TZ.

  14 października 2017 at 01:27

  Ale o co właściwie chodzi autorce tego felietonu?

 9. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:05

  Right away I am ready to do my breakfast, once having my breakfast coming yet again to read additional news.|

 10. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 16:03

  Thanks on your marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you could be a great author. I will always bookmark your blog and definitely will come back from now on. I want to encourage one to continue your great posts, have a nice morning!|

 11. Itamar Serpa Fernandes

  17 października 2017 at 16:13

  Good day very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your web site and take the feeds also? I am satisfied to find so many helpful information right here within the post, we need develop extra techniques in this regard, thank you for sharing. . . . . .|

 12. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  17 października 2017 at 16:55

  Hi! I understand this is sort of off-topic however I needed to ask. Does managing a well-established blog like yours take a lot of work? I’m brand new to operating a blog however I do write in my journal on a daily basis. I’d like to start a blog so I will be able to share my experience and views online. Please let me know if you have any kind of ideas or tips for new aspiring blog owners. Appreciate it!|

 13. Lelio Junior

  17 października 2017 at 19:23

  If you are going for best contents like me, just pay a quick visit this website everyday as it presents feature contents, thanks|

 14. tercio borlenghi jr

  17 października 2017 at 21:34

  I feel that is among the so much significant info for me. And i am happy reading your article. However should observation on few general things, The site taste is wonderful, the articles is actually great : D. Just right task, cheers|

 15. my link

  18 października 2017 at 00:26

  Hi! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.|

 16. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 01:08

  Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!|

 17. zippyshare

  18 października 2017 at 01:41

  I seriously love your site.. Great colors & theme. Did you create this website yourself? Please reply back as I’m planning to create my own personal blog and would love to learn where you got this from or what the theme is named. Appreciate it!|

 18. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 03:40

  Appreciating the dedication you put into your website and in depth information you provide. It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed material. Excellent read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.|

 19. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 05:48

  It’s going to be end of mine day, but before end I am reading this great post to improve my experience.|

 20. Umanizzare presídios

  18 października 2017 at 07:30

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!|

 21. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  18 października 2017 at 09:12

  This piece of writing gives clear idea in favor of the new viewers of blogging, that actually how to do blogging.|

 22. MAGA

  18 października 2017 at 09:31

  Hi there, You’ve done a great job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this website.|

 23. Lelio Vieira Carneiro Junior

  18 października 2017 at 10:58

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is fantastic blog. A fantastic read. I will certainly be back.|

 24. Grupo Serval presídios

  18 października 2017 at 12:44

  I like the valuable information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!|

 25. Carlos Eduardo Correa da Veig

  18 października 2017 at 14:33

  Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!|

 26. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 16:44

  Simply desire to say your article is as amazing. The clearness in your post is just spectacular and that i could suppose you’re knowledgeable on this subject. Fine with your permission allow me to grasp your RSS feed to stay updated with imminent post. Thanks one million and please keep up the rewarding work.|

 27. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 17:28

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to design my own blog and would like to know where u got this from. cheers|

 28. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 17:29

  Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.|

 29. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:53

  Woah! I’m really loving the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that „perfect balance” between superb usability and visual appeal. I must say you’ve done a amazing job with this. Also, the blog loads super fast for me on Opera. Excellent Blog!|

 30. Umanizzare presídios

  19 października 2017 at 08:56

  My family members every time say that I am killing my time here at net, however I know I am getting experience every day by reading such nice articles.|

 31. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 18:12

  I have to thank you for the efforts you’ve put in penning this website. I am hoping to see the same high-grade content from you later on as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own site now ;)|

 32. Lélio Vieira Carneiro Junio

  19 października 2017 at 20:26

  When I originally left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment. Is there a means you can remove me from that service? Thanks!|

 33. Umanizzare

  20 października 2017 at 00:17

  I pay a visit daily a few web pages and blogs to read posts, but this web site presents quality based articles.|

 34. Carlos Eduardo Correa da Veig

  20 października 2017 at 02:12

  Hey there just wanted to give you a quick heads up. The words in your post seem to be running off the screen in Opera. I’m not sure if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The style and design look great though! Hope you get the issue resolved soon. Cheers|

 35. Lélio Vieira Carneiro Junio

  20 października 2017 at 04:51

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I have shared your web site in my social networks!|

 36. Itamar Serpa Fernandes

  20 października 2017 at 10:01

  I think the admin of this web site is actually working hard for his web page, for the reason that here every stuff is quality based data.|

 37. Lélio Vieira Carneiro Junio

  20 października 2017 at 15:04

  Very great post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I’ve truly enjoyed surfing around your weblog posts. In any case I will be subscribing for your feed and I am hoping you write again very soon!|

 38. Itamar Serp

  20 października 2017 at 22:10

  Truly when someone doesn’t know after that its up to other viewers that they will help, so here it occurs.|

 39. Itamar Serpa Fernandes

  21 października 2017 at 06:42

  Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks|

 40. Itamar Serpa Fernandes

  21 października 2017 at 15:35

  Hi there, all the time i used to check website posts here early in the morning, for the reason that i love to find out more and more.|

 41. Lélio Vieira Carneiro Junio

  22 października 2017 at 00:27

  Hey there, I think your blog might be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, terrific blog!|

 42. Umanizzare presidios

  22 października 2017 at 09:07

  Every weekend i used to pay a visit this site, because i wish for enjoyment, as this this website conations really good funny material too.|

 43. Egli Diana Pinto

  22 października 2017 at 18:13

  Good blog post. I definitely love this site. Thanks!|

 44. Grupo Coral fraude

  23 października 2017 at 03:10

  Touche. Outstanding arguments. Keep up the amazing work.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra