Felieton

Z inspiracji felietonem o pewnej wojnie, w której jesteśmy wszyscy, to znaczy każdy

„Walka toczy się dziś bowiem o początek i koniec, o najważniejsze – o panowanie nad Słowem!” –pisze w swoim niedawnym tekście p. Witold Gadowski, a jego  felieton jest godny polecenia wszystkim, to znaczy każdemu!

Tytuł owego tekstu brzmi: „Nadchodzi największa wojna” i miejmy nadzieję, że stanie się silnym głosem wzmacniającym pewien sposób pisarstwa dziennikarskiego, które przynajmniej na portalu Prawy.pl  jest realizowane od dłuższego już czasu, a mianowicie chodzi o takie relacjonowanie faktów, że nie powstrzymuje ono nas przed próbami także i duchowego patrzenia na sprawy.

Osobiście jest dla mnie naturalnym komentować rzeczywistość społeczno – polityczną na poziomie nie tylko suchego relacjonowania, ale widzenia od strony przyczyn ostatecznych. Spokojnie można się ‚nie znać na tzw. polityce’, gdy jednak naprawdę  widzi się źródło prowadzonych gier, wszystko ukazuje się samo bez piórek i kolorów. Przecież do czegoś to wszystko dąży, w każdą nawet najmniej ważną ustawę wpisany jest cel ostateczny, w każde wydarzenie kulturalne, oświatowe, polityczne, społeczne…

Jak Państwo wiedzą, zawsze podkreślam, że niesłusznie wyśmiewana jest  na przykład tzw. teoria spiskowa dziejów, bo powtórzmy to po raz n-ty, spisek rozpoczął się w raju, gdy człowiek wszedł w dialog z demonem i już.

Zacytujmy pana Gadowskiego w tym miejscu:

„Idzie walka o Słowo. O początek wszystkiego. Właśnie głowię się nad sposobem organizowania i trenowania naszych wojsk. Obiecuję, że i o tym napiszę.”

To prawda. Słowo ma siłę sprawczą i mamy nadzieję, że pan Witold Gadowski pociągnie dalej tę tematykę w kolejnych swoich artykułach.

Słowo rzeczywiście ma siłę sprawczą, ale… tylko w przypadku samego Boga. Oto od Niego pochodzące Słowo staje się Ciałem! Co to znaczy?

Otóż wypowiedziane Słowo przez Boga od razu jest rzeczywistością. Nawet jeśli my, będący ograniczeni czasem, musimy na to poczekać, Słowo Boga jest już zaktualizowane. W Bogu nie ma możności, wszystko jest w Nim dokonane – doskonałe, jeśli coś mówi to się to staje, co mówi.

Od tej strony zadziwiające jest zobaczenie życia ziemskiego Jezusa Chrystusa. Przypomnijmy zdanie z pewnej medytacji ewangelicznej, która ukazała się niegdyś na Prawy.pl: „Jezus właściwie nie jest zaskakujący, bo wszystko, czego dokonał, wpierw zapowiedział. A jednocześnie zaskakuje najbardziej, bo to, co zapowiedział… wykonał”

Słowo staje się Ciałem, to znaczy realizacją faktu, jeśli jest wypowiedziane przez Boga. Jeśli natomiast pochodzi od człowieka bywa różnie. Człowiek ma wolną wolę i sam dokonuje wyboru pomiędzy swoimi inspiracjami.

I tu cały problem wnikania w umysły ludzkie jest prawdziwie i niby niespodziewanie, przeogromny, bo… dla wielu już niezauważalny! Oddanie samych siebie procesowi kanalizowania umysłów informacjami w kosmicznej szybkości ich zmienności, stało się normą społeczną. Ale czy ów norma jest… normalna?

Można chociażby przyjrzeć się produktom konsumpcyjnym, na które jest największe społeczne zapotrzebowanie, jest to bowiem w prostej implikacji zobaczenie charakterystyki pragnień ludzkich, wyhodowanych na wcześniejszym podawaniu ludziom właśnie… określonego słowa. Słowa, to znaczy precyzyjnie dobranej, bardzo określonej treści. Tak to działa i nie inaczej. Ilu pozostało wolnych od sztucznie wykreowanych potrzeb? Ile tego jest już w nas samych?

Na koniec powiedzmy o samym Słowie in se. Przywołajmy w tym miejscu celne spostrzeżenie pana Witolda Gadowskiego:

„Od dłuższego już czasu ślęczę nad notatkami, które kiedyś posłużą mi do stworzenia „Słownika wyrazów ukradzionych”. Pytacie o przykład. Ot pierwszy z brzegu: miłość (słowo o jednej z najmocniejszych wartości kształtujących masywne postawy). Dotychczas kojarzyło się z…”

Pozwolę sobie skomentować ten fragment, gdyż wydaje się że musimy zastanowić się nad jednym faktem, otóż…

Każde słowo ma swoje antysłowo. Uwaga! Nie mówimy tu o przeciwieństwach werbalnych! Mówimy o wywracaniu porządku w znaczeniu słowa, o zawartości jego desygnatów.

Z pozoru używa się tego samego słowa, ale znaczenie się wypacza, poszerza desygnaty o fałszywe propozycje, w ten sposób powstaje półprawda, która staje się antysłowem.

Zły świat działa na półprawdach. Jego administratorom jednak nie zależy na podawaniu człowiekowi czystego zła, to byłoby zbyt łatwe do zidentyfikowania. Podawana jest półprawda, albo propozycja czynienia dobra mniejszego w miejscu, gdzie konieczne jest czynić dobro większe. To jest czysta manipulacja oczywiście, to samo dzieje się z definiowaniem słów. Definicja natomiast nie ma być czerpana z klasycznego słownika, bo kto by tam jeszcze z tego korzystał w dobie Internetu. Definicja, nasączona półprawdami, ma być konstruowana w świadomości człowieka,  czerpana z Internetu, który naprawdę ma właściciela – administratora!

I tak właśnie nieszczęsna, przywołana przez pana Gadowskiego miłość, ma poszerzenie swej kwintesencji o półprawdy, aż dochodzi na granice fałszu, stając się nim na pewnym polu. O czym mowa nie muszę mówić.

I co teraz? Pan Wiktor Gadowski podpowiada: „eremy, odcięcie…”

To byłoby i najtrudniejsze i… najprostsze. Każdy dziennikarz, pisarz i każdy niepisarz i niedziennikarz… musi to rozważyć we własnym sercu. Rekolekcji potrzebują wszyscy co jakiś czas. a wszyscy to znaczy każdy.

Na początku było Słowo i Ono było U Boga – administrator ciemności nie może tego zmienić, bo nie ma w nim takiej mocy. Ale ów administrator ma wiele do powiedzenia w tym świecie, bo ludzie mu pozwalają mówić.

A jednak! Na początku było Słowo i ono było u Boga. Tylko, że to nie jest zdanie z przeszłości! Bóg mówi ponad czasem, czas jest tylko dla człowieka, ale czas nie nadaje granic Słowu!

A zatem gdzie jest nasza wolność, która jest z Prawdy?

Słowo leży przed każdym z nas. Dokładnie wszyscy możemy żyć prawdziwie wolnym życiem, w tym co pierwsze i wieczne, a nie w tym co wtórne i zakłamane. Pierwsze było Słowo i ono nie tylko że było, ale jest i będzie, tylko czy chcemy z niego czerpać?

Co wybieramy? Czym się karmimy i jak często konsumujemy: Słowo, czy antysłowo? Tu jest wybór każdego z nas i nikt za nas tego wyboru nie dokona, bez względu na intensywność wpływów na nasz umysł, wykonywany zawód, stan zdrowia, światopogląd… cokolwiek.

Formułując pragnienie działania na polu walki o prawdę, autor Witold Gadowski dopisuje na końcu: „Jeśli tylko zdążę…”

Tak sobie myślę, że my ludzie raz zdążamy, a raz nie. Bóg zdążył już ze wszystkim i wystarczy. A może nie naszym problemem jest w ogóle zastanawianie się, czy zdążymy z czymkolwiek? Nasz problem to zacząć.

1 Na początku było Słowo,

a Słowo było u Boga,

i Bogiem było Słowo.

2 Ono było na początku u Boga.

3 Wszystko przez Nie się stało,

a bez Niego nic się nie stało,

co się stało.

4 W Nim było życie,

a życie było światłością ludzi,

5 a światłość w ciemności świeci

i ciemność jej nie ogarnęła.

J 1, 1-5

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

80 komentarzy

80 Komentarzy

 1. Ksiądz probosz

  12 października 2017 at 12:53

  Proszę podać przykład kiedy ostatnio osobiście Bóg coś komuś powiedział. Tylko nie jakieś objawienia, tylko zapis video Boga przekazującego informacje.

  • Soroka

   12 października 2017 at 13:56

   Popy nie wiedzą nawet co to jest wiara?

 2. Maciek

  12 października 2017 at 13:57

  Pitagorejczycy twierdzili ,że na na początku była liczba . 🙂 Ale w „sumie” ,to współczesna matematyka właściwie zaciera granicę między słowami i liczbami . Liczba w zapisie dziesiętnym to słowo nad alfabetem 0-9 ,słowo,tekst napisany przy pomocy łacińskich znaków także można rozumieć jako liczbę w „systemie 26-znakowym” . Co ciekawe ,to genomy organizmów żywych ,to także „słowa” nad alfabetem T,G,C,A . Słowa ,liczby ,informacje … 🙂 . Główna różnicą między słowem ,a liczbą jest semantyka . Liczba jako taka ,właściwie pozbawiona jest znaczenia . Słowo ma przypisane znaczenie. Natomiast cytat „Słowo stało się Ciałem” w świetle dzisiejszej wiedzy o DNA, genetyce itd . zyskuje niespodziewane „dosłowne” znaczenie 🙂 .

  • Maciek

   12 października 2017 at 14:45

   Słowa,liczby,informacje . Liczba właściwie może istnieć „samoistnie” , „niezależnie” . By zaistniało słowo ,potrzebny jest podmiot , intelekt ,rozumiejący ,nadający znaczenie . No cóż 🙂 „podywagować metafizycznie ,każdy może ,jeden trochę lepiej ,drugi trochę gorzej , czasami tak przydusi ,że nie chce ,ale musi ” 🙂

 3. Danka

  12 października 2017 at 14:22

  Piekny tekst, Pani Kasiu.Znam troche inne tlumaczenie twgo fragmentu Pisma Sw….Od niego wszystko sie zaczelo…. Czy red.Gadowski przypisuje sobie boskie cechy? Na obraz i podobienstwo? WSZYSCY je mamy gleboko ukryte;) Bog skieruje Slowo do kazdego, kto sie na nie otworzy.I wg Boga zasluzy, bo niektorzy blizej Kusego operuja i diabla maja za skora;)

 4. Danka

  12 października 2017 at 14:32

  Znalazlam opis Szatana najdoskonalszy wlasnie w Hymnie o Milosci sw. PAWLA.To antonimy kazdej wymienionej cechy Milosci. Np.Nienawisc, czyli cechy od Szatana… „Nienawisc nielaskawa jest, unosi sie pycha, zada swego, …Wstawcie te zaprzeczenia w tekst sami….

 5. Danka

  12 października 2017 at 15:18

  Podolak.Prawda nas wyzwoli.Trzeba Jej szukac i pragnac-powiedzial Pan nasz Jezus Zbawiciel noca do Nikodema.Jednak nie trzeba obrazac nikogo, kto szuka tez, moze ufa zbyt mocno w slowa innych? Widac, ze jest mloda osoba, jeszcze sie nie raz , nie dwa przekona, ze nie dziwi nic, a wierzyc mozna Bogu jedynie.

  • podolak

   13 października 2017 at 09:03

   TO rozwiązanie(poniżej), oznacza w przyszłości trwałą politykę RP, zaprzaństwa narodowego skierowaną wobec dziejów polskich, wybiórczą pamięć o polskich ofiarach, nieustanne okłamywanie polskich rodaków na tzw. Wschodzie i równie nieustanne kłamstwa o bronieniu POLSKICH interesów, kierowane do wszystkich Polaków.
   Wodospady kłamstw z uśmiechniętych „patriotycznie” mord, załganych do głębi rzekomego polskiego i chrześcijańskiego jestestwa, tychże „patriotów” i „chrześcijan”.

   https://kresy.pl/wydarzenia/pis-chce-wyeliminowac-sejmu-partie-ponizej-15-proc-kukiz-powrot-komuny/

   • Maciek

    13 października 2017 at 09:25

    Dlatego z polskiego punktu widzenia ,chyba trzeba przyjąć ,że zagrożenie płynie zarówno ze wschodu jak i z zachodu . Dwa szatany są czynni mówiąc prezesem . Właściwie nic nowego pod słońcem ,bo w 1939r. także zostaliśmy zaatakowani 1 września i 17 września . Piekielnie trudna sytuacja … jak zwykle .

    • podolak

     13 października 2017 at 10:21

     „Dwa szatany są czynni mówiąc prezesem .”

     Jak nazywają się ci dwaj, prezesini szatani?

     • Maciek

      13 października 2017 at 10:46

      GRU vs. CIA ? A może loża rytu szkockiego vs. francuskiego ? A może protestanci vs. prawosławi ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:40

      Czy też może prawda formalna „prawdą jest to co mówi car” versus prawda liberalna – wszystko można związać ,rozwiązać , przestawić , zmienić . Imperium „5. zabijaj !” vs. imperium „6 cudzołóż !” , 555 vs 666 . 🙂 ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:50

      Bestia „czerwono-czarna” versus „niebiesko-czarna” ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:54

      Atawizm strachu przed śmiercią versus żądza płciowa . Orwell vs. Huxley ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 12:59

      Czyli mniej oględnie mówiąc zboczeńcy versus mordercy i w konsekwencji dwie wizje organizacji państwa .

     • Maciek

      13 października 2017 at 13:13

      No i cóż ?

      „Osiołkowi w żłoby dano
      W jeden owies, w drugi siano.
      Uchem strzyże, głową kręci,
      I to pachnie i to nęci;
      Od któregoż teraz zacznie,
      Aby sobie podjeść smacznie?
      Trudny wybór, trudna zgoda:
      Chwyci siano, owsa szkoda,
      Chwyci owies, żal mu siana.
      I tak stoi aż do rana,
      A od rana do wieczora;
      Aż nareszcie przyszła pora,

      Że Oślina pośród jadła
      Z głodu padła.
      ” A. Fredro
      🙂 ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 13:24

      A swoją drogą ,to ciekawe jak to prezes widzi i czy przypadkiem np. nie zamierza przykleić nas do zachodu ?

     • Maciek

      13 października 2017 at 13:44

      Bo ,że Trump trochę powstrzymuje ten politpoprawny gender-walec ,to chyba stan przejściowy. Przyjdzie Klajton i wyrówna 🙂 .

     • Maciek

      13 października 2017 at 14:20

      w sumie to ciągle podobne dylematy . Czy ze Stalinu na Hitleru ,czy z Hitleru na Stalinu. Obecne czy ze zboczeńcami na morderców ,czy z mordercami na zboczeńców . 🙂

   • podolak

    13 października 2017 at 10:43

    Obrona elementarnych praw człowieka tak często wymienianych wśród europejskich wartości to roszczenia terytorialne?
    Kto w łeb się zdrowo walnął?

    Ludność autochtoniczna,to to samo co migranci ekonomiczni( nazywani przez tą ukrogwiazdę, diasporą)?
    Umowy międzynarodowe których stroną jest UA, tak głoszą?
    Kto w tej sprawie w łeb się walnął?

    Jak zachowali się polscy przedstawiciele w Zgromadzeniu Rady Europy?
    Czy tak samo jak Karczewski i Piekło w UA?
    Taki jest stosunek RP, do praw człowieka?

 6. TZ.

  14 października 2017 at 01:27

  Ale o co właściwie chodzi autorce tego felietonu?

 7. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 05:05

  Right away I am ready to do my breakfast, once having my breakfast coming yet again to read additional news.|

 8. Lelio Junior

  17 października 2017 at 19:23

  If you are going for best contents like me, just pay a quick visit this website everyday as it presents feature contents, thanks|

 9. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  18 października 2017 at 01:08

  Hey there, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!|

 10. Lelio Vieira Carneiro Junior

  18 października 2017 at 10:58

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is fantastic blog. A fantastic read. I will certainly be back.|

 11. Umanizzare presídios

  19 października 2017 at 08:56

  My family members every time say that I am killing my time here at net, however I know I am getting experience every day by reading such nice articles.|

 12. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 18:12

  I have to thank you for the efforts you’ve put in penning this website. I am hoping to see the same high-grade content from you later on as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my very own site now ;)|

 13. Itamar Serp

  20 października 2017 at 22:10

  Truly when someone doesn’t know after that its up to other viewers that they will help, so here it occurs.|

 14. Lélio Vieira Carneiro Junio

  22 października 2017 at 00:27

  Hey there, I think your blog might be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, terrific blog!|

 15. Umanizzare presidios

  22 października 2017 at 09:07

  Every weekend i used to pay a visit this site, because i wish for enjoyment, as this this website conations really good funny material too.|

 16. Egli Diana Pinto

  22 października 2017 at 18:13

  Good blog post. I definitely love this site. Thanks!|

 17. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  24 października 2017 at 18:20

  Howdy! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to start. Do you have any points or suggestions? Thanks|

 18. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 20:08

  Excellent blog here! Also your website loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol|

 19. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 22:30

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, wonderful blog!|

 20. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 00:53

  Hello, I read your new stuff daily. Your humoristic style is awesome, keep it up!|

 21. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 04:45

  Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the web the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks|

 22. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 09:41

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.|

 23. Lelio Junior

  26 października 2017 at 10:58

  It’s going to be ending of mine day, except before finish I am reading this fantastic paragraph to increase my knowledge.|

 24. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 12:17

  Every weekend i used to go to see this web page, as i wish for enjoyment, for the reason that this this website conations genuinely good funny data too.|

 25. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 16:16

  This is a topic that is near to my heart… Take care! Exactly where are your contact details though?|

 26. Lelio Junior

  26 października 2017 at 19:50

  Howdy! This post could not be written any better! Looking through this post reminds me of my previous roommate! He continually kept talking about this. I am going to forward this information to him. Fairly certain he will have a good read. I appreciate you for sharing!|

 27. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 19:58

  I have read so many content concerning the blogger lovers however this paragraph is genuinely a good post, keep it up.|

 28. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 00:48

  Hi there this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!|

 29. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 03:20

  I constantly spent my half an hour to read this webpage’s articles daily along with a cup of coffee.|

 30. Lelio Junior

  27 października 2017 at 04:43

  It’s hard to find experienced people on this subject, however, you sound like you know what you’re talking about! Thanks|

 31. Grupo Serval presídios

  27 października 2017 at 05:40

  Your style is so unique in comparison to other folks I’ve read stuff from. I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess I’ll just book mark this page.|

 32. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 07:19

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks|

 33. Lelio Junior

  27 października 2017 at 08:32

  It’s difficult to find educated people for this subject, however, you seem like you know what you’re talking about! Thanks|

 34. Lelio Junior

  27 października 2017 at 12:22

  I’d like to thank you for the efforts you have put in writing this website. I am hoping to see the same high-grade content by you later on as well. In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my own, personal website now ;)|

 35. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 17:22

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is excellent, as well as the content!|

 36. Lelio Junior

  27 października 2017 at 18:31

  Truly when someone doesn’t know afterward its up to other people that they will assist, so here it happens.|

 37. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 20:51

  fantastic points altogether, you simply won a new reader. What would you recommend about your put up that you just made a few days in the past? Any certain?|

 38. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 00:22

  Since the admin of this website is working, no doubt very quickly it will be renowned, due to its quality contents.|

 39. Lelio Junior

  28 października 2017 at 03:55

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this write-up plus the rest of the website is extremely good.|

 40. Lélio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 05:12

  Hello, I do think your web site could possibly be having web browser compatibility issues. When I look at your web site in Safari, it looks fine but when opening in I.E., it has some overlapping issues. I simply wanted to provide you with a quick heads up! Aside from that, excellent site!|

 41. Carlos Eduardo Veiga

  28 października 2017 at 10:40

  Amazing! Its really amazing article, I have got much clear idea on the topic of from this article.|

 42. Umanizzare presídios

  28 października 2017 at 19:22

  Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.|

 43. Egli Diana Pinto

  29 października 2017 at 02:58

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is great, let alone the content!|

 44. wireless spy cam

  31 października 2017 at 17:27

  Great blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m
  totally confused .. Any recommendations? Appreciate it!

 45. domain availability

  31 października 2017 at 23:55

  What’s up, this weekend is pleasant in support of me, for the reason that this time i am
  reading this impressive educational article here at my
  house.

 46. asbestos study first

  3 listopada 2017 at 18:22

  I savour, cause I discovered just what I used to be
  having a look for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.
  Bye

 47. website design

  4 listopada 2017 at 12:07

  If you desire to obtain a good deal from this post then you have to apply such
  methods to your won website.

 48. short websites

  5 listopada 2017 at 03:35

  Why people still make use of to read news papers when in this technological world the
  whole thing is available on net?

 49. make certain asbestos

  7 listopada 2017 at 11:42

  wonderful issues altogether, you simply won a new reader.
  What would you recommend in regards to your post that you made some days ago?
  Any certain?

 50. Chelsea

  9 listopada 2017 at 13:55

  I have read so many posts concerning the blogger lovers but this paragraph is in fact a fastidious post, keep it up.

 51. pelletsolutions.eu

  11 listopada 2017 at 05:42

  What’s up, its fastidious article regarding media print, we all be aware of media is a great source of facts.

 52. Lélio Vieira Carneiro Junio

  12 listopada 2017 at 01:21

  I every time spent my half an hour to read this webpage’s
  content everyday along with a mug of coffee.

 53. reverse phone number

  14 listopada 2017 at 21:04

  You are so interesting! I don’t think I have read something like this before.

  So wonderful to discover someone with a few original thoughts on this issue.
  Seriously.. thank you for starting this up. This web site is something
  that is needed on the web, someone with a little originality!

 54. home security cameras

  15 listopada 2017 at 23:28

  Do you feel they may well be more secure in the home?

 55. home alarm systems denver co

  16 listopada 2017 at 02:06

  To cover all your family members from problems?

 56. rufilmmaker.org

  20 listopada 2017 at 12:34

  I’d like to find out more? I’d want to find out some additional information.

 57. Adeline

  25 listopada 2017 at 03:42

  Piece of writing writing is also a excitement, if you be acquainted with then you can write or else it is complicated to write.

 58. foroyfutbol.com

  3 grudnia 2017 at 14:10

  As the admin of this web page is working, no doubt very rapidly it will be renowned, due to its feature contents.

 59. kdglass.co.uk

  14 grudnia 2017 at 04:22

  Hi there, the whole thing is going nicely here and ofcourse every one is sharing facts, that’s in fact excellent, keep up writing.

 60. Donny

  15 grudnia 2017 at 14:51

  Howdy! This is kind of off topic but I need some help from
  an established blog. Is it very hard to set up your own blog?
  I’m not very techincal but I can figure things out pretty
  fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any ideas or suggestions?

  With thanks

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra