Z kraju

Poseł Killion Munyama wali w prof. Pawłowicz obuchem rasizmu

Pochodzący z Zambii Killion Munyama wydał oświadczenie, w którym oskarża profesor Krystynę Pawłowicz… o rasizm.

 

– Pani Poseł w sposób karygodny i niegodny polskiego parlamentarzysty zaatakowała mnie, wykorzystując argumenty o podłożu rasistowskim. Uważam, że emocjonalny wpis nie powinien zostać opublikowany, ponieważ uwłacza godności doktora habilitowanego, a zwłaszcza Posła (…) Lecz to nie ja zwróciłem uwagę na problem praworządności, lecz sama Unia Europejska. Nie rozumie, jak mogła wydać opinię, że źle reprezentuje „nową ojczyznę”. Samo sformułowanie jest nie na miejscu. Żądam przeprosin. I zacznę siebie i ludzi śledzących swój profil uczyć tolerancji w stosunku do osób o innym kolorze skóry, wyznania czy orientacji seksualnej, które tak jak Pani są Obywatelami Polski – bzdurzy w swoim wpisie poseł PO z Zambii.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

142 komentarze

142 Komentarzy

 1. Ludwik

  14 października 2017 at 10:51

  A kto go wybrał?
  Czyżby ta demokracja byłą taką parodią że nawet konia na posła można „oddelegować”?
  To jest chodzący na dwóch nogach dowód na parodię medialnego chwytu za gardło społeczeństw że wybierani są przedstawiciele tacy jak służby i loże sterujące mediami chcą a nie tzw „wyborcy”!
  Gdyby wybory mogły coś zmienić to by zostały już dawno zakazane!
  Oto Zambia ma swego posłańca w polskim sejmie decydującym o sprawach podobno polskich- czy to nie jest parodia?

  • panMarek

   14 października 2017 at 12:25

   Panie murzyn, zachowaj Pan swoje murzyńskie problemy dla siebie.
   Dobrze?

   • Anna

    14 października 2017 at 13:14

    Ale się uśmiałam…..

  • o2.pl

   14 października 2017 at 20:00

   Skandal w Kijowie.Antypolskie napisy i swastyka na budynku z muralem Jana Pawła II

  • Czy w interesie przekretów w Zambii działa Killion Munyama WYKOŻYSTUJĄC swoje stanowisko w III RP ??

   23 października 2017 at 09:39

   PYTAM – murzyński RASISTO ile wziołeś łapówek za „kontrakty” traktorowe URSUS w Zambią ???

   • $100 milionów polskiego podatnika w PREZENCIE dla Zambii ?

    23 października 2017 at 09:54

    „Gigantyczna łapówkaza kontrakt w Zambii. CBA zatrzymało trzy osoby”
    Funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA zatrzymali w Warszawie dwóch biznesmenów – obcokrajowców i polskiego przedsiębiorcę. Sprawa ma związek z przestępstwem korupcyjnym.
    Mężczyźni powołując się na wpływy w sferach rządowych jednego z afrykańskich państw chcieli doprowadzić do zawarcia kontraktu z polską spółką na dostawę maszyn rolniczych. Cały kontrakt, opiewający na kwotę 100 mln dolarów amerykańskich, był finansowany przez polski Skarb Państwa w ramach międzynarodowych umów i programów pomocowych dla Afryki. Sam przetarg na dostawy prorozwojowe i dokonanie wyboru kontrahenta ogłasza rząd danego afrykańskiego kraju.
    Zatrzymani przez CBA obcokrajowcy chcieli zapewnić polskiej firmie korzystne decyzje przy rozstrzygnięciu przetargu w zamian za przekazanie im 25 mln dolarów. Duża część kwoty miała być przeznaczona na łapówki dla afrykańskich urzędników. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia roli polskiego przedsiębiorcy w całej sprawie.
    Sprawa jest w całości prowadzona i ujawniona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czynności śledcze trwają. Materiały związane ze sprawą zostały już przekazane do prokuratury.

    https://www.wprost.pl/gospodarka/10038434/gigantyczna-lapowka-za-kontrakt-w-zambii-cba-zatrzymalo-trzy-osoby.html

    Ten kontrakt URSUSA na $100 milionów na „pomoc dla Zambii” FINASUJE w 100% ten tzw. „polski rząd” czyli z KASY chamsko RABOWANEGO polskiego podatnika ramach tzw. „programów pomocowych” dla Zambii …
    Ta gówniana Zambia jest IDENTYCZNIE NIE wypłacalna jak tzw. „ukraina” i absolutnie NIE MA jakich kolwiek gwarancji, aby te $100 milionów „polskiego inwestora” w Zambii odzyskać.

   • Zambia = DAJCIE nam WASZE polskie pieniądze, to my z Zambi 'KUPIMY' za ten WASZ szmal wasze ciągniki !

    23 października 2017 at 10:08

    „Ursus – zambijska zagadka”
    http://prawica.net/8809
    Tekst skopiowany z powyższego linku:

    W marcu 2017 trąbiono na wszystkie strony (1
    (link zewnętrzny)
    , 2
    (link zewnętrzny)
    , 3
    (link zewnętrzny)
    etc.) o gigantycznym zambijskim kontrakcie Ursusa. Spółka podpisała w Zambii umowę na dostawę 2694 ciągników rolniczych oraz 2506 jednostek innego sprzętu rolniczego, m.in. rozrzutników obornika, pras zwijających do słomy i siana, przyczep, pługów i bron. Łączna wartość kontraktu to 100 mln dolarów.
    Afrykańskie kontrakty Ursusa są dla mnie podejrzane. Pisałem już o tym na Prawicy.net przy okazji kontraktu etiopskiego, który przewidywał dostarczenie Etiopii 3 tys. ciągników, ale skończyło się chyba na 1,5 tys. (zapewne zabrakło nam pieniędzy, by podarować Etiopii aż 3 tys. ciągników).
    Zambijski kontrakt ma chyba podobny charakter do etiopskiego, tzn. Polska (Bank Gospodarstwa Krajowego) musi dać Zambijczykom kredyt, żeby oni za ten kredyt kupili sobie ciągniki i inny sprzęt od Ursusa. Przypomnę w tym miejscu, że kredyt dla Etiopczyków miał oprocentowanie 0,15% rocznie, pięć lat karencji a potem 40 lat spłaty.
    Dolar traci rocznie na wartości średnio 3% czyli dużo WIECEJ niż 0,15%, co oznacza, że jeśli nawet kredytobiorca będzie kredyt spłacać, to przy niewiarygodnie DŁUGIM okresie spłaty i tak realnie odda dużo NIEJ, niż otrzymał, czyli to jest ZŁY interes dla Polski!
    Nie pisałbym o zambijskim kontrakcie Ursusa, skoro już pisałem o kontrakcie etiopskim, bo te kontrakty są na jedno kopyto.
    Zdarzyło się jednak coś ciekawego. We wtorek 17 października gościła w mińskiej fabryce traktorów (MTZ – Minskij Traktornyj Zawod) delegacja Zambii
    (link zewnętrzny)
    pod przewodem zambijskiego wiceministra obrony. Mińska fabryka nie była jedyną, którą odwiedzili Zambijczycy na Białorusi. W środę 18.X gościli w bobrujskim Agromaszu
    (link zewnętrzny)
    , gdzie interesowali się rozrzutnikami nawozów, pługami, bronami i innym sprzętem rolniczym.
    Wróćmy jednak do MTZ. Zambijski wiceminister obrony powiedział tam, że po sprawdzeniu różnych ofert z całego świata, w kwestii ciągników rolniczych Zambia wybrała Białoruś. Zambia chce mieć u siebie montownię białoruskich ciągników.
    Zapotrzebowanie krajowego rolnictwa ocenia na 50 tys. ciągników, ale chce też montować ciągniki dla gospodarki komunalnej, a także na eksport do innych państw afrykańskich. To wygląda na gigantyczny kontrakt, który w dodatku nie jest oparty o zasadę:
    „DAJCIE nam WASZE pieniądze, to kupimy za nie wasze ciągniki”.
    Dyrektor generalny MTZ Fiedor Domotienko i zambijski wiceminister obrony Sturdy Mwale podpisali stosowne dokumenty
    (link zewnętrzny)
    .
    W świetle powyższych informacji zastanawia mnie, czy nasze działania w Zambii (i w ogóle w Afryce) są na pewno dobrze przemyślane.

 2. Paweł

  14 października 2017 at 10:57

  Kiedy kończą się argumenty zaczyna się oskarżanie o rasizm i antysemityzm, który jest określeniem stosowanym przez faszystów i rasistów.

  • silwia

   19 października 2017 at 22:55

   Z pawlowicz taki prof jak z kozej dupy trabka. To beplodna maciora szukajaca miejsca gdzie moze swoje paskudne jestestwo pokazac, wiec przypelzla do sejmu .Po tresci jej wyprozniania sie w mediach,nietrudno okreslic jej tzw maciorzy warcholizm , jak w przypadku posla pochodzacego z Zambi. pawlowicz to popluczyny zanieczyszcajace polski sejm.

 3. Ludwik

  14 października 2017 at 10:59

  Jak można takiego z Zambii wybrać i osadzić a wysokiej pozycji to się dziwić że Polska prowadzi żydowską politykę za pomocą posłów i sejmu? Takich co mniej się rzucają w oczy może być tam i 80% jak w PRLu i nikt nic nie piśnie. Chociaż ludzie szeptali to każdego co to powiedział głośno na oszołoma media wyświęcały.

 4. Ludwik

  14 października 2017 at 11:21

  A kogo taki Killion Munyama reprezentuje w polskim sejmie?
  Kto go posłał dla załatwiania swoich spraw?
  Każdy poseł to bądź co bądź teoretycznie posłaniec około 82000 (82 tysięcy) Polaków aby nasze interesy reprezentować. Proszę o wskazanie chociaż 1000 obywateli polskich których interesy ten pan jako posłaniec do organu ustawodawczego w Polsce reprezentuje! A może nawet jednego tak na prawdę się nie znajdzie tylko wygodny multikulti wizerunek partyjny z jednym z wielu żłobiarzy podnoszących na rozkaz wodza ręką?

 5. finka

  14 października 2017 at 11:46

  Dopkladnie, brak argumentów więc zaraz oskarżenie o rasim albo faszyzm, niech się poseł leczy. Ma obowiązek reprezetować kraj, w którym został posłem, a jak jest za sankcjami to wypad z Polski.

 6. Danusia

  14 października 2017 at 11:51

  Duda zrzucil maske.Czekamy na wiecej.Kto go poslal, by blokowac dazenia Polakow do wolnosci? Dlaczego pisane projekty przez POwca, u jtirego zostawiono milionowy depozyt, maja obowiazywac? Duda ,gdzie deklaracje wyborcze?
  Kaczynski to nieszczescie permanentne i na sznurkach rozlozyl reszte.Panie ministrze i PG Z.Ziobro.Sprawdzilossie to, o czym pisalam, kiedy Pan wracal do Kaczynskiego.Z nim nic Pan nie zrobi, bo to nie jest polityk niezalezny, co widac, slychac teraz i czuc bylo od dawna.Musi Pan wzmacniac swoja partie Solidarna Polska i stanac na czele Panstwa.Inaczej marny nasz los, a czasu malo.Miedzynarodowka masonska nie proznuje.Czas na Polske.
  https://www.salon24.pl/newsroom/815263,kaczynski-wszystkie-postulaty-prezydenta-ws-reformy-sadow-przyjete

  • tomek

   14 października 2017 at 15:55

   A pudziesz ty do budy

   • Danus

    14 października 2017 at 19:10

    Tomek.Takiego buraka i chama miec za sojusznika ,to jak „pocalunek smierci” dla pana waszego prezydentaDudy.Ja glosowalam na niego w II turze i mam prawo go oceniac, bo co innego deklarowal niz podstawianie nogi w momencie, gdy znowu tzw.prawica ma wszystko.Dlaczego nie startowal z PO?

   • Danus

    14 października 2017 at 19:12

    Tomek.”A pudziesz”? To po jakiemu, popieraczu Dudy?

   • Hanuś

    14 października 2017 at 20:42

    No super ! bardzo mnie się podoba panie Tomku.

 7. Lublinianka

  14 października 2017 at 11:52

  A ja pytam, kto dał mu obywatelstwo? Czym sobie na obywatelstwo zasłużył? I czy po występieniach przeciwko Polsce nie powinien byc potraktowany jako wróg państwa i pozbawiony obywatelstwa? Dziwi mnie, że PO wystawia do europarlamentu takich kandydatów, nie było innych chętnych na taką synekurę? A jeszcze bardziej dziwi mnie to, że znaleźli Isię wyborcy, którzy na niego głosowali, tacy jak on napewno świetnie się znają na europejskiej polityce, chyba, że brakuje nam murzyńskich standardów. Ten Muijyama, czy jak mu tam, niech wraca, skąd przyszedł, w Zambii jest dużo do zrobienia.

  • czarny rasizm

   14 października 2017 at 14:54

   O właśnie, pozbawić gościa z Zambii polskiego obywatelstwa. Zdrada i głosowanie przeciw Polsce jest wystarczającym powodem. Wróci do swojej starej ojczyzny, w prymitywnej chatce będzie „na miejscu”.

 8. Marian

  14 października 2017 at 11:57

  No cóż, chyba już dziękujemy panu Killion Munyama za wszystko, co zrobił dla Polski. Może teraz już czas, aby wrócił do kraju przodków i uszczęśliwił tamtejszych ludzi. Oni też potrzebują PO-uczenia „jak ukraść pierwszy milion”.

  • Anna

   14 października 2017 at 13:17

   Swietnie.

 9. frate

  14 października 2017 at 12:30

  tak to jest jak czarny żyd chce pouczać białych gojów!!! Uczcie się pacany tolerancji od pana Miliona, bo tera będzie nowocześnie, to WY będzie robić za niewolników u czarnych trans-gendero brudasów, bo tak bedzie jak zachód chce i unia sreuropejska sypnie tuSSkowe granty!!!

 10. wiesscar

  14 października 2017 at 12:54

  kolorowi zaczynaja bialych ujezdzac, pomniki rozwalaja, robia lament o rasizm, chca by tacy jak Obama rzadzili a tacy jak Trump, rozpierdziela cywilizacje zachodnia i kto im bedzie potem pomocy udzielal,

  • wiesscar

   14 października 2017 at 12:55

   czarni niech sie dostosuja do systemu a nie go rozwalaja bo uwazaja ze rasistowski, lepszego nie zbuduja,

 11. kjljl

  14 października 2017 at 12:57

  Makumba Ska

 12. pogonić targowicę w następnych wyborach

  14 października 2017 at 14:45

  Typowe u czarnego, zabrakło mu argumentów to wrzeszczy o „rasizmie”. Może to działa w lewackich instytucjach UE lub krajach które miały czarnych niewolników – ale nie w Polsce.
  Tutaj jedynie ośmieszył się i pokazał… swój rasizm (przeciw białym). Gdyby polemizował z czarną osobą, nie mógłby rzucać oskarżeń o rasizm. Kto go wybrał jako reprezentanta Polski…

 13. pidzio

  14 października 2017 at 16:04

  Nie życzę sobie aby ten obywatel fałszywie wypowiadał się o wspaniałej polskiej prawicowej patriotce pani prof. Krystynie Pawłowicz.
  Obywatelu z Zambii łżesz bo sam pan bezpodstawnie pomawiasz naszą profesor a czyż to nie jest rasizm wobec nas Polaków? Gdyby nie veto wymiaru sprawiedliwości to już przed nowym wymiarem sprawiedliwości miałbyś pan szansę odpowiadać za wredne pomówienie. Polska zachowała normalność dlatego nie dopuszcza patologii na swoim terenie i to jest właściwe. Proponuję jedź pan na zachód bo tam już mają wyprane mózgi i wierzą w brednie, że np. facet z „siusiakiem” może być niewiastą.

 14. Sara

  14 października 2017 at 16:58

  Bo my już nauczeni doświadczeniem z ubiegłych wieków wiemy że jak przygarniemy obcych to oni nam kraj chcą zmieniać na islam , talmudyzm ,i inne ścierwa . Zamknij się gnoju bo jesteś w gościnnym kraju i do starszej osoby mówisz. Nie pasi coś? To kozy pasać u siebie.

 15. Ania

  14 października 2017 at 17:40

  Kiedy w końcu rząd będzie karał za wszelkie formy antypolonizmu stosowane przez polakożerców białych,czarnych,kawowych czy różowych którzy oszczerczo nazywają Polaków rasistami i antysemitami.Trzeba tą antypolska zaraze pogonić lub wsadzać do więzienia

 16. Danus

  14 października 2017 at 19:17

  Dobre pytanie.

 17. Kris

  14 października 2017 at 20:37

  Poseł PO z Zambii. 🙂 🙂

 18. niepisior

  14 października 2017 at 21:30

  Panie murzynie z Zambii,
  właśnie pańskie obelgi i oskarżenia wskazują pańskie głębokie uprzedzenia na tle rasy i płci! Najwyraźniej nienawidzi pan białych kobiet, i usiłuje pan własnym językiem nazwać brak tolerancji dla kobiet i do tego białych.
  Pamiętaj panie murzynie z Zambii, że na rzece Zambezi, jak atakowało stado krokodyli, to najpierw do rzeki wrzucali małych murzynków.

 19. rebel

  14 października 2017 at 21:43

  a w zoo tez sa wybory?
  czy ten bambus moze sie nauczyc pisac po polsku?ja w suahili nie rozumiem

 20. rebel

  14 października 2017 at 21:46

  a powaznie to KTO GO WYBRAL?jacy wyborcy taki posel.Az sie wierzyc nie chce,ale widocznie ktos na niego glosowac….

 21. Pola Kowalska

  15 października 2017 at 08:14

  Ten pan powinien wrocic do Zambi tam moze robic co mu sie podoba.Mamy ZYWY PRZYKLAD jak rzadzacy szastaja naszym obywatelstwem Mamy 80 %zydow ,ukraincow litwinow w Polsce i Polakow w rzadzie .Jestesmy jedynym krajem gdzie „goscie „maja wiecej do Powiedzenia niz jej Obywatele rdzenni Polacy.Wywalic nieroba z kraju Zambia go potrzebuje MY NIE .Niech jedzie do OBAMY Ktory tak bardzo chcial mieszac narody .Znow ma porazke tego sie nie da !!!!

 22. Pola Kowalska

  15 października 2017 at 08:19

  Jest mi obojetne co to idywidium czarne bedzie bredzic o rasizmie TU NIE AMERYKA TU JEST POLSKA .Kto ta K****e wybral jakim cudem znalaz sie w rzadzie??? Kto go PROMOWAL kto stoi za tym czlowiekiem .ZADEN POLAK by go nie wybral bo nie zna naszej kultury naszych obyczajow i historii .Nie ma ducha Polskiego

  • rebel

   15 października 2017 at 17:44

   wybrali go ci sami,ktorzy zeszmacicli sie wybierajac pedala biedronia

 23. Roman

  15 października 2017 at 12:23

  Jak ci sie nie podobs zambia czeka ciebie chcesz kupie ci bilet w jedna strone nikt cie nie pyta o zdanie a rasista to każdy. Murzyn powolujacy sie na kolor skóry jak narazie to nawieksi rasusci jakich znam to murzyni. Z zambi niestety ktorzy wręcz. Wysmiewaja sie z bialych i mówią. Jakby to bzykali biale kobiety pozdrawiam z niemiec

 24. panda

  15 października 2017 at 20:48

  Polacy mają głupie głowy, jeśli u Murzyna szukają sposobów na rozwiązanie swoich problemów.

 25. panda

  15 października 2017 at 20:52

  ,,Dziennikarze”tego portalu mają straszny język, trudno to nazwać diennikarstwem,,wali obuchem rasizmu”…żałosne, co za styl, co za szyk…bez szyku.

 26. jovita

  15 października 2017 at 22:07

  juz trzeba mówic ..nie bedzie murzyn pluł nam w twarz i dzieci nam murzynił ….
  o tempora o mores…co za czasy , co za ludzie …
  Mileismy juz takiego posła ..PO- osła …teraz swinie hoduje w Afryce.
  Kto wybral takiego .. wstydzcie sie Polacy którzy wybieraja kogos kto nie zna polskiej mowy , polskiego obyczaju , religii i historii.

 27. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 01:56

  I blog quite often and I really thank you for your information. The article has really peaked my interest. I will bookmark your site and keep checking for new information about once per week. I subscribed to your RSS feed as well.|

 28. lelio vieira carneiro junior

  17 października 2017 at 02:21

  Hi there, I do believe your blog may be having internet browser compatibility issues. Whenever I take a look at your web site in Safari, it looks fine however, when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Aside from that, wonderful website!|

 29. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 15:25

  Wow, this post is fastidious, my younger sister is analyzing these kinds of things, thus I am going to convey her.|

 30. Free mp3 Download

  17 października 2017 at 15:45

  What’s up, this weekend is good in support of me, because this point in time i am reading this wonderful educational paragraph here at my house.|

 31. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  17 października 2017 at 16:16

  Hello, Neat post. There’s a problem with your site in web explorer, might check this? IE nonetheless is the market leader and a large part of people will leave out your excellent writing due to this problem.|

 32. Carlos Eduardo Correa da Veig

  17 października 2017 at 18:48

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!|

 33. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  17 października 2017 at 20:58

  Excellent post. Keep writing such kind of info on your blog. Im really impressed by your site.

 34. Itamar Serpa

  17 października 2017 at 21:29

  Greetings from Florida! I’m bored to death at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I really like the information you present here and can’t wait to take a look when I get home. I’m amazed at how fast your blog loaded on my cell phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyways, great blog!|

 35. from this source

  17 października 2017 at 22:59

  It’s in reality a great and helpful piece of info. I’m satisfied that you simply shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.|

 36. José Wilame Araújo Rodrigues

  17 października 2017 at 23:34

  Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it 😉 I am going to come back once again since i have book marked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.|

 37. Itamar Serpa

  18 października 2017 at 01:36

  Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; we have created some nice practices and we are looking to swap methods with others, be sure to shoot me an e-mail if interested.|

 38. Egli Diana Pinto

  18 października 2017 at 01:51

  Someone necessarily assist to make severely posts I would state. That is the first time I frequented your web page and up to now? I amazed with the analysis you made to create this actual put up amazing. Magnificent task!|

 39. Download Imagine Dragons Thunder

  18 października 2017 at 02:02

  It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or tips. Maybe you could write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!|

 40. Grupo Coral fraude

  18 października 2017 at 04:22

  Hey there I am so happy I found your blog page, I really found you by accident, while I was researching on Yahoo for something else, Regardless I am here now and would just like to say cheers for a incredible post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the great b.|

 41. Lélio Vieira Carneiro Junio

  18 października 2017 at 06:20

  My brother recommended I might like this blog. He was totally right. This post truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!|

 42. MAGA

  18 października 2017 at 09:30

  Undeniably believe that which you stated. Your favorite reason seemed to be on the internet the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal. Will likely be back to get more. Thanks|

 43. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 09:47

  Tremendous issues here. I’m very satisfied to peer your post. Thanks so much and I’m having a look ahead to contact you. Will you please drop me a e-mail?|

 44. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 11:29

  My relatives every time say that I am killing my time here at net, except I know I am getting familiarity every day by reading such fastidious content.|

 45. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 13:17

  Hey would you mind letting me know which web host you’re using? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good web hosting provider at a reasonable price? Thank you, I appreciate it!|

 46. tercio borlenghi jr

  18 października 2017 at 15:12

  I blog often and I truly thank you for your content. The article has really peaked my interest. I am going to book mark your site and keep checking for new information about once per week. I subscribed to your Feed as well.|

 47. tercio borlenghi junior

  18 października 2017 at 17:20

  Thanks , I have recently been searching for information about this subject for ages and yours is the best I have came upon till now. But, what in regards to the conclusion? Are you certain concerning the source?|

 48. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:52

  This is the perfect blog for anyone who wishes to find out about this topic. You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a topic which has been discussed for years. Great stuff, just wonderful!|

 49. Itamar Serpa Fernandes

  18 października 2017 at 18:14

  My relatives always say that I am wasting my time here at net, however I know I am getting experience every day by reading such fastidious articles.|

 50. Lelio Junior

  19 października 2017 at 08:52

  Thanks for ones marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you can be a great author. I will remember to bookmark your blog and will eventually come back very soon. I want to encourage you to definitely continue your great work, have a nice evening!|

 51. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 11:20

  Quality articles is the secret to be a focus for the users to visit the web page, that’s what this web page is providing.|

 52. Magda

  19 października 2017 at 13:12

  Witam polecam jakby ktoś szukał dobrze płatnej pracy opieka Niemcy http://betreuerin.com.pl agencja sprawdzona z wieloletnim doświadczeniem

 53. Itamar Serp

  19 października 2017 at 13:48

  After going over a handful of the articles on your website, I truly like your way of blogging. I added it to my bookmark webpage list and will be checking back soon. Take a look at my web site too and let me know how you feel.|

 54. Grupo Serval presídios

  19 października 2017 at 16:02

  I absolutely love your blog.. Great colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I’m planning to create my own website and want to learn where you got this from or just what the theme is named. Many thanks!|

 55. José Wilame Araújo Rodrigues

  19 października 2017 at 18:09

  Saved as a favorite, I really like your website!|

 56. jovita

  19 października 2017 at 19:50

  Pierwszy czarnoskóry radny Łodzi, były poseł na Sejm RP, wyjechał z Polski. W Nigerii na 608 hektarach hoduje świnie, krowy, owce, sadzi mango, kokosy i awokado i bardzo tęskni za Polską
  i tak mówi o interesach z murzynami ..

  odzwyczaiłem się już od różnych afrykańskich nawyków. To kwestia mentalności. Mieszkając w Europie, przywykłem, że dane słowo ma pokrycie w czynach. Tutaj trzeba naciskać na ludzi, żeby trzymali się terminów. W Nigerii mówi się „wy macie zegarek, a my mamy czas”. Niełatwo prowadzić tu biznes. To jest nic dziwnego, że konstruktor nagle zostawia pracę i ucieka z
  pieniędzmi …..

  Pani emurzina … poczytaj o doświadczeniach poprzedników i uszanuj gospodarzy na polkiej ziemi , bo my jestesmy tu od tysiec lat …tak jak ty jestes gospodarzem w Afryce i zaden Polak tego nie neguje.

  Troche kultury trzen=ba sie nauczyć ..i europejskiej ogłady …

 57. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  19 października 2017 at 20:23

  Excellent post! We will be linking to this particularly great post on our website. Keep up the great writing.|

 58. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 22:21

  It’s wonderful that you are getting ideas from this article as well as from our dialogue made at this place.|

 59. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 02:08

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your web site in my social networks!|

 60. Carlos Eduardo Veiga

  20 października 2017 at 04:47

  It’s really very difficult in this full of activity life to listen news on Television, therefore I only use world wide web for that reason, and get the most up-to-date information.|

 61. Grupo Serval presídios

  20 października 2017 at 07:19

  Howdy! I realize this is sort of off-topic however I needed to ask. Does running a well-established blog such as yours take a massive amount work? I’m completely new to running a blog however I do write in my journal on a daily basis. I’d like to start a blog so I can share my personal experience and feelings online. Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for new aspiring bloggers. Appreciate it!|

 62. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 09:57

  It’s very easy to find out any topic on net as compared to books, as I found this article at this web site.|

 63. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  20 października 2017 at 12:29

  Hi there, its good post regarding media print, we all understand media is a fantastic source of information.|

 64. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  20 października 2017 at 15:00

  What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity regarding unpredicted emotions.|

 65. Lélio Vieira Carneiro Junio

  20 października 2017 at 21:53

  I’ve been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.|

 66. José Wilame Araújo Rodrigues

  21 października 2017 at 06:28

  Hi there, after reading this awesome post i am also happy to share my experience here with colleagues.|

 67. Dadado Veig

  21 października 2017 at 15:22

  Every weekend i used to go to see this web site, as i wish for enjoyment, for the reason that this this web page conations really nice funny data too.|

 68. Carlos Eduardo Veiga

  22 października 2017 at 00:14

  I get pleasure from, lead to I discovered exactly what I used to be looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye|

 69. Itamar Serp

  22 października 2017 at 08:53

  Very nice article, totally what I wanted to find.|

 70. Luiz Gastão Bittencourt

  22 października 2017 at 17:58

  Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.|

 71. this link

  22 października 2017 at 18:08

  I simply want to mention I am just new to weblog and actually liked you’re web blog. Likely I’m planning to bookmark your website . You definitely have amazing posts. Bless you for sharing your web site.

 72. Lelio Junior

  23 października 2017 at 02:57

  The other day, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!|

 73. Luiz Gastão Bittencourt

  23 października 2017 at 12:41

  Appreciating the hard work you put into your site and in depth information you offer. It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t the same outdated rehashed material. Great read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.|

 74. Umanizzare presidios

  23 października 2017 at 23:13

  Howdy, I believe your site might be having internet browser compatibility issues. When I take a look at your blog in Safari, it looks fine however when opening in I.E., it has some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up! Other than that, excellent blog!|

 75. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  24 października 2017 at 08:10

  Great post. I’m experiencing some of these issues as well..|

 76. Umanizzare presidios

  24 października 2017 at 18:06

  Hi! Would you mind if I share your blog with my twitter group? There’s a lot of folks that I think would really enjoy your content. Please let me know. Cheers|

 77. Egli Diana Pinto

  25 października 2017 at 03:17

  Greate pieces. Keep posting such kind of information on your page. Im really impressed by your site.

 78. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 13:03

  I am really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any internet browser compatibility problems? A small number of my blog visitors have complained about my site not working correctly in Explorer but looks great in Chrome. Do you have any advice to help fix this problem?|

 79. Lelio Junior

  25 października 2017 at 19:38

  I am really happy to read this weblog posts which includes tons of helpful information, thanks for providing these kinds of statistics.|

 80. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 20:50

  I absolutely love your website.. Pleasant colors & theme. Did you build this site yourself? Please reply back as I’m wanting to create my own site and would love to learn where you got this from or exactly what the theme is called. Thank you!|

 81. Lelio Junior

  25 października 2017 at 22:00

  Hey very interesting blog!|

 82. Carlos Eduardo Veiga

  25 października 2017 at 22:48

  That is a good tip particularly to those new to the blogosphere. Simple but very accurate information… Many thanks for sharing this one. A must read article!|

 83. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 00:24

  Hello! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to check it out. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and great design.|

 84. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 01:34

  I’m curious to find out what blog platform you are working with? I’m having some minor security problems with my latest website and I would like to find something more safe. Do you have any solutions?|

 85. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 02:50

  I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any browser compatibility issues? A couple of my blog audience have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any recommendations to help fix this problem?|

 86. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 04:11

  Thanks for one’s marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you may be a great author. I will make sure to bookmark your blog and will come back someday. I want to encourage you continue your great posts, have a nice afternoon!|

 87. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 05:30

  Howdy! This article could not be written much better! Looking at this article reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this. I most certainly will forward this post to him. Fairly certain he will have a good read. I appreciate you for sharing!|

 88. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 06:44

  Quality content is the main to be a focus for the visitors to visit the site, that’s what this web page is providing.|

 89. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 07:56

  Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how can we communicate?|

 90. Grupo Coral presidios

  26 października 2017 at 09:01

  Hi! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My website looks weird when viewing from my apple iphone. I’m trying to find a template or plugin that might be able to resolve this problem. If you have any recommendations, please share. Many thanks!|

 91. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 09:10

  I do not even understand how I finished up here, but I thought this publish was once good. I do not recognise who you’re however definitely you’re going to a famous blogger if you happen to aren’t already. Cheers!|

 92. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 10:25

  I have read so many articles about the blogger lovers however this paragraph is really a pleasant paragraph, keep it up.|

 93. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 11:44

  I visited various web sites but the audio feature for audio songs current at this website is actually superb.|

 94. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 13:04

  This is my first time visit at here and i am really impressed to read everthing at single place.|

 95. Lelio Junior

  26 października 2017 at 14:25

  When I initially commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I get four emails with the same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Many thanks!|

 96. Lelio Junior

  26 października 2017 at 15:45

  This is my first time pay a visit at here and i am really pleassant to read everthing at single place.|

 97. Lelio Junior

  26 października 2017 at 17:00

  Fabulous, what a webpage it is! This webpage presents helpful information to us, keep it up.|

 98. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 18:14

  It’s not my first time to visit this web site, i am browsing this website dailly and get good facts from here everyday.|

 99. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 19:27

  Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it 😉 I’m going to come back yet again since I book-marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help others.|

 100. Umanizzare presídios

  26 października 2017 at 19:35

  There’s definately a lot to learn about this topic. I like all of the points you have made.|

 101. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 20:39

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks|

 102. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 21:50

  Excellent web site. A lot of helpful information here. I am sending it to a few pals ans also sharing in delicious. And naturally, thank you for your sweat!|

 103. Lelio Junior

  26 października 2017 at 23:04

  Hey! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Terrific blog and brilliant design and style.|

 104. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 01:31

  all the time i used to read smaller articles that also clear their motive, and that is also happening with this piece of writing which I am reading at this time.|

 105. Lelio Junior

  27 października 2017 at 02:46

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is fantastic, as well as the content!|

 106. Lelio Junior

  27 października 2017 at 04:09

  You should be a part of a contest for one of the best sites online. I most certainly will recommend this web site!|

 107. Lélio Vieira Carneiro Junio

  27 października 2017 at 05:22

  Great post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed! Extremely helpful info specially the ultimate part 🙂 I maintain such information much. I was looking for this certain info for a long time. Thanks and good luck. |

 108. Lelio Junior

  27 października 2017 at 05:30

  Thank you for some other informative website. Where else could I am getting that type of information written in such an ideal method? I’ve a mission that I am simply now working on, and I have been at the look out for such information.|

 109. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 06:48

  Thank you for sharing your info. I really appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again.|

 110. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 08:02

  Spot on with this write-up, I actually believe this amazing site needs far more attention. I’ll probably be returning to read through more, thanks for the information!|

 111. Lelio Junior

  27 października 2017 at 10:30

  }

 112. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 11:48

  I for all time emailed this webpage post page to all my associates, since if like to read it afterward my links will too.|

 113. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 13:05

  Hmm it seems like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole thing. Do you have any points for inexperienced blog writers? I’d certainly appreciate it.|

 114. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 14:24

  Hi, its pleasant paragraph regarding media print, we all be aware of media is a wonderful source of information.|

 115. home alarm system

  31 października 2017 at 14:50

  Thanks for every other great post. Where else could anybody get that type of information in such an ideal way of writing?

  I’ve a presentation subsequent week, and I’m on the search for such
  information.

 116. modern security

  3 listopada 2017 at 15:18

  Great article. I’m experiencing a few of these issues as well..

 117. just another

  8 listopada 2017 at 16:05

  6F2lcc Thanks so much for the blog article.Really looking forward to read more. Cool.

 118. Grupo Coral fraude

  12 listopada 2017 at 20:54

  I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found
  any interesting article like yours. It is pretty worth enough
  for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers
  made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

 119. home security systems consumer reviews

  14 listopada 2017 at 21:11

  Considering concerned with all your family?

 120. Bottle brush

  15 listopada 2017 at 15:19

  You ave made some decent points there. I looked on the web to find out more about the issue and found most people will go along with your views on this site.

 121. Do you feel them could be more safe and s in your own home?

 122. manifestanythingeasily

  16 listopada 2017 at 04:45

  Register a domain, search for available domains, renew and transfer domains, and choose from a wide variety of domain extensions.

 123. Kitchens Rochdale

  16 listopada 2017 at 08:09

  Sometimes I also see something like this, but earlier I didn`t pay much attention to this!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra