Z kraju

Muzułmanie nie są ostoją moralności – akceptują aborcję, antykoncepcję, rozwody i transseksualizm

Wbrew temu co twierdzi rosyjska propaganda w Polsce islam nie jest ostoją moralności. Trzeba oddać, działającym świadomie lub nieświadomie, rosyjskim propagandzistom, że ich, stanowiąca zagrożenie dla polskich interesów, propaganda pada na podatny grunt w Polsce.

Są ludzie, którzy łykają wszystko co im rzuca Moskwa przez swoje pudła rezonansowe. Najnowszy rzut rosyjskiej propagandy w Polsce zaczął się od wykorzystania klimatów antyukraińskich do wspierania rosyjskiego imperializmu i agresji na Ukrainę, potem przyszła gloryfikacja caratu, wraz z nią gloryfikacja ZSRR, Armii Czerwonej, PRL, komunizmu, a dziś rosyjska propaganda zachwala Che, a nawet muzułmanów.
Moralność muzułmanów, szczególnie tych lojalnych wobec Rosji, którzy w Czeczeni wprowadzili szariat, ma być, według rosyjskich propagandzistów w Polsce, wzorem moralności dla Polaków zdemoralizowanych przez Zachód.
Stawianie w opozycji muzułmanów i marksistowskiej demoralizacji Zachodu jest nieporozumieniem. Lewicy na zachodzie, a też i w Polsce, zależy na ściąganiu do Europy jak największej ilości islamskich imigrantów. Po pierwsze, by poprzez wielokulturowość zniszczyć cywilizacje Zachodu. Ale także dla tego, że lewicowcy i islamiści świetnie kooperują. Jednym z powodów tej świetnej kooperacji lewicy i muzułmanów jest to, że w wielu kwestiach obyczajowych rzekomo konserwatywny islam jest zgodny z tym, co postuluje lewica.
Jedną z takich kwestii łączących islam z lewicą jest stosunek do aborcji. Islam, jak lewica, akceptuje aborcję do 4 miesiąca po zapłodnieniu. Islamiści tak jak lewica uważają, że płód nie jest człowiekiem. Zgodnie z islamem życie nie zaczyna się w momencie zapłodnienia. Jak syntetycznie informuje Wikipedia, skądinąd oscylująca mocno w lewą stronę, a więc trudno podważalna dla lewicy, „Prawo islamskie (Szariat), m.in. na podstawie hadisów i koranicznego opisu rozwoju embrionu stwierdza, iż najpierw zarodek istnieje jako zapłodnione jajo, następnie jako „skrzep krwi”; większość muzułmanów przyjmuje, że Bóg obdarza embrion duszą dopiero po upływie 120 dni od zapłodnienia.
Aborcja jest więc zakazana dopiero od 4. miesiąca ciąży. Do tego czasu islam zezwala na dokonanie aborcji w takich przypadkach, jak: zgwałcenie, kazirodztwo, prawdopodobieństwo ojcostwa osoby upośledzonej umysłowo, różnego rodzaju wady i uszkodzenia embrionu (np. zarażenie różyczką). Szariat zawsze zezwala na aborcję, jeśli zagrożone jest życie kobiety”.
Jak informuje Wikipedia „ortodoksyjni interpretatorzy Koranu (szkoła hanaficka: Turcja, Bliski Wschód, Azja Środkowa), dopuszczają aborcję z inicjatywy kobiety, bez zgody męża i także z tzw. <<słusznych powodów>> np. ciąża w czasie karmienia piersią dziecka. Ten pogląd podziela większość szyitów”.
Innym przykładem zgodności islamu i lewicy jest kwestia antykoncepcji. Jak informuje portal Wiara „islam zezwala więc na stosowanie antykoncepcji, zalecając przede wszystkim stosunek przerywany. (…) Jak podają hadisy, prorok sam go stosował i zalecał tę metodę innym. Na podstawie popularnej w prawodawstwie islamskim zasady analogii (kijas) wielu uczonych muzułmańskich zalegalizowało stosowanie także innych środków antykoncepcyjnych”.
Kolejnym przykładem zgodności lewicy i islamu jest kwestia rozwodów. W islamie małżeństwo nie jest sakramentem tylko umową. Może być zawarte na określony czas – z takiej możliwości korzystają klienci prostytutek, którzy na czas kopulacji zawierają z prostytutką małżeństwo. Małżeństwo czasowe może być zawarte od 1 godziny do 99 lat.
Mężczyzna w islamie przeprowadza rozwód trzykrotnie wypowiadając żonie formułę „rozwodzę się z tobą ”, formułę taką można przesłać SMSem. Żadne uzasadnienie do oddalenia żony muzułmaninowi nie jest potrzebne. Podobnie łatwe rozwody są sztandarowym hasłem lewicy.
Oddalona w islamie żona traci prawo do opieki nad starszymi dziećmi, jeżeli zdecyduje się zawrzeć ponowne małżeństwo wcześniejszy małżonek odbiera jej się też młodsze dzieci.
Choć islam potępia homoseksualizm w krajach islamskich osoby, które zmieniły płeć mają pełne prawa dziedziczenia i małżeństwa. Relacje z takimi osobami nie są traktowane jako homoseksualizm. Aleksandra Łojek, w tekście na stronie Instytutu Obywatelskiego, informuje, że „Iran zajmuje dziś drugie miejsce na świecie, zaraz po Tajlandii, pod względem ilości przeprowadzanych operacji korekty płci”. „W Islamskiej Republice Iranu operacyjna zmiana płci jest w połowie refundowana przez państwo i nie stanowi grzechu. Co więcej, uważa się ją za terapię leczącą z… homoseksualizmu. Bo ten jest karany śmiercią”.
Pozostaje kwestia, czy środowiska prorosyjskie gloryfikują islam z powodu ignorancji, czy świadomie ukrywają sprzeczność islamu z moralnością katolicka. Z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że autorzy prorosyjskich tekstów gloryfikujących islam, przed kilku laty w rozmowach z mną sami opowiadali o sprzeczności moralności islamskiej z moralnością katolicką, więc albo dziś cierpią na sklerozę albo świadomie wciskają kit swoim czytelnikom.
Jan Bodakowski
Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

139 komentarzy

139 Komentarzy

 1. Jagna

  16 października 2017 at 13:20

  ~men – 7 min temu
  Islam – doktryna zbrodni. Dawno temu szatan Mahomet przybył do Mekki wraz ze swoimi bandziorami mordując zastraszając mieszkańców zmusił ich do przyjęcia nowej wiary. Dla wymuszenia na ludziach posłuszeństwa wprowadził zasadę polegającą na mordowaniu wszystkich, którzy nie podporządkują się nowej wierze. Głosił przy tym, że jest prorokiem i że Allach nakazał mu tak czynić. Był analfabetą a jego zwidy niby pochodzące od Allacha spisywali inni tworząc wersety nazywane Koranem. Islam, zatem stał się ideologią śmierci. Islam nie jest ani religią, ani kultem – jest pełnym, kompletnym ustrojem. Dla Araba podstawowym kanonem życia jest występowanie przeciwko mojemu bratu; ja i mój brat przeciwko naszemu ojcu; moja rodzina przeciwko naszym kuzynom i klanowi; klan przeciwko plemieniu; plemię przeciwko światu, i wszyscy spośród nas przeciwko niewiernym. Szatańska zasada dżihadu wprowadzona przez szatana Mahometa obowiązuje i obowiązywać będzie. Wmówienie wyznawcom, że Allach tak nakazuje i po zabiciu „ niewiernego” wejdziesz do raju pełnego dziewic jest podstawowym ideologicznym czynnikiem nakłaniającym do zbrodniczego działania, a dla niepokornych przeznaczona jest śmierć i męki w piekle.

  • Józio

   16 października 2017 at 14:09

   Panie Jagna! Czy Pani jest Żydówką?

   • Jagna

    16 października 2017 at 21:16

    Co to ma do rzeczy? Nie rozumiem.

 2. Marek

  16 października 2017 at 13:48

  Panie Bodakowski, jest Pan ukrem??? bo takie odnoszę wrażenie. To nie Rosja nam wmawia jaki islam jest fajny tylko zgniły czerwony zachód. Co do ukrów, to są mordercy którzy gloryfikują swoich zbrodniarzy i gdyby to ode mnie zależało nie wpuściłbym ani jednego ścierwa na teren RP.
  Rosjan których kilku poznałem lubię.

  • okozaoko

   16 października 2017 at 18:32

   trafiony, zatopiony 🙂

  • gosc

   22 października 2017 at 02:21

   Jak zwykle, Bodakowski-banderowski. Nie byłby sobą gdyby do zupełnie innego tematu nie dokleił swojej pro-ukraińskiej propagandy. Mamy wspierać banderowców, ludobójców polskiej ludności, by zrobić na złość Rosji…

 3. pidzio

  16 października 2017 at 15:13

  Zerknijcie na wypowiedzi księdza prof Oko w powyższym temacie to być może inaczej odbierzecie wypowiedź JAGNA.

 4. Jan Ciekawski

  16 października 2017 at 18:39

  Dlaczego prawy.pl mając w nazwie „prawy” usiłuje wydobyć od odwiedzających osób canvas fingerprinting?
  Nie dawno czytałem tu a aplikacjach śledzących użytkownika. Przyganiał kocioł garnkowi.
  Przeczytałem polityką prywatności, kilka słów o ciasteczkach tam jest, ale to wszystko.
  Rozumiem, że reklamodawcy mają swoje wymagania, ale z drugiej strony, my odwiedzający mamy własne. A zupełnie niedopuszczalne jest aby robić to w ukryciu.
  Do bywających tu osób: proszę sobie poczytać o canvas fingerprinting.

  Życzę ciekawej lektury.

 5. Egzorcysta

  16 października 2017 at 19:56

  Wszystko od egoizmu po etyke wynika z pozimou rozwoju czlowieka podczas kolejnych inkarnacji.Jak wiec mozna oczekiwac od ludzi na niskim poziomie rozwoju, czegos takiego jak etyka, albo cokolwiek czym charakteryzuja sie osoby bedace na wyskomi poziomie rozwoju? Tak wiec takie pytania moga byc zadawane , tylko przez osoby, ktore zupelnie nie majacych pojecia jak to funkcjonuje.Prawosc czlowieka wynika tylko z jego wysokiego poziomu rozwoju, jaki dokonal sie na mocy kolejnych inkarnacji.
  Ktos kto dopiero zaczyna , swoja droge rozwoju w swoich pierwszysch zyciach pozwierzecych, ma poglady zwierzece, ktore zmieniaja sie wraz z nabywaniem madrosci.(ukradl, odcieli lape, dokonal sie rozwoj,i w zadnej kolejnej inkarnacji juz nie ukradnie)
  Kiedy to prawo rozwoju naniesiemy na osie wspolrzednych, czlowiek w swojej pierwszej inkarnacji pozwierzecej zaczyna od zera czyli jest blisko zera, a czlowiek daleki juz w rozwoju jest daleko na prawo ,liczac wzdloz linii czasu i wysoko liczac wzdloz linii Y czyli poziomu rozwoju.Dlatego jedni sa okreslani jako lewactwo(po stronie lewej), a drudzy jako ludzie prawi(po stronie prawej).Kazdy kto to zrozumie skad wlasciwie wzielo sie, ze ktos jest lewakiem, lewusem, a ktos prawym czlowiekiem, to pojmuje, moze siebie juz uwazac ,ze wszedl na dobra droge prawosci.Demokracja to zawsze wieksza ilosc ludzi prymitywnych ,lewackich, ponad garstka, ktorzy juz sa dalej w rozwoju.Cala ludzkosc gdbysmy ustawili wedlug kryterow rozwoju i etyki, byloby to jasne jak slonce kto „jak mysli”.I dlaczego tak a nie inaczej mysli.Muzulmanie nie umieja zbudowac, cywilizacji uczciwosci i sprawiedliwosci, dlatego, ze ich poziom rozwoju nie jest tak wysoki jak ludzi prawych, ktorych jest najwiecej na calym swiecie w Europie.A ci co chca ich zabic to ci ktorzy nienawidza ,kiedy jest ktos madrzjeszy od nich.Lwactwo jedynie czego nie wymorduje to zwierzeta, ale kto im da przyklad, kto pomoze w rozwoju, na kim beda sie wzorowac, zeby podwyzszyc swoj poziom rozwoju? O tym ile zyskaliby w zyciu, gdyby sami nie pchali sie do wladzy, juz nie bede pisal.Oni sa zbyt glupi jeszcze,zeby zrozumiec, ze lepiej zyje sie jako majacy dobry wzrok wsrod tych co tez wszystko widza niz jako jednooki wsrod slepych.Rozum Chazara i Islamisty,ogranicza go do preferowania zycia jako jednooki wsrod slepych, niz normalny.Stad biora sie podobne poglady w islamie, ktory pochodzi z tych samych terenow, a jako wzorzec ich rozowju , sa relacje pasterz i stado baranow.Wyzej nie siegaja ponad to.Wiec nich nie bedzie nikomu dziwnym ,ze zachowuja sie adekwatnie do swojego poziomu rozwoju czyli mozliwosci umyslu, ktory jeszcze nie wie, ze jest cos ponad to, np prawosc.Kazdy prymityw to wielka milosc do lewackiego sposoby postrzegania swiata.Tak wiec podobienstwo pogladow , Chazarow i Islamistow jest sobie bliskie nie tylko dlatego ,ze pochodzi z tego samego miejsca na mapie.Gdyby KK nie przmilczal reinkarnacji, jako elementu koniecznego do wyjsnienia jak funcjonuje zycie, juz dawno ludzkosc sama wpadlaby, na to wszystko.To jak w matematyce, gdzie ktos na miejsce liczb powstawia niewiadome.Uczenie sie jak manipulowac ludzmi, nie jest rozwojem jest tylko prfekcjonalizowaniem swojej glupoty i hamowaniem sie przciw wlasnemu rozwojowi.Czlowiek ktory nie nadaza za innymi bedzie robil wszystko by inni szli w rozwoju wolniej i wlasnie tym jest lewactwo ,ktore zamiast samo przyspieszyc, nas prawych ludzi podtakuje, hamuje poprzez duraczenie, klamstwa medialne, szczepienia, opryski chemtrails, nadmiar godzin pracy, rujnowanie gospodarki i wiele wiele innych pomyslow antyludzkich a przedewzystkim antyrozwojowych.A islam spada im jakby z nieba, ktory za nich wykona cala „mokra robote”, majac identyczne poglady.Talmud i Koran, wygladaja tak jakby zostaly napisane ta sama reka.

  • Jagna

   16 października 2017 at 23:37

   Talmud, co zawiera i czego naucza – Ks. prof. Józef Kruszyński
   Talmud przepojony jest większą nienawiścią w stosunku do obcych wyznań i posiada znamiona daleko większego fanatyzmu, aniżeli Koran. Wyznawcy mahometanizmu w swych zwycięskich walkach obchodzili się okrutnie ze zwyciężonymi. Niesłychana barbaria nad zwyciężonymi również nie leży w naturze, czyli nie jest jakimś zjawiskiem przyrodzonym, ale jest nabyta, wynika z fanatyzmu religijnego podyktowanego Koranem. Gdyby żydzi po swym rozproszeniu posiadali przez jakiś czas polityczną niezależność i znajdowali się w roli zwycięzców nad innymi narodami, nie ulega wątpliwości, że ich okrucieństwo objawiłoby się jeszcze w daleko większej formie. O ile fanatyzm Talmudu przewyższa Koran, o tyle silniejszą byłaby eksterminacja przez żydostwo narodów zwyciężonych.
   Nie trzeba uciekać się do przykładów branych z wyobraźni. Oto żydzi w dziejach swego rozproszenia ile razy uzyskali jakąkolwiek przewagę czy to na tle życia ekonomicznego, czy pod względem wpływów politycznych, umiejąc się np. wkraść w łaski osób możnych, wyzyskiwali w niesamowity sposób tę władzę na korzyść własną, a dla uciemiężenia innych. Klasycznym przykładem pod tym względem może służyć epoka panowania bolszewizmu w Rosji. Wszak wiadomo, że bolszewizm jest tworem żydowskim, bolszewicy to żydzi, a rządy bolszewickie – to rządy żydowskie. Historia nie zna takich okrucieństw, jakich dopuszczają się rządy bolszewickie nad ludnością chrześcijańską. Nic dziwnego. Przecież żydzi od czasów swego rozproszenia nigdy nie osiągnęli takiej władzy, jaką sprawują w dobie obecnej w Rosji. Okrutny terror nad ludnością zwyciężoną posiada swoje źródło w psychice żydowskiej, ta zaś wspiera się całkowicie na Talmudzie.
   Fanatyzm jest wielkim zboczeniem psychicznym, ale należy zwrócić uwagę, że takie zboczenie przyjmuje się bardzo łatwo w ułomnej naturze człowieka i jest jedną z najsilniejszych podniet do ideowego skupienia, do zacieśnienia więzi etnicznej. Czują to żydzi i dlatego tak usilnie ochraniają własne źródło fanatyzmu – Talmud.

   • Kasia

    17 października 2017 at 00:09

    To są lucyferianie.
    Czytajcie Biblie.
    W Ks.Apokalipsy Pan Jezus mówi,ze są tacy,którzy podają się za Zydów a nimi NIE są lecz są synagoga szatana.
    Są to przebierańcy.
    Czytajcie Biblię,tam jest wszystko ale zdejmijcie naipierw okulary religijne rzym-katol.,wtedy poznacie PRAWDĘ,a ona was wyzwoli (Jezus)

 6. karola32

  16 października 2017 at 21:00

  Felietony pana Jana Bodakowskiego należy traktować tylko ironicznie.

  • Jarema

   17 października 2017 at 01:29

   Nie! Wypociny rezuna Banderowskiego należy olewać ciepłym moczem.

 7. jok

  16 października 2017 at 21:40

  Pono kilka lat temu, w Arabii Sau mozna bylo sie rozwieść przy pomocy SMS, z jakichs tam powodów „quasimuzulmanskich”. Teraz juz chyba nie.
  Ach ci Ruscy :), chyba całe media zachodnie przechwycili :))))

 8. L_R

  16 października 2017 at 22:16

  Poproszę o podanie, o jakie środowiska prorosyjskie chodzi. Najlepiej link do konkretnej wypowiedzi. Fajnie się to czyta, ale chętnie bym poznał, do czego Autor się odnosi.

 9. Kieth Minot

  16 października 2017 at 22:27

  Hi there, just wanted to share with you that we had a great holiday at Marina de Bolnuevo in June of this year (http://www.marinadebolnuevo.co.uk/about-bolnuevo). We flew into Alicante and hired a car from the airport for the short drive to Bolnuevo. The beaches are sublime, most of them awarded the Blue Flag. The bars were great, with paella on the beach a must and managed a trip to the nudist beach there. Very liberating. We also visited the Big Guns, The Roman Mines and the Sand sculptures. Will be returning there again in 2018. Look forward to meeting you at Marina de Bolnuevo in the next few months. Thanks for reading Nikki.

 10. TZ.

  16 października 2017 at 23:39

  Pierwsze słyszę, że to rosyjska propaganda wmawia nam, że islam jest ostoją moralności. Takie sygnały płyną owszem nieustannie, ale z Zachodu, również od papieża Franciszka. Może pan podać te rosyjskie lub prorosyjskie źródła, panie Bodakowski?

  • Masław

   17 października 2017 at 11:25

   Przecież to głupek. I fan banderowców.

 11. MAREK

  17 października 2017 at 00:05

  panu Bodakowskiemu CapsLock się zaciął i nie tylko on 🙂 a może byś pan podał jakiś przykład co do ruskiej propagandy w Polsce mówiącej że islam jest ostoją moralności ?!

 12. jok

  17 października 2017 at 04:02

  Moze warto sobie aby pan JB sobie uswiadomil lub przypomnial, ze nie kazdy felieton musi byc pisany wedlug standardow GazP..:))
  Nie wiem czy JB tam pisuje, ale wyglada jakby tak. Bez padania na kolana przed twórczością St. Mi-cza ( np. „niedokonczona” nazwa „stronnictwa pruskiego”, bo z opisow StM wynika, ze mniej wiecej w okolicach tego stronnictwa powinna byc antypisowska wszak gw) warto zauwazyc, ze i St M nieco inaczej pisuje tu czy w NCz a inaczej w Radio M. Moze i JB powinien zastanowic sie nad pewnym dywersyfikowaniem spostrzezen, jesli nie pisze do GP? 🙂

 13. jok

  17 października 2017 at 04:26

  Mam podejrzenie skąd ta „rosyjska propaganda”.
  Czesto dostrzegajacy niszczenie zachodniej cywilizacji, wspominają- nie z zachwytem, ale jakocprzestroge,-ze islam jak sie okopie w Europie, to da popalic „lewakom”. Nierzadko ci dostrzegający niszczenie zachodniej cywilizacji, wśrod sprawcow widzą sorosów, banksterkę, przedstawicieli ży-komuny i nie tylko komuny, czyli mozna to ująć, oczywiscie dostrzegajac hipokryzje takiego stwierdzena -„propagatorów zachodnich wartosci”.
  Jesli ktos postrzega propagatorow zachidnich wartosci, jako niszczycieli cywilizacji europejskiej, tym samym -zdaniem propagandy GP, ktorą, ak mi sie zdaje, przentuje tu JB- wskazuje na konserwatywne cechy islamu, co zresztą nie jest raczej pozbawione slusznosci, gdyz islam jednak inaczej wyglada niz „Zachód z genderem”. No i jesli ktos wskazuje „propagatorow zachodnich wartosci” jako niszczycieli cywilizacji,”to znaczy -zdaniem wspomnianej propagandy i narracji GP- ze jest „prorosyjskim wielbicielem Putina”, „ruskim agentem” itd.
  Z takiego rozumowana – jak mi sie zdaje- wzięla sie „ruska propaganda wskazująca islam jako ostoje moralnosci”.

  • jok

   17 października 2017 at 04:32

   A przede wszystkim -wg propagandy – jesli ktos osmieli sie wskazywac/rozpatrywac szeroko rozumiany „Usrael” jako sprawcę niszczenia cywilizacji eurpoejskiej, ten oczywiscie jest „ruskim agentem” 🙂

 14. Masław

  17 października 2017 at 11:24

  Juz po tytule wiedziałem, że ten tekścik to gniot napisany przez analfabetę.

 15. TZ.

  17 października 2017 at 16:11

  Czytam sobie te komentarze i myślę czy panu Bodakowskiemu opłacało się napisać taki ewidentny gniot, za który zebrał niezłą zjebkę. Trzeba być bardzo zdeterminowanym propagandystą (z mirażami wielkiej kariery) albo masochistą, żeby mieć w tym upodobanie. Szkoda, panie Janku, że tak panu odwaliło.

 16. MAGA

  18 października 2017 at 09:30

  I am extremely impressed together with your writing skills and also with the structure on your weblog. Is that this a paid subject or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice weblog like this one nowadays..|

 17. lelio vieira carneiro junior

  18 października 2017 at 17:52

  Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results. If you know of any please share. Appreciate it!|

 18. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  19 października 2017 at 08:38

  It’s in reality a nice and useful piece of information. I’m satisfied that you simply shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.|

 19. Lélio Vieira Carneiro Junio

  19 października 2017 at 11:07

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly donate to this superb blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group. Talk soon!|

 20. Egli Diana Pinto

  19 października 2017 at 13:35

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks a lot!|

 21. Umanizzare presídios

  19 października 2017 at 15:52

  Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is important and all. Nevertheless think of if you added some great visuals or videos to give your posts more, „pop”! Your content is excellent but with images and videos, this website could certainly be one of the very best in its niche. Good blog!|

 22. Grupo Coral presidios

  19 października 2017 at 17:57

  Hey would you mind letting me know which web host you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good hosting provider at a honest price? Cheers, I appreciate it!|

 23. Dadado Veig

  19 października 2017 at 20:11

  There is definately a lot to know about this subject. I really like all the points you have made.|

 24. Umanizzare

  19 października 2017 at 22:11

  It’s nearly impossible to find educated people about this subject, but you seem like you know what you’re talking about! Thanks|

 25. Grupo Coral fraude

  20 października 2017 at 00:01

  Highly energetic blog, I loved that a lot. Will there be a part 2?|

 26. Itamar Serp

  20 października 2017 at 01:57

  Today, I went to the beach with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!|

 27. José Wilame Araújo Rodrigues

  20 października 2017 at 04:34

  I feel this is among the such a lot vital information for me. And i’m satisfied studying your article. But wanna commentary on few common issues, The web site taste is wonderful, the articles is truly great : D. Excellent activity, cheers|

 28. Egli Diana Pinto

  20 października 2017 at 07:06

  It’s remarkable to visit this web page and reading the views of all colleagues regarding this paragraph, while I am also eager of getting familiarity.|

 29. tercio borlenghi junior

  20 października 2017 at 09:43

  Good day! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a wonderful job!|

 30. Lelio Junior

  20 października 2017 at 12:16

  I like the valuable info you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I’m slightly sure I will be informed a lot of new stuff right right here! Good luck for the following!|

 31. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  20 października 2017 at 14:46

  This site was… how do I say it? Relevant!! Finally I’ve found something which helped me. Kudos!|

 32. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  20 października 2017 at 21:00

  Thanks in favor of sharing such a pleasant thought, piece of writing is fastidious, thats why i have read it completely|

 33. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  21 października 2017 at 05:43

  I am curious to find out what blog system you are utilizing? I’m experiencing some small security issues with my latest blog and I would like to find something more safe. Do you have any suggestions?|

 34. Grupo Coral fraude

  21 października 2017 at 14:34

  Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the amazing work.|

 35. Umanizzare presídios

  21 października 2017 at 23:27

  Hello there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after looking at a few of the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely pleased I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back often!|

 36. gosc

  22 października 2017 at 02:17

  W islamie jest fałszywa moralność, hipokryzja. Kobieta ma być u nich zakryta, a jednocześnie sami chętnie biją, gwałcą i upokarzają kobiety.

  Domagają się szacunku dla swoich obrządków religijnych, a innych zabijają za wyznawanie innej wiary.

  Mają karę śmierci dla LGBT, a czczą swego proroka Mahometa – pedofila.

 37. Itamar Serpa Fernandes

  22 października 2017 at 08:02

  Its such as you read my mind! You seem to understand a lot approximately this, like you wrote the book in it or something. I think that you just could do with a few % to force the message house a little bit, but instead of that, that is wonderful blog. A fantastic read. I’ll definitely be back.|

 38. Grupo Serval presidios

  22 października 2017 at 17:09

  I believe that is among the most important information for me. And i am glad reading your article. However should remark on few normal issues, The website style is ideal, the articles is actually great : D. Just right job, cheers|

 39. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  23 października 2017 at 02:08

  Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it 😉 I am going to come back once again since i have saved as a favorite it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to guide others.|

 40. Egli Diana Pinto

  23 października 2017 at 11:52

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I will definitely comeback.|

 41. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  23 października 2017 at 22:24

  I truly love your blog.. Very nice colors & theme. Did you create this amazing site yourself? Please reply back as I’m looking to create my own site and would like to find out where you got this from or what the theme is named. Appreciate it!|

 42. Dadado Veig

  24 października 2017 at 07:22

  You made some decent points there. I looked on the web for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.|

 43. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  24 października 2017 at 17:07

  I constantly spent my half an hour to read this webpage’s articles all the time along with a mug of coffee.|

 44. Luigi Hungate

  24 października 2017 at 22:22

  Great holiday at the Marina de Bolnuevo. Check out the website.

 45. Jose Wilame Araujo Rodrigues

  25 października 2017 at 02:28

  What i don’t understood is in truth how you’re no longer really much more smartly-appreciated than you might be now. You’re very intelligent. You understand therefore significantly with regards to this subject, produced me individually consider it from numerous various angles. Its like women and men are not fascinated unless it’s one thing to do with Woman gaga! Your own stuffs outstanding. At all times deal with it up!|

 46. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  25 października 2017 at 12:08

  Somebody necessarily help to make critically articles I might state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I amazed with the research you made to make this particular submit amazing. Excellent job!|

 47. Lelio Vieira Carneiro

  25 października 2017 at 19:43

  At this moment I am going away to do my breakfast, when having my breakfast coming over again to read further news.|

 48. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 20:55

  Today, while I was at work, my sister stole my iPad and tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!|

 49. Lélio Vieira Carneiro Junio

  25 października 2017 at 22:02

  This is a topic that is near to my heart… Cheers! Where are your contact details though?|

 50. Lelio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 22:05

  Good post! We are linking to this particularly great content on our website. Keep up the good writing.|

 51. Lélio Vieira Carneiro Junior

  25 października 2017 at 23:21

  Hi! I’ve been reading your web site for some time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Atascocita Tx! Just wanted to tell you keep up the good work!|

 52. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 00:29

  Undeniably consider that which you said. Your favourite justification appeared to be at the web the simplest factor to be mindful of. I say to you, I definitely get irked even as people consider concerns that they plainly do not know about. You controlled to hit the nail upon the highest and outlined out the entire thing without having side-effects , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks|

 53. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 02:57

  Hi there it’s me, I am also visiting this site on a regular basis, this website is in fact fastidious and the people are truly sharing pleasant thoughts.|

 54. Lelio Junior

  26 października 2017 at 05:35

  Hello friends, pleasant post and pleasant arguments commented at this place, I am in fact enjoying by these.|

 55. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 06:49

  For newest information you have to pay a visit the web and on world-wide-web I found this website as a finest web site for latest updates.|

 56. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 08:02

  Awesome blog! Do you have any suggestions for aspiring writers? I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely confused .. Any ideas? Kudos!|

 57. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 09:15

  Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have created some nice practices and we are looking to trade solutions with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.|

 58. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 10:31

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out. Please let me know where you got your theme. Bless you|

 59. Lelio Junior

  26 października 2017 at 11:49

  Hi, yes this post is actually fastidious and I have learned lot of things from it about blogging. thanks.|

 60. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 13:10

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to construct my own blog and would like to find out where u got this from. thanks|

 61. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 14:31

  For most recent information you have to visit world-wide-web and on internet I found this site as a finest site for most up-to-date updates.|

 62. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 15:50

  What’s up, yes this paragraph is in fact good and I have learned lot of things from it concerning blogging. thanks.|

 63. Lelio Junior

  26 października 2017 at 17:05

  Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.|

 64. Lelio Junior

  26 października 2017 at 18:20

  hello!,I really like your writing very a lot! share we communicate extra about your post on AOL? I require an expert in this area to unravel my problem. May be that is you! Taking a look ahead to look you. |

 65. Egli Diana Pinto

  26 października 2017 at 18:44

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.|

 66. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 19:32

  Hey there! I’m at work surfing around your blog from my new apple iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!|

 67. Lelio Vieira Carneiro

  26 października 2017 at 20:44

  It’s an awesome piece of writing for all the web visitors; they will obtain benefit from it I am sure.|

 68. Lelio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 21:55

  Wow that was strange. I just wrote an very long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say wonderful blog!|

 69. Lélio Vieira Carneiro Junior

  26 października 2017 at 23:09

  Wow, wonderful blog layout! How long have you ever been blogging for? you make blogging look easy. The entire glance of your website is great, let alone the content material!

 70. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 01:36

  Hello, Neat post. There’s an issue along with your site in web explorer, might test this? IE still is the market chief and a good section of folks will miss your fantastic writing because of this problem.|

 71. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 02:52

  Terrific article! That is the type of information that are supposed to be shared around the web. Disgrace on Google for not positioning this submit higher! Come on over and talk over with my site . Thanks =)|

 72. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 04:14

  There’s definately a lot to find out about this issue. I really like all the points you made.|

 73. Umanizzare

  27 października 2017 at 04:23

  Your method of describing the whole thing in this post is really fastidious, all can effortlessly know it, Thanks a lot.|

 74. Lelio Junior

  27 października 2017 at 05:36

  I read this post completely on the topic of the difference of most recent and earlier technologies, it’s amazing article.|

 75. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 06:54

  hi!,I like your writing very so much! proportion we keep in touch more about your article on AOL? I need an expert in this area to resolve my problem. Maybe that’s you! Taking a look ahead to look you. |

 76. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 08:07

  Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors!|

 77. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 09:18

  This design is wicked! You obviously know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!|

 78. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 10:35

  I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Studying this information So i’m satisfied to exhibit that I have a very good uncanny feeling I came upon just what I needed. I such a lot undoubtedly will make certain to don?t disregard this site and give it a look regularly.|

 79. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 11:54

  This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your site in my social networks!|

 80. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 13:11

  I would like to thank you for the efforts you have put in penning this blog. I really hope to view the same high-grade content by you later on as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my very own blog now ;)|

 81. Lelio Junior

  27 października 2017 at 14:30

  I will right away take hold of your rss as I can’t find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Kindly let me recognize in order that I may subscribe. Thanks.|

 82. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  27 października 2017 at 15:03

  Hey, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, amazing blog!|

 83. Lelio Junior

  27 października 2017 at 15:44

  Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you so much, However I am going through difficulties with your RSS. I don’t know why I cannot join it. Is there anybody else having the same RSS issues? Anyone that knows the answer can you kindly respond? Thanks!!|

 84. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 16:57

  For most up-to-date news you have to go to see world-wide-web and on internet I found this website as a best web site for latest updates.|

 85. Lelio Junior

  27 października 2017 at 18:07

  Hmm it appears like your website ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any tips and hints for novice blog writers? I’d genuinely appreciate it.|

 86. Lelio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 19:16

  Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I will be waiting for your further post thank you once again.|

 87. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 20:25

  Hello, all the time i used to check webpage posts here early in the daylight, since i love to gain knowledge of more and more.|

 88. Lelio Vieira Carneiro

  27 października 2017 at 21:36

  each time i used to read smaller articles or reviews that as well clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading at this place.|

 89. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 22:48

  Yes! Finally someone writes about %keyword1%.|

 90. Lélio Vieira Carneiro Junior

  27 października 2017 at 23:57

  When some one searches for his required thing, thus he/she wants to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.|

 91. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  28 października 2017 at 00:03

  Thank you, I have just been looking for info approximately this subject for a long time and yours is the best I’ve came upon till now. But, what about the bottom line? Are you certain about the supply?|

 92. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 02:17

  Great delivery. Great arguments. Keep up the good work.|

 93. Lelio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 04:45

  I visited many sites but the audio quality for audio songs current at this web site is in fact wonderful.|

 94. Lélio Vieira Carneiro Junior

  28 października 2017 at 06:02

  Every weekend i used to pay a quick visit this site, because i wish for enjoyment, as this this site conations genuinely good funny stuff too.|

 95. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  28 października 2017 at 18:20

  Hi, I do think this is a great website. I stumbledupon it 😉 I’m going to revisit once again since i have bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide others.|

 96. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  29 października 2017 at 02:57

  If you desire to take a good deal from this piece of writing then you have to apply such strategies to your won weblog.|

 97. Egli Diana Pinto

  29 października 2017 at 10:27

  Link exchange is nothing else but it is simply placing the other person’s web site link on your page at appropriate place and other person will also do similar in favor of you.|

 98. Lelio Junior

  29 października 2017 at 18:49

  Ridiculous story there. What occurred after? Thanks!|

 99. Grupo Coral fraude

  30 października 2017 at 03:20

  Please let me know if you’re looking for a article writer for your site. You have some really good posts and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested. Thank you!|

 100. Lelio Vieira Carneiro

  30 października 2017 at 12:45

  Thanks for some other magnificent article. Where else could anybody get that type of info in such a perfect means of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at the search for such information.|

 101. tercio borlenghi junior

  30 października 2017 at 22:25

  Hi, Neat post. There’s an issue with your web site in web explorer, would test this? IE nonetheless is the marketplace leader and a big section of other people will omit your great writing due to this problem.|

 102. Luiz Gastão Bittencourt

  31 października 2017 at 07:46

  I am really inspired along with your writing abilities as neatly as with the layout on your blog. Is this a paid subject or did you customize it your self? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to look a nice weblog like this one nowadays..|

 103. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  31 października 2017 at 18:15

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.|

 104. cameras make

  31 października 2017 at 19:19

  I could not refrain from commenting. Perfectly written!

 105. Carlos Eduardo Veiga

  1 listopada 2017 at 03:33

  Hey There. I found your weblog the use of msn. That is a really well written article. I will make sure to bookmark it and return to read more of your helpful info. Thank you for the post. I’ll definitely comeback.|

 106. Grupo Coral presidios

  1 listopada 2017 at 12:45

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I do not know who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!|

 107. Umanizzare presídios

  1 listopada 2017 at 23:23

  First off I want to say terrific blog! I had a quick question which I’d like to ask if you do not mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your mind prior to writing. I have had difficulty clearing my mind in getting my ideas out there. I do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be lost just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips? Cheers!|

 108. Itamar Serpa Fernandes

  2 listopada 2017 at 09:19

  If you would like to increase your know-how only keep visiting this web page and be updated with the most up-to-date information posted here.|

 109. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  2 listopada 2017 at 20:07

  Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a weblog web site? The account aided me a appropriate deal. I have been a little bit familiar of this your broadcast offered vibrant transparent idea|

 110. Itamar Serpa Fernandes

  3 listopada 2017 at 06:09

  wonderful submit, very informative. I wonder why the other specialists of this sector do not realize this. You should continue your writing. I’m sure, you’ve a great readers’ base already!|

 111. tercio borlenghi junior

  3 listopada 2017 at 16:40

  Hello mates, how is all, and what you want to say concerning this paragraph, in my view its truly awesome in favor of me.|

 112. Itamar Serp

  4 listopada 2017 at 06:27

  I feel this is one of the such a lot important info for me. And i’m glad studying your article. But want to commentary on few normal issues, The web site style is perfect, the articles is in reality nice : D. Excellent process, cheers|

 113. video cameras

  4 listopada 2017 at 07:02

  Thanks for sharing such a nice opinion, article is good, thats why
  i have read it completely

 114. phones allow

  5 listopada 2017 at 04:41

  Hello there, I discovered your blog by means of Google whilst looking for a related subject, your website got here
  up, it seems good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just changed into aware of your blog thru
  Google, and found that it is truly informative. I
  am going to watch out for brussels. I’ll be grateful when you
  continue this in future. Lots of folks will likely be benefited out of your writing.
  Cheers!

 115. Carlos Eduardo Correa da Veig

  7 listopada 2017 at 14:03

  Good post. I absolutely appreciate this site. Continue the good work!|

 116. Starla

  7 listopada 2017 at 23:17

  I’m no longer positive the place you are getting your info,
  but good topic. I must spend some time studying
  more or figuring out more. Thank you for excellent information I was on the lookout for this information for my mission.

 117. pron best

  8 listopada 2017 at 18:08

  YsIeVS to say that this write-up very forced me to try and do so!

 118. besting timex

  9 listopada 2017 at 09:02

  Superb blog you have here but I was curious about if you
  knew of any community forums that cover the same topics discussed here?
  I’d really love to be a part of online community where I
  can get feed-back from other knowledgeable individuals that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me
  know. Thanks a lot!

 119. Lelio Vieira Carneiro

  11 listopada 2017 at 21:36

  Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog based on the same information you discuss and would really like to have
  you share some stories/information. I know my readers would appreciate your
  work. If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an email.

 120. Grupo Serval escandalo

  12 listopada 2017 at 01:31

  Today, I went to the beach front with my kids.
  I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said
  „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
  LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

 121. website whenever

  12 listopada 2017 at 02:28

  Magnificent site. A lot of helpful info here. I’m
  sending it to several pals ans also sharing in delicious.
  And certainly, thank you for your effort!

 122. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  12 listopada 2017 at 14:31

  Appreciation to my father who informed me concerning this webpage, this web site is actually
  amazing.

 123. Lelio Vieira Carneiro Junior

  13 listopada 2017 at 04:10

  Every weekend i used to pay a visit this web page, as i wish for enjoyment,
  for the reason that this this web site conations genuinely fastidious funny
  data too.

 124. reverse phone number lookup

  14 listopada 2017 at 00:40

  I am extremely impressed with your writing skills
  as well as with the layout for your weblog. Is that this a paid subject matter or did you modify it
  yourself? Anyway keep up the nice quality writing,
  it’s rare to look a great blog like this one nowadays..

 125. Silicone bottle brush

  15 listopada 2017 at 15:05

  Your style is very unique in comparison to other people I ave read stuff from. I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess I all just bookmark this web site.

 126. Jennifer Thomas Rockford IL

  15 listopada 2017 at 16:47

  I truly appreciate this blog post.Much thanks again. Really Cool.

 127. timex watch

  15 listopada 2017 at 19:33

  You are so awesome! I don’t think I’ve truly read through something like this before.
  So good to discover another person with a few genuine thoughts on this subject.
  Really.. thanks for starting this up. This site is something that’s needed on the
  internet, someone with a little originality!

 128. free ebooks pdf

  16 listopada 2017 at 19:35

  It as hard to search out educated individuals on this matter, however you sound like you understand what you are speaking about! Thanks

 129. to read more

  17 listopada 2017 at 12:00

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great pattern.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra