Polskość

Kto ma krew na rękach?

Wczoraj w Warszawie przed stalinowskim Pałacem Kultury i Nauki w godzinach popołudniowych podpalił się człowiek. Z doniesień medialnych wynika, że jego dramatyczny czyn miał podłoże polityczne i był protestem skierowanym przeciwko polityce rządu „dobrej zmiany”.
Opozycja totalna i jej zaplecze medialne nie omieszkały wciągnąć tragedii tego nieszczęśnika do swojej bieżącej propagandy. Wykorzystano jego domniemany list, w którym obwinia rząd Prawa i Sprawiedliwości o doprowadzenie go do podjęcia tak dramatycznej decyzji. Na chwilę skierujmy swoją uwagę na nieodległą przeszłość. Pamiętamy, jak siedem lat temu przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości – Ryszard Cyba, nie mając możliwości zabicia prezesa Jarosława Kaczyńskiego, zamordował polityka jego partii – Marka Rosiaka. Co wówczas mówiły liberalne elity? Starały się bagatelizować owo morderstwo. Z jednej strony atakowały Prawo i Sprawiedliwość za zbijanie kapitału politycznego na trupie kolegi, a z drugiej starały się odciążać z odpowiedzialności moralnej siebie i swoich politycznych przyjaciół, eksponując szaleństwo sprawcy. Zastanówmy się, co zrobią teraz? Czy równie szybko przejdą nad tym do porządku dziennego?

Przypuszczam, że lewicowo-liberalne media będą chciały wykorzystać owego nieszczęśnika jako symbol, jeśli nie fizycznego, to chociaż psychicznego terroru kaczystowskiego. Niezależnie od tego, czy przeżyje, stanie się on dla nich kimś rodzaju drugiego Gabriela Narutowicza, a więc ofiarą polskiego faszyzmu, zacofania itd. Jego podobizny będą z obłudną dumą eksponowane na marszach kodomitów i innych obywateli PRL.

Przedstawianie człowieka, który dokonał tak rozpaczliwego aktu jako ofiary kaczystowskiego reżymu będzie oszustwem do kwadratu. Ów nieszczęśnik nie jest bowiem żadną ofiarą prezesa-naczelnika Jarosława Kaczyńskiego, ober-prokuratora Zbigniewa Ziobry czy generalnego reformatora sił zbrojnych Antoniego Macierewicza, ale fałszywej do cna narracji lewicowo-liberalnych mediów, które rozgrzewają do nieprzytomności swoich odbiorców, wmawiając im, że „dobra zmiana” od prawie dwóch lat niszczy, przecież z takim trudem budowaną, polską demokrację.

Nie jestem demokratą ani zwolennikiem „dobrej zmiany”. Jednak potrafię dostrzec, że ekipa Prawa i Sprawiedliwości nie robi żadnego zamachu na demokrację. Przeciwnie, „dobra zmiana” to właśnie, z mojej perspektywy niestety, szczerzy demokraci, którzy chcą aby Polska pozostała państwem demokratycznym. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ogranicza żadnych swobód demokratycznych. Jego przeciwnicy mogą swobodnie manifestować swoje niezadowolenie z działań obecnej władzy oraz krytykować ją na łamach swoich pism, których nikt poza ich nadredaktorami nie cenzuruje. Wnioskując z klangoru, jaki podnoszą nieprzychylne obecnemu obozowi media i politycy, można by pomyśleć, że co najmniej połowa redakcji Gazety Wyborczej trafiła już na Rakowiecką albo do Wronek. Jednak nic takiego się nie stało. „Dobra zmiana” nie wsadziła i nie zamierza zamykać nikogo do więzień za krytykę rządu.

Zatroskanym o Trybunał Konstytucyjny i demokrację wyborcom Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej sugerowałbym zapoznanie się ze sprawą autora strony antykomor zamkniętego za śmieszkowanie z miłościwie już nam nieurzędującego pierwszego szoguna III Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego albo Marka Majchera vel Mareckiego, który za machanie krzesłem na wiecu byłego prezydenta został oskarżony o próbę zamachu na głowę państwa.

Można zarzucić „dobrej zmianie” wiele, ale nie to, że terroryzuje swoich przeciwników politycznych. Wbrew temu, co będziemy słyszeć z ust autorytetów o stalinowskich rodowodach, moralną odpowiedzialność za wczorajsze samospalenie ponosi nie rząd Prawa i Sprawiedliwości, a lewicowo-liberalne media, które swoją rozmijającą się z rzeczywistością propagandą niebezpiecznie podniosły temperaturę politycznego sporu. Miejmy to na uwadze. A tymczasem wspomnijmy w naszych modlitwach o tym nieszczęśniku, który w tak dramatyczny sposób targnął się wczoraj na swoje życie.

Daniel Patrejko

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. www.campoditirocluborgosolo.it

  22 listopada 2017 at 01:01

  No matter if some one searches for his necessary
  thing, so he/she wishes to be available that in detail, thus that
  thing is maintained over here.

 2. obat vdrl tpha

  9 grudnia 2017 at 07:17

  dzięki za informacje, które znacznie poprawiły mój wgląd

 3. Edwin

  13 grudnia 2017 at 20:04

  |Never read such an wonderful record

 4. obat untuk sipilis kencing nanah

  19 grudnia 2017 at 04:04

  kak

 5. Milya

  28 grudnia 2017 at 09:09

  Wbrew temu, co będziemy słyszeć z ust autorytetów o stalinowskich rodowodach ????

 6. obat gatal pada kemaluan

  10 stycznia 2018 at 09:03

  hello admin … i really like ya with stories and articles and the picture is very good, thank you

 7. obat herbal

  29 stycznia 2018 at 15:19

  the article is very helpful

 8. kencing nanah

  31 stycznia 2018 at 03:21

  Hallo Admin …. I really like the story And the Atikelnya and the picture because Very nice and interesting, thank you.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra