Z kraju

Absurdy totalnej propozycji

Na wczorajszej konwencji samorządowej Platformy odbywającej się o dziwo w Łodzi (nie można było się pochwalić sukcesami w Warszawie ze względu na stwierdzenie samej prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, że w jej urzędzie działała grupa przestępcza zajmująca się reprywatyzacją), Grzegorz Schetyna zapowiedział przejście z totalnej opozycji do totalnej propozycji programowej.
Nie bardzo wiadomo, dlaczego przewodniczący Schetyna na konwencji samorządowej przedstawiał propozycje programowe, które powinny być raczej zaprezentowane w kampanii parlamentarnej, bo przecież do tych wyborów jeszcze dwa lata.

Być może, mimo, że była to konwencja samorządowa, nie za dużo mówiono o samorządach, ponieważ ludzie Platformy kierujący nimi od wielu lat, mają poważne kłopoty, które być może skończą się stawianiem zarzutów przez prokuratorów i procesami sądowymi (w takiej sytuacji jest już obecny prezydent Gdańska, czy obecna prezydent Łodzi).

Przewodniczący Schetyna zaproponował, więc rozszerzenie programu 500 plus o finansowanie pierwszych dzieci w rodzinach, choć doskonale wie, że do obecnych 25 mld zł finansujących ten program, trzeba by było dołożyć co najmniej kolejne 20 mld zł (obecnie w ramach programu jest finansowanych blisko 60% wszystkich dzieci w wieku od 0 do 18 lat).

Zaproponował także przeniesienie wpływów z podatków PIT i CIT z budżetu państwa na poziom samorządowy (w warunkach roku 2018 to odpowiednio 55,5 mld zł i 32,5 mld zł), choć powinien wiedzieć, że wszystkie samorządy już dysponują wpływami rzędu 50% z obydwu tych podatków) i taki ruch oznaczałby pozbawienie budżetu państwa dochodów rzędu 90 mld zł.

Mówił także o przeniesieniu majątku obecnych spółek skarbu państwa na konta emerytalne ubezpieczonych Polaków, a więc zaproponował kolejny Program Powszechnej Prywatyzacji, jaki w latach 90-tych przeprowadził już ówczesny minister Janusz Lewandowski, po którym niektórym z nas zostały świadectwa udziałowe, a majątek blisko 1000 przedsiębiorstw państwowych, które zostały do niego skierowane „rozpłynął się we mgle”.

Już te 3 propozycje programowe skłaniają do bicia na alarm, choć okazuje się, że na przykład prof. Balcerowicz na jednym z portali społecznościowych, poparł wystąpienie Grzegorza Schetyny i dostrzegł w nim interesujące propozycje programowe (duża część komentarzy pod tym jego wpisem stwierdzała, że przekazał on Schetynie pocałunek śmierci).

Ale były i inne kuriozalne i bardzo groźne pomysły przedstawione przez przewodniczącego Schetynę.
Taką propozycją była powtórzona już kolejny raz likwidacja urzędów wojewódzkich i stanowisk wojewodów i przekazanie ich kompetencji marszałkom województw, co oznacza kolejną próbę zwijania państwa albo wręcz jego federalizację i „puszczenie samopas” samorządów.

Wiadomo, bowiem, że oprócz reprezentowania rządu w terenie, wojewodowie mają podstawowy obowiązek, badania czy uchwałodawcza działalność samorządów jest zgodna z prawem, co jest podstawową gwarancją sprawnego funkcjonowania polskiego państwa.

Schetyna wprawdzie nie powtórzył już o zamiarze likwidacji CBA i IPN (mówił o tym na poprzedniej konwencji programowej Platformy), ale z całego wystąpienia wyzierała koncepcja poważnego osłabienia państwa, (co robiła koalicja PO-PSL przez 8 lat swoich rządów), choć w większości krajów europejskich dominuje w ostatnich latach tendencja dokładnie odwrotna.

Platforma to największa partia opozycyjna, więc program prezentowany przez jej przywódcę powinien być dokładnie analizowany, ale już jego pobieżne omówienie pokazuje, że przygotowywano go na kolanie, a jego myślą przewodnią był chaos.

Pośród tych propozycji programowych są jednak nie tylko te absurdalne, które oznaczają zrujnowanie finansów publicznych, ale także te wręcz groźne dla funkcjonowania państwa, bo oznaczają jego zwijanie i to w obszarach, który zapewnia spoistość i trwałość.

Totalna opozycja chce przejść do totalnej propozycji, ale w przedstawionym przez przewodniczącego Schetynę kształcie, jest ona nie tylko absurdalna, ale i groźna dla przyszłości naszego kraju.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Marek

  22 października 2017 at 15:27

  I co grzesiu proponujesz? kolejny skok na kasę i koryto dla swoich by żyło się lepiej? To juz było i oby nigdy wiecej.

  • panMarek

   22 października 2017 at 19:31

   ~Barabara- Dzisiaj (13:10)
   Szedł Grześ przez wieś i głupoty plutł ale w lesie już za Grzesiem został tylko smród….
   ~gucio- Dzisiaj (10:59)
   Tusk upadł, czyli zagranica, ulica upadła, czyli KOD, macice zmądrzały, czyli „wszeteczne kobiety”, cóż tobie Grzesiu Dyndało pozostało? Tylko państwo ISIS tobie pozostało, wezwij je na pomoc, aby z powrotem PO była u władzy. Jeszcze tobie Marsjanie pozostali.
   ~riko- Dzisiaj (10:59)
   Przywrócenie filaru kapitałowego systemu emerytalnego???????? Jak to wiarygodnie brzmi w ustach przywódcy partii która właśnie okradła obywateli z tego kapitału filarowego.
   ~kelewra- Dzisiaj (10:54)
   To nie jest „Totalna propozycja”,to jest totalne POśmiewisko!!!
   ~Łukasz- Dzisiaj (10:27)
   Grzesio głupszy od Rysia?????? a wydawało się to niemożliwe
   ~RYM !!!- Wczoraj (21:49)
   NIE PIJ WÓDKI, NIE PIJ WINA , BO ZDURNIEJESZ JAK SCHETYNA !
   ~gtr- Dzisiaj (10:15)
   uwielbiam schetyne kopacz i budke, są gwarantem tego że PO nigdy już nie wróci do władzy. Oby pozostali głównymi politykami PO jak najdłużej.
   ~Sigurd- Dzisiaj (09:48)
   Pięknie się rozmarzył lwowski żulik…..totalne obietnice, których nie ma najmniejszego zamiaru spełniać…..czego przykładem są rządy tych ludzi przez ostatnie lata.
   ~Genetyka- Dzisiaj (09:40)
   Schetyna wygląda jak młody Gierek. Ciekawe czy to z powodu tych samych genów z Rosji czy z narodu wybranego?
   ~hahahaha- Dzisiaj (09:40)
   Ta konwencja przypomina zjazd niedobitków w Argentynie po drugiej wojnie światowej o temacie jak odzyskać władzę w Europie.
   ~kolasa- Dzisiaj (09:07)
   Znam wasz program, Odsunąć, Obalić Odłączyć, Przejąć, Dlaczego Grzesiu nie mówi wprost Majdan
   ~amen- Dzisiaj (08:58)
   Totalna opozycja, totalna propozycja. Na koniec totalna kompromitacja.
   ~kanapa- Dzisiaj (08:47)
   Nastąpiło jednak zużycie zakłamanego oblicza. PO spada z ekstraklasy do trzeciej ligi.
   ~victor- Dzisiaj (08:53)
   Totalna autodestrukcja ! Gdyby ktoś taki „program” przedstawił w Niemczech, Francji zostałby po prostu zabity śmiechem w najlepszym przypadku – bo normą jest to, ze wyleciałby z polityki wielkim łukiem.
   ~s- Dzisiaj (08:49)
   4000 komentarzy i wszystkie negatywne
   Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-grzegorz-schetyna-totalna-propozycja-pozwoli-odsunac-pis-od-,nId,2455855#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 2. finka

  22 października 2017 at 15:58

  Rząd musi liczyć się z tym, że kasy zabraknie nawet na obecne 500+ grożą nam gigantyczne kary http://niewygodne.info.pl/artykul8/04064-Wiatraki-zrujnuja-Polske.htm a do tego Kosiniak-Kamysz podpisał w 2012 r. umowę o finansowaniu z naszego ZUSu emerytur dla Ukraińców,już finansujemy dopłaty do emerytur Żydów, żaden budżet tego nie wytrzyma i Schetyna doskonale o tym wie.

 3. Egzorcysta

  22 października 2017 at 16:26

  Juz w roku 1995, udalo mi sie przeczytac artykul informujacy o zlapaniu Shetyny, w Opolu na rozklejaniu ulotek antyprlowskich.Uwczesna procedrura nakzaywala o kazdego aresztowanego politycznie zapytac w „centrali” resortu w Warszawie.
  Odpowiedza z Warszawy jaka przyszla juz po godzinie , kazala natychmiast wypuscic „antysystemowca”, co mowi samo za siebie.
  I co ciekawe , do dzis jakas sila nie zezwolila, na ujawanienie teczek Shetyny, choc z jakiegos powodu dala na pozracie spoleczenstwu Bolka.Tak wiec musimy sie zastanowic , dlaczego do dzis ktos i jakim prawem , jaka moca jest w stanie utrzymac na smyczy, Shetyne akceptowanego cale te lata przez sejm.I dobra zmiane. Jak zdolny do nadstawiania tylka wszystkim, lacznie z a Kaczynskim, musi byc „Grzes”.I jak uzytecznym idiota trzba byc by byc tyle lat utrzymywanym na scenie politycznej ,jako blazna tej sceny politycznej.Smiem sadzic ze gdyby na te scenie polityczna wprowadzic konia, wierzngalby czesciej przeciw systemowi jak „grzgorz”, niw spominajac jak bardzo pozytecznie glosowal przez te wszystkie lata, dokladnie tak , jak mu Chazarstwo kazalo.I nawet w ostanim okresie wzrastania „dobrej zmiany”, grzecznie sie wycofal, palac glupa w roli jakiejs dziwnej opozycji, dzieki ktorej „dobra zmiana” rosla w punkty.Patrzac trzezwo na to wszystko, nasuwa sie jeden wniosek, Shetyna , jest bardziej uzytecznym , niz kon, ktorego Kaligula zrobil ministrem juz przed wiekami.Kon jest o tyle madrzejszy ze wie , ze jak nie dostanie zarcia to nie bedzie pracowal z braku sil, a Shetyna uwaza, ze bedzie, jak tylko mu kaza tak myslec.Tylko powstaje pytanie czy jest to oficer prowadzacy z dawnych czasow komuny, czy kaczynski, ktory dzis ma wiekszosc teczek poslow i poslic, co zmusza mowienie o nim jako o „wielkim mezu stanu” .Nie mniej jedna widac jak na dloni, ze oni wszyscy, czyli i zlodzieje i bandyci to jedna wielka banda ,ktora swietnie sie rozumie.

  • panMarek

   22 października 2017 at 19:21

   Dlaczego Polacy po 27 latach są ciągle w ciemnej dupie. Dlatego, że nie są w stanie wyprzeć tego szajsu, potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI z tych stanowisk. I dlatego żydzi i komuniści – przedstawiciele narodu kukułczego, założonego w okupowanej Polsce przez ruskiego okupanta, aby wykopał naród polski ze swojego gniazda i zajął jego miejsce – tak nienawidzą Polaków. Warto dodać że do Polski sprowadzono z b. ZSRR w ilości około 340 tys. osób jako prezent Stalina do budowy ustroju komunistycznego w PRL-u. Byli to ludzie bez wykształcenia jednak osadzano nimi najważniejsze instytucje państwowe, a jak miał chociaż średnie, to zostawał lekarzem, sędzią, prokuratorem, architektem itd., pozostali jako oficerowie w wojsku i w służbie bezpieczeństwa. Dzisiaj głównie ich dzieci i wnuki dziedziczą te funkcje także w wymiarze sprawiedliwości.

 4. http://campapa.com

  22 października 2017 at 19:37

  Lewackie PO to zło

 5. pidzio

  25 października 2017 at 20:42

  Jak rządziła poprzednia ekipa PO-PSL wiemy z tzw. „taśm prawdy”.
  Więc niech pan Grzegorz nie rozśmiesza narodu mówiąc co to PO
  nie uczyni dobrego jak odzyskają „koryto”. Wam PO odzyskanie władzy już dożywotnio nie groźi!!!

 6. legacyofdiscordcode

  31 października 2017 at 00:25

  Ni hao, i really think i will be back to your page

 7. platinum hack ps4 }

  31 października 2017 at 23:10

  Good Morning, happy that i stumble on this in yahoo. Thanks!

 8. Found this on yahoo and I’m happy I did. Well written web.

 9. wsop free hack tool

  2 listopada 2017 at 18:22

  I love reading through and I believe this website got some genuinely utilitarian stuff on it! .

 10. block n load hack

  4 listopada 2017 at 02:48

  I like this site because so much useful stuff on here : D.

 11. Tell Me how

  6 listopada 2017 at 17:15

  very nice post, i actually love this web site, carry on it

 12. yopute momde

  14 listopada 2017 at 18:17

  iI0xaN Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your site is wonderful, let alone the content!

 13. Model Papers

  15 listopada 2017 at 17:51

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this write-up and also the rest of the site is also very good.|

 14. How to manifest anything fast

  16 listopada 2017 at 03:39

  There is definately a lot to find out about this subject. I like all of the points you made.

 15. visit website

  16 listopada 2017 at 10:13

  There is noticeably a lot to identify about this. I assume you made various good points in features also.

 16. this website

  16 listopada 2017 at 12:27

  Thanks so much for the article.Really looking forward to read more. Will read on

 17. for additional information

  17 listopada 2017 at 09:03

  This particular blog is without a doubt interesting additionally diverting. I have picked many interesting stuff out of this blog. I ad love to return again and again. Cheers!

 18. click here

  17 listopada 2017 at 10:05

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is magnificent, let alone the content!. Thanks For Your article about sex.

 19. simplify3d 3.1.1 mega

  17 listopada 2017 at 12:51

  Found this on bing and I’m happy I did. Well written web.

 20. sex toys vancouver

  17 listopada 2017 at 17:33

  Im obliged for the blog.Really thank you! Keep writing.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra