Z kraju

Kard. Sarah dla portalu Prawy.pl o walce ze zrównoważonym rozwojem

Portal Prawy.pl zapytał kard. Roberta Saraha, Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jaka powinna być reakcja Kościoła katolickiego na szerzoną globalnie ideologię zrównoważonego rozwoju, obligującą kraje do wprowadzania powszechnego dostępu do aborcji, antykoncepcji, tzw. równości genderowej oraz deprawacji dzieci. Oto, co odpowiedział kardynał:

„W wielu krajach, zwłaszcza w Azji, w Afryce bardzo radykalnie narzuca się pewne ideologie europejskie za cenę jakiejkolwiek pomocy finansowej. Myślę, że to jest bardzo niesłuszne, bardzo niesprawiedliwe narzucanie tych ideologii. Kościół, który broni słabych i maluczkich najpierw powinien dobrze poznać tę ideologię, którą nam narzucają po to, żeby móc ją zwalczać. Zwalczać tę politykę, która niszczy, która miażdży ludzi ubogich.
Dwa lata temu zebraliśmy się w Akrze i napisaliśmy do Obamy i do wszystkich prezydentów państw europejskich, żeby zaprotestować przeciwko narzucaniu tego planu, a był to wtedy projekt zrównoważonego rozwoju do roku 2015, narzucający m.in. ideologię gender. Myśmy się temu sprzeciwili. Napisaliśmy o tym. Po opublikowaniu tego listu publicznego, również z udziałem pani Marguerite Peeters napisaliśmy do wszystkich biskupów afrykańskich. Opracowaliśmy zestaw informacji na temat tego zrównoważonego rozwoju, ideologii gender itd., żeby wszyscy biskupi byli tego świadomi.
Uważam, że Kościół powinien bronić człowieka. Powierzona mu misja powinna polegać oczywiście przede wszystkim na formacji, ale również na podejmowaniu pewnej strategii, żeby przeciwstawiać się wszystkiemu temu, co niszczy człowieka i rodzinę. Przyznaję, że istnieje dzisiaj wielka słabość, na przykład na poziomie rządów poszczególnych państw afrykańskich. Być może nawet połowa rządów afrykańskich została zmuszona do utworzenia specjalnego ministerstwa ds. gender w swoich krajach. Niektórzy radykalnie się temu przeciwstawili: Senegal, Uganda, Kenia, ale istnieje tak silna presja, że w większości państw afrykańskich utworzono specjalne ministerstwo ds. gender, które wprowadza gender, aborcję, małżeństwa homoseksualne itd.
Ale myślę, że ta walka trwa nadal. Słabi mają wielką siłę tak jak Dawid, który pokonał Goliata.”
Fot. Anna Wiejak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  22 października 2017 at 18:01

  Na takie bicie piany szkoda kb na stronie prawy.pl.KK jest nafaszerowana ,lewakami, TW, Zydami, Chazarami , szbesgojami do takich rozmiarow, ze dla zadnej prawosci tam juz nie zostalo miejsca.Zeby odrodzila sie Jezusowa ideologia cherzescijanstwa w kosciele swietobliwym ,nalezaloby na watykan i kurie biskupskie zrzucic bomby.Co z pewnoscia sie sie niebawem wydarzy, bo jak znam Boga, zwsze juz wyburzal , kazde gooowno jakie stworzyli Zydzi i Chazarzy, szerzac swoje poparacie dla korupcji, chciwosci, niesprawiedliwosci, zlodziejstwa i innych nieprawosci.

 2. panMarek

  22 października 2017 at 19:29

  Żydzi w celu siania zamętu tworzą sieć organizacji przeciwstawnych Kościołowi Katolickiemu jako jedynie prawdziwemu i świętemu.

  DYREKTYWY WIELKIEGO MISTRZA MASONÓW
  z marca 1962 roku, ponownie opracowane w październiku 1993 roku
  (tłumaczenie z „KL Katholisch Glauben und Leben”, nr 4, April 2001)

  DYREKTYWA 1: Usuńcie raz na zawsze św. Michała Archanioła, obrońcę Kościoła katolickiego, ze wszystkich modlitw wewnątrz Mszy świętej i poza nią. Usuńcie jego figury. Powiedzcie, że to odwraca uwagę od Chrystusa.
  NASZA ODPOWIEDŹ: odmawiajmy jak najczęściej modlitwę: „Św. Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”
  Tam, gdzie jest figura lub obraz św. Michała Archanioła organizujmy nabożeństwa w intencji o zwycięstwo nad złem i szatanem, szczególnie 29 września, w dniu święta Świętych Michała, Gabriela i Rafała.

  DYREKTYWA 2: Pozbądźcie sie uczynków pokutnych w czasie Wielkiego Postu, takich jak rezygnacja z mięsa w piątek lub post.Udaremniajcie każdy akt wyrzeczenia. Mówcie: „Chrystus wysłużył już dla nas niebo”.
  NASZA ODPOWIEDŹ: Rozwijajmy ducha pokuty i wyrzeczenia, zwłaszcza przez modlitwę i post („Ten rodzaj złych duchów mozna wyrzucić tylko modlitwą i postem” – Mt 17,21).

  DYREKTYWA 3: Mówcie, że znak pokoju musi być przekazywany. Zachęcajcie ludzi do chodzenia po kościele, aby zakłócać skupienie i modlitwę. Zamiast znaku krzyża przekazujcie jakiś znak pokoju. Mówcie, że Chrystus także wychodził, aby pozdrawiać swoich uczniów. Nie zezwalajcie na skupienie w tym czasie. Księża winni się odwrócić plecami do Eucharystii, a oddać cześć ludowi.
  NASZA ODPOWIEDŹ:Przeżywajmy Eucharystię w coraz większym skupieniu i skoncentrowaniu uwagi na Najświętszym Sakramencie.

  DYREKTYWA 4: Uczęszczający do Kościoła winni nosić niedbałą odzież. Mówcie, że każdy powinien w kościele czuć się dobrze. To obniży doniosłość Mszy Świętej.
  NASZA ODPOWIEDŹ: Miejmy na Mszę Świętą przygotowane najładniejsze ubranie, a zarazem skromne. Zachecajmy innych, aby przyłączyli się do naszej akcji i także stosownie byli ubrani w kościele.

  DYREKTYWA 5: Powstrzymajcie przyjmujących Komunię świętą od przyjmowania Hostii na klęcząco. Mówcie rodzicom i nauczycielom, żeby powstrzymywali dzieci przed składaniem rąk przed i po przyjęciu Komunii świętej. Mówcie im, że Pan Bóg kocha ich takimi, jakimi są, i życzy sobie, aby się czuli całkowicie rozluźnieni. Pozbądźcie się wszelkiego klęczenia i przyklękiwania w kościele. Usuńcie klęczniki z ławek w kościele. Mówcie ludziom, że powinni na stojąco dać świadectwo podczas Mszy świętej.
  NASZA ODPOWIEDŹ: Zwróćmy uwagę na naszą postawę podczas Mszy świętej i Komunii świętej, aby wyrażała modlitewne skupienie i uwielbienie prawdziwego Boga w Hostii. Przed Panem Bogiem ZAWSZE i TYLKO NA KOLANACH

  DYREKTYWA 6: Skończcie z organową muzyką sakralną. Wnieście do kościołów gitary, żydowskie harfy, bębny, „tupanie nogami” i „święty śmiech”. To powstrzyma ludzi od osobistych modlitw oraz od rozmów z Panem Jezusem. Nie dajcie Jezusowi czasu na powołanie dzieci do życia religijnego. Wystawiajcie tańce liturgiczne w podniecającej odzieży, sztukę i koncerty na ołtarzu.
  NASZA ODPOWIEDŹ: Organizujmy adorację Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza po Eucharystii, w której pozostawimy znaczną część czasu na osobistą modlitwę. Przeciwstawiajmy się przedstawieniom teatralnym w Kościele.

  DYREKTYWA 7: Pieśniom do Matki Bożej i do św. Józefa zabierzcie charakter sakralny. Określajcie kult do Nich jako bałwochwalstwo. Ośmieszajcie tych, którzy w tym wytrwają.
  NASZA ODPOWIEDŹ: Rozwijajmy nabożeństwo Maryjne, zwłaszcza pierwszo sobotnie. Odmawiajmy jak najczęściej różaniec, litanie do Matki Bożej, Anioł Pański o godzinie 12:00, Apel Jasnogórski o godzinie 21:00, Akt strzelisty: „O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi , którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za MASONAMI i poleconymi Tobie” Nośmy na szyi Cudowny Medalik. Wstępujmy do Rycerstwa Niepokalanej aby tak jak św. Maksymilian szerzyć kult Niepokalanej. Jak mówił św. Maksymilian: „Zdobyć jak najwięcej dusz dla Chrystusa przez Maryję!” Módlmy się do św. Józefa patrona rodzin. Prośmy go by opiekował się nami i naszą rodziną. (Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów)

  Wszystkie przedstawione punkty są niezmiernie ważne, jednak chciałbym zwrócić uwagę na punkt nr 6, chodzi głównie o spektakle i koncerty organizowane w kościołach. Stało się to swoistą modą, tak jakby księża proboszczowie zapomnieli słów Pana Jezusa „I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców»” Mk 21.13.

  Można oczywiście powiedzieć, że nie czynimy nic złego, oddajemy Bogu cześć przez sztukę, ale z tych słów Pana Jezusa wynika jasno, że Boga nie interesuje oddawanie czci przez sztukę, Bóg chce naszych modlitw, naszego zaangażowania w kontakt z Nim. Organizujmy w kościołach wspólne śpiewanie kolęd, a nie koncerty kolędowe. Wspólne śpiewanie jest formą nabożeństwa i oddaniem czci Bogu, koncert jest zawsze formą uczczenia wykonawcy. KRÓTKA HISTORIA ZAŁOŻENIA RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
  W 1917 roku, podczas jubileuszowego kongresu masonów rzymskich, z okazji ich dwusetnej rocznicy powstania, zorganizowali oni demonstrację na Placu św. Piotra w Watykanie. Demonstranci z nienawiścią wykrzykiwali drwiące z Kościoła świętego hasła i pieśni. Nieśli także wtedy obraz, na którym św. Michał Archanioł był pod nogami Lucyfera, z widniejącym napisem: „Papieżu, zniszczymy cię”. W tym czasie w Rzymie studiował młody kleryk, Maksymilian Kolbe. Był on świadkiem tych pochodów. Czuł się głęboko dotknięty zuchwałym świętokradztwem masonów i czuł potrzebę uczynienia czegoś w obronie Kościoła. Podczas lata 1917 roku zorganizował grupkę siedmiu pierwszych członków stowarzyszenia do walki z masonerią i innymi sługami Lucyfera. Dnia 16 października 1917 roku na zebraniu, przed figurką Niepokalanej, oddali się oni całkowicie Niepokalanej i na znak oddania nosili Cudowne Medaliki, dając w ten sposób początek Rycerstwu Niepokalanej. Poniższy tekst stanowi dla nas, zwłaszcza rycerzy Niepokalanej, kontynuatorów misji św. Maksymiliana, wyzwanie do spotęgowania wysiłków i działań, zmierzających do zniszczenia planu masonerii i ocalenia tych, którzy ulegli jej wpływom.

 3. http://campapa.com

  22 października 2017 at 19:37

  Lewactwo to zło, tylko Jezus król Polski nas zbawi!

 4. Marian

  22 października 2017 at 19:45

  „Walka trwa nadal” i będzie trwała do końca świata. Każdy człowiek musi podjąć osobistą decyzję, czy będzie służył Chrystusowi, czy Lucyferowi.
  Kościół nie swoją własną siłą zwycięża, Bóg nie potrzebuje nikogo, aby zbawić świat. Jeśli pozwala swoim świętym mieć w tym udział, to tylko z powodu swojej wielkoduszności: „już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego. Nazwałem was przyjaciółmi, bo objawiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca”.
  Można chyba powiedzieć, że w miejsce miliona Europejczyków dokonujących rocznie apostazji, w Azji, Afryce i Ameryce dwa miliony ludzi się nawraca, przyjmuje Chrzest i żyje wiarą. Bilans jest dodatni…
  Niech każdy troszczy się przede wszystkim o własne zbawienie, a Bóg zatroszczy się o zbawienie „świata całego”.

 5. ac

  22 października 2017 at 21:08

  Brawo!świetne pytanie!

 6. Lelio Vieira Carneiro Junior

  11 listopada 2017 at 00:34

  Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
  I’m trying to figure out if its a problem on my end or
  if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 7. Lillian

  11 listopada 2017 at 04:05

  Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to
  assert that I acquire in fact enjoyed account your
  blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement
  you access consistently fast.

 8. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  12 listopada 2017 at 08:07

  I enjoy what you guys are up too. This type of clever work and coverage!

  Keep up the good works guys I’ve included you guys to blogroll.

 9. smart phone

  12 listopada 2017 at 09:50

  What’s up, just wanted to mention, I enjoyed this article.
  It was helpful. Keep on posting!

 10. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  12 listopada 2017 at 14:35

  Hi everyone, it’s my first pay a visit at this web page, and paragraph is actually fruitful in favor
  of me, keep up posting such articles or reviews.

 11. Hayley

  12 listopada 2017 at 18:03

  I’m really enjoying the design and layout of your
  site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and
  visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
  Superb work!

 12. Egli Diana Pinto

  12 listopada 2017 at 18:52

  It’s going to be finish of mine day, however before finish I am reading this enormous piece of writing to improve my knowledge.

 13. José Wilame Araújo Rodrigues

  13 listopada 2017 at 04:08

  It’s genuinely very complicated in this full of activity life to listen news on TV, so I just use web for that purpose,
  and obtain the latest information.

 14. home security cameras best buy

  13 listopada 2017 at 21:50

  Do you experience feeling these people is often more
  ensure in your own home?

 15. website design company

  14 listopada 2017 at 00:07

  Hello, I enjoy reading all of your post. I like to write a little comment to support you.

 16. domain names

  14 listopada 2017 at 23:14

  Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog based upon on the same topics you discuss and
  would love to have you share some stories/information. I
  know my visitors would appreciate your work. If you’re
  even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 17. asbestos removal

  15 listopada 2017 at 23:37

  hey there and thank you for your info – I’ve definitely picked
  up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this site, as I experienced to reload the website
  lots of times previous to I could get it to load
  properly. I had been wondering if your web host is OK? Not
  that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your
  quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Anyway I am adding this RSS to my email and can look out for a lot
  more of your respective interesting content. Ensure that you
  update this again very soon.

 18. www.parrocchiasanpioxcagliari.it

  17 listopada 2017 at 10:15

  Why viewers still make use of to read news papers when in this technological world everything
  is existing on net?

 19. Lavonne

  19 listopada 2017 at 20:47

  Howdy! I could have sworn I’ve been to this blog before but
  after reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Nonetheless, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

 20. Katharina

  20 listopada 2017 at 08:37

  I am really inspired with your writing abilities as smartly
  as with the layout to your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Either way keep up the excellent high quality writing, it’s rare to peer a great blog like this one nowadays..

 21. timex observe

  21 listopada 2017 at 08:29

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable knowledge concerning unexpected
  feelings.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra