Z kraju

Kard. Sarah dla portalu Prawy.pl o walce ze zrównoważonym rozwojem

Portal Prawy.pl zapytał kard. Roberta Saraha, Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jaka powinna być reakcja Kościoła katolickiego na szerzoną globalnie ideologię zrównoważonego rozwoju, obligującą kraje do wprowadzania powszechnego dostępu do aborcji, antykoncepcji, tzw. równości genderowej oraz deprawacji dzieci. Oto, co odpowiedział kardynał:

„W wielu krajach, zwłaszcza w Azji, w Afryce bardzo radykalnie narzuca się pewne ideologie europejskie za cenę jakiejkolwiek pomocy finansowej. Myślę, że to jest bardzo niesłuszne, bardzo niesprawiedliwe narzucanie tych ideologii. Kościół, który broni słabych i maluczkich najpierw powinien dobrze poznać tę ideologię, którą nam narzucają po to, żeby móc ją zwalczać. Zwalczać tę politykę, która niszczy, która miażdży ludzi ubogich.
Dwa lata temu zebraliśmy się w Akrze i napisaliśmy do Obamy i do wszystkich prezydentów państw europejskich, żeby zaprotestować przeciwko narzucaniu tego planu, a był to wtedy projekt zrównoważonego rozwoju do roku 2015, narzucający m.in. ideologię gender. Myśmy się temu sprzeciwili. Napisaliśmy o tym. Po opublikowaniu tego listu publicznego, również z udziałem pani Marguerite Peeters napisaliśmy do wszystkich biskupów afrykańskich. Opracowaliśmy zestaw informacji na temat tego zrównoważonego rozwoju, ideologii gender itd., żeby wszyscy biskupi byli tego świadomi.
Uważam, że Kościół powinien bronić człowieka. Powierzona mu misja powinna polegać oczywiście przede wszystkim na formacji, ale również na podejmowaniu pewnej strategii, żeby przeciwstawiać się wszystkiemu temu, co niszczy człowieka i rodzinę. Przyznaję, że istnieje dzisiaj wielka słabość, na przykład na poziomie rządów poszczególnych państw afrykańskich. Być może nawet połowa rządów afrykańskich została zmuszona do utworzenia specjalnego ministerstwa ds. gender w swoich krajach. Niektórzy radykalnie się temu przeciwstawili: Senegal, Uganda, Kenia, ale istnieje tak silna presja, że w większości państw afrykańskich utworzono specjalne ministerstwo ds. gender, które wprowadza gender, aborcję, małżeństwa homoseksualne itd.
Ale myślę, że ta walka trwa nadal. Słabi mają wielką siłę tak jak Dawid, który pokonał Goliata.”
Fot. Anna Wiejak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra