Z kraju

Ks. inf. Ireneusz Skubiś odznaczył ministra Krzysztofa Jurgiela medalem Mater Verbi

Stojący na czele resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel (PiS) został odznaczony medalem Mater Verbi podczas V sesji międzynarodowego Kongresu Europa Christi, odbywającego się w Senacie RP.

Trzeba przyznać, że odznaczanie polityka, który opowiada się za implementowaniem do Polski zbrodniczej ideologii zrównoważonego rozwoju jest delikatnie mówiąc zaskakujące. Warto przypomnieć, że to właśnie resort rolnictwa, wraz z obecnym resortem środowiska są największymi orędownikami wprowadzania w naszym kraju zrównoważonego rozwoju, którego jednym z głównych celów jest wprowadzenie powszechnego dostępu do aborcji, antykoncepcji, tzw. równości genderowej (nie mylić z równością płci) oraz deprawacji dzieci.
Oficjalna retoryka rządu, w tym również wspomnianych wyżej resortów nacisk kładzie na korzyści środowiskowe wynikające z wprowadzania zrównoważonego rozwoju, natomiast notorycznie przemilcza fakt, iż Polska zobowiązała się do wprowadzenia w ramach niego do 2030 roku wymienionych wyżej zdobyczy cywilizacji śmierci.
Jednocześnie rząd zaznacza potrzebę ochrony życia i pielęgnowania wartości chrześcijańskich, stojących w sprzeczności z podjętymi przez Polskę, a podtrzymywanymi przez obecny rząd międzynarodowymi zobowiązaniami zawartymi w Agendzie 2030 oraz genderowej konwencji stambulskiej zwanej antyprzemocową.
A może właśnie dlatego minister Jurgiel otrzymał to odznaczenie, którego łacińską nazwę przekłada się jako „Matka Słowa”, że bardzo wiele mówi, ale w praktyce różnie to bywa…?
Fot. Senat RP/Facebook i Niedziela

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra