Z zagranicy

Apel Chodorkowskiego do Rosjan: Głosujcie przeciw Putinowi albo zniszczcie karty do głosowania

Michaił Chodorkowski wezwał dzisiaj obywateli Rosji do oddania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich głosu protestu – wskazania kandydata, który startuje przeciwko Władimirowi Putinowi lub zaznaczenie opcji „przeciw wszystkim”.

– Należy wziąć udział w głosowaniu protestu i obserwacji przebiegu wyborów. Głos protestu – to znaczy przeciwko Putinowi (lub jego poplecznikowi), na dowolnego akceptowalnego kandydata, a w przypadku jego braku – „przeciw wszystkim”, zniszczenie karty do głosowania. To jedno z trzech najważniejszych zadań ruchu demokratycznego. Dwa pozostałe to walka o zarejestrowanie wszystkich chętnych kandydatów, zdolnych do zdobycia głosów i ujawnianie prób przeszkodzenia w ich rejestracji oraz wspieranie głoszonych przez kandydatów haseł zasadniczych z punktu widzenia przyszłości Rosji. Wśród nich wymienia decentralizację i federalizację kraju, niezawisłe sądownictwo i stopniowe przejście do ustroju parlamentarnego, ograniczenie pełnomocnictw prezydenta. Nadchodzące wybory „to nie wybory, niezależnie od udziału w nich Grigorija Jawlińskiego, Aleksieja Nawalnego czy Kseni Sobczak. O wyborach można mówić wówczas, gdy wynik zależy od realnej opinii wyborców, a nie gdy ogólnonarodowe poparcie gwarantuje się przy pomocy środków administracyjnych. Niemniej jednak szykuje się ważny spektakl polityczny. Władza jest coraz słabsza, a społeczeństwa się upolitycznia. Taką możliwość należy wykorzystać. Nie ma sensu bojkotowanie tych wyborów. Bojkot jest efektywny, kiedy jest poparty przez istotną liczbę wyborców, a nie miesza się ze zwykłym wyjazdem na daczę. W 2018 r. zwykły bojkot to usprawiedliwienie bezczynności – pisze Chodorkowski.

 

Komentarz Prawego – Chodorkowski to znany geszefciarz żydowskiego pochodzenia, który po wyjściu z więzienia czynnie wspiera opozycję. Rosjanie mimo wszystko pamiętają lata 90-te kiedy za rządów pijaka Jelcyna i jego kamaryli była hiperinflacja, masowa grabież majątku przez rodzimych oligarchów pochodzenia żydowskiego i zachodni wielki kapitał. I wcale nie mają na to ochoty.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. Hania

  24 października 2017 at 22:54

  A to szprytna zydowina!
  Jak nie można Putina obejść, to zniszczcie ludziska karty
  My dowieziemy brakujące i odpowiednio spreparowane

  Polski „katolicki” i antyrosyjski portal PCH24 podaje:

  http://www.pch24.pl/ambicje-oligarchy-kontra-wszechwladza-kremla–chodorkowski-przedstawil-swoich-kandydatow-do-dumy,43666,i.html

 2. Slawomir Tomasz Roch

  25 października 2017 at 09:58

  Chodorkowski mowi, jakby nie znal Rosjan! Jego apple sa o dupe potluc, to wie kazdy kto ma zdrowy olej w glowie. Rosjanie kochaja sie w silnej wladzy! Dlatego wlasnie wybrali swego czasu bolszewicy, bo siali przemoc i terror. Pokazali Rosjanom sile ZSRR. Dzis jest podobnie. Putin prezy muskuly i Rosja za nim idzie! To proste jak drut!

 3. Mega ZŁODZEJ żydowski Chodorkowski to "autorytet" dla GŁUPA Michała Miłosza !

  25 października 2017 at 10:45

  Karta internetowa prawy.pl SCHODZI zupełnie do DNA dystrukcji moralnej, skoro powołuje się na BEŁKOT takiego ŻYDOSKIEGO oczywistego ZŁODZEJA jakim był i jest były obywatel ŻYDOWSKIEJ narodowości Michaił Chodorkowski z byłego ZSRR !
  Czy ty głuptasie Michała Miłosza rzeczywiście nie wiesz o tym, że ten MEGA-ZŁODZEJ żydoski Chodorkowski był w czasach ZSRR aktywistą w Komitecie Centralnym komunistycznego KONSOMOŁU, a potem po 1991 roku po przeszkoleniu na dokształtach ale TYLKO dla „żydo-komunistów” z ZSRR organizowanych-finansowanych przez tzw. „fundacje” w New Yorku.
  Na „dokształty” do USA zaprasza no tylko żydo-komunistów z ZSRR czy PRL-u aby ich wyszkolić w New Yorku jak oni mają organizować PRZEKRETY finansowe w krajach, gdzie żydy przy korycie władzy w PZPR czy KPZR z byłego bloku sowieckiego, gdzie WYSZKOLONO tych żydów jak zostać KAMELEONEM politycznym.
  W USA tych zydów z Rosji jak Chodorowskiego, czy Barcelowicza z polski szkolono jak wykołować i OKRAŚĆ lokalnych tubylców w ZSRR czy Polsce.
  Na bazie tych „dokształtów” organizowanych przez zydowskie „fundacje” żydy zorganizowali system tzw. „transformacji ustrojowej” w PRL-u i ZSRR, tak aby żydy w ZSRR czy PRL-u organizowali mafię i stali się z dnia na dzień BOGACZAMI, czyli mogli się nielegalnie NAKRAŚĆ na zrobionych w „konia” Ruskich czy Polakach czyli mogli się „uwłaszczyć” – PRZYWŁASZCZĆ sobie NIE legalnie państwowy majątek -fabryki-kopalnie … itd który był polskim czy ruskim PAŃSTWOWYM majątkiem wypracowany krwawą pracą przez ruskie CAŁE społeczeństwo wykorzystywane w czasach ZSRR lub w PRL-u.

  Żyd ZŁODZIEJ Chodorkowski to NIE żaden „polityk” ani „autorytet” ty OŚLE Michał Miłosz !
  Chodorowski to zwykły żydo-komunistyczny ZŁODZEJ, który zoorganizował bandycki żydowski GANG złodzeji w czasie tzw. „transformacji ustrojowej” z ZSRR na Rosję, który złodzejsko wskutek MACHNACJI oraz dzięki OSZUSTWOM finansowym, a nawet morderstwom PRZYWŁASZCZYŁ sobie PAŃSTWOWE złoża ropy naftowej, rafinerie naftowe … itp w Rosji po 1991r. razem z innymi żydami z rosyjskim obywatelstwem, którzy utworzyli autentyczną złodzejską kryminalną mafie w Rosji która po części ROZGONIŁ właśnie W.Putin i jego partia „Jedyna Rosja”.

  Ty głupi PALANCIE Miłosz nie mając elementarnej wiedzy, co faktycznie się dzieje w Rosji usiłujesz WPROWADZAĆ w BŁAD polską opinię publiczną, żeby Polacy w Kraju wspierali lub klaskali takim ZŁODZEJOM żydowskim i OSZUSTOM z rosyjskim obywatelstwem jak ŻYDOM Grigorij Jawliński, Aleksiej Nawalney czy Kseni Sobczak itp. ZŁODZEJOM żydowskim zamieszkałym w Rosji, którzy chcą PRZEJĄĆ władzę w Rosji i zostać „prezydentami” Rosji.

  W III RP panuje chora NIENAWIŚĆ do ETNICZNYCH ruskich oskarżanych o „sowietyzm”, gdy tym czasem ten sowietyzm to był bandycki żydo-komunizm z którego wywodzi się żydoska MENDA ten złodziej Chodorowski, który stał się „autorytem” dla Michała Miłosza … SIĆ!
  Jak widać Michał Miłosz uległ propagandzie tzw. „medio-demokracji zachodniej zydowskiej” który jest zdominowany przez ZŁODZEJI bank-sterów też narodowości ŻYDOWSKIEJ, którzy usiłują SFABRYKOWAĆ system światowy polegający, na tym że jakoby będzie najlepiej jak ŻYD zostanie prezydentem w KAŻDYM państwie na Świecie i wtedy zapanuje GLOBALIZM … „demokracja żydowska” … SIĆ!

  Teraz ŻYDO-masońska mafia rządząca bankrutującym USA czyli NEOKONY z Waszyngtonu fabrykuje nagonkę na W.Putina, tak aby żydy zamieszkałe w Rosji przejęły spowrotem władze na Kremlu, tak jak to było w latach 1917 do 1980, a gdy potem ŻYDY BOLSZEWIKI pod koniec ery ZSRR stracili władzę w ZSRR to CELOWO zbankrutowali to ZSRR.
  Żydy identycznie zbankrutowali PRL pod koniec lat 1970-ch gdy żydy z polskim obywatelstwem STRACILI władzę w PZPR i PRL-u po 1968 roku.
  To widać gołymi oczami jak żydy amerykańskie chamsko WTRĄCAJĄ się w procesy polityczne w Rosji, gdyż oni tam też jak w USA chcą przejąć władzę i stać się MAGNATERIĄ – elitą rządzącą.
  Żydy pochodzący z Rosji jak ten ZŁODZEJ Chodorowski pragną przejąć władze na Kremlu i chcą dla siebie ustalić specjalne PRZYWILEJE prawne jakie maja w USA czy III RP, które to państwa są pod 100% zarządem żydowskiej mafii „Kosher Nostra”.

  DALCZEGO witryna prawy.pl WSPIERA złodzejską żydowską MIĘDZYNARDOWKĘ i powołuje się na bełkot ZŁODZEJA Chodorowskiego ?

  Czy to ŻYDY uknuli zamach na L.Kaczynskiego 10-IV-2010r za jego manewrowanie, aby nie dać HARCZU finansowego tym siepaczom ZŁODZEJOM żydowskim z New Yorku i Tel Avivu?

  • gemini

   25 października 2017 at 11:48

   Komentarz trafny co do mafijnej ośmiornicy żydo-komunistycznej o zasięgu globalnym i jej niecnych działaniach (dominacja w polityce światowej, mediach, finansach i wysysaniu krwi z poszczególnych narodów). Szkoda tylko, że „rykoszetem” dostało się w tym komentarzu Michałowi Miłoszowi, autorowi artykułu

  • jok

   25 października 2017 at 21:49

   Pozwoliłem sobie kiedyś (całkiem niedawno) skrytykować MM, za to ,że absolutnie nie dostrzega działań nacji/etny ż-skiej, opisując pewne zjawiska i próbując wyciągać ogólne wnioski.
   Niemniej w tym przypadku nie widzę, by wykazał jakąś sympatię do Chod. czy przedstawił go jako autorytet. Po prostu tu, nie opisał go jako złodzieja z „etny”. W ogóle go nie opisał.
   Może rzeczywiście powinien przedstawić wartościująco-ocenny, choć zgodny z rzeczywistością opis, ale może założył, że koń jaki jest każdy widzi, i każdy wie kto to Chodorkowski….

 4. semperparatus

  25 października 2017 at 18:09

  Wcale nie jest pewne,że Władimir Putin i jego ekipa reprezentują-chociaż częściowo-interesy narodowe rosyjskiego społeczeństwa…Ich zachowanie…zarówno w polityce wewnętrznej jak i międzynarodowej wskazują raczej na pozorny konflikt na linii:globalistyczny Zachód-Rosja…Wydaje się że obie strony grają do tej samej bramki…czyli eksterminacji części ludzkości…i zamienienie pozostałych w niewolników systemu…

 5. WJTK

  25 października 2017 at 20:53

  Według mnie autor wpisu z godz.10:45 zbyt pochopnie zmieszał z błotem
  Michała Miłosza. Wydaje mi się, że redaktor celowo dokładnie zacytował cyniczną „odezwę” Chodorkowskiego. Na końcu jednak dodał swój komentarz,
  w którym nakreślił sylwetkę tego i jemu podobnych geszefciarzy, kreujących się na „zbawicieli Rosji”

  • jok

   27 października 2017 at 17:36

   To raczej nie jego komentarz

 6. jok

  25 października 2017 at 21:55

  Wygląda na to, że Ży-zi, przynajmniej jakaś część „grają na Putina”. I to nie tylko z jego (pilnującego go) otoczenia.
  Antyputinowski apel takiego kogoś jak Chodor-ski, to jakby … w celu nabicia punktów Putinowi:) No może trochę inaczej: Ch. zdaje sobie sprawę, że jego apel odniesie raczej skutek przeciwny do deklarowanego, ale musi „wykazywać” się przed mocodawcami….

 7. Ada

  26 października 2017 at 09:57

  Chcesz cuć się bezpiecznie zamów alarmy warszawa http://trans-sat.pl

 8. Alex Wolf

  26 października 2017 at 17:40

  Typowa gierka, na napuszczanie gojów jednych na drugich, pasożydostwa, Putin też jest żydem, reprezentuje sektę chabad-lubawicz.

  • z-k

   26 października 2017 at 20:31

   Albin Siwak pytał o to marszałka Kuligowa. Ten zdecydowanie zaprzeczył. Czytajcie Siwaka. Ostatnia książka (dziesiąta) o bitwie pod Lenino wg. rosyjskich dokumentów – rewelacja

 9. tuszyn

  26 października 2017 at 20:27

  Gońcie Rosjanie tych Chodorkowskich póki czas bo wam wyrychtują kolejny bolszewizm i kolejną rzeź

 10. Codreanu

  26 października 2017 at 23:27

  To taki Petru czy Schetyna tyle że obrzydliwie bogaty.

 11. cayt-london

  27 października 2017 at 16:40

  to zydowski zlodziej od sorosa a nie zaden ,,demokrata,,w ogole ta ich demokratyczna opozycja to taka sama sciema jsami zydzi odsunieci od koryta przez kgb-istow marzacych o potedze jak za stalina

 12. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 21:49

  Your method of describing everything in this piece of
  writing is in fact pleasant, every one be capable of effortlessly
  know it, Thanks a lot.

 13. website numbers

  13 listopada 2017 at 09:44

  Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Very useful information specially the last part 🙂
  I care for such information a lot. I was looking for this particular info for a long time.
  Thank you and best of luck.

 14. Carlos Eduardo Veiga

  13 listopada 2017 at 10:37

  Hello there! I know this is kinda off topic but
  I was wondering which blog platform are you using for this website?

  I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues
  with hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be awesome if you could point me in the direction of
  a good platform.

 15. home alarm systems consumer reviews

  15 listopada 2017 at 18:36

  Are you experiencing slipping patio entry way at your
  house?

 16. home security systems diy

  15 listopada 2017 at 20:35

  Do you feel the credit card companies may well be more achieve of your house?

 17. home security systems reviews uk

  16 listopada 2017 at 06:28

  Pondering focused on your loved ones?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra