Z kraju

Wystawa w polskim Sejmie: „Żydzi w przestrzeni politycznej II RP”

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce przy współpracy z Polsko-Izraelską Grupą Parlamentarną otworzyli w Sejmie wystawę „Żydzi w przestrzeni politycznej II RP”.

 

– To ciekawa lekcja historii o polskim parlamentaryzmie i obecności Żydów w jego tworzeniu. W czasach polski międzywojennej, które stawiamy sobie za wzór w Sejmie, była różnorodność, która owocowała wieloma dobrymi, cennymi dla naszego kraju rozwiązaniami. – powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas otwarcia wystawy „Żydzi w przestrzeni politycznej II RP” w Sejmie.

 

W otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman, wiceminister kultury Jarosław Sellin, a także parlamentarzyści i zaproszeni goście.

 

Po otwarciu wystawy rozpoczęła się konferencja pt. „Polscy Żydzi wczoraj i dziś” poświęcona tematowi wolności słowa w mediach i sytuacji politycznej współczesnych instytucji żydowskich w Polsce. – Temat wolności słowa jest na pewno bardzo trudny. Wolność słowa jest osiągnięciem demokracji i taką normą cywilizacyjną, która powinna obowiązywać we wszystkich krajach, ale ta norma powinna podlegać pewnym ograniczeniom. Polska konstytucja i kodeks karny stanowi na przykład, że nie wolno publicznie zaprzeczać zbrodniom nazistowskim i komunistycznym. W tym kontekście przeraził mnie podręcznik do klas IV szkoły podstawowej wprowadzony do szkół we wrześniu tego roku, gdzie mowa o II wojnie światowej, ale ani razu nie pada słowo holokaust, nie ma mowy o zagładzie 3,5 mln polskich obywateli. W Polsce coraz częstsze są wypadki mowy nienawiści, mnożą się też czynne napaści na emigrantów czy Żydów. W Polsko-Izraelskiej Grupie Parlamentarnej, w Sejmie, dbamy o wspólne dziedzictwo polsko-żydowskie, ale nasza praca niszczona jest przez to, że pojawiają się nieodpowiedzialne słowa, gesty. Nieodpowiedzialna może być też działalność państwa – takim przypadkiem w moim przekonaniu było działanie prokuratury w sprawie tzw. spalenia kukły Żyda na wrocławskim rynku. Pobłażliwość wobec sprawców takich rzeczy powoduje, że tworzy się przestrzeń dla takich zachowań w przyszłości – ściemniał przewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej, jeden z organizatorów spotkania poseł Michał Szczerba.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

50 komentarzy

50 Komentarzy

 1. Czesław

  25 października 2017 at 10:10

  „Wpolityce” ukazał się też artykuł na ten temat ale wszystkie komentarze zostały zablokowane, taka to jest wolność słowa. Ponieważ tu, jak na razie, nie ma blokady to polecam mój artykuł na ten temat „Judeopolonia, Ukr-Pol a może Polin” http://www.prawica.net/8661

  • o2.pl

   25 października 2017 at 12:59

   Nie żyje Andrzej Blumenfeld.Komentarze-Jarek Koszer Entebaum.

   • GAZETAWARSZAWSKA.COM

    25 października 2017 at 13:05

    1-Jarosław Kaczyński PiS i żydzi.2-Jarosław Kaczyński spotkał sie w środę w Warszawie z przedstawicielami środowisk żydowskich.3-Leszek Żebrowski dla Frondy:Żydzi żeruja na fałszywych stereotypach z epoki PRL.4-Karol Wołek:w Narodowych Siłach Zbrojnych byli taże żydzi.5-Paszport Hitlera – żyd (PL)

    • wolna-polska.pl

     25 października 2017 at 13:18

     1-Świety wąz chazarskiej mafii.2-Dlaczego żydzi chcą mieszać rasy (multikutularyzm)3-Niepolskie życiorysy pochowane na „Powązkach”4-Rotszyldowie rzadza Polska,doradzaja MSZ,wykupuja polskie spółki i przejmuja gazociagi.5-30 nazwisk:królowie i książęta amerykańskiego imperium Rothschildów.6-Donald Trump:pierwszy żydowski prezydent Ameryki?7-Najwieksze w dziejach ludobójstwo gojów.8-Żyd rewolucjonista i jego wpływ na historie świata.E.Michael Jones.8-Jarosław Kaczyński:”Holokaust był arcyzbrodnią i wyrazem najskrajniejszego zła.które pojawiło się w historii.”9-Prof.James Petras:”Kto Rzadzi Ameryka?”

    • gazetawarszawska.com

     25 października 2017 at 14:15

     1-Polska premiera filmu Elżbiety i Wacława Kujbidów o zbrodni w Jedwabnem – Powstańmy z kolan!2-Zacząć uwalniać Polske od zydów.3-„o ratyfikacji Umowy między Rzeczpospolitą Polską a Państwem Izrael o zabespieczeniu społecznym”

  • YOU-TUBE

   25 października 2017 at 13:20

   Zbigniew Stonoga-Odpowiedz na zarzuty,Dominika Duda.(3 minuta jarek kaczyński zyd)

   • wolna-polska.pl

    25 października 2017 at 13:29

    1-Bułgaria:Represje wobec dziennikarki,która opisała przerzut broni do Syrii.2-Bandera i Szuchewycz – wiarołomni synowie żydowskiego narodu.3-Żydowska opozycja na Ukrainie.4-Ukraina – Historia sie powtarza w Odessie rozpoczeło formowanie żydowskiego batalionu karnego.5-Zdjecia mówiace wiecej niż tysiac słów.

    • wolna-polska.pl

     25 października 2017 at 13:31

     Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD-KOMITET obrony demokracji.Kim oni są?

     • wolna-polska.pl

      25 października 2017 at 14:25

      1-Wpływy żydowskie a dominacja religii holocaustu.2-Syjonistyczny program zniszczenia Słowian.3-Żydowscy kaci NKWD i SB w powojennej Polsce.4-Standard – żyd i sodomita brytyjskim neonazista.

     • wolna-polska.pl

      25 października 2017 at 14:28

      1-Judaizm wobec chrzescijaństwa. 2- 10 sposobów na manipulację społeczństwem.3-Żydzi a handel niewolnikami.4-Żydzi a sprawa murzyńska.

   • you-tube

    25 października 2017 at 13:33

    Co Żydzi sądzą o Polakach? UWAGA! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

    • internet

     25 października 2017 at 13:34

     Wywiad – rabin Abe Finkelstein o żydowskiej kontroli świata cz.1

     • internet

      25 października 2017 at 13:37

      „Odrzuciłem judaizm całkowicie,i uważam,że jest to ideologia niebezpieczna i kłopotliwa” – wywiad z Izraelem Szamirem.

  • karol

   25 października 2017 at 13:38

   1-Szlomo Sand Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski.2-Michael Hoffman Judaizm zdemaskowany.

  • wolna-polska.pl

   25 października 2017 at 14:11

   1-Żyd Nathanel Kapner ujawnia:Judaizm i religia Antychrysta.2-Katolicyzm vs judeomasoneria.3-Amschel Rothschild zamordowany przez własną rodzinę [WIDEO]4-Gineli wszyscy ale pomnik tylko żydom.4-Przemilczane ludobójstwo rewolucji antyfrancuskiej (Marian Miszalski,dr Jan Przybył)

  • gazetawarszawska.com

   27 października 2017 at 13:50

   Kim są współcześni Żydzi? (reedycja)

 2. jok

  25 października 2017 at 10:26

  Problem w tym, że nie bardzo widzę te dobre rozwiązania wynikające z różnorodności, raczej postawę roszczeniową (także przed wojną), że wspomnianej strony. Widzę też, że wśród swoich, nie za bardzo oni przepadają za „różnorodnością”, a nas namawiają byśmy przepadali.
  Nie bardzo widzę też te „czynne napaści na Ż”. Natomiast widzę, że szermowanie „mową nienawiści”, może skutkować antydemokratyczny i antywolnosciowym zamykaniem ust, gdyż nawet najmniejszą krytykę można podciągać pod enigmatyczne i totalitarne (w swym zastosowaniu) zarazem pojęcie: „mową nienawiści”

  • Dante

   26 października 2017 at 07:43

   Właśnie dlatego strona żydowska uważa te relacje za wzorcowe.
   A że „gojom” to nie pasuje… Kto w rzeźni pyta świnię o zdanie?
   Polacy muszą sobie uzmysłowić, że oparty na Talmudzie judaizm rabiniczny oraz wahabicki islam to dwie twarze tego samego diabła. Obie religie uważają innowierców za niegodnych miana człowieka. Obie dopuszczają okradanie i oszukiwanie innowierców. Wreszcie obie dopuszczają, aby innowiercy byli „w uzasadnionych przypadkach” zabijani lub poświęcani.
   Czy w interesie Polaków jest, abyśmy na własnej ziemi byli przez jakąkolwiek grupę traktowani jako obywatele drugiej kategorii? Jak bydło w ludzkiej postaci?

 3. Daro

  25 października 2017 at 10:43

  Prawda jest taka, że gdy Sowieci zajmowali nasze tereny wschodnie, Żydzi witali ich kwiatami, to tyle na temat dobrych rozwiązań wynikających z różnorodności.

 4. darek

  25 października 2017 at 10:56

  a na portalu wpolityce.pl pod artykułem komentarze zablokowane. oto i dobra zmiana w temacie wolności słowa

 5. gemini

  25 października 2017 at 11:11

  Może Błońska Kidawa pokaże na konkretnych przykładach te „dobre rozwiązania” dla II RP, których autorstwo przypisuje się Żydom??? Bo pleść ogólniki potrafi byle kto, zwłaszcza gdy jest z PO. A „dyżurnego ściemniacza kraju”, niejakiego Szczerbę, należy wysłać niezwłocznie do Izraela, by naocznie przekonał się jak wygląda „różnorodność i tolerancja dla inności” w tym kraju powstałym w 1948 r. z inicjatywy syjonistów, na ziemiach zagarniętych Palestyńczykom. Ciekawe, czy Szczerba widział kiedykolwiek zwęglone zwłoki dzieci palestyńskich, efekt działania armii izraelskiej

 6. Pankrac

  25 października 2017 at 11:23

  PiS to taka sama koorva jak i PO.

 7. pola kowalska

  25 października 2017 at 12:40

  przestanmy mowic ze idzie wszystko w dobrym kierunku .Co ten zmijowy narod robi w naszej Polsce w SEJMIE .Ktory zyd na to przyzwolil od czasu jak weszli do rzadu ZYDZI to coraz gorzej jest w kraju 80 lat i nadal wsprzedaja nas SCIAGAJA BANDEROWCOW i po cichu zydow z Izraela ruskich.Jeni nie odeszli Targowica a juz Nowa jet gotowa i niszczy dajac im OBYWATELSTW POLSKIE prawo pobytu tego gowna sie nie wyrzuci.Prawica robi wielki luk i idzie w slady PO i PSL

 8. Nacjonalista

  25 października 2017 at 13:28

  Pani Małgorzata Kidawa-Błońska pewnie też ma pochodzenie żydowskie. Do jakich absurdów dochodzi! Jaka współpraca? W polskim parlamencie powinno być miejsce tylko dla Polaków a ich pochodzenie powinno być sprawdzane na conajmniej 3 pokolenia wstecz. Żydzi maja prawo rządzić w Izraelu a jak uważają że będzie to w ich interesie to niech wpuszczają do parlamentu polityków z obcych Państw. Od Polski wara.

 9. Bożena

  25 października 2017 at 14:04

  Gdy wkraczał do Polski armia sowiecka Żydzi nie tylko całowali czołgi,ale donosili kogo należy zamknąć i w konsekwencji wysłać na Sybir.
  Szczerski reprezentuje b. niski poziom i absolutnie nie nadaje się na ministra spraw zagranicznych.

 10. frate

  25 października 2017 at 16:41

  żydzi to największe nieszczęście, jakie tylko mogło nas spotkać!!! wymyślili sobie holokaust, co odnosi się do Słowian i każą sobie płacić haracz, za wyimaginowane zbrodnie!!! A kaczor z dudusiem-judusiem jeszcze im podcierają śmierdzącą zasraną dupe i organizują stype w sejmie za pieniądze podatników!!! Nigdy więcej żydo-PIS nas już nie oszuka!!! To już jest ich ostatnia kadencja i w następnych wyborach zagłosujmy na patriotów, a nie na zdrajców takich jak PIS i jego obsrane ze strachu wycieraczki!!!

  • hansi

   29 października 2017 at 09:04

   Na JAKICH „patriotów” ? GDZIE oni są ?.. Ilu ich jest ? Jaką siłę reprezentują ?..
   JEDYNYM argumentem, zawsze i wszędzie – jest SIŁA.
   Oraz JEDNOŚĆ narodu..
   A CO żyd robi z Polakami od POKOLEŃ ?..
   KOŃCZĄC już właściwie właśnie swoje „dzieło” ?..
   Że może jawnie i w biały dzoień działać sobie taki Radziwiłłi Popsobkiewicz., mordując Polakom DZIECI, zaraz po ich urodzeniu nawet ?.. I 98% procent Polaków NIE PROTESTUJE ?.. Ba ! Nie widzi w ogóle żadnego problemu ?..
   Oni nas JUŻ DAWNO zaorali.. Już dawno jesteśmy ich talmudycznym nawozem..
   Widać top dokładnie po ich MINACH – Dudy, Prezesa.. Po minach PEJSÓW w polskim Belwederze, gdy kolejny pajac w jarmułce zapala świecę chanukową na menorze…
   Te szyderczo i kpiąco uśmiechnięte oczy Michaela Schudricha, czy innych Hartmanów…
   Pozostaje już tylko goła, militarna PRZEMOC i morze krwi.. Jak zawsze…
   Ale żyd przewidział i to.. I CO mamy w Ojczyźnie teraz ?..
   Milion uzbrojonej po zęby Banderowni.. Kilkadziesiąt tysięcy, również uzbrojonych agentów MOSSAD-u. Trzy miliony samych już żydowskich Panów w drodze (bo właśnie kończą wysiedlać Israel na terenie Palestyny..). US-Army w strategicznych miejscach, w każdej chwili możliwa do zasilanie z baz na terenie Rzeszy…
   Oraz samą „polską armię”, którą rozgoni batalion dzieci z kamieniami, GDYBY jej przyszło do głowy stanąć po stronie własnego narodu… Do tej „polskiej armii” Macierewicz natychmiast powoła w kamasze POLSKĄ, PATRIOTYCZNĄ młodzież.. Na rozwałkę po prostu… A z drugiej strony walnie „Putin”, a z trzeciej – Bundeswehra, od razu zabezpieczając sobie Ziemie Utracone…
   A MY ?.. Możemy sobie „zagłosować na patriotów”…
   A Polacy – CO mają ?…

 11. Codreanu

  25 października 2017 at 18:50

  Koszerny konserwatyzm to dużo groźniejszy wirus niż marksizm.

 12. Alex Wolf

  25 października 2017 at 18:55

  Budowania pasożydopolonii ciąg dalszy.

 13. jaro7

  25 października 2017 at 21:54

  Powoli następuje oswajanie Polaków z żydami.Niestety żydzi działali i,działaja i działać będą ZAWSZE na szkodę Polski.Juz żydowska loża masońska pchała Piłsudskiego na Rosję ,obecnie żydzi nadal to robia tylko teraz mają swojego człowieka.PiS niszczy Polskę a gawiedź cieszy sie z 500+ i igrzysk w postaci komisji śledczych i innych fajerwerków pod publiczkę .PiS chce przejąć władzę w Polsce na bardzo długo by ja zniszczyć i zbudowac wielką chazarię.

  • Ula

   25 października 2017 at 23:05

   https://www.youtube.com/watch?v=f5Q15Lha9i0

   dziś na to trafiłam, takich polityków nam trzeba. Proszę rozsyłać gdzie się da

  • Tosia

   26 października 2017 at 18:30

   Też widzę te próby ponownego „wszczepienia” żydostwa w Polskę. Coraz śmielsze, coraz bezczelniejsze. Czy nie możemy się zjednoczyć i pokazać środkowy palec żydowskiej zarazie i dać im wyraźnie do zrozumienia, że ich tu nie chcemy – pasożytów i złodziei.

 14. Adam

  26 października 2017 at 04:10

  Filosemityzm jednoczy wszystkie ugrupowania oraz media ponad Polską rację stanu.

  A nawet jednoczy brylującego w słusznych tematach dla zmyły ks.Oko który dał wyraz umiłowania wszystkiego co Żydowskie ze wskazaniem zaleceniem w audycji do odnalezienia- Rozmowy niedokończone: Jak ocalić Europę? cz.I

  Podobna audycja – Polski punkt widzenia 14.11.2016

  Oraz niszowy medialnie kontr argument nie mogący się przebić przez szczelny kordon cenzury która również umiłowała …. http://www.m.pch24.pl/nie-bierzmy-przykladu-z-zydow,40429,pch.html

  • Michasia

   26 października 2017 at 11:44

   Dzięki za link. Świetna wypowiedź dr Ewy Kurek (jak zwykle zresztą).

   • Adam

    26 października 2017 at 16:11

    No i co z tego skoro państwowe bezdowodowe kłamstwo Jedwabieńskie wciąż jest pieczołowicie podtrzymywane i przemilczane przez współczesną klasę polityczną filosemitów !

    http://solidarni2010.pl/33572-nbspdr-ewa-kurek-jedwabne—anatomia-klamstwa.html

    A te nasze zachwyty wobec świetnych wypowiedzi nie mają żadnego wpływu wobec krajowych solidarnych w tym temacie walców medialnych głównego nurtu oddziałujących z miażdżącą ocenzurowaną dezinformacją….. przemilczenie też jest….

    • Tosia

     26 października 2017 at 18:34

     No to co mamy zrobić, jednostki, widzące co żydostwo wyprawia z naszym krajem….. Gdyby pojawiła się jakaś organizacja patriotyczna mająca na celu zadbanie o polską rację stanu i walcząca z zalewem zarazy żydowskiej, od razu wstąpiłabym…….. a tak możemy sobie tylko ponarzekać na forum, jeszcze jako naród nie obudziliśmy się do walki z wrogim żydowskim najeźdźcą!!!!!

  • hansi

   29 października 2017 at 09:09

   Filosemityzm jednoczy chyba nawet Radziwiłła z Chazanem, jak się okazuje w artykule obok…

 15. Robert B.

  26 października 2017 at 10:29

  Nienawidzą ich absolutnie wszędzie. Czasami ta nienawiść wybucha pogromami i holokaustami i oni dalej z tego nie wyciągają żadnych wniosków. Nie są w stanie. Dla pasożyta lepsze najgorsze prześladowanie niż życie na własny rachunek.

 16. jacek

  26 października 2017 at 12:14

  Polecam lekturę książki księdza Stanisława Tworkowskiego-„Polska bez Żydów”.Dostępna w internecie.

 17. Lacy Dacunto

  28 października 2017 at 08:54

  Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.

 18. hansi

  28 października 2017 at 18:31

  ..No, to jeszcze i ja dołożę do pieca, ale już nie nadmiernie, bo Szanowni Przedmówcy powyczerpywali temat 🙂
  „…powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska..” CIACH ! 😀
  „W otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman, wiceminister kultury Jarosław Sellin, a także parlamentarzyści i zaproszeni goście.” CIACH !..
  A „profesora” Jana Hartmana z Krakowa – NIE było ? 🙂
  Michaela Schudricha – „Naczelnego Rabina Polski” ??.. 🙂
  A Pana Smolara ? 🙂
  Szewacha Weissa – nie przywiało ? 🙂
  A Duda był ? Założył jarmułkę ? 🙂
  No dobra, szkoda gęstej śliny 🙂
  Shalom ! 🙂

 19. pola kowalska

  29 października 2017 at 19:08

  Zydzi w POLSKIM SEJMIE PARLAMECIE nie jako mniejszsc lecz jako przewodni „POLITYCY” Coz zyd zrobil dobrego dla POLSKI wymordowal kilaset tys Polakow .Kolaborant z niemcami byli najwiekszymi MORDERCAMI za NKWD Wysprzedali Polske Okradli i Okradaja do DZIS.Zaden z nich nawet nie PISNIE ZE JEST LIKWIDACJA NARODU POLSKIEGO. ZDRAJCY i KOLABORANCI ZYDOWSCY CHODZA PO WOLNOSCI co to za RZAD POLSKI jak tam NIE MA POLAKOW .SAMA ZYDOWSKA nacja Ukraincy i ruscy agenci

 20. pola kowalska

  29 października 2017 at 19:19

  Z naszych BOHATEROW robja MORDERCOW nie dziwota bo ich nigdy nie dopuscili by do wladzy.J.Pilsucki zrobili zdrajce z Andersa z AK .Domowskiego nienawidza dlaczego???? Gdyz ci wiedzieli ze z tymi ludzmi nie mozna nic zrobic bo sprzeda kazdego jednego tylko za ile.Dlaczego trzymaja sie UE jak rzep psiego ogona wysprzedaja wszystko wode kanalizacje sciagaja MOSSAD USA dzis daje bezpieczenstwo ale jak dlugo???.Zydom USA placi a my musimy placic .Ten alijan wcale mi sie nie podoba co morduje PODSTEPNIE NASZ NAROD nie jedna czy dwie osoby lecz MASOWO LIKWIDUJA NAROD POLSKI.Dzis jeszcze tego tak nie widac ale co Bedzie za lat 5 – 10-20 -Beda autysci dawna syndrom zmiany genow WYKASTROWANI Elnuchy i bezplodne kobiety to jest nasza przyszlosc jak sie nie OBUDZIMY i nie wyrzucimy zydostwa z naszego Kraju

 21. Sara

  30 października 2017 at 21:10

  Modlitwa za żydów
  Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

 22. Lelio Vieira Carneiro Junior

  11 listopada 2017 at 01:58

  Amazing! This blog looks just like my old one!
  It’s on a totally different subject but it has pretty much the same layout and design. Superb choice of colors!

 23. Carlos Eduardo Correa da Veig

  12 listopada 2017 at 10:14

  I don’t even understand how I stopped up right here, but I
  believed this post was good. I don’t recognize who you are but definitely you are going to a famous blogger when you are not already.
  Cheers!

 24. Reagan

  13 listopada 2017 at 08:10

  of course like your web site but you have to test the spelling on several of your posts.
  Several of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to inform
  the reality on the other hand I’ll surely come back again.

 25. home security camera reviews canada

  15 listopada 2017 at 07:50

  Sometimes you may feel people is often more plug in your residents?

 26. kimefineart.com

  17 listopada 2017 at 21:08

  I blog quite often and I genuinely appreciate
  your content. The article has truly peaked my interest.
  I will take a note of your website and keep checking for new information about once a week.
  I subscribed to your Feed too.

 27. domain name registrar

  22 listopada 2017 at 18:00

  Greetings! Very useful advice within this article!
  It’s the little changes that make the most significant changes.

  Thanks for sharing!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra