Kościół

Ogień i rozłam w rodzinie

26 PAŹDZIERNIKA 2017, Czwartek, Łk 12,49-53

Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.

I to wszystko się dzieje. Prześladowanie chrześcijan niejednokrotnie wcale nie ma miejsca tylko w dalekich krajach, gdzie muzułmanie zabijają chrześcijan. Prześladowania chrześcijan mamy często we własnych domach. W rodzinach, w których jeden żyje życiem sakramentalnym, a drugi nie chce tak żyć. To przynosi konsekwencje i rzeczywiście bywa, że dzieją się rzeczy okrutne. Szydzenie z wiary, wytykanie wszelkiej, nawet najmniejszej słabości, doszukiwanie się jakichkolwiek błędów, oto częste zachowanie tych, którzy nie kochają Chrystusa, tych którym wiara kogoś z rodziny przeszkadza.

To bardzo trudne, gdy właśnie takie prześladowanie za wiarę doświadcza się pośród tych, których się kocha najbardziej. Niestety to są znaki czasów. Taka sytuacja nie jest wcale rzadka. Ci, którzy tego doświadczają na co dzień, doskonale wiedzą o czym mowa. Takich prześladowanych we wlasnych rodzinach wcale nie jest mało.

Trudność niesienia tego krzyża polega na tym, że doświadcza się go niemal każdego dnia, a najtrudniejsze jest jednak to, że prześladującymi są ci, którzy są najbliższymi osobami. Ta miłość jest bardzo trudna, ale z Bogiem nie jest ona niemożliwa, a opiera się na codziennym wybaczaniu, które przynosi wielkie łaski tak dla prześladowanych, jak i dla prześladujących.

Ogień na ziemi płonie. On płonie w podzielonych rodzinach. Tych, którzy nie chcą przebudzić się jego pięknem, odstrasza, ale tych którzy są oddani miłości, wypala jak złoto, które ma objawiać Jezusa Chrystusa. I objawi.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

  1. clash royale-(hack).rar

    4 listopada 2017 at 05:45

    Intresting, will come back here again.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra