„Luter” Pawła Lisieckiego, aktem oskarżenia wobec Franciszka. Autor książki twierdzi, że nauczanie papieża jest sprzeczne z katolicyzmem

Dla Marcina Lutra nauczanie katolickie było gównem i pierdzeniem osła, księża katoliccy byli szkaradnymi potępionymi zboczeńcami seksualnymi i gównem diabła. Marcin Luter głosił, że papież to pedał, transwestyta, świnia, antychryst, pies, bezbożnik, perwersyjny bluźnierca, wróg Chrystusa, diabeł, Szatan, ignorant. Celem Marcina Lutra był likwidacja stanu kapłańskiego, papiestwa, hierarchii, zakonów, sakramentów i Kościoła.

 

Wydana nakładem wydawnictwa Fronda praca „Luter. Ciemna strona rewolucji” autorstwa Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy”, to akt oskarżenia pod adresem Marcina Lutra, dziedzictwa protestantyzmy, i papieża Franciszka, który w ciepłych słowach wypowiada się o Marcinie Lutrze i brata się z luteranami pomimo ich pro aborcyjnej oraz pro homoseksualnej postawy.

 

Zdaniem Pawła Lisickiego, papież Franciszek dokonał pełnej rehabilitacji Lutra, uznając go dla wzór dla katolików (wzór reformy Kościoła i upowszechniania Pisma Świętego), nauczyciela wiary na miarę świętych (nauki Lutra nie mają zawierać błędów). Według publicysty papież głosi, że Luter protestował tylko przeciwko patologiom w Kościele, nie chciał rozbijać Kościoła tylko go uzdrowić.

 

Według Pawła Lisickiego Ojciec Święty uznał, że luteranie są wzorem dla katolików, i stwierdził, że nawracanie luteran na katolicyzm to grzech. Według publicysty papież zachowuje się tak jakby ekumenizm był dla niego ważniejszy od katolicyzmu.

 

Paweł Lisicki przypomniał, że przywódcy luteran w Szwecji są wybierani przez lewicowych polityków, negują wyjątkowość chrześcijaństwa, uważają, że fundamentalizm islamski niczym się nie różni od fundamentalizmu chrześcijańskiego, negują narodziny Jezusa z dziewicy, w pełni akceptują aborcje, śluby homoseksualistów (od 2017 roku wszyscy pastorzy w Szwecji muszą udzielać homoseksualnych ślubów), ciąże surogatek.

 

Zdaniem autora książki Ojciec Święty zignorował to, że protestanci przez wieki prześladowali katolików, a luteranie w Szwecji karali śmiercią za nawrócenie na katolicyzm. Dla Pawła Lisickiego ekumeniczne spotkania papieża i luteran to obrzydliwe szaleństwo, farsa, groteska sprzeczna z katolicyzmem, wyrzeczenie się katolicyzmu, dostosowywanie Kościoła do lewicowej rzeczywistości. Dla autora książki „im bardziej w ekumenizm angażuje się papież i biskupi, tym większe przynosi to szkody dla Kościoła”. Paweł Lisicki przypomina też, że ekumenizm wprowadził nowy język w którym pojęcia można wypełniać dowolna treścią.

 

Zdaniem Pawła Lisickiego papież Franciszek postrzega Lutra wbrew temu jak Luter postrzegany był przez Kościół katolicki. Nie jest w tym niestety osamotniony – „prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak wchodzi do komitetu honorowego 500 lecia reformacji”. Według autora książki szkodliwy wpływ na papieża ma w kwestii Lutra jego doradca kardynał Walter Kasper.

 

Według autora książki pseudo katoliccy ekumeniści kłamią na temat Lutra i ukrywają jego szokujące wypowiedzi, wbrew faktom twierdzą, że Luter miał racje, podszywają się pod katolików chociaż głoszą opinie sprzeczne z katolicyzmem.

 

Paweł Lisickie przypomina w swej książce, że renesansowi papieże pomimo niemoralnego prowadzenia się, nie głosili herezji i nie dopuszczali do bluźnierstwa tak jak to robi Franciszek. Dziś, zdaniem publicysty posoborowa hierarchia niszczy Kościół katolicki.

 

Komentując opinie Pawła Lisickiego trzeba zwrócić uwagę, że dla katolików ważne jest tylko to nauczanie papieża, które jest zgodne z nauczaniem dotychczasowym Kościoła katolickiego, i które je rozwija. Gdyby papież głosił nauczanie sprzeczne z dotychczasowym katolicy mają obowiązek je ignorować. Na szczęście papież Franciszek nie głosi nic w trybie Ex cathedra wskazującym, że wypowiada się nieomylnie, co by było sprzeczne z nauczaniem katolickim. Kontrowersyjne wypowiedzi o Lutrze i protestantyzmie, są pastoralne a nie dogmatyczne, więc nie rodzą prawnych zobowiązań dla katolików, i nie ma z ich powodu popadać w emocje. Nie można pozwolić sobie zwłaszcza na jakąkolwiek schizmę, bo jedność z papieżem jest niezbędna dla bycia katolikiem i zbawienia.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra