Z kraju

Prof. Stępkowski o gender: To jest taka wersja ostatecznego rozwiązania życia człowieka na ziemi

Ideologia „rodzaju” jest ideologią polityczną zakorzenioną w indywidualistycznej antropologii i stanowi współczesną odsłonę ruchu wyzwolenia płci – prof. Aleksander Stępkowski z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris analizował założenia ideologii gender podczas odbywającego się w czwartek w Warszawie IV Kongresu Życia i Rodziny, poświęconego w głównej mierze dekonstrukcji płciowości człowieka, jego tożsamości i istoty.
– Chodzi nam o wizję człowieka jako jednostki. Sam ruch polityczny skrywający się pod ideologią gender stanowi współczesną odsłonę ruchu wyzwolenia płci. Jest to proces rewolucyjny, mający swoje poszczególne etapy. Na sztandary wynosi równość i wolność. Nie jest to jakaś zupełnie nowa historia – tłumaczył, dodając, iż jest to kolejny odcinek ideowego sezonu zapoczątkowanego przez Rewolucję Francuską.

– Człowiek nie powstaje jako jednostka, ale jako kobieta i mężczyzna, dopiero kobieta i mężczyzna przedstawiają sobą pełnię człowieczeństwa – przypomniał. – Człowiek został stworzony małżeństwem, stąd tak wielką wagę przywiązuje się do nierozerwalności małżeństwa – zaznaczał. – I to wszystko ideologia rodzaju chce zakwestionować – skonstatował.

– Biblijną antropologię zastąpiło na gruncie kultur postrzeganie zdolności człowieka do wolności przekracza zasięg ludzkich zmysłów, reszta staje się mało istotna, nie wchodzi w istotę człowieczeństwa – mówił, zauważając, iż u podstaw ideologii gender stanął prąd filozoficzny, w którym człowiek został zredukowany do postaci wolności. Ma to – jak podkreślał – swoje zasadnicze konsekwencje polityczne i dlatego ci, którzy byli mało samodzielni nie mieścili się w kategoriach politycznych filozofów oświeceniowych (stąd kobiety nie miały praw wyborczych).

Wolność i równość nie oznaczało przyznania praw obywatelskich i wkrótce wszyscy wykluczeni stali się zapleczem dla ruchu rewolucyjnego.

Zwrócił uwagę na dążenie do wyzwolenia się z płci, aby człowiek na ziemi stał się absolutnie wolny i absolutnie równy. – Zaczynało się to od ruchu feministycznego, ruchu sufrażystek – wywodził korzenie współczesnego nowolewicowego myślenia.

– Gender to gramatyczny „rodzaj” – tłumaczył, dodając, iż owo pojęcie rodzaju staje się czymś, co pozwala nam płciowość zdynamizować i zdestabilizować. – Nowoczesna kultura wprowadza konflikt między tym, co męskie i żeńskie. Fryderyk Engels pisze o małżeństwie jako o ujarzmieniu jednej płci przez drugą. Pierwsze przeciwieństwo klasowe zbiega się z rozwojem antagonizmu między kobietą a mężczyzną w małżeństwie pojedynczej pary – dowodził marksistowskich korzeni rzeczonej ideologii, implementowanej w instytucje polityczne. – Źródłem niesprawiedliwości mają być różnice między kobietami a mężczyznami, a nie jak w marksizmie własność – wskazywał prof. Stępkowski. Założenie genderyzmu jest zatem takie, że jeżeli wyeliminujemy płciowość, mamy szansę na równe społeczeństwo.
– Pojęcie gender zyskujące tożsamość polityczną nadaje zaburzeniu rangę  bytowości (gender identity) – uwrażliwiał, by dodać za Heglem, że „byt staje się tym czym jest i tym czym nie jest”. – Gender pozwala destabilizować płciową tożsamość, a potem destabilizować w ogóle naszą bytowość. To idea pchająca do destabilizacji – diagnozował, ostrzegając, iż pojęcie „rodzaju” staje się kategorią regulatywną, pozwalającą na polityczną dekonstrukcję.

W oczach współczesnej lewicy to, co nie pozwala nam być jednostkami, to nasza płciowość. Co więcej sprowadza ona – na co zwracał szczególną uwagę – tożsamość płciową człowieka do konstruktu społeczno-kulturowego. – „Rodzaj” to sposób na odrealnienie płciowości człowieka – przestrzegał, zaznaczając, iż „konstrukt kwestionuje realność natury człowieka, sam konstrukt okazuje się być pozbawiony ontycznej stabilności”.

W efekcie, jeżeli przyjmiemy nowolewicowy sposób postrzegania rzeczywistości, „życie staje się grą, czymś mało poważnym, czymś, co powinniśmy poddawać eksperymentowi, doświadczeniu”. – Tyle że to się kończy tragicznie – konstatował jako przykład dając scenę zwiedzenia Ewy przez szatana opisaną w Księdze Rodzaju.

– Zakwestionowanie naszej tożsamości to zakwestionowanie naszego istnienia. To jest taka wersja ostatecznego rozwiązania życia człowieka na ziemi – konkludował. Podkreślał przy tym, że nie ma „umiarkowanego” gender, natomiast radykalizm należy do istoty tej kategorii.

 

Fot. Anna Wiejak

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Marian

  26 października 2017 at 21:31

  Lwy nie zajmują się takimi głupotami jak gender: https://www.youtube.com/watch?v=r7h4TESJs7M

 2. klioes vel pislamista

  26 października 2017 at 23:57

  Młody człowiek i nie może…
  dedykuję red. Danielowi Patrejko

  Młody człowiek i nie może…
  Choć próbował już obrożę,
  Lumbrikanty, kulki gejszy;
  Stara wciąż się być dzisiejszy!
  Choć zakupił wibratory,
  Niedzisiejszy do tej pory
  Pozostaje!… Rubikania
  Pomóc jednak mu się skłania:

  „Seksualnej edukacji
  Brak jest w Polsce i z tej racji
  Stworzę wiedzy tej kampanię!”
  I modelkę Rubikanię
  Wsparli inni celebryci.
  Lista nazwisk świat zachwyci:
  Jest Szczur Maciek, Bródka Monia…
  Nie brak nawet i Pierd Ronia!

  W planie nauk: masturbacja,
  „Pierwszy raz“, genderyzacja,
  Ciąża – jak się zabezpieczyć…
  (Nie ma: jak się z syfa leczyć.)
  Celebrytka/celebryta
  Przez minutę mówi… Kwita!
  Mądrej głowie dość dwie słowie.
  Młody człowiek wnet się dowie…

  Młody człowiek ma nadzieję,
  Że jak go podszkolą geje
  I jak kurwy go podszkolą,
  Będzie mógł… Bo jak pierdolą,
  Będą w sami opowiadać.
  Trzeba uczyć, a nie biadać
  Nad PiS-owskim ciemnogrodem!
  Młody człecze ciesz się wzwodem!!!

  Ciesz się, jak się cieszy Maja
  Smrekar… Baba, co ma jaja!
  Tą artystką ze Słowenii
  Są dziś wszyscy zachwyceni.
  Adolf w Linzu się urodził.
  By więc jego duch nie szkodził,
  Tam festiwal postępowy
  Zerwał wszelkie już okowy.

  Mai Srekar więc nagrodę
  Dano tam. Ma Maja brodę?
  Nie! „Za śmiały eksperyment”
  Jest nagroda. Asortyment
  Jest odwagi wśród artystów…
  Jednak Maja tych faszystów
  Pokonała! Własnym mlekiem
  Psa nie karmi, kto człowiekiem…

  Młody człowiek, gdy nie może,
  Winien z Mają dzielić łoże.
  Rubikania winna Maję
  Wpierw zatrudnić! Psom nie daje…?
  Każdy, kto ich program kupi,
  Niech pamięta: Bardziej głupi
  Jest od głupca, kto go słucha.
  (Chyba „ciemna” Polska – głucha!)

 3. Slawomir Tomasz Roch

  27 października 2017 at 01:11

  Krotko mowiac demoniczna ideologia gender prowadzi prosta droga do wszechobecnej anarchii, czyli do piekla na ziemi! Dlatego z cala moca krzyczmy spolem, poki jeszcze czas i nie jest za pozno: precz z gender, precz z eutanazja, precz z aborcja, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz z upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z legalna pornografia, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych zbrodniarzy z OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci!!! Z Panem Bogiem

 4. Stanley

  27 października 2017 at 09:04

  brakuje do kompletu powiedzenie tylko jednej najważniejszej rzeczy – to jest walka z Kosciołem Chrystusa I z Panem Bogiem. Próbowali od tysiącleci, ale teraz wydaje się, że znaleźli właściwą drogę. Pozwolili gojom troche się wzbogacić I zamienili ich w konsumentów. Dali im im wolność seksulaną, która stała sie synonimem wolności w ogóle, ( jednoczesnie nie ma wolności w innych dziedzinach, (pieniądz, banki, patriotyzm, religia katolicka), . To wszystko osłabia wiarę I ludzie przechodzą na stronę Zła częściowo nieświadomie.
  Nieststy ostatnie lata osłabiły bardzo pozycje kościoła jako autorytetu moralnego. Ludzkość idzie na zatracenie.

 5. Slawomir Tomasz Roch

  27 października 2017 at 10:44

  Spokojnie rodacy, narodowcy, patrioci! Gdyz to wszystko co jest dzis, bylo juz wczoraj! Po temu takie zamulenie ludzkich umyslow i serc, to zadna nowosc! To bylo juz w starozytnym Rzymie. Wystarczy przeczytac powiesc Henryka Sienkiewicza: Quo Vadis” lub przynajmniej zobaczyc film. Czasy Nerona, to wlasnie wczesna odmiana obecnego zepsucia i wszechobecnej brudnej seksualnosci. Jest na to b. skuteczne ale b. wymagajace, a przez to trudne lekarstwo. To jednym slowem: wyrzeczenie, w trzech slowach: pokuty, pokuta, pokuta! A w wielu slowach: to piekny przyklad milosci czystej Lidii i wlasnie swiatowego Rzymianina Marka, ktorego Lidia swoja modlitwa, godna postawa i wiernoscia, pozyskala dla Chrystusa Pana i dla Kosciola katolickiego. Tak z wolna zmienial sie swiat i tak z wolna musi zmieniac sie i dzis. Innej drogi nie ma! Z Panem Bogiem

 6. #sexedpl

  27 października 2017 at 17:12

  dobra robota z całą akcja o nazwie #sexedpl : http://sexed.pl i całym pomysłem na sexed.pl, mi się bardzo ale to bardzo podoba ten pomysł, niech pisiaków piecze!

 7. Lelio Vieira Carneiro Junior

  11 listopada 2017 at 02:48

  This is my first time go to see at here and i am in fact pleassant to read all at one place.

 8. Carlos Eduardo Veiga

  11 listopada 2017 at 16:37

  Good post however , I was wanting to know if you could write a litte
  more on this topic? I’d be very grateful if you
  could elaborate a little bit further. Thank you!

 9. Umanizzare Gestão Prisional Ltda

  12 listopada 2017 at 03:14

  Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet the
  easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people
  consider worries that they plainly do not know
  about. You managed to hit the nail upon the top and also
  defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks

 10. home security camera systems diy

  12 listopada 2017 at 18:16

  To keep your belongings in safety?

 11. Luiz Gastão Bittencourt

  12 listopada 2017 at 19:52

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Thanks

 12. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  12 listopada 2017 at 20:04

  Hi, Neat post. There is a problem along with your web site in web explorer, would test this?
  IE nonetheless is the market leader and a huge
  component to folks will omit your excellent writing
  because of this problem.

 13. My family members all the time say that I am wasting my time here at net, except I know I am getting experience all the time by reading such pleasant content.

 14. Are you feeling create may be more buy in your residense?

 15. home security systems reviews australia

  15 listopada 2017 at 08:55

  At this time worried about you and your family?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra