Wiara

Uzdrowienie mocą Chrystusa dotyczy każdego, nikt nie jest pominięty

Medytacje ewangeliczne z dnia 28 października, Sobota, Łk 6,12-19

W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu; przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

Moc wychodziła od Niego. I od nikogo innego moc nie będzie wychodziła. Choćbyśmy nie wiem jak chcieli, nie mamy mocy. Uzdrawia Jezus i Jego uzdrowienia są prawdziwe. Wszystkie inne, choć się zdarzają, są oszukiwaniem. Każdy święty, za wstawiennictwem którego dokonywały się cuda uzdrowienia, nie uzdrawiali mocą własną, przecież byli tak samo słabi jak każdy inny człowiek. To moc Chrystusa działała i działa przez nich.

Zobaczmy po co przybył cały tłum do Jezusa. Wielkie mnóstwo ludzi przybyło, aby Go słuchać. Słuchamy wielu słów, jedne są ważne inne nie, niektóre są pożyteczne, inne naprawdę szkodliwe. Jednak słowa Jezusa Chrystusa są wyjątkowe, bo dają życie. Możemy być w najgorszej sytuacji życiowej, ale wsłuchując się w Jego słowa, nie umieramy. Nawet jeśli z zewnątrz tak to może nawet wyglądać.

Zobaczmy jeszcze jedno ważne słowo, które pada w Ewangelii i jest niesłychanie ważne i nie może nam umykać. Pokusy rozpaczy powodują w nas omijanie tego słowa, myślenie jakoby ono nas nie dotyczyło. To jest takie wewnętrzne odwracanie naszej uwagi od tej treści, abyśmy byli zamknięci na prawdę o uzdrowieniu. Ale każdy człowiek musi usłyszeć wyraźnie, że moc która wychodziła od Niego uzdrawiała WSZYSTKICH. A wszystkich to znaczy wszystkich! Zły podsyca w ludziach myślenie, że ktoś jest pominięty, że nie nadaje się na uzdrowienie. To jest kłamstwo, bo moc Chrystusa uzdrawia wszystkich! I już.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Soroka

  28 października 2017 at 09:54

  Tak! Jezus uzdrawia, trzeba tylko wiedzieć czego naucza i szczerze przyjąć to do świadomości, ale najpierw trzeba uwierzyć, że naszym Ojcem Stworzycielem jest Bóg Abrahama Izaka i Jakuba.
  Uzdrowienie to polega głównie na przyjęciu właściwego (podyktowanego miłością) stosunku do życia ziemskiego i wiecznego, wtedy cokolwiek by się nie stało, jest się w stanie przyjąć to ze spokojem i zareagować jak miłość nakazuje, a wtedy wszelka choroba jest tylko lekcją na drodze do wieczności w szczęśliwości.

 2. Soroka

  28 października 2017 at 18:00

  PS. Dlaczego te medytacje są zakwalifikowane jak „bez kategorii”?

 3. Ksiądz probosz

  28 października 2017 at 19:28

  Tak! Putin uzdrawia, trzeba tylko wiedzieć czego naucza i szczerze przyjąć to do świadomości, ale najpierw trzeba uwierzyć, że naszym Ojcem Putinem jest Putin Sroki i Soroki.
  Uzdrowienie to polega głównie na przyjęciu właściwego (podyktowanego miłością) stosunku bla, bla, bla.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra