Z zagranicy

We Włoszech powstanie Zgromadzenie Islamskie

Jak poinformował dziennik „La Stampa” we Włoszech wspólnoty wyznawców islamu postanowiły się połączyć i powołać Zgromadzenie Islamskie do prowadzenia rozmów z państwem. Ma oczywiście bardzo ambitne plany – chce więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy oraz uznanie przez państwo włoskie mięsa z rytualnego uboju halal, który jest skrajnym barbarzyństwem. Inicjatywa utworzenia Zgromadzenia Islamskiego została zaprezentowana w Imperii na północy Włoch. Pomysłodawcą jest wydawca, pisarz i działacz stowarzyszeń muzułmańskich Roberto Hamza Piccardo.

 

– To będzie instytucja, której zadaniem ma być prowadzenie negocjacji z państwem po to, by przyznano muzułmanom te same prawa co Włochom. Zgromadzenie ma formalnie rozpocząć działalność od przyszłego roku. Do tej pory państwo zawarło porozumienia ze wszystkimi wspólnotami religijnymi, z wyjątkiem muzułmańskiej. Władze kraju tłumaczyły dotąd to tym, iż wyznawcy islamu nie mają reprezentującej ich wszystkich instytucji. A my prosimy o poszanowanie praw, nie chcemy przywilejów; państwo może obecnie zwrócić się do nas, by rozpocząć dialog. Wspólnota muzułmańska we Włoszech jest coraz większa. Obecnie liczy 2,7 miliona osób, z czego 900 tysięcy to Włosi. Ale do 2030 roku będzie pięć milionów, a jak wskazują statystyki, w 2060 roku jedna trzecia ludności kraju będzie pochodzić z zagranicy – powiedział mediom Roberto Hamza Piccardo.

 

Komentarz Prawego – Roszczeniowy jak muzułmanin. Teraz chcą „tylko” więcej meczetów i muzułmańskich cmentarzy oraz uznanie przez państwo włoskie mięsa z rytualnego uboju halal, a za chwilę zażądają prawa szariatu, możliwości gwałcenia niewiernych kobiet i kamienowania odstępców religijnych.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

  1. Harley appoints fundamental starting officer.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra