Z zagranicy

Rekordowy odsetek imigrantów w Kanadzie

Jak wynika z najnowszych danych kanadyjskiego urzędu statystycznego Statistics Canada (StatsCan) – Już prawie co czwarty „Kanadyjczyk” jest imigrantem, ponieważ prawie 22 proc. mieszkańców Kanady to przybysze z innych krajów.

 

W minionym tygodniu instytucja opublikowała dane z ubiegłorocznego spisu powszechnego na temat imigrantów w Kanadzie i rdzennych mieszkańców. Prawie 7,541 mln osób, czyli 21,9 proc. mieszkańców kraju to osoby, które urodziły się poza Kanadą.

 

Od poprzedniego spisu powszechnego z 2011 r. w Kanadzie osiedliło się na stałe ponad 1,212 mln nowych mieszkańców. Stanowili oni 3,5 proc. ludności kraju w 2016 r. Ponad 60 proc. z nich to imigranci ekonomiczni. Nadal najwięcej nowych przybyszów pochodzi z „krajów azjatyckich”, a szczególnie z Bliskiego Wschodu. Jednak po raz pierwszy liczba imigrantów z Afryki jest większa, niż z Europy.

 

Nadal najwięcej nowych imigrantów chce mieszkać w dużych miastach: Vancouver, Montrealu i Toronto,, ale coraz więcej osób chce się osiedlić w prowincjach atlantyckich lub na wielkich preriach. A jeszcze kilka lat temu imigrantów w tych prowincjach było zaledwie 1-7 proc. Teraz się to zmieniło.

 

Komentarz Prawego – Najwięcej przybyszów z krajów arabskich, Murzynów więcej, niż Europejczyków. Prosta recepta, żeby za kilkanaście lat Kanada wyglądała jak Afganistan, czy Somalia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra