Z kraju

Wiceminister interpeluje w obronie abortowanych dzieci

Wiceminister Jan Dziedziczak wystosował dwie ważne interpelacje – do ws. przeżywalności dzieci abortowanych na zaawansowanym etapie ciąży oraz ws. nielegalnych aborcji. Oba dokumenty zostały złożone na początku października, niebawem ukażą się odpowiedzi.

Przeżywalność dzieci z tak zwanych „nieudanych aborcji”, to wynik zastosowania badań prenatalnych do celów selekcji eugenicznej. Do uśmiercenia przez aborcję przeznacza się w Polsce dzieci podejrzane o chorobę bądź upośledzenie. Właśnie z taką praktyką chcemy definitywnie skończyć poprzez projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. W momencie prawnego zakazu zabijania chorych dzieci, badania prenatalne będą mogły odzyskać właściwe sobie przeznaczenie – diagnozowanie dzieci po to, by móc im pomagać i je leczyć, bądź przygotować się na ich terapię po urodzeniu.
Natomiast co się tyczy pytania o nielegalne aborcje – informacja na ten temat pozwoli nam posługiwać się oficjalnym źródłem takich danych, nie zaś spekulacjami, po które sięgają feministyczne organizacje i lewicowi działacze.
Poniżej teksty interpelacji:
Interpelacja w sprawie czynności prowadzonych przez organy ścigania w celu wykluczenia procederu tzw. „podziemia aborcyjnego”
Szanowny Panie Ministrze
Do końca listopada br. trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy eliminującej z obowiązującej dziś ustawy możliwość zabijania nienarodzonych dzieci podejrzanych o upośledzenie lub chorobę. Z inicjatywą zbiórki podpisów pod owym projektem, w tym roku wyszła Fundacja Życie i Rodzina, z siedzibą we Warszawie. Organizatorzy przekonują, iż większość Polaków nie zgadza się właśnie na aborcję eugeniczną, którą cechuje szczególne okrucieństwo. Zabieg ten bowiem wykonuje się nawet w zaawansowanym etapie ciąży (zdarzają się przypadki wykonywania w 6 miesiącu ciąży) kiedy jak wiadomo mamy do czynienia z kilku kilogramowym dzieckiem.
Powyższa zmiana ma na celu ochronę wielu istnień. Z informacji podawanych przez ruchu pro-life na 1044 aborcji wykonanych w 2015 r. tysiąc z nich przeprowadzanych jest na podstawie podejrzenia wady genetycznej bądź choroby dziecka.
Zaniepokojony procederem aborcji w kraju pragnę zwrócić uwagę, na problem podziemia aborcyjnego, a więc liczby nielegalnie przeprowadzanych zabiegów aborcji, nierzadko w warunkach uwłaczających kobiecie, wykonanych przez osobę nieuprawnioną lub niezgodnie z regulacjami prawnymi. Nie można dokładnie oszacować liczby nielegalnych zabiegów przerwania ciąży.
Jako parlamentarzysta jednoznacznie opowiadający się za obroną życia poczętego, jak również powołując się na odpowiedź otrzymaną z Ministerstwa Zdrowia z czerwca ubiegłego roku, w której treści Ministerstwo podkreśla, iż cząstkowym odzwierciedleniem faktycznego stanu podziemia aborcyjnego w Polsce są wyniki działań wymiaru sprawiedliwości, a także organów ścigania; zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
1. Jak na dzień dzisiejszy kształtują się sprawozdania dotyczące podziemia aborcyjnego w naszym kraju?
2. Jakie czynności są aktualnie prowadzone przez organy ścigania w celu wykluczenia procederu tzw. „podziemia aborcyjnego”?
Interpelacja w sprawie danych Ministerstwa Zdrowia dotyczących przeżywalności dzieci poddawanych aborcji
W czasie, kiedy tak wiele osób żąda, aby aborcja była przeprowadzana na życzenie pacjentek, spotykam się ze stwierdzeniem, iż dziecko rozwijające się w łonie matki, nie ma prawa do życia. Owe osoby często uważają, iż nie mają do czynienia z człowiekiem. Niestety bardzo często owa świadomość ulega zmianie, kiedy słyszymy o przypadkach, kiedy dziecko w wyniku przeprowadzonej aborcji rodzi się żywe. Brytyjskie media donoszą, że w ciągu ostatnich czterech lat, co najmniej 120 dzieci przeżyło zabieg usunięcia ciąży. Natomiast w Kanadzie w latach 2000-2001, w wyniku nieudanej aborcji doszło do 622 żywych urodzeń.
Powyższe liczby pokazują, jak wiele dzieci przeżywa aborcję. Niestety nie wiadomo co się dzieje z owymi noworodkami. O ile w przypadku choroby, domniemywać można, iż zostawiane są bez opieki, aby zmarły, o tyle w przypadku dzieci urodzonych zdrowo, sytuacja jest wielką niewiadomą. Nie znaczy to, że w naszym kraju nie dochodzi do takich przypadków.
Ze względu na fakt, iż coraz więcej lekarzy popierających ten zabieg, niechętnie wypowiada się na jego temat, trudno o miarodajne analizy. Powodem jest również zmiana nazewnictwa. Bowiem w wielu szpitalach w karcie ciąży wpisuje się „poronienie” bądź „ciąża obumarła”, co powoduje trudności w oszacowaniu liczby przeprowadzonych aborcji rocznie. Podobnie kiedy dzieci w wyniku nieudanej terminacji ciąży rodzą się żywe. Lekarze zgodnie przyznają poza kamerami, iż takie przypadki nie są odosobnione.
W Polsce w ostatnich latach doszło do trzech tego typu sytuacji, które nagłośnione przez media zbulwersowały ogromną liczbę obywateli.
Pierwszy przypadek miał miejsce, kiedy Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris pozyskał informacje, iż pod koniec sierpnia 2014 r. w opolskim szpitalu doszło do uśmiercenia dziecka, które przeżyło późną aborcję eugeniczną. Pomimo iż dziecko ważyło 600 g i oddychało samodzielnie, personel szpitala odstąpił od ratowania życia i opieki nad dzieckiem, w wyniku czego noworodek zmarł.
Drugi przypadek miał miejsce w 2014 r. w Wojewódzkim szpitalu specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu, gdzie w trakcie przeprowadzania aborcji urodziło się żywe dziecko. W związku z tym lekarze podjęli akcję reanimacyjną. Niestety pomimo tego po miesiącu przebywania na oddziale dziecko zmarło.
Trzeci przypadek miał miejsce w marcu ubiegłego roku kiedy to w szpitalu Świętej Rodziny we Warszawie doszło do narodzin żywego dziecka, po przeprowadzeniu aborcji. Ze względu na ciężki stan zdrowia, a także bardzo duże obciążenie wadą genetyczną dziecko zmarło.
Mając na uwadze zaniepokojenie powyższymi faktami zwracam się do Ministra Zdrowia z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
1. W jaki sposób Ministerstwo Zdrowia kontroluje placówki celem wyeliminowania przypadków, w których trwa proceder aborcji, a które nierzadko kończą się urodzeniem żywego dziecka?
2. Jaka kara może grozić placówce, gdzie dojdzie do takowej sytuacji, a w której personel odstąpi od ratowania noworodkowi życia i zdrowia?
3. A także jak wyglądają dane zgromadzone w Ministerstwie Zdrowia dotyczące przeżywalności abortowanych dzieci?
Źródło: Fundacja Życie i Rodzina

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Tomek

  31 października 2017 at 01:07

  „jak również powołując się na odpowiedź otrzymaną z Ministerstwa Zdrowia z czerwca ubiegłego roku, w której treści Ministerstwo podkreśla, iż cząstkowym odzwierciedleniem faktycznego stanu podziemia aborcyjnego w Polsce są wyniki działań wymiaru sprawiedliwości, a także organów ścigania”.

  Akurat powoływanie tych statystyk dla opracowania wielkości podziemia aborcyjnego nie ma już najmniejszego sensu – przecież nikt efektywnie aborcji nielegalnych nie ściga, choćby dlatego, że nie ma żadnego pokrzywdzonego, który by zgłosić mógł przestępstwo, czy ciała, które ktoś by mógł znaleźć. Chyba, że ojciec dziecka się dowie i zgłosi…

  Ze znanych statystyk było badanie CBOS, które robione było wg obiektywnej metodyki i wykazało zatrważające dane, że ok. 25-35%% kobiet kiedyś w życiu dokonało aborcji. Takie sondażownie nieraz mylą się wynikach, ale nie aż tak bardzo i raczej jak już ktoś z ankietujących miałby kłamać, to zakładam, że bardziej w kierunku nieprzyznawania się do aborcji. Są badania porównawcze np. do Hiszpanii, jako kraju porównywalnego ludnościowo, z podobnym dostępem do antykoncepcji i większą dzietnością niż u nas – tam jest ok. 100 tys. aborcji. OK, można wziąć poprawkę, że w Polsce społeczeństwo w sondażach jest mniej przychylne aborcji niż tam, ale jakaś jednak wskazówka to jest. Najmniej, szczerze mówiąc, wiarygodne są estymacje organizacji pro-life, oparte głównie o to, ile aborcji było w półroczu obowiązywania aborcji ze względów społecznych w 1996 roku – wychodzi im kilkanaście tysięcy. Tylko, że aborcja ze względów społecznych ma się nijak do zwykłej aborcji na życzenie, której przecież jest zdecydowanie więcej (tam, gdzie aborcja dostępna jest na życzenie i to się bada, wychodzi, że 75% aborcji to typowa aborcja na życzenie, 15% ze względów społecznych, pozostałe to względy medyczne czy ciąża w wyniku przestępstwa – podaję np. dane z Belgii). Realną zatem liczbą nielegalnych aborcji, patrząc bez uprzedzeń, określiłbym na 50-70 tys. rocznie.

  • Jonasz Kohn

   31 października 2017 at 01:20

   Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam

  • trasz

   1 listopada 2017 at 11:29

   Niekoniecznie – wiele z tych aborcji może być wykonywanych całkowicie legalnie albo w ramach turystyki aborcyjnej, albo przy użyciu tabletek kupowanych w internecie.

 2. legacyofdiscordhackapk

  31 października 2017 at 13:44

  Hello, happy that i found on this in google. Thanks!

 3. freeplay hack tool }

  1 listopada 2017 at 00:42

  This does interest me

 4. klioes vel pislamista

  1 listopada 2017 at 10:44

  Mumia europejska

  Kto słucha różnych wiadomości,
  Ten główny problem zna ludzkości.
  W Wyborczej oraz w TVN-ie
  „Prawa” pedałów są dziś w cenie.
  A także główne „prawo” kobiet:
  By abortować ten… no… „obiekt”…

  Inwazji nie ma, jest „ucieczka” –
  Nie imigracja!… I stąd sprzeczka,
  Czy sprawia ona „incydenty”?
  Powód polemik to zacięty!
  By racja miała większą rację,
  Czas już wprowadzić regulacje.

  Z pomocą Euro-Mumia spieszy.
  Jak jest w zwyczaju IV-ej Rzeszy,
  Jest przygotowywane „prawo”…
  I co nie będzie z tą ustawą
  Zgodne („zderzenie kultur”, „fala”
  „Napływ”), cenzura powywala!

  Kto więc aluzji nie „zrozumi”,
  Ten będzie wierzył w kłamstwa Mumii.
  Lecz kto rozumie te knowania,
  Ten w piramidzie ogłupiania,
  Jak Mumia się nie zaskorupi.
  Potomność go nie nazwie: głupi!

 5. wsop free chips

  2 listopada 2017 at 22:30

  I dugg some of you post as I thought they were very beneficial invaluable

 6. free hax team

  4 listopada 2017 at 05:46

  Good, this is what I was searching for in yahoo

 7. How to

  6 listopada 2017 at 20:44

  very nice post, i actually love this web site, carry on it

 8. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 20:51

  Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you could do
  with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog.
  A fantastic read. I will definitely be back.

 9. timex watch

  11 listopada 2017 at 16:33

  Hey! I know this is sort of off-topic but I needed to ask.
  Does operating a well-established blog such as yours take a large amount of work?
  I am brand new to operating a blog however I do write in my journal daily.
  I’d like to start a blog so I can easily share my experience and thoughts online.

  Please let me know if you have any ideas or tips
  for new aspiring blog owners. Thankyou!

 10. chief operating officer jobs atlanta

  12 listopada 2017 at 22:56

  Just how much is genuinely does a main using specialist
  render?

 11. asbestos wont

  14 listopada 2017 at 15:50

  I am now not sure where you are getting your info,
  but great topic. I must spend some time studying more or understanding more.

  Thanks for fantastic info I used to be looking for this information for my mission.

 12. bigger website

  15 listopada 2017 at 04:35

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.

  I’ve been looking for a plug-in like this for
  quite some time and was hoping maybe you would
  have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog
  and I look forward to your new updates.

 13. home security systems reviews uk

  15 listopada 2017 at 12:12

  Will you end up being concerned about all your family?

 14. http://www.mahamate.com/

  15 listopada 2017 at 19:30

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites
  really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back in the future.
  All the best

 15. http://canarys.cf/?document_srl=182349

  19 listopada 2017 at 07:07

  Do you have any video of that? I’d want to find out more details.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra