Felieton

Anatomia kłamstwa o rzekomym polskim antysemityzmie

Od dekad Polacy kreowani się na całym świecie na rzekomych antysemitów, zbrodniarzy którzy motywowani uprzedzeniami rasowymi, nienawiścią i chciwością, mordowali i grabili Żydów. Kłamstwo to było przez dekady bardzo wygodne dla komunistów, którzy walką z rzekomym antysemityzmem usprawiedliwiali swój terror wobec Polaków.

Jak można przeczytać w artykule Bożeny Szaynok opublikowanym w publikacji IPN „Partia, państwo, społeczeństwo”. Komuniści rządzący Polską z nadania Rosji sowieckiej po II wojnie światowej wspierali „odbudowę życia żydowskiego po zagładzie, nie utrudniali też wyjazdów ludności żydowskiej z Polski (…) pozwolili na działalność kongregacji religijnych, komitetów żydowskich, po ich likwidacji, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów, instytucji kulturalnych, a także różnych zachodnich organizacji żydowskich, funkcjonowało szkolnictwo żydowskie”.
Równocześnie z przywilejami dla społeczności żydowskiej, komuniści rządzący Polska z nadania Rosji sowieckiej, głosili, że: sanacja i narodowcy byli antysemitami, Armia Krajowa i rząd londyński byli antysemitami, AK prześladowała ludzi ratujących Żydów i była obojętna wobec zagłady Żydów, AK mordowała Żydów, Narodowe Siły Zbrojne i AK wspierały Niemców w pacyfikacji getta warszawskiego, AK i NSZ były nazistowską agenturą i po wojnie starały się kontynuować holocaust Żydów, w Krakowie w 1945 roku miał pogrom Żydów, PSL i kler katolicki dla swoich celów wykorzystują antysemityzm, antykomuniści to antysemici. Kwestia antysemityzmu była jednym z przewodnich tematów komunistycznej propagandy. Powojenna komunistyczna propaganda szkalowała też Powstanie Warszawskie i gloryfikowała powstanie w getcie warszawskim.
Propagandę komunistów o rzekomym antysemityzmie andersowców, AK i NSZ powtarzały media żydowskie na całym świecie. Kłamstwa o mordowaniu przez powstańców warszawskich Żydów rozpowszechniał też Centralny Komitet Żydów Polskich. W komunistycznej propagandzie, w tym też w wypowiedziach Gomułki, pogrom kielecki miał być dziełem andersowców, NSZ i AK.
Komuniści nie tylko zwalczali rzekomy antysemityzm, ale do 1948 roku wspierali powstawanie Izraela. Wsparcie komunistów dla państwa żydowskiego skończyło się, kiedy Izrael zbliżył się do USA. Komuniści zaprzestali okazywać pomoc i sympatię państwu żydowskiemu i zaczęli szkalować Izrael. Zbliżenie USA i Izraela doprowadziło do czystek z ludowym Wojsku Polskim, administracji i komunistycznym aparacie terroru, gdzie Żydzi byli nadreprezentowani w stosunku do swojej obecności w społeczeństwie. Czystki zakończyła śmierć Stalina w 1953 roku. Pomimo czystek w 1966 na 39 dyrektorów departamentów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych 20 było Żydami.
Kolejna czystka miała miejsce po tym jak w 1967 roku Izrael wygrał wojnę sześciodniową z państwami arabskimi mającymi dobre relacje ZSRR. W PRL Żydzi nie kryli swojej radości z sukcesów państwa żydowskiego. Gdy w PRL wybuchły patriotyczne protesty studenckie komuniści, by oczernić protestujących studentów, utożsamili wystąpienia z Żydami.
Na to, że PRL przez pół wieku nie był zainteresowany promowaniem na świecie prawdy o historii Polaków, zwrócił uwagę Jan Żaryn w swoim wywiadzie opublikowanym w pracy Gabriela Kayzera „Klincz? Debata polsko – żydowska”.
W latach 60. i 70. narrację historyczną na świecie zdominowali Żydzi. W ich opowieściach nie było polskich ofiar, podczas II wojny światowej cierpieć mieli tylko Żydzi. Polska narracja historyczna alternatywna wobec żydowskiej narracji historycznej nie miała prawa istnieć. Według żydowskiej narracji holocaust był ukoronowaniem antysemickiej propagandy Kościoła katolickiego.
Komunistyczne kłamstwa o polskim antysemityzmie i odpowiedzialności Polaków za zagładę Żydów, od dekad szerzone przez środowiska żydowskie, nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Podczas II wojny światowej los mordowanych Żydów interesował tylko Polskie Państwo Podziemne, którego instytucją była Żegota Rada Pomocy Żydom. Prócz Żegoty Żydom pomagały tez i inne instytucje PPP.
Pomocy Żydom była utrudniona z racji, że od wieków żyli oni w separacji od Polaków (wynikało to z nakazów judaizmu, uznających, że kontakt z Polakami jest dla Żydów szkodliwy). Bohaterstwo Polaków pomagających Żydom polegało na tym, że za pomoc Żydom Polakom, ich rodzinom i sąsiadom groziła kara śmierci – Niemcy zamordowali ponad 1000 Polaków tylko za to, że ci pomagali Żydom. Wśród Polaków pomagających Żydom było wielu narodowców przed wojną oskarżanych o rzekomy antysemityzm. Po wojnie Żydzi licznie weszli w skład komunistycznego aparatu terroru i mordowali polskich patriotów.
Współcześnie liczba Żydów uratowanych przez Polaków jest zaniżana. Izraelski instytut Yad Vashem uznaje za Żydów tylko judaistów, kto ratował Żydów katolików nie jest uważany przez instytut za osobę ratującą Żydów.
Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

57 komentarzy

57 Komentarzy

 1. Adam

  31 października 2017 at 17:01

  • Adam

   31 października 2017 at 17:10

   OCZYWIŚCIE ZGADZAJĄC SIĘ Z PROFESOREM PRZY OBECNEJ WŁADZY KŁAMSTWO PAŃSTWOWO – KOŚCIELNE NIE DO RUSZENIA .Za kogo przepraszał w Jedwabnem biskup Markowski? https://youtu.be/_pdAcLXxveQ?t=322

   • Adam

    31 października 2017 at 21:56

    Czyż w obliczu obrony pomnika we Francji nie powinno zastanawiać to że nadal Krzyż jest zgorszeniem dla (obecnych władz-Prezydenta Dudy i…) Krakowskiego przedmieścia w Warszawie ?!

    https://youtu.be/WPtHl-vv24k?t=296

 2. Robert B.

  31 października 2017 at 17:02

  Niestety, ktoś, kto się przed żydostwem tłumaczy z tego, czy jest antysemitą, czy ich kocha, czy ich nie kocha, czy dostatecznie ofiarnie poświęcałby się dla nich, czy by się bronił przed ich agresją, JEST JUŻ NA SAMYM POCZĄTKU na przegranej pozycji. Kto wchodzi w kontakt z tym najpodlejszym plemieniem pod słońcem (i to bardzo oględnie powiedziane), musi mieć wiedzę, z KIM ma do czynienia. Duża część prasy prawicowej, rządzący PiS najwyraźniej tego nie wiedzą. Jedynie mistrz Michalkiewicz staje na wysokości zadania.

 3. Noah Wendt

  31 października 2017 at 17:14

  Ciagle ta religia pomocy, mit Polakow jako niewinnych ofiar. Widac z kim mamy do czynienia. Polacy to plemie, ktore buduje obraz niewinnych ofiar wojny, a prawda jest taka, ze przyjeli nazizm, stając u boku Hitlera i mordujac Zydow, polujac na nich „Judenjagd”. Byli bierni, a czesto aktywnie uczestniczyli w Holokaust. Nic nie pomoga dobrotliwe slowa i powtarzane, jak zaklecia, ile to Zydow Polacy uratowali, ilu jest Sprawiedliwych, ilu uczestniczylo w lancuchu pomocy. Dosc tego – stancie w prawdzie. Oddajcie rozkradane mienie, zaplaccie odszkodowanie za morderstwa i zagrabiane, nawet dzis, mienie!

  • Tosia

   31 października 2017 at 17:27

   Słaba ta prowokacja. Żaden Polak nie uwierzy w te brednie, Polacy na nieszczęście żydowskich kłamców znają historię, tę prawdziwą a nie tę tworzoną na użytek zarabiania pieniędzy przez holocaust industry. Żydzi to naród donosicieli, zdrajców i oprawców. Bycie żydem to hańba więc nie wypowiadaj się więcej.

  • Robert B.

   31 października 2017 at 17:27

   Miałeś się, Żydzie, unieść „honorem” i tu nie wracać?

   To, co piszesz, możesz pisać do takich naiwniaczków jak Bodakowski. Na mnie to nie robi wrażenia. Ja sram na ratowanie was i wasze obsrane ordery.

   A teraz: Przeczytaj sobie swój komentarz parę razy i zastanów się, czy holokaust aby nie miał jakichś przyczyn, jeżeli jako Żyd jesteś zdolny do jakiejkolwiek autorefleksji…

   • Noah Wendt

    31 października 2017 at 17:35

    Nie nie miałem nie wracac z powodu honoru, ale z tego, ze skarzyles na mnie redakcji portalu, nie pamietasz? Mam chwile wolna wiec czytam, a ze brednie to komentuje. Holokaust mial przyczyne – antysemityzm w Polsce. Ja sram na twoj ratunek i te wszystkie wasze orly biale i inne blyskotki, ktorymi mamicie innych. Moja autorefleksja jest taka, ze jestescie mordercami i zlodziejami mienia po zamordowanych i zrobimy wszystko – ja robie – by was, pszeki, nauczyc moresu. Licze, ze Niemcy, Rosja znowu dadza wam lupnia!

    • Robert B.

     31 października 2017 at 18:27

     O tak! Holokaust MIAŁ przyczynę… I wszyscy dobrze o tym wiemy… A jak na klasyczny związek przyczynowo-skutkowy przystało, „autorefleksyjny” Żydzie, te same przyczyny wywołują te SAME skutki…

    • ss-20

     31 października 2017 at 20:58

     „psychopata”

  • Codreanu

   31 października 2017 at 17:34

   Podaj mi jeden powód dlaczego Polacy mieliby pomagać żydom podczas II wojny światowej. Masz rację, dosyć tego obrzydliwego tłumaczenia się i podlizywania.
   Ci co im pomagali są tak samo inteligentni jak homoseksualiści i feministki, chcące ubogacenia kulturowego Europy.

   • Noah Wendt

    31 października 2017 at 17:38

    Pomagac nie, nie mordowac ich!!!

    • Rab

     31 października 2017 at 21:25

     Mój pradziadek oddał życie za przedstawiciela twojego plemienia. Ja taki głupi nie będę. I ty dalej ciężko nad tym pracujesz, bym tak postąpił. Gratuluję. Miłego lotu przez komin.

   • Robert B.

    31 października 2017 at 18:29

    Do @Codreanu:

    Dlaczego mieli im „pomagać”? Bo takie jest PRZEZNACZENIE goja-podczłowieka wobec prawowitego żydowskiego nadczłowieka….

  • PolishPolackski

   31 października 2017 at 21:40

   Myślisz, że jak te brednie swoje będziesz w kółko powtarzał, parchu, to ciemny lud to w końcu kupi?

   Niedoczekanie twoje.

   I nie łżyj nt. Polaków: gdyby wam, qrvy, Polacy robili holokaust, to by dziś o was świat nie pamiętał. A durny Polacy oddawali życie, żeby wam, ścierwa pomóc, tfu

 4. Marek

  31 października 2017 at 17:21

  Kurwy żydy!

 5. Noah Wendt

  31 października 2017 at 17:25

  Cholerne pszeki! Gorsze od kurw!!!

  • Robert B.

   31 października 2017 at 18:40

   Zwracam uwagę portalu prawy.pl, że Żyd Noah Wendt jak tylko się pojawi na forum, grozi i obraża Naród Polski. Tu nazwał go kurwami. Proszę o reakcję.

   • Noah Wendt

    31 października 2017 at 18:50

    Donosiciel…typowy pszek. Jak obrazacie Izrael i Zydow to jest w porzadku, tak? Boli was, ze Żydzi nie sa juz potulni i dzis proba morderstw na Zydach skonczyłaby sie dla was, polaczki, bardzo nieprzyjemnie. Holokaust nie udalby sie…
    Chyba chcesz mnie usunac z portalu na dobre…
    Nieladnie. Tchorz!

 6. Tosia

  31 października 2017 at 17:42

  Bardzo proszę nie dyskutować z parchem. To strata czasu. Trzymajmy kciuki za hezbollah, żeby jak najszybciej wytłukł tę zarazę.

  • Noah Wendt

   31 października 2017 at 17:45

   A ja za islamskich terrorystow, by nauczyli was szanowac meczety. Zobaczymy kto bedzie miec gorzej. Juz sie dzieje, nieprawdaz?

  • Robert B.

   31 października 2017 at 18:39

   Do @Tosia:

   Zwróć uwagę na to, jak ten Żyd Noah Wendt jako typowy Żyd grozi, insynuuje, podszeptuje, że coś szykują dla gojów. Typowa żydowska zagrywka podszyta żydowskim tchórzem.

   • Noah Wendt

    31 października 2017 at 18:53

    Nie tchorzem, bo ja wystepuje z opiniami pod nazwiskiem, a wy kryje sie i nie macie odwagi wypowiedziec zdania i podpisac sie pod nim. Wy piszecie, ze Zydzi to i tamto, jak i napisze ze Polacy to tchorze to ho, ho…tragedia. Bedziecie miec to na co zaslugujecie!

    • Robert B.

     31 października 2017 at 18:57

     No właśnie… Prawdę rzekłeś. Mieliście i będziecie mieć to, na co zasługujecie… Filmy z Żydowoodu o absolutnej wyjątkowości śmierci Żyda w porównaniu do banalności śmierci goja to za mało, by to zmienić…

     • Noah Wendt

      31 października 2017 at 19:03

      Czytaj ze zrozumieniem. Teraz doradze tobie, aby ty przecytal to co napisane cztery razy i zrozumial. Dziwne, ze najwiecej do kina chodzicie na te znienawidzone filmy z Hollywood. Jak zobaczysz zydowskiego rezysera i aktorow – nie ogladaj. Dasz rade, pszeku?

     • Robert B.

      31 października 2017 at 19:06

      Do @Noah Wendt:

      Typowa żydowska pogarda… Ciekawe, kiedy znowu pojawi się następny Herrenvolk i się wami zajmie…

     • Robert B.

      31 października 2017 at 19:13

      Do @Noah Wendt:

      „To w ogóle ciekawa rzecz z tymi Żydami, że nienawidzą całego świata i do całego świata mają pretensje. O co? Tego wyraźnie nie precyzują, ale wydaje się, że o to, że nie władają światem, jak w swoim mniemaniu na to zasługują. Myślę, że to właśnie jest główną przyczyną niechęci do Żydów, bo przecież nietrudno zauważyć tej pogardy i tej nienawiści, jaką zieją do świata, więc nic dziwnego, że świat reaguje na to co najmniej chłodną rezerwą, a w porywach – również zniecierpliwieniem.” [Stanisław Michalkiewicz]

      Już wiesz, co to jest „chłodna rezerwa” i „zniecierpliwienie”?

 7. Tosia

  31 października 2017 at 17:46

  Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (…) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.
  (Dowódca AK, gen. Stefan Rowecki-„Grot”, 25 września 1941 r.)

  Żydzi „są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”.
  (Komendant Okręgu Walki Zbrojnej AK – ppłk., później generał, Nikodem Sulik, 25 lutego 1941 r.)

  Dlaczego (…) dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polski i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?
  (Gen. Władysław Sikorski, 11 czerwca 1942 r.)

  Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów.
  (Norman Davies, 9 kwietnia 1987 r.)

  Czy jeszcze dziwicie się, że należy oczyścić świat z żydowskiej zarazy, wszelkimi dostępnymi środkami!!!!

 8. Tosia

  31 października 2017 at 17:49

  Żydzi wykonywali robotę Niemców
  Nie możemy stać z założonymi rękami i patrzeć, jak prowadzona jest polonofobiczna kampania. Najwyższa pora, by ściągnąć zasłonę milczenia i obok walki z antysemityzmem oraz antypolonizmem zacząć mówić światu, kto naprawdę współpracował z niemieckimi nazistami i gdzie tkwi największe źródło antysemityzmu. To trudne zadanie, ale konieczne w obliczu tylu antypolskich przekłamań.

  To policja żydowska była najokrutniejsza wobec skazanych (Chaim A. Kaplan, Scroll of Agony. The Warsaw Diary). Działała bez skrupułów, na co z obrzydzeniem patrzyli nawet niemieccy żołnierze. Pod koniec 1940 r. nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej getta warszawskiego był Józef Andrzej Szeryński (wcześniej Szenkman lub Szeinkman). Należy go uważać za uosobienie skrajnego antysemityzmu, dlatego otrzymał przydomek Self-hating Jew (ang. nienawidzący siebie Żyd). W ciągu zaledwie trzech lat żydowscy funkcjonariusze zagnali ponad 300 tys. Żydów na Umschlagplatz (plac przeładunkowy), skąd ci zostali przetransportowani do obozów zagłady, czyli ostatecznie wysłani na śmierć. Policja żydowska była wyjątkowo okrutna w czasie łapanek. Kobiety po ziemi ciągnięto za włosy, a dzieci i starców kopano po całym ciele. Samuel Rothenberg wspomina nawet, że młodzi Żydzi prowadzili na śmierć własne matki. Zaświadczył o tym poeta Mark Edelmann: Nikt jeszcze nigdy tak nieustępliwie nie wypuszcza z rąk złapanego, jak jeden Żyd drugiego Żyda. Ponadto żydowscy funkcjonariusze próbowali się dorobić na niedoli innych. Wykorzystywali wszelkie możliwe okazje, by mieszkańców getta okradać z pieniędzy, kosztowności, a nawet jedzenia. Nie ma wątpliwości, że w przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą brudną robotą (Emmanuel Ringelblum) i dała wyraz skrajnego antysemityzmu, wykonując haniebną robotę Niemców (Icchak Cukierman).
  Najczarniejszy rozdział w historii
  Służalcze wobec Niemców, a zarazem nienawistne wobec swoich były składające się z żydowskich elit Judenraty (niem. Rady Żydowskie, Żydowskie Rady Starszych), które aktywnie pomagały Niemcom w rejestracji Żydów, osiedlaniu się ich w gettach i doprowadzaniu do wagonów śmierci. Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii. Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę (Hannah Arendt, Eichmann w Jerozolimie). Nie ma żadnych wątpliwości, że bez zaangażowania Żydów w eksterminację braci i sióstr niemieccy hitlerowcy nie byliby w stanie w tak szybkim tempie przeprowadzić masowego przesiedlenia Żydów, najpierw do gett, a potem do obozów koncentracyjnych.
  Przejawem brutalnego, a zarazem wyzutego z jakiegokolwiek człowieczeństwa antysemityzmu była praca Żydów w oddziałach specjalnych, zwanych Sonderkommando, zarówno tych działających w gettach, jak i tych w obozach koncentracyjnych. Te drugie, obsadzone żydowskimi więźniami oddziały, trudziły się m.in. obsługą krematoriów. Żydzi z Sonderkommando zapraszali swoich braci, Polaków i innych więźniów do komór gazowych pod pretekstem kąpieli i dezynfekcji, zaś po wpuszczeniu cyklonu B i unicestwieniu tych, których podstępem zaprowadzili na śmierć, okradali z biżuterii, a „dentyści” wyrywali zwłokom złote zęby. W zamian za skrajne przejawy antysemityzmu naziści oferowali im dobre jedzenie i wygodne kwatery. Działalność oddziałów specjalnych Sonderkommando była skrajnym przykładem antysemickiego zezwierzęcenia.

  Cytat z „Niewygodna prawda dla Izraela? Poznajcie prawdę o tym jak Żydzi pomagali nazistowskim Niemcom!” – polskaniepodległa.pl

  I te zakłamane parchy mają czelność oskarżać Polaków o jakiś wyimaginowany antysemityzm?

  • jok

   31 października 2017 at 22:00

   Powinniśmy też raczej pamiętać o tym jak milicja sowiecka w czasie okupacji, w miastach głownie żyoswka traktowała Polaków.
   A spod okupacji niemieckiej także: „…. że będzie to obóz dla młodocianych Polaków – kryminalistów – lub pozbawionych opieki, będących zatem elementem niebezpiecznym zarówno dla dzieci niemieckich, jak też i przez to, że mogliby w dalszym ciągu uprawiać swą kryminalną działalność. Zachowano pozory, że ma to być obóz prewencyjny i wychowawczy. W rzeczywistości był to obóz koncentracyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od kilku do 16 lat. Dzieci miały numery zamiast nazwisk, chodziły w szarych drelichach i trepach, pracowały od świtu do wieczora. Były karane biciem, pałowaniem przez żydowską policję (Jüdischer Ordnungsdienst), potocznie zwaną „odmani”. Dzieci od lat 2 do 16 umierały z głodu, pragnienia, wyczerpania, czy też pałowania przez „odmanów”.”

   Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/2218/mord-polskich-dzieci-w-lodzkim-getcie-cz-i

   ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę. np. to:

 9. Tosia

  31 października 2017 at 17:56

 10. Noah Wendt

  31 października 2017 at 18:03

  Tak, tak wyimaginowany. Jakzeby inaczej. Polacy to niewinne ofiary, Zydzi wiadomo mordowali Polakow, gdzie tylko mogli. Po wojnie Zydzi w UB mscili sie na Polakach. Ale za co? Nie mieli powodu. Dziwne, bo Zydzi pelnili kierownicze funkcje, wiadomo rzadza swiatem, wiec mogą i Polska, a kosci lamali Polacy, niewinni synowie polskiej ziemi. Bili swoich rodakow na rozkaz Zydow. Ach ci Polacy, bezwolne i bezmozgie istoty, automaty.
  A oboz W Treblince to przekopywaly dziki w poszukiwaniu jedzenia, a nie Polacy-antysemici i polscy nazisci – w poszukiwaniu zlotego uzebienia. Brawo!!!

 11. gość

  31 października 2017 at 18:44

  Izrael wzywa Polskę do rewizji projektu ustawy o restytucji

  Izrael żąda od Polski zmiany ustawy o restytucji mienia znacjonalizowanego przez socjalistyczne kierownictwo po 1945 roku. Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez polski rząd tylko obywatele Polski mogą domagać się zwrotu gospodarstw domowych i przedsiębiorstw zagarniętych ich przodkom przez nazistów. W ten sposób krewni większości Żydów — ofiar Holokaustu, w przeciwieństwie do Polaków nie będą mogli skorzystać z nowej ustawy.

  Ambasada Izraela w Warszawie przygotowuje notę protestacyjną, a ambasador RP w Izraelu został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, poinformowała 27 października gazeta Haaretz. Przyczyną niezgody pomiędzy Warszawą a Tel Awiwem stała się zaproponowana przez polski rząd wersja ustawy o restytucji majątku znacjonalizowanego po dojściu do władzy w kraju komunistów w 1948 roku.

  https://wolnemedia.net/izrael-wzywa-polske-do-rewizji-projektu-ustawy-o-restytucji/

  • Noah Wendt

   31 października 2017 at 18:55

   Brawo Izrael!!! Trzeba popedzic „kota” pszekom!

  • Adam

   31 października 2017 at 19:53

   DLA PRZYPOMNIENIA FELIETON „MYŚLĄC OJCZYZNA”

   Z 30 marca 2006 R.

   Zgodnie z prawem polskim, a konkretnie – z przepisami dekretu z 8 października
   1946 roku – prawo spadkowe – jeśli do 1 stycznia 1949 roku nie zostało przed
   polskim sądem wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku – to taki spadek,
   jako tzw. utracony, przypada Skarbowi Państwa. Oznacza to, że menażerowie przedsiębiorstwa
   holokaust zwyczajnie chcą od państwa polskiego te miliardy dolarów wyłudzić.
   Trzeba wyraźnie powiedzieć:
   wszelkie próby smarowania tego tłustego połcia pieniędzmi wyłudzonymi od Polski
   borykającej się z ekonomicznymi problemami, są nie do pogodzenia z obroną narodowego
   interesu.

   Mówił Stanisław Michalkiewicz.

   http://www.radiomaryja.pl/multimedia/felieton-myslac-ojczyzna-50/

 12. Robert B.

  31 października 2017 at 19:02

  Mam nadzieję, że redaktor Bodakowski przeczyta sobie, co tutaj na forum wypisuje żydostwo i sobie to przemyśli. Może wreszcie dotrze do niego i do wielu innych, jakie są skutki łaszeniea się do nich, z KIM tak naprawdę ma do czynienia i przestanie za wszelką cenę udowadniać, że tak naprawdę Polacy to żydostwo kochają.

  • Noah Wendt

   31 października 2017 at 19:07

   Nie kochaja to wiemy. Nie chcemy waszej milosci. Odczepcie sie. Oddajcie zagrabione mienie i zaplaccie odszkodowanie. Nie umiecie postepowac honorowo i lasicie sie zawsze. Przypomnij sobie co o Polakach mowil wasz wielki marszalek. Wiecej nie trzeba. Mial racje. Na tym portalu jestescie dokladnie jak w porownaniu Pilsudskiego.

   • marju73

    31 października 2017 at 19:56

    To nie jest żaden nasz wielki marszałek ale wasz.Henryk Pająk „Ponura prawda o Piłsudskim”

 13. Noah Wendt

  31 października 2017 at 19:12

  Do szanowny pan Robert B.: dla was Herrenvolk to bedą Rosjanie, naucza was moresu. Niemcy sa dzis inni, wiem bo mieszkam tu od 20 lat, mam obywatelsywo. Dla Polaków nie bedzie to mile, ale dziwne, ze w Niemcach mieszka ponad 100 tys. Zydow, a w Polsce, takiej tolerancyjnej, demokratycznej, ilu?
  Co jeszcze do powiedzenia masz Pszeku ?

  • Robert B.

   31 października 2017 at 19:17

   Nic ponad to, żydowski parchu, że te same przyczyny wywołują te same skutki… Ja mam poważne wątpliwości co do niemieckiej miłości w stosunku do was… Ty nie? Pożyjemy, zobaczymy, jak to będzie, jak się zmieni geopolityka…

   • Noah Wendt

    31 października 2017 at 19:30

    Zobaczymy jak sie zmieni dla Polski, tfu, tego poronionego plodu traktatow pokojowych, gdzie silniejsi urzadzali wam panstwo, bo sami nie tylko nie umiecie, ale i nie macie sily.
    Geopolityka juz was dogania. Przeczytaj ostatni raport Center for Strategic and Budgetary Assessments (CSBA) i zrozumiesz ile liczy sie twoj kraj dla innych, a szczegolnie dla USA.

    • Robert B.

     1 listopada 2017 at 12:02

     Zobaczymy, Żydzie, co będzie z waszym Izraelem… Jeżeli myślicie, że będzie desant do Europy, żeby pasożytować na niej jak od wieków, jak się wam miliard Arabów do żydowskich dupsk dobierze za wasze żydowskie zbrodnie na ludzkości, to się mylicie… Ja nie pałam chęcią otrzymania orderu sprawiedliwych wśród narodów świata. Ja będę się przyglądał…

 14. Noah Wendt

  31 października 2017 at 19:22

  Do Robert B: wiem co to „chłodna rezerwa” i „zniecierpliwienie”. Jestem juz zniecerpliwiony wasza religia pomocy, mitem Polaków jako ofiar wojny, podchodzę z rezerwa, chlodna, do waszych tlumaczen i wykretow oraz jawnego zlodziejstwa pod przykryciem reprywatyzacji. Jestescie narodem mordercow i zagrabiliscie mienie zamordowanych Zydow, które teraz na oczach całego swiata kradniecie.
  Ale niedlugo to sie skonczy i bedzie aktywnosc w ukaraniu waszych win i cierpliwe znoszenie tlumaczen przed „ostatecznym rozwiazaniem” kwestii polskiej w europie.

  • Mosze

   31 października 2017 at 21:26

   Tak, tak a ci biedni żydzi, te wieczne ofiary, żygać się chce od tych kłamstw żydowskich morderców i złodziei. To tchórze, zdrajcy i złodzieje. Pokażcie mi chociaż jednego bohaterskiego żyda, coooo nie ma? Już dosyć. Pora na odżydzenie Europy. Oby jak najszybciej. Powyższe posty pokazują prawdę o żydach. Tylko żydzi jak opisuje jeden z powyższych postów, zaprowadzą własną matkę na śmierć. Żydzi to nie ludzie. To bydło, które dla pieniędzy dopuści się największych zbrodni. Historia jasno to pokazuje.

  • Robert B.

   1 listopada 2017 at 12:07

   Ja sram na twoje „zniecierpliwienie”. Narodem zbrodniarzy jesteście wy i za to był holokaust. To odwet za żydokomunistyczne zbrodnie. A że to była odpowiedzialność zbiorowa? Trudno. Tak płacą wszystkie narody za agresję polityczną. Taka jest prawda o tej „niepojętej tajemnicy”… „Niedługo się to skończy”? Coś szykujecie dla świata? Rozprawiacie o tym w synagogach? No to jak tak, to na pewno nastąpi reakcja… Wtedy ci zejdzie z mordy ta żydowska pycha, jak będziesz błagał o litość, żeby cię ukrywać, ratować.

 15. gość

  31 października 2017 at 20:33

  Leszek Żebrowski

  Stop żydowskim kłamstwom!

  https://youtu.be/CgLnzOm7diA

 16. jok

  31 października 2017 at 21:31

  Nie jesteśmy kreowani na „rzekomych antysemitów”, tylko jesteśmy kreowani antysemitami. Mniejsza o przypadek, ale nikt twierdzi, że Polacy to rzekomi antys-ci, tylko że antysemici:))

  „Kłamstwo to było przez dekady bardzo wygodne dla komunistów, którzy walką z rzekomym antysemityzmem usprawiedliwiali swój terror wobec Polaków”
  Na pewno tak, ale czy tak było jednoznacznie przez dekady? Pamiętam jak za komuny puszczono w TV sławetny film Lanzmana chyba, to poprzedzono go wstępem czy debatą, o jego nierzetelności, o Żegocie i takie tam sprawy jak się czasem przy tym mówi, ale przynajmniej to puszczono i wskazywano jakby złą wolę „reżysera”.
  Dziś większość tv nie puściłaby takiego wstępu, a te które by jednak trochę „polemizowały” i wspomniały o Żegocie, zrobiłyby to nieśmiało i „bijąc pokłony”. Pamiętajmy, że wtedy Izrel był raczej zaliczany do nieprzyjciół, nie było więc takiej lizusowskiej służalczości, którą widzę dziś…

 17. jok

  31 października 2017 at 21:42

  „Pomimo czystek w 1966 na 39 dyrektorów departamentów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych 20 było Żydami.”
  Sądzę, że było nimi 25 (z tym, że 20 właściwie prawie jawnie, 5 w bardziej zakamuflowany sposób), 12 miało głębsze czy płytsze korzenie ży-skie, a może 2 było etnicznymi Polakami.
  Słyszalem, że w niektórych krajach, w tamtych czasach „sowieccy dyplomaci”, już trochę lub nietrochę zruszczeni/zgojowani po latach 50-ch, żartowali sobie, że nad peerelowskimi ambasadami powinna nie wisieć polska flaga, lecz izraelska…:)

 18. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 22:05

  I like the valuable info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here regularly.
  I’m quite certain I’ll learn lots of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 19. domain registration

  11 listopada 2017 at 05:51

  I was able to find good info from your articles.

 20. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  11 listopada 2017 at 07:13

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.

  Your site offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job
  and our whole community will be grateful to you.

 21. Egli Diana Pinto

  11 listopada 2017 at 11:17

  What’s up, the whole thing is going fine here and ofcourse every one is sharing data, that’s
  in fact good, keep up writing.

 22. Madeleine

  11 listopada 2017 at 13:30

  Everything is very open with a precise description of the challenges.

  It was truly informative. Your site is very helpful.
  Thanks for sharing!

 23. home security systems reviews

  11 listopada 2017 at 14:16

  To keep your valuables in complete safety?

 24. Just how should a fundamental Operating command execute?

 25. José Wilame Araújo Rodrigues

  13 listopada 2017 at 14:33

  Thanks for every other informative web site. Where else may just I
  get that type of information written in such an ideal manner?
  I have a mission that I’m just now working on, and I have been at the look out for such information.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra