Wiara

Co jest istotą grobu?

Medytacje ewangeliczne z dnia 2 listopada, Czwartek,Łk 23,44-46.50.52-53;24,1-6a.

Było już około godziny szóstej i mrok ogaranął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. Słońce się zaćmiło i zasłona przybytku rozdarła się przez środek. Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Po tych słowach wyzionął ducha. Był tam człowiek dobry i sprawiedliwy, imieniem Józef, członek Wysokiej Rady. On to udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Zdjął je z krzyża, owinął w płótno i złożył w grobie, wykutym w skale, w którym nikt jeszcze nie był pochowany. W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień od grobu zastały odsunięty. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał.

Zasłona przybytku musi się rozedrzeć przez środek. Słońce musi zgasnąć. Tylko że to wszystko musi się dokonać w nas, a nie poza nami.

Jezus Chrystus przeszedł drogę życia ludzkiego od początku do końca. Koniec zawsze jest jeden, a to jest krzyk dziecka oddającego się w bezpieczne wnętrze Ojca.

Ludzie opuszczają swoje bezpieczeństwo, zwodzi ich antysłowo, antyobietnica, dlatego Jezus, który bezgrzesznie, w całkowitej wolności opuścił z nami święte bezpieczeństwo, przywrócił w nas pragnienie krzyku: „Ojcze w Twoje ręce powierzam ducha mojego!” Chrystus nas przeprowadza przez nasz grób.

Zasłona przybytku musi się rozedrzeć, bo wyobrażony Bóg o twardym sercu, bezduszna litera prawa, i wszystkie inne błędne wyobrażenie o Bogu muszą się w nas rozedrzeć, abyśmy prowadzeni przez Chrystusa wrócili do wnętrza Boga, który jest miłością.

Kamień z naszego grobu musi zostać odsunięty, my musimy zobaczyć prawdę o przeznaczeniu naszego grobu.

A grób jest tylko po to, by z niego wyjść. Istotą grobu jest pustka.

Nikt nie umiera dla śmierci, każdy umiera dla zmartwychwstania, byle tylko zdążyć tego zapragnąć…

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Marian

  2 listopada 2017 at 09:11

  Nic dziwnego, że taniec na rurze został dyscypliną olimpijską. Lubimy cuda na kiju.
  Ale to wszystko nic, wobec ekwilibrystyki współczesnych teolożek-amatorek. Jak to się trzeba ponaprężać, powyprężać, fiku miku, a wszystko tylko po to, żeby nie stanąć nogami na ziemi 😉
  Co jest istotą grobu? – No, groby pobielane wiedzą lepiej.

 2. Soroka

  2 listopada 2017 at 13:54

  Istotą grobu jest pokazanie finału wszelkich mamoniarskich zabiegów!

 3. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 22:44

  This site was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I’ve found something that helped me.
  Cheers!

 4. Grupo Coral presidios

  12 listopada 2017 at 07:03

  Everything is very open with a precise clarification of
  the issues. It was truly informative. Your website is extremely helpful.
  Thanks for sharing!

 5. Grupo Coral

  12 listopada 2017 at 17:15

  Hello There. I discovered your weblog the usage of msn. This is an extremely well written article.
  I’ll make sure to bookmark it and come back to read extra of
  your useful info. Thank you for the post. I will definitely return.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra