Felieton

Komu przeszkadza krzyż?

Ostatnia decyzja administracyjnego sądu francuskiego, dotycząca krzyża zwieńczającego pomnik św. Jana Pawła w bretońskim Ploermell wzbudziła na nowo falę dyskusji na temat laicyzacji współczesnego świata.
Spór na temat tego krzyża ciągnie się latami. Teraz decyzja o jego usunięciu jest ostateczna. Francuskie przepisy o rozdziale państwa od Kościoła zakazują umieszczania emblematów związanych z wiarą w miejscach publicznych.  Co w takim razie zamierzają zrobić Francuzi z krzyżami umieszczonymi na kościołach. Najlepiej ściąć je wszystkie, oderwać od murów, aby nie drażniły oczu lewackiego społeczeństwa.

W tym kontekście nie dziwi ustawienie w sierpniu 2010 roku w Montpellier pomnika Włodzimierza Lenina. Wprawdzie temu wydarzeniu towarzyszyły nieśmiałe protesty, ale lewackie filiacje z komunizmem wygrały.
Laicyzacja Francji nie powinna nikogo dziwić. Już Jan Paweł wołał – Francjo, najstarsza córo chrześcijaństwa, coś ty zrobiła ze swoim chrztem… Korzenie chrześcijaństwa we Francji są tak odległe, zakopane głęboko w średniowieczu, że obecnie mało kto się do nich odwołuje. Żywe są natomiast zdobycze Rewolucji Francuskiej z jej libertyńskim  światopoglądem. To od 1789 roku Francja podąża drogą laicyzacji i liberalnych zasad. Fascynowały ją zdobycze bolszewickiej rewolucji i żywe były jej romanse z komunizmem.

Od dawna kościoły we Francji zieją pustkami. Zamyka się je na głucho. Nieużywane i niekonserwowane niszczeją. Aż w końcu przeznacza się je do rozbiórki.  Na filmiku pokazywanym w TVP info widać stare, zabytkowe kościoły z pięknymi rozetami rozwalane przez dźwigi budowlane, aby później na tym terenie postawić nowe apartamentowce. Czym tak barbarzyńskie burzenie chrześcijańskich świątyń różni się od rozwalania kościołów przez islamskich dżihadystów, dokonywanych na terenach wschodnich?

Niektóre świątynie kupują snobistyczni ekstrawaganccy bogacze i po całkowitej przebudowie zamieniają je w domostwa.  Często stare kościoły zamieniane są na dyskoteki, supermarkety. Tak wygląda francuska laicyzacja. Niszczy swoje chrześcijańskie korzenie, a jednocześnie wykazuje  wyjątkową tolerancję dla islamu, który agresywnie wdziera się do Francji. Z dziwną masochistyczną lubością kładzie głowę pod topór islamskich terrorystów, wywodzących się z imigrantów, którzy przez lata mieszkania we Francji nigdy się w nowej ojczyźnie nie zasymilowali. Dla islamu największym wrogiem jest ateizm, życie bez żadnych moralnych zasad. Gardzą tym i zamachami terrorystycznymi chcą w miejsce nihilistycznej pustki wprowadzić siłą swoją religię.

Bretania i tak jest najbardziej związana z chrześcijaństwem. Tamtejsza społeczność chce bronić pomnika św. Jana Pawła, tak samo jak mer miasta Proelmel Patrick Le Diffon. Myśli on o  wydzieleniu placu, na którym stoi pomnik z przestrzeni publicznej.  Czy uda mu się w jakiś sposób obejść prawo, zobaczymy.

Premier Beata Szydło po ogłoszeniu francuskiego wyroku, wyraziła chęć sprowadzenia niechcianego pomnika do Polski, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad. Wiadomo, że na oddanie pomnika muszą się zgodzić miejscowe władze i twórca dzieła. Jest nim gruziński rzeźbiarz Zurab Cereteli.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, że w dzisiejszym świecie krzyż często uwiera. Polska nie jest od tego wolna. Przypomnijmy sobie walkę z krzyżem po katastrofie smoleńskiej. To Bronisław Komorowski, katolik przystępujący do Komunii św. , kazał go usunąć sprzed Pałacu Prezydenckiego. Ta decyzja zaowocowała wybuchem gorszących satanistycznych niby happeningów w miejscu usuniętego krzyża. Pojawił się tam krzyż z puszek po piwie z zawieszonym na nim misiem.

Rok wcześniej  ruszyła nocna akcja usuwania przydrożnych krzyży, postawionych w miejscach śmiertelnych wypadków drogowych.  Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, Zarząd Oczyszczania Miasta zlikwidował przydrożne krzyże, które rzekomo zagrażały bezpieczeństwu kierowców, niepotrzebnie ich dekoncentrując. No i krzyże postawione zostały nielegalnie.

Warte przypomnienia jest ocenzurowanie spotu z 2014 roku reklamującego Polskę za granicą. Usunięto z niego wstydliwe, zdaniem MSZ, symbole religijne. Zniknął krzyż z Giewontu i ze sztandarów wojsk polskich z bitwy pod Grunwaldem z dzieła Jana Matejki.

Krzyż symbol bezgranicznej miłości Boga do człowieka jest solą w oku dla wielu „nowoczesnych” Polaków, którzy mam nadzieję odejdą w zapomnienie.

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  2 listopada 2017 at 11:34

  Komu przeszkadza krzyż? – DIABŁU!

  • Ksiądz probosz

   2 listopada 2017 at 12:22

   tak ci powiedział? a jak długo się znacie? i czy chodzicie razem do kina?

   • spider

    2 listopada 2017 at 15:53

    Jesteś debilem. Nic więcej nie ma sensu dodawać bo nie zrozumiesz.

    • spider to kretyn

     2 listopada 2017 at 16:11

     jestem debilem bo nie wierzę w istnienie wymyslonego stwora. tylko imbecyl jak ty mógłby coś takiego wykombinować.

     • Soroka

      3 listopada 2017 at 10:14

      Jesteś debilem, bo wierzysz, że świat materialny powstał samoistnie z niczego, a tak może wierzyć tylko debil!

   • hansi

    3 listopada 2017 at 09:34

    Księże proboszczu..
    Poślij mi na maila (hansi60@gmail.com) namiary na kontakt do Twoich Zleceniodawców, proszę, dobrze ?..
    TEŻ chciałbym zarobić…
    A Soros przecież sypnął grosiwem..
    A myślę, że potrafiłbym trollować nieco MNIEJ chamsko, niż Ty to czynisz 🙂 ..

 2. Adam

  2 listopada 2017 at 12:28

  Za komuny marzyliśmy o Zachodzie.Teraz na zgniłym zachodzie dominują lewacy,ideologia komunistyczna,zgnilizna moralna.Można powiedzieć szambo.Zaraza dotyka również naszego kraju.Polskie społeczeństwo śpi,lub bezradnie się przygląda jakby było na znieczuleniu. Weźmie sprawy w swoje ręce,albo nie będzie Polski.

  • WJTK

   2 listopada 2017 at 21:35

   „kto ty jesteś, polak marny, jaki znak twój, hejt oralny!”

   • WJTK

    3 listopada 2017 at 01:03

    Ten wpis „WJTK 2 listopada 2017 21:35” nie jest mój, tylko tego wypierdka urbanowego. Skopiował mój autorski wierszyk, który odnosił się do niego i jemu podobnych hejterów.

    • WJTK

     3 listopada 2017 at 10:14

     Ten wpis „WJTK 3 listopada 2017 at 01:03” nie jest mój, tylko tego wypierdka urbanowego. Skopiował mój autorski wierszyk, który odnosił się do niego i jemu podobnych hejterów.

     • WJTK

      3 listopada 2017 at 20:51

      Tchórzliwa miernoto, znowu 3 XI 2017 o godz.10:14 posłużyłeś się – jak przystało na urbanowy pomiot – esbecką metodą, podszywając się pod moje inicjały. Nadal nie masz odwagi użyć swego wyjątkowo banalnego anonimu „ksiądz probosz”.

  • hansi

   3 listopada 2017 at 09:50

   Już NIE MA czegoś takiego, jak „polskie społeczeństwo”, nie oszukujmy się.. Żyd dopiął swego.. I uznał właśnie, że już można pójść na całość..
   Mam jednak jeszcze cień nadziei, że się deczko pośpieszył i Polacy jednak się obudzą…
   I – pomimo obecności już (przewidującej..) MOSSAD-u na terenie polski, podobno w ilości kilkuDZIESIĘCIU już tysięcy, jednak zdoła tę swołocz pogonić zwykłymi widłami i kosami…

 3. Adam

  2 listopada 2017 at 12:30

  k p to lewak lub niespełna rozumu.

  • Ksiądz probosz

   2 listopada 2017 at 12:38

   a ty adasiu ciota albo pisowiec, co na jedno wychodzi

   • WJTK

    2 listopada 2017 at 20:30

    „kto ty jesteś, polak marny, jaki znak twój, hejt oralny!”.

    • WJTK

     2 listopada 2017 at 21:11

     jakże to miłe, że poswięcaszmi tyle uwagi, ale powtarzasz się.

     • WJTK

      3 listopada 2017 at 01:59

      Tchórzu, znowu o godz. 21:11 posłużyłeś się – jak przystało na urbanowy pomiot – esbecką metodą, podszywając się pod moje inicjały WJTK (notabene, dlatego pisane dużymi literami) i może jeszcze ci się wydaje, że jesteś bardzo oryginalny. Co, już nie masz nawet odwagi użyć swego wyjątkowo banalnego anonimu „ksiądz probosz”. Odpowiadając na mój wpis, podrobionym „WJTK” tylko się ośmieszyłeś. Aby się nie powtarzać (jak powiadasz) dedykuję ci nowszą (bardziej dopasowaną do twoich upodobań) wersję mojego wierszyka: „kto ty jesteś, polak marny, jaki znak twój, seks oralny”

 4. Robert B.

  2 listopada 2017 at 13:15

  Komu przeszkadza krzyż? Tradycyjnie! Wystarczy popatrzeć na podręcznikową wręcz mordę takiego kogoś jak Nicolas Sarkozy…

  • hansi

   3 listopada 2017 at 09:44

   ..albo Bul-Komorowski i inne Hajki Grundbaum, które – i owszem – nawet i do Komunii p0otrafią ostentacyjnie chodzić, profanując Katolikom ich religię 🙂 …

   • Robert B.

    3 listopada 2017 at 11:51

    Dlatego na mnie żadne przechrzty, „dobre żydy” itp. nie robią wrażenia. Żyd to Żyd. Zawsze obcy. Niech on taki propolski nie będzie, bo za tym zawsze kryje się jakiś żydowski interes. Mówi taki przechrzta albo „dobry żyd”: ja jestem już takim Polakiem, że możecie mnie bez zastrzeżeń dopuścić do władzy. To motor jego działania. Niech sobie będzie „propolski”, ale u siebie w Izraelu, teoretycznie, altruistycznie. Nikomu ich propolskość nie jest tutaj potrzebna.

 5. Soroka

  2 listopada 2017 at 13:52

  Komu przeszkadza krzyż? Tym co służą diabłu! Aktualna przykrywka, czy nazwa nie ma najmniejszego znaczenia!

  • WJTK

   2 listopada 2017 at 21:35

   „kto ty jesteś, polak marny, jaki znak twój, hejt oralny!”

   • WJTK

    3 listopada 2017 at 02:04

    Ten wpis „WJTK 2 listopada 2017 21:35” nie jest mój, tylko tego wypierdka urbanowego: „ksiądz probosz”. Skopiował mój autorski wierszyk, który odnosił się do niego i jemu podobnych hejterów.

    • WJTK

     3 listopada 2017 at 10:17

     zabolało, banderowska cioto? chyba tak, bo wszędzie gdzie możesz się do tego odnosisz.

     • WJTK

      3 listopada 2017 at 20:42

      Tchórzu, znowu 3 XI 2017 o godz.10:17 posłużyłeś się – jak przystało na urbanowy pomiot – esbecką metodą, podszywając się pod moje inicjały WJTK (notabene, dlatego pisane dużymi literami) i może jeszcze ci się wydaje, że jesteś bardzo oryginalny. Nadal nie masz odwagi użyć swego wyjątkowo banalnego anonimu „ksiądz probosz”. A z banderowcami mam tyle wspólnego, co ty z odwagą
      miernoto!

 6. Janusz

  2 listopada 2017 at 14:14

  To jest pytanie z rodzaju „Kto zabił Chrystusa” tego miglanca, jak mu tam, no tego mądrali od Lutra – Liseckiego chyba. Żydom przeszkadza droga Pani, żydom, bo krzyż przypomina światu ich krwiożerczość i okrucieństwo, patologiczne preferencje ujawnione wyborem mordercy Barabasza i to jest dla nich wizerunkowy problem, ponadto niezła zagwozdka, bo jak tu zlikwidować skrzyżowania? Ronda robią, OK, lecz nie wszędzie się da, a i tak jak z góry patrzeć, to celtycki wychodzi – znowu krzyż.

  • Marian

   2 listopada 2017 at 15:42

   No wielu osiedlach w Warszawie nie uświadczysz okien ze skrzyżowanymi szprosami. Żeby się źle nie kojarzyło… żenada.

  • Robert B.

   2 listopada 2017 at 15:56

   Do @Janusz:

   He he… Ja uważam, że tak igrają, że się w końcu doigrają. Tak było przez wieki. Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

   • hansi

    3 listopada 2017 at 09:46

    Niestety, to jeszcze potrwa.. I to tak długo, ze MY – tego już nie doczekamy.. A BARDZO chciałbym to zobaczyć. I chętnie się przyczynić… No, może – gdy przyjdzie mi odchodzić – może zabiorę tego i owego po drodze ? 🙂 Sie zobaczy 🙂 No, po drodze to może nie, bo do Piekła się nie wybieram 🙂 ..

 7. Adam

  2 listopada 2017 at 18:02

  Jak to komu przeszkadza krzyż ? Wyjaśnił to ks.S. Małkowski https://www.youtube.com/watch?v=WPtHl-vv24k&feature=youtu.be&t=275

 8. Francja to RYNSZTOK moralny spreparowany przez ZBOCZEŃCÓW i MASONÓW

  3 listopada 2017 at 09:12

  Francja to lewacki wykolejony potworek moralny, FAKTYCZNIE rządzony przez zakamuflowane loże MASONSKIE, które zajadle zwalczały i teraz też ZWALCZAJĄ chrześcijaństwo, widząc w nich konkurencję w trzymaniu władzy w żelaznym uścisku przez aktywistów PSYCHOPATÓW loż masońskich czerpiących korzyści finansowe na organizowanym przez nich chaosie.
  System polityczny we Francji, że jakoby tam rządzą jakieś „partie polityczne” jest FAŁSZYWYM mitem. Tam nawet nie ma skorumpowanej partio-kracji jak jest w III RP, lecz coś gorszego.
  Faktycznie to we Francji aktywiści tych domniemanych „partii” ATRAP politycznych są oddelegowani z LOŻ MASONSKICH, którzy są zwykłymi popychadłami LOŻ masońskich.
  W masońskiej Francji tak naprawdę z TYLNEGO siedzenia w 100% rządzą po całości masoni z 33 stopnia „wtajemniczenia”, którzy są zawziętymi ANTY-chrystami NIE nawidzący religii, zwłaszcza katolików.
  Masoni z pod szyldu „cyrkla i węgielnicy” uważają, że to ONI są JEDYNYMI, którzy ustala „normy” moralne wg. SWOICH upodobań na zasadzie „widzi mi się” ZWALCZAJAC zajadle jakie kolwiek normy moralne czy etyczne z dekalogu religijnego.
  Teraz jest też identycznie w USA, gdzie co „dobre i złe” ustalają żydowscy neokoni ale sterowni przez „generałów” z LOŻ masońskich powiązanych ze ZBOCZEŃCAMI z żydowskiego Hollywoodu ze zbankrutowanej moralnie i finansowo Kaliforni lub żydowskiego New Yorku.
  Aktywiści tych FASADOWYCH niby rządzących „partii” we Francji, a faktyczni ZALEGALIZOWANI żezimieszkowie/złodzeje PRZESTĘPCZYCH bezkarnych gangów politycznych są POPYCHADŁAMA tych „generałów” z LOŻ MASONSKICH.
  Tak skonstruowany obecny UTOPIJNY bez etyki moralnej system polityczny we Francji jest SATANISTYCZNY, który tak naprawdę NIGDY NIE ponosi politycznej i prawnej ODPOWIEDZIALNOSCI za podejmowane przez nich decyzje w państwie.
  Dlatego taka MASONSKA Francja czy Niemcy lub USA pogrążają się w powolnym chaosie ekonomicznym i demograficznym, spreparowanym bagnie moralnym przez skorumpowaną administracje państwową, szantażowanej terroryzmem kryminalnych gangów korporacyjnych rozszarpujących/rozkradających między sobą finanse publiczne z jednocześnie maszerującą KATASTROFĄ gospodarczo-społeczną.
  To zakulisowe rządzenie z TYLNEGO siedzenia przez LOŻE MASONSKIE we Francji czy Niemczech, które ZWALCZAJĄ KATOLICYZM uważając jego za OGRANICZENIE swojej pozycji wygodnych zarządców NIE ponoszących jakiej kolwiek odpowiedzialności politycznej i prawnej za ICH oficjalne decyzje, strategię polityczną/finansową, które generują krwawe WSTRZĄSY społeczne.
  Ten nie odpowiedzialny żydo-MASOŃSKI system polityczny we Francji czy Niemczech właśnie wykreował KATASTROFĘ demograficzną Francji z jednoczesnym tępieniem rozmnażania się etnicznych francuzów.
  Ta MASOŃSKA władza we Francji wspiera obcych przybyszy tzw. „emigrantów” którzy widząc, że mają wsparcie u LEWACKICH rządzących jeszcze bardziej OŚMIELA do agresywności żądań tych przybyszy nie utożsamiających się z interesem ogółu pozostałych obywateli – tubylców.
  W ten to sposób Francja dryfuje w stronę wewnętrznych konwulsujących krwawych konfliktów społecznych, momentami przypominających WOJNĘ DOMOWĄ, co jest kłamliwie tuszowane przez tą lewacką oficjalną władzę, która nie chce się przyznać do swojej porażki.
  Taki właśnie model „LEWACKIEGO systemu” zarzadzania preferują w UE rządzący zboczeńcy i MASINI z Brukseli-centrum UE, podpłaceni przez właścicieli wielkich korporacji lub takich agresywnych UZURPATORÓW, zbutwiałych KRETYNÓW jak G.Soros lub takich marksistowskich PSYCHOPATÓW jak Macron czy Merkel, którzy usiłują PRZEMYCIĆ do Polski i innych normalnych Krajów, abyśmy my w Polsce identycznie funkcjonowali jak ci rządzący skończeni WARIACI w Brukseli, Berlinie lub rynsztoku moralnym – Paryżu.

 9. Obat Kencing Nanah

  3 listopada 2017 at 12:30

  bo za tym zawsze kryje się jakiś żydowski interes. Mówi taki przechrzta albo „dobry żyd”Obat Kencing Nanah Herbal

 10. Lelio Vieira Carneiro Junior

  11 listopada 2017 at 00:58

  Hi mates, its great article about educationand completely explained,
  keep it up all the time.

 11. Umanizzare presídios

  11 listopada 2017 at 04:07

  We are a group of volunteers and opening a new scheme in our
  community. Your website provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

 12. Christen

  11 listopada 2017 at 08:41

  Appreciate the recommendation. Will try it out.

 13. home security camera reviews 2016

  15 listopada 2017 at 05:46

  To keeping your valuables safely?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra