Z kraju

Trzaskowski – HGW uwierzyła ludziom, którzy byli zatrudnieni przez poprzedników – w tym Lecha Kaczyńskiego

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej dzisiaj w „Onet rano” w wywiadzie z rozmowie z Jarosławem Kuźniarem naopowiadał mnóstwo bzdur.

– Hanna Gronkiewicz-Waltz uwierzyła ludziom, którzy byli zatrudnieni przez poprzedników – w tym Lecha Kaczyńskiego. Uwierzyła im, bo stwierdziła, że jeżeli Lech Kaczyński, jest tak uczciwą osobą, trudno byłoby sobie wyobrazić, żeby coś nie tak było z tymi ludźmi – mówił Trzaskowski.

 
Było za dużo zaufania. Dlatego stało się to, co się stało. Notabene ci ludzie dostają teraz prace od PiS, bo są wygodni, żeby atakować HGW. Nie trzeba było ufać. Trzeba było zrobić karuzelę stanowisk. Każdy prezydent Warszawy po tym, co się działo wie w tej chwili, że musi mieć nowych współpracowników – takich, którym ufa i niestety nie może wyłączyć spod codziennego nadzoru, absolutnie żadnej dziedziny funkcjonowania ratusza. Na pewno trzeba będzie bardzo mocno przewietrzyć kadry.

 
Jeśli są ludzie, którzy znają się na samorządzie i siedzą 20 – 30 lat w tym samym obszarze, to może trzeba dać im inną pracę. A z tymi, na których rzeczywiście skarżą się obywatele, być może trzeba będzie się pożegnać. Gdyby HGW wzięła odpowiedzialność polityczną za reprywatyzację i podała się do dymisji, to w Warszawie byłby komisarz z Prawa i Sprawiedliwości, który w krótkim czasie pozamiatałby to miasto. Wierzy w to, że nie będzie ona dotyczyła tylko reprywatyzacji i warszawiacy nie dadzą się nabrać. Dodał, że trzeba wyciągać wnioski z przeszłości, ale trzeba też mówić o przyszłości. (…) Nie kandyduje Hanna Gronkiewicz-Waltz. Uchwaliliśmy małą ustawę reprywatyzacyjną. Tam są wszystkie zapisy, które kończą z tym, co najbardziej nas wszystkich bulwersuje. Hanna Gronkiewicz-Waltz wyciągnęła konsekwencje lata temu i 3,5 tysiąca rodzin dostało wsparcie miasta. Konsekwencje są wyciągane. Teraz trzeba iść krok dalej i uchwalić dużą ustawę reprywatyzacyjną. Grzechem jest lekceważenie sygnałów, bo te sygnały się pojawiały. Prezydent Warszawy powinna była zareagować natychmiast po doniesieniach prasowych na temat nieprawidłowości przy reprywatyzacji. Najważniejsze jest to, że jeżeli pojawia się sygnał, to natychmiast trzeba go sprawdzić. Byli tacy, którzy mówili (…) a ona odpowiadała: „ja się boję partyjnych nominatów, wierzę swoim specjalistom”, no i niestety tak to się skończyło. Tego typu rzeczy nie mogą się powtórzyć. – bzdurzył Trzaskowski.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. Tomek

  6 listopada 2017 at 16:43

  Może to i prawda, ale HGW była prezydentem wiele lat i do niej należał nadzór nad tymi pracownikami. Przecież informacje o oszustwach nie pojawilły się nagle jednego dnia. Co najmniej więc ponosi odpowiedzialność polityczną, a jak komisja coś znajdzie, to może i karną. Bzdurą też jest jej tłumaczenie, że problemu by nie było, gdyby sejm przyjął ustawę reprywatyzacyjną. Przecież była wiceszefową partii, która rządziła 8 lat. Nie mogła tej sprawy załatwić?

  • panMarek

   6 listopada 2017 at 21:09

   HGW posługiwała się wiarą a nie Wiedza. Typowa żydówka. Powszechnie wszak wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe dzieci jak w Fatimie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
   To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

   • Tomek

    7 listopada 2017 at 12:30

    Oj Marku, Marku, przecież wszystko to już wiemy… Wiemy też, że to Żyd Kopernik i Żyd Galileusz uknuli spisek, że Ziemia niby ma kręcić się wokół Słońca, a nieodwrotnie, mimo, że przecież nawet dzieci widzą, że Słońce wstaje na wschodzie, a potem idzie sobie po horyzoncie i zachodzi na zachodzie. A Żydzi Pitagoras, Arystoteles, Eratostenes i Krates wspólnie uknuli spisek, że niby Ziemia ma być okrągła, mimo, że przecież nawet małe dzieci rozumieją, że jakby była okrągła, to byśmy zjeżdzali po niej jak na sankach z górki…

    Odpocznij trochę od Internetu, Marku. Albo chociaż przestań wchodzić na strony dla idiotów.

    • prawo

     7 listopada 2017 at 14:40

     Wy – stary czekista – wiecie, ale inni nie wiedzą.

     • Tomek

      7 listopada 2017 at 16:00

      Żeby wiedzieć, że Ziemia jest okrągła, krąży wokół Słońca, a świat to nie tylko tajne żydowskie spiski nie trzeba wstępować do Czeka. Wystarczy na lekcjach w szkole uważać, wykazać odrobinę myślenia i, jak pisałem, unikać ekscytowania się stronami dla idiotów.

 2. jacek

  6 listopada 2017 at 16:49

  HGW-Hanna Grabieżca Warszawy.

 3. m

  6 listopada 2017 at 17:48

  „„Mamusia przekaże obowiązku synkowi” – tak poseł Klubu Kukiz 15. pan Jakubiak, skomentował deklarację przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, że kandydatem nie tylko PO, ale i całej „zjednoczonej opozycji” na prezydenta Warszawy będzie pan Rafał Trzaskowski.”
  (…)
  „Toteż po szczęśliwym uzyskaniu mandatu europosła, zaczął piąć się do wyższych grządek (a tu do wyższych pnę się grządek w mej firmie „Trwoga&Żołądek”) w Sejmie, dzięki czemu został nawet wiceministrem spraw zagranicznych przy Grzegorzu Schetynie, który odziedziczył je po księciu-małżonku, czyli Radosławie Sikorskim, co to z niejednego komina wygartywał. Dlaczego tedy poseł Jakubiak, który przecież coś tam o panu Rafale Trzaskowskim musi wiedzieć, uważa panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz za jego „mamusię”? ”
  (…)
  „Mniejsza zresztą o to, bo ważniejsza jest okoliczność, że pan Grzegorz Schetyna oglosił kandydaturę pana Trzaskowskiego bez konsultacji z innymi funkcjonariuszami zjednoczonej opozycji. Czym wytłumaczyć ten pospiech? Jak wiadomo, jest on wskazany jedynie w dwóch przypadkach: przy biegunce i przy łapaniu pcheł. Ani jeden ani drugi przypadek tu chyba nie zachodzi, więc zgodnie z moja ulubiona teorią spiskową podejrzewam, że do tego kroku musiała popchnąć pana Grzegorza Schetynę ta sama ręka, która z banana wystrugała go na człowieka, a nawet – na ministra spraw zagranicznych, przy którym kręcił się właśnie pan Trzaskowski. Jeśli więc pan Jakubiak wie coś czego my nie wiemy, to jesteśmy już blisko uchwycenia czarnej nitki, która poprzez panią Hannę Gronkiewicz- Waltz poprzez pana Rafała Trzaskowskiego, może prowadzić do środowiska, które rozpinało parasol ochronny nad reprywatyzacyjnymi aferzystami w Warszawie. Nie ma bowiem takiej możliwości, by była ona w ogóle możliwa na taka skalę i przez tyle lat bez takiego ochronnego parasola. Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, co to przeżywała jeden po drugim orgazmy z samym Duchem Świętym, świetnie się nadawała na fasadę takiego procederu – no ale za fasadą musieli być czynni inni szatani, między którymi już rozmawiano o konkretach. Jeśli tak rzeczywiście było, to nic dziwnego, że w takim ekspresowym tempie Grzegorz Schetyna objawił zdumionej publiczności kandydaturę pana Trzaskowskiego. Jeśli stare kiejkuty akurat w nim sobie upodobały, jeśli uznały, że dzięki tupetowi da sobie radę z czerezwyczajką ministra Jakiego i już jako prezydent „małego żydowskiego miasteczka na niemieckim pograniczu”, jak Stanisław Cat-Mackiewicz nazywał Warszawę, pozaciera wszelkie ślady prowadzące do dysponentów ochronnego parasola.”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4064

 4. andzia

  6 listopada 2017 at 22:15

  Przecież nie mogła wszystkich od razu pozwalniać. Musiała się rozejrzeć, przyjąć protekcje, to wymaga trochę czasu, Sama zresztą też była zielona wchodząc do Ratusza.

 5. Hania

  6 listopada 2017 at 23:56

  No cóż…. niestety ten cwaniak niechcący mówi półprawdę…
  Polecam artykuł pana Szlęzaka:

  „Warszawska afera z przejmowaniem kamienic kompromituje Platformę Obywatelską. Jednak ujawniane są informacje, które wskazują, że swoje trupy w szafie w tej sprawie ma również PiS i to za sprawą ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

  Uważałem Lecha Kaczyńskiego za człowieka uczciwego i chciałbym, żeby było tak dalej. Niestety będę musiał zmienić moją opinię, bo dzisiaj dowiedziałem się, że właśnie jako prezydent Warszawy świadomie nie wykonywał uchwały Rady Miejskiej o sprzedaży mieszkań komunalnych lokatorom z bonifikatą ponad dziewięćdziesięciu procent.

  Uważam, że było to wprost antypolskie. Tym bardziej, że w czasie jego prezydentury, bez problemów Żydzi i organizacje żydowskie uzyskiwały nieruchomości, choć pod względem prawnym były to sprawy wątpliwe”

  https://marucha.wordpress.com/2017/11/04/pis-i-jego-trupy-w-szafie/#more-67303

 6. pola kowalska

  8 listopada 2017 at 07:36

  I juz OBRONA jedzie z koksem narazie nie poradnie ale to bedzie woda na jej MLYN .ZYDZI nie dzialaja NIGDY w POJEDYNKE lecz stadami.A tych” FARBOWANYCH POLAKOW co kochaja POLSKE” jest bardzo wielu tak kochaja ze najlepiej jak zrobili by na poczatek ZYDOPOLONIE a pozniej TYLKO JUDEE .Historie wymysla na poczekaniu

 7. Ja-Gienka

  9 listopada 2017 at 14:44

  To haniebne, że znów wycierają swoje zdradzieckie mordy śp. Prez. Kaczyńskim. To ci zapamiętamy ty szwabski pachołku. Ty kundlu nawet nie wiesz co to honor – Warszawiacy cię podsumują – już niebawem !!!

 8. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 01:30

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really
  nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back in the future.
  Cheers

 9. Attractive section of content. I just stumbled upon your site
  and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
  Anyway I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access
  consistently rapidly.

 10. www.autena.lt

  11 listopada 2017 at 03:21

  I do not even understand how I ended up right here, however
  I believed this post was once good. I don’t recognize who you’re but certainly you are
  going to a well-known blogger if you happen to aren’t already.
  Cheers!

 11. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  11 listopada 2017 at 14:51

  I have read so many content concerning the blogger lovers
  except this post is genuinely a nice piece of writing, keep it up.

 12. Grupo Serval presídios

  11 listopada 2017 at 23:02

  What’s up, yup this piece of writing is in fact fastidious and I have
  learned lot of things from it concerning blogging.
  thanks.

 13. Egli Diana Pinto

  12 listopada 2017 at 06:16

  Hello there, I believe your site could possibly be having browser compatibility issues.
  Whenever I take a look at your site in Safari, it looks fine but when opening in Internet
  Explorer, it’s got some overlapping issues.
  I just wanted to provide you with a quick heads
  up! Aside from that, wonderful blog!

 14. Egli Diana Pinto

  12 listopada 2017 at 06:20

  Good day! I could have sworn I’ve visited this website before but after browsing through a
  few of the posts I realized it’s new to me. Regardless, I’m certainly
  happy I stumbled upon it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!

 15. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  12 listopada 2017 at 17:04

  Hi there, all is going well here and ofcourse every one is sharing data, that’s actually fine,
  keep up writing.

 16. Carlos Eduardo Correa da Veig

  12 listopada 2017 at 18:16

  Do you have any video of that? I’d want to find out more details.

 17. Lelio Junior

  12 listopada 2017 at 23:02

  excellent issues altogether, you simply received a logo new
  reader. What may you recommend about your
  put up that you simply made some days ago? Any sure?

 18. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  13 listopada 2017 at 05:19

  This piece of writing will help the internet viewers
  for building up new blog or even a weblog from start to end.

 19. Carlos Eduardo Veiga

  13 listopada 2017 at 11:24

  It’s a pity you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this superb blog!
  I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
  I look forward to fresh updates and will share
  this site with my Facebook group. Talk soon!

 20. Itamar Serp

  13 listopada 2017 at 11:29

  Hi my loved one! I wish to say that this post is amazing, great written and come with almost all significant infos.
  I would like to look extra posts like this .

 21. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  13 listopada 2017 at 15:09

  Hello there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay.
  I’m definitely enjoying your blog and look forward to new posts.

 22. lorex home security cameras amazon

  14 listopada 2017 at 11:19

  To keeping your possessions in complete safety?

 23. Margie

  14 listopada 2017 at 18:20

  Hello my family member! I want to say that this article is awesome, great written and come with almost all significant infos.
  I’d like to peer extra posts like this .

 24. asbestos inside

  14 listopada 2017 at 22:43

  It’s remarkable to pay a visit this site and reading the
  views of all colleagues regarding this paragraph, while I am also zealous of getting familiarity.

 25. home security systems colorado

  15 listopada 2017 at 00:25

  Sometimes you may feel many people could be more safeguard in your property?

 26. gentlemen-soldiers.de

  15 listopada 2017 at 01:58

  I was curious if you ever thought of changing the page layout of your site?

  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so
  people could connect with it better. Youve got an awful lot of
  text for only having 1 or two images. Maybe you could space it out better?

 27. Ernesto

  15 listopada 2017 at 15:32

  WOW just what I was looking for. Came here by searching
  for olympic gold

 28. Do you have that the machines may well be more ensure in your home?

 29. Very good information. Lucky me I found your site by chance (stumbleupon).
  I have saved as a favorite for later!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra