Z zagranicy

Ukraiński MSZ – Ukraina jest strategicznym partnerem Polski. Na Ukrainie nie ma polityków o nastawieniu antypolskim

Rzeczniczka ukraińskiej dyplomacji Mariana Beca w reakcji na wypowiedzi polskich polityków w sprawie sporów historycznych między dwoma krajami – Na Ukrainie nie ma polityków o nastawieniu antypolskim; Ukraina jest strategicznym partnerem Polski.

 

– Chcielibyśmy podkreślić, że w proeuropejskiej polityce ukraińskich władz nie ma polityków o nastawieniu antypolskim. Ukraina jest strategicznym partnerem Polski i ta zasada leży u podstaw naszej polityki wobec Polski i narodu polskiego. Jesteśmy nastawieni na konstruktywne działania i nie mamy zamiaru stosować logiki politycznej wobec wydarzeń historycznych między dwoma krajami. MSZ w Kijowie pozostaje przy stanowisku, które wyraziło w oświadczeniu z ub. piątku. Zapewniło wówczas, że na Ukrainie nie ma nastrojów antypolskich, a spory historyczne należy rozwiązywać zgodnie z chrześcijańską zasadą „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”, a nie narzucając swój punkt widzenia.Wzięto pod uwagę wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który wcześniej zapowiedział m.in. ograniczenia prawa wjazdu do Polski wobec ukraińskich urzędników, którzy nie dopuszczają do kontynuowania przez stronę polską ekshumacji na Ukrainie.  – mówiła rzecznik Mariana Beca.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

55 komentarzy

55 Komentarzy

 1. Obat Ambeien

  8 listopada 2017 at 12:12

  które wyraziło w oświadczeniu z ub. piątku. Zapewniło wówczas, że na Ukrainie nie ma nastrojów antypolskich, a spory historyczne należy rozwiązywać zgodnie z chrześcijańską zasadą „wybaczamy i prosimy o wybaczenie
  Obat wasir

  • podolak

   11 listopada 2017 at 14:42

   Jaja jak berety!
   Czołowe lvivskie gloryfikatory ludobójstwa jako walki wyzwoleńczej i ludobojców jako hirojiv z Sadowym na czele, pamięcią o Lemkinie się wycierają.
   Czy jest jakieś łąjdactwo po które owi sojusznicy RP-moralne padliny, nie sięgną?

   „На вул. Замарстинівській, 21 встановили інформаційну таблицю з метою увіковічення пам’яті юриста-міжнародника, ініціатора Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, прийнятої ООН у 1948 році, Рафаелю Лемкіну. На вул. Театральній, 6 відкрили інформаційну таблицю юристу-міжнароднику, судді Міжнародного суду ООН, прокурору Нюрнберзького трибуналу Гершу Лаутерпахту.”

   https://zaxid.net/na_fasad_troh_lvivskih_budinkiv_vstanovili_informatsiyni_tablitsi_vidomim_yuristam_n1441309

  • krzysztof m

   12 listopada 2017 at 00:50

   Co za brednie,w to może uwierzyć Duda i ekipa.Wypowiedź ukraińca to zwyczajna bezczelne chamstwo.
   Wiatrowycz pro Polski ?????????????????????????????????
   A ja jestem MARLON BRANDO !!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Slawomir Tomasz Roch

  8 listopada 2017 at 12:47

  Co za haniebne bzdury, ktore obnazaja ukrainska przewrotnosc! To wlasnie ta przewrotnosc, lezy u podstaw neobanderowskiej polityki na wspolczesnej Ukrainie! Precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych upiorow z ludobojczej OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie. Z Panem Bogiem

  • M.i

   8 listopada 2017 at 23:25

   Czy tylko Polska może honorować swoich zbrodniarzy?? Bo ci z AK, co mordowali Ukraińców przecież byli zbrodniarzami,prawda?? Ci Ukraińcy przecież nie walczyli pod Warszawą??
   Oni tam się nie pchali. Jedni są źli a drudzy dobrzy ?? Czy działania II RP nie powinny być negatywnie osądzone ?? Jakoś tego nie słychać. Teraz dużo się mówi że Niemcy narzucają swoją „politykę” i Polska się na to nie godzi, tak samo się nie godzi Ukraina na polską narrację i nic w tym dziwnego.

   • Soplica

    9 listopada 2017 at 18:33

    @M.i – trochę więcej pokory i …. wiedzy historycznej a nie propagandy. Proponuje sięgnąć po WIARYGODNE źródła a nie agitki czytane w GW czy Newsweeku i wtedy coś konkretnego napisać. Kto, kogo, za co i ile, to są istotne wiadomości. Na podstawie jednostkowych wydarzeń tworzy się mity a błaznów powtarzających je, znajdziesz wszędzie.

   • MAREK

    9 listopada 2017 at 21:47

    M.i – w ramach akcji odwetowych za bestialskie mordowanie niewinnych dzieci, kobiet i starców AK NIESTETY zbyt mało zlikwidowała banderowców – brak było jasnych rozkazów -błąd i wielka szkoda! – obecni polscy decydenci również go powielają. A co do Ukraińców to bestialsko mordowali Polaków w samej Warszawie – wystarczy wspomnieć działalność w czasie Powstania Warszawskiego niejakiego diaczenki(świadomie z małej litery) którego oddział „wsławił” się wymordowaniem rannych i lekarzy ze szpitala na Solcu a pielęgniarki zastały zgwałcone i powieszone okien! niedawno ten sk…. został hierojem Ukrainy ! Historię trzeba znać by nie wypisywać głupot ! a np. Polacy jako naród cywilizowany w czasie „Akcji Wisła” nie przyjęli upowskich metod rozwiązywania konfliktów – szkoda bo z perspektywy czasu patrząc trzeba było cały ten ukraiński „żywioł” oddać Stalinowi – on by wiedział co z tym towarzystwem robić…

 3. Slawomir Tomasz Roch

  8 listopada 2017 at 12:56

  Na mily Bog przeciez Ukraincy klamia w zywe oczy, juz wszystkim Polakom, juz nie tylko Kresowianom! Wymordowali w haniebmy sposob setki tysiecy Polakow, ktorzy juz ponad 74 lata leza po polach i sadach, bez chrzescijanskiego pochowku, bez mogily, bez prostego krzyza, a ludobojcow wyniesli panstwowo i cerkiewnie na pomniki, ktore swieca i oddaja im czesc. Teraz gdy Polacy chca te kresowe spolecznosci godnie pochowac, Ukraincy to uniemozliwiaja! Na mily Bog zatem pytam co to niby ma byc?! To ma byc ta dekralowana publicznie przyjazn?! To mega klamstwo! Podlosc dla ktorej brak slow! Z Panem Bogiem

 4. frate

  8 listopada 2017 at 13:15

  kUPAina to największy i najzacieklejszy wróg Polski!!! kUPAina to co najwyżej strategiczny partner Polin, a nie Polski!!! Nie dajmy się zwieść ludziom, którzy nie szanują praw ludzkich i Boskich!!! Mordowali wtedy, nie przeprosili, ani się nie nawrócili, jak nadejdzie sposobność, będą mordować i teraz z równym okrucieństwem!!! Lepszy dla Polski jest strategiczny sojusz z chrześcijańską Rosją, niż z żydo-bolszewicką UPAiną!!! I do tego musimy dążyć i wywierać nacisk na zdrajców z pisu!!!

 5. MacGregor

  8 listopada 2017 at 13:50

  UPA-ina strategicznie posłuży Niemcom do dyscyplinowania Polaków.
  Pierwsze zadanie dla polskich włądz (jeśłi rzeczywiście są polskie) to PENALIZACJA BANDERYZMU i autoamatyczna „persona non grata” dla członków i zwolenników UPA, KUPA, DUPA, Azova i innego nazistowskiego szajsu

  • LSED

   8 listopada 2017 at 15:19

   Okupanci z PiSkomuny po raz kolejny zablokowali ustawę o penalizacji banderyzmu w RP.

   • Marian

    8 listopada 2017 at 19:12

    @LSED, a w Twoim rodzinnym (k)raju, jest penalizacja banderyzmu? Może dajcie przykład, zamiast pouczać innych, hmm?

    • MAREK

     9 listopada 2017 at 21:53

     banderyzm odwołujący się do ideologii faszystowskiej organizujący i pochwalający bestialskie mordy na niewinnych powinien być ustawowo zrównany z hitleryzmem poniał?

 6. :):)

  8 listopada 2017 at 15:03

  Co on mowi?
  https://www.youtube.com/watch?v=SsckPARBBIg
  Banderyzm legalny- dramat, “przyjaciele”?

 7. :):)

  8 listopada 2017 at 15:04

  https://www.youtube.com/watch?v=oqcU5dl6S5k
  To wy, Lachy jestescie wszystkiemu winni!

 8. jaro7

  8 listopada 2017 at 15:27

  W dniu dzisiejszym PiS i PO po raz TRZECI zablokowali uchwałę o penalizacji za propagowanie b a n d e r y z m u.Czyli jak pisałem wcześniej cała ta „awanturka’ z u p a i n ą to był pis na wodę i fotomontaż. Dalszy ciąg wstydu,hańby i zaprzaństwa trwa

 9. podolak

  8 listopada 2017 at 15:45

 10. finka

  8 listopada 2017 at 16:37

  PiS znów anty polsko właśnie spowodowali usunięcie z porządku obrad punktu dot. ustawy ws. penalizacji banderyzmu w Polsce.

 11. gość

  8 listopada 2017 at 16:47

  Polska: PiS znowu blokuje penalizację banderyzmu, sprowadza kolejny milion Ukraińców

  http://xportal.pl/?p=31526

 12. gość

  8 listopada 2017 at 17:08

  Bardzo mocne wystąpienie posła Rzymkowskiego: „Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego prezydenta”

  Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą

  – krzyczał Tomasz Rzymkowski z sejmowej mównicy.

  Z czego wzięło się tak duże zdenerwowanie posła ruchu Kukiz’15? — Po równo roku od zakończenia prac w komisji PiS zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu projekt ustawy o penalizacji propagowania banderyzmu.

  — Wycofanie wspólnego projektu Ministerstwa Sprawiedliwości i Kukiz’15 dot. nowelizacji ustawy o IPN. — Ta ustawa zakładała penalizację banderyzmu i ochronę godności narodu polskiego na świecie

  – tłumaczył Tomasz Rzymkowski.

  https://youtu.be/jL1_tMpEOmI

 13. Slawomir Tomasz Roch

  8 listopada 2017 at 17:53

  Penalizacja krzewienia banderyzmu jest absolutnie konieczna, dokladnie tak jak nazizmu i komunizmu! Boze dopomoz nam przeprowadzic, te tak wazna i tak potrzebna ustawe w polskim Sejmie. Bedziemz o to walczyc wytrwale i do pozytywnego skutku! Z Panem Bogiem

 14. Stefan

  8 listopada 2017 at 19:37

  Co za dranie! To POLSKA jest strategicznym partnerem Upainy! Bez Polski już dawno byliby częścią Rosji. Jeśli chcą zakłamywać historię to niech męczą się sami!

 15. Danka

  8 listopada 2017 at 21:02

  Radio Maryja informuje, ze to Konwent Seniorow Sejmu zdjal te ustawe zakazujaca szerzenia banderyzmu z porzadku obrad.Moze ktos na komputerze znajdzie sklad tego ciala na str. http://sejm.gov.pl
  Pisze via tel.i nie moge znalezc na str Sejmu VIII kadencji.Chyba nie utajnili skladu? Jest slad Konwentu Seniorow na str Sejmu VII kadencji.

  • podolak

   8 listopada 2017 at 21:40

   • Danka

    8 listopada 2017 at 21:45

    Podolak;) Znalazlam via wikipedia, wpisalam w google KS Sejmu VIII kadencji sklad.Pozdrawiam.Tak trzeba…i pamietac, co robia faryzeusze i podziwiac ich swietowania rocznicy niepodleglosci i wstrzymac chec spl. ….

    • podolak

     9 listopada 2017 at 13:45

     „co robia faryzeusze i podziwiac ich swietowania”
     W/g Rzymkowskiego to są PATRIOCI… BEZOBJAWOWI !!!!!!!

 16. Danka

  8 listopada 2017 at 21:40

  Szukajcie, a znajdziecie.Kolaczcie, a otworza wam” Jezus Chrystus
  Czyli mamy byc wytrwali w szukaniu Prawdy.Znalazlam sklad Konwentu Seniorow w wikipedii.To oni, ci reprezentanci Suwerena odrzucili z porzadku obrad Sejmu ustawe penalizujaca banderyzm i klamstwa historyczne w rodz.”polskie obozy koncentracyjne”:Kuki ty…..
  Skład Konwentu Seniorów VIII kadencji Sejmu:

  Marek Kuchciński(PiS) –marszałek SejmuRP

  JoachimBrudziński(PiS) –wicemarszałek Sejmu RP

  RyszardTerlecki(PiS) –wicemarszałek SejmuRP, przewodniczący klubu

  Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) –wicemarszałek SejmuRP

  Barbara Dolniak (N) –wicemarszałek SejmuRP

  Stanisław Tyszka (Kukiz’15) –wicemarszałek SejmuRP

  SławomirNeumann(PO) –przewodniczący klubu

  PawełKukiz(Kukiz’15) –przewodniczący klubu

  Katarzyna Lubnauer(N) –przewodnicząca klubu

  Władysław Kosiniak-Kamysz(PSL) –przewodniczący klubu

 17. Danka

  8 listopada 2017 at 21:52

  Ten ostatni Kosiniak Kamysz chadzajacy na manify z KOD, zostal wciagniety przez prezydenta Dude w sklad Komitetu Honorowego Obchodow 100 Rocznicy Odzyskania Niepodleglosci wraz z drugim ex-szefem PSL W.Pawlajiem, wielce zasluzonym dla zamachowcow na rzad Jana Olszewskiego /”Nocna Zmiana”i Moskwy z powodu cen gazu, jakie wynegocjowal ten wybraniec prez.Dudy, wyrozniony, by pohanbic Rocznice 100- lecia.i urzad Glowy Panstwa RP.

 18. Danka

  8 listopada 2017 at 22:03

  Ouu! Oczywiscie : W.Pawlakiem”.Widocznie myslalam o Pawljaku z powodu tego, co w linku i taki to chochlik wysloczyl, a’la freudowski blad;)
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/doniesienia-o-ukladach-waldemara-pawlaka-moskwa/

 19. Danka

  8 listopada 2017 at 22:10

  W RM wielogpdzinne wypowiedzi prezydenta, o tym, dlaczego wetuje ustawy i niszczy okazje, by wreszcie bylo normalnie i dlaczego staje po stronie starych sitw i koterii, czy po to zostal wybrany? Nie jest wg mnie przekonujacy, widac rzecz straszna- to, co majaczy w jego tle…Kogo chce reprezentowac, kogo ma reprezentowac,kto go wybral i dlaczego.Niech o tym nie zapomina, bo polski Suweren potrafi zmiatac trony.I pokazac to swiatu. Czekamy na audycje z Ministrem Sprawiedliwosci i PG Zbigniewem Ziobro.

 20. klioes vel pislamista

  8 listopada 2017 at 23:18

  UB-watel Kasprzak

  UB-watel Kasprzak wojuje trójzębem!
  Gdy głośno bełkocze, rozdziawiwszy gębę,
  Wtedy znać trzy zęby… Stiepana Bandery
  Jest z UB-watela naśladowca szczery!
  Tak jak banderowcy zrobiłby majdanik,
  Ale, oprócz zębów, ma też mózgu zanik…

 21. max

  9 listopada 2017 at 05:47

  dzialania PIS-U wskazuja ze nie jest to rzad Polski, celowo sprowadzaja ukraincow do Polski aby I w polsce bylo nie stabilnie poprzez bandyckie,banderowskie ,zatargi z przeszlosci w stosunku do polakow, przypuszczam iz sa to realizowane polecenia ,ukrytej elity zza oceanu. ukraincy to przewrotny narod , nigdy nie nalezy im wierzyc, oni nienawisc do polakow maja we krwi.

 22. Lelio Vieira Carneiro Junior

  10 listopada 2017 at 00:45

  If some one needs expert view concerning blogging and site-building then i suggest him/her to visit this webpage, Keep up the good job.

 23. dick

  10 listopada 2017 at 15:26

  Normalnie jaja jak arbuzy.
  Bo to Ruscy budują Banderze pomniki na Ukrainie…

 24. pola kowalska

  10 listopada 2017 at 19:39

  Partnerzy jacy ci ZYDOWSCY czy ci z MOSKWY .NIE ma ZADNEGO PARTNERSTW z BANDEROWSKA UKRAINA podsycana przez RZAD ZYDOW UKRAINSKICH. WASZCZYKOWSKI glupi jeleniu koscioly pelne jak tam nie ma POLAKOW tepaku klamco islamski kolesiu.Jak PIS nie przestanie nas OKLAMYWAC to NASTEPNA kadecja bedzie do wygrania tylko w IZRAELU troche zycia dla starca w agoni PIS co boii sie piernac i odetchnac sa bezjajeczni TRUP

 25. podolak

  11 listopada 2017 at 21:53

  Waszczu przeczytaszy takie dictum na tablicy muzeum we Lwiwie obrócił się na pięcie wyszedł.
  Opora samorządowa Nowoczesnej wraz z elitą tego miasta, partnerskiej Ivanofrankiwsku Nowej Soli, oblizuje się z tym neobanderowskim osobnikiem-merem z Ivanofrakivska tak samo twierdzącym, oraz pośmiertne hołdy składającym zmarłemu ukronaziście z ludobójczej UPA.

  „Основою її стали спогади про його життя у часи польського, німецького і радянського окупаційних режимів.”

  https://www.facebook.com/823981534291597/photos/a.837589066264177.1073741827.823981534291597/1006564882699927/?type=1&theater

 26. asbestos removal

  12 listopada 2017 at 02:13

  Hey very interesting blog!

 27. Produce dropping deck entry within your home?

 28. Lelio Vieira Carneiro Junior

  12 listopada 2017 at 21:05

  I want to to thank you for this very good read!!
  I definitely enjoyed every little bit of it.

  I have got you saved as a favorite to look at new
  things you post…

 29. home security cameras walmart

  13 listopada 2017 at 01:14

  Have you been currently occupied with your loved
  ones?

 30. Lélio Vieira Carneiro Junio

  13 listopada 2017 at 02:32

  This is my first time go to see at here and i am actually happy to read everthing at single place.

 31. Dadado Veig

  13 listopada 2017 at 07:11

  I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting
  article like yours. It is pretty worth enough
  for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did,
  the web will be a lot more useful than ever before.

 32. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  13 listopada 2017 at 08:16

  Great post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
  Extremely useful info specially the last part 🙂 I care for such info a lot.
  I was looking for this particular information for a very long
  time. Thank you and good luck.

 33. Carlos Eduardo Correa da Veig

  13 listopada 2017 at 11:42

  Wow, incredible blog structure! How lengthy have you
  been blogging for? you make blogging look easy.
  The entire look of your website is excellent, as well as the content!

 34. Umanizzare presidios

  13 listopada 2017 at 16:43

  Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard
  against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 35. home security camera reviews uk

  14 listopada 2017 at 07:10

  Do you possess dropping garden and patio panel in your home?

 36. Brittany

  15 listopada 2017 at 10:44

  Helpful information. Fortunate me I found your site accidentally, and I
  am surprised why this twist of fate didn’t took place earlier!
  I bookmarked it.

 37. home security systems reviews no contract

  15 listopada 2017 at 11:18

  To keeping your valuables safely?

 38. monthly phone

  15 listopada 2017 at 21:43

  Amazing blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would
  really make my blog shine. Please let me know where you got your
  design. With thanks

 39. website designing

  16 listopada 2017 at 05:09

  I’ve learn a few excellent stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
  I surprise how much attempt you set to create one of these
  magnificent informative web site.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra