Felieton

Program mały banderowiec

Cała Europa zmaga się obecnie z olbrzymimi problemami demograficznymi. Zachodnie państwa, zamiast pokonać główną przyczynę słabej dzietności – rozbrajającą moralnie lewacką ideologię, która zwalcza rodzinę, winiąc ją za wszystkie problemy ludzkości, lekkomyślnie ściągnęli sobie na głowę wrogo nastawionych do Europy islamskich nachodźców. Nie chcą oni pracować, a brać socjal, który zgodnie z ich religią należy im się jako haracz od niewiernych. „Dobra zmiana” słusznie przeciwstawia się sprowadzaniu do Polski tzw. uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, lekiem na niską dzietność Polaków i ponure prognozy o zmniejszaniu się naszego narodu ma być program 500+. „Dobra zmiana” twierdzi, że dzięki niemu młodzi ludzie będą częściej decydować się na założenie lub powiększenie rodziny. Owa inicjatywa ma też zachęcić polskich emigrantów zarobkowych do powrotu do ojczyzny.

 

Program 500+ jest typowym socjalistycznym rozdawnictwem, którego prawdziwym celem nie jest pomoc Polakom, budowa naszego wspólnego dobrobytu, a stworzenie masy uzależnionych od państwowych dotacji ludzi, którzy mają stać się wyborcami Prawa i Sprawiedliwości. Owa inicjatywa faworyzuje leni i nierobów, zapewniając im finansowy byt niezależnie od tego, czy chcą, czy nie chcą pracować. W dowód wdzięczności za „pomoc” będą oni gotowi głosować na każdego, kto zagwarantuje im utrzymanie lub podniesienie wypłacanej kwoty. W ten sposób „dobra zmiana” uruchomiła groźną machinę, która będzie jeszcze bardziej napędzała i tak pędzący z zawrotną prędkością dług publiczny. W warunkach demokratycznych żadna partia, która wygra wybory, nie zdecyduje się na wycofanie z owego programu, gdyż wiązałoby się to ze zbyt wielkim ryzykiem klęski w kolejnych wyborach.

Gdyby Prawo i Sprawiedliwość chciało realnie wspomagać Polaków, zachęcać do pozostania w kraju i powrotu do niego, to wprowadziłoby wolnościowe, a nie socjalne reformy. Przede wszystkim odchudziłoby, co zresztą obiecywało, rozdmuchaną poza granice wszelkiej przyzwoitości administrację państwową, która paraliżuje potencjał gospodarczy Polski. Zamiast redukować liczbę urzędników, rozluźnić gorset danin publicznych i zmienić nastawienie urzędników do obywateli na pozytywne, „dobra zmiana” dokręca śrubę, gdzie tylko się da, nasyłając na obywateli kolejne kontrole. Wynika to z prostej i krótkowzrocznej kalkulacji, że urzędnik też może głosować i dlatego bez względu na interes państwa i narodu należy go sobie zjednać, pozostawiając na etacie, choćby nawet miało to negatywne skutki gospodarcze. Szukanie pieniędzy na siłę jest też spowodowane koniecznością znalezienia środków na projekty socjalne.

Niestety politycy Prawa i Sprawiedliwości wciąż nie rozumieją, że dobrobyt nie pochodzi z dotacji, a z ciężkiej pracy, którą utrudnia nastawiony na dojenie obywatela aparat państwowy. Jeżeli nastawienie urzędników do szarego Kowalskiego nie ulegnie zmianie na lepsze, przepisy nie zostaną uproszczone a podatki zmniejszone, to żadne programy socjalne, nawet 1000+, nie powstrzymają kolejnych milionów Polaków przed opuszczeniem ojczyzny w poszukiwaniu lepszego życia. Jeżeli już „dobra zmiana” chciałaby pomagać Polakom finansowo, promując model rodziny wielodzietnej, to w miejsce programów socjalnych powinna zwiększyć kwotę wolną od podatku do poziomu 50-60 tysięcy złotych rocznie lub wprowadzić ulgi podatkowe, np. 1000 zł na 1 dziecko. Odcięłoby to nierobów od możliwości pasożytowania na swoich współobywatelach.

Zamiast tego mamy socjalistyczny program 500+, który nie przysługuje jedynie Polakom, ale również obcokrajowcom, wśród których najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy. Część z nich jest wrogo nastawiona do naszej ojczyzny, kultury i tradycji. Zdaniem „dobrej zmiany, mogą oni z korzyścią dla Polski zająć miejsce naszych rodaków, którzy wyjechali na zachód. Widzimy, jak wygląda sytuacja za naszą wschodnią granicą. Mordercy Polaków są tam czczeni jako bohaterowie walczący z okupantami lackimi o wielką Ukrainę. Ze wstydem obserwujemy naszych oficjalnych reprezentantów, którzy bez względu na partyjne szyldy leżą plackiem przed czerwono-czarnym Kijowem, zezwalając, by godność polski i Polaków była deptana. Na dodatek mają czelność wmawiać nam, że owa pomajdanowa UPAdła Kraina jest dla Polski ważnym, strategicznym sojusznikiem, którego musimy subwencjonować bez względu na wszystko, gdyż walczy z Rosją. Zaiste dziwna jest ta przyjaźń, gdzie jeden przyjaciel nazywa drugiego okupantem, pluje mu w twarz, gardzi nim, nie zezwala na pochowanie jego przodków i ukaranie winnych ich okrutnej śmierci. Czyż obecna Ukraina nie wyrasta na wroga Polski?

Nie zmieniła tu nic wizyta ministra spraw zagranicznych – Witolda Waszczykowskiego – we Lwowie. Poprotestował trochę, pokiwał groźnym palcem w bucie i wrócił dumny, że pokazał na co go stać. Tymczasem w Warszawie po raz kolejny zdjęto projekt penalizacji banderyzmu autorstwa klubu Kukiz’15 z obrad sejmu. O czym to świadczy? Ano o tym, iż wizyta ministra Waszczykowskiego nie miała większego znaczenia. Jego twarde stanowisko było wyreżyserowane na użytek wewnętrzny. To nie Ukraińcy mieli się przestraszyć i opamiętać, ale Polacy mieli zobaczyć, że Warszawa się z Kijowem nie patyczkuje. Minister Waszczykowski wrócił do Polski i wszystko zostało po staremu.

A tymczasem Ukraińcy mogą sobie spokojnie korzystać z programu 500+, co potwierdził niedawno Wojewódzkie Sąd Administracyjny w Łodzi. Zawyrokował on, że owo świadczenie przysługuje nie tylko rodzinom ukraińskim, których wszyscy członkowie mieszkają w Polsce, ale też takim, które nie w całości mieszkają w naszym kraju. Nad Wisłą przebywa obecnie około dwóch milionów Ukraińców. Byli oni i są wychowywani w kulcie bandytów i morderców z OUN/UPA. Nietrudno jest się zatem domyślić, czym może skutkować objęcie Ukraińców programem 500+. Przypuszczam, że w niedługim czasie zorganizują się oni w zwartą grupę, która będzie bronić swych politycznych, gospodarczych i społecznych interesów. Już teraz nasi politycy nie mają na tyle odwagi i przyzwoitości, ażeby nazwać mord na Polakach na Wołyniu ludobójstwem i zakazać propagowania banderyzmu nad Wisłą. Jeśli Ukraińcy będą mieć swoją reprezentację w polskim parlamencie, stanie się to zupełnie niemożliwe. Dodatkowo będą też zwalczać polskich bohaterów, których już nazywają okupantami. Tu ich sprzymierzeńcami będzie wszelkie lewactwo plujące na Żołnierzy Wyklętych. Podejrzewam, że Ukraińcy, idąc śladami swoich gierojów, prędzej niż później przejdą na żołd niemiecki, w rezultacie czego zajmą się obroną niemieckich interesów i tropieniem „polskiego faszyzmu”. Niestety nasz naród rzadko wyciąga wnioski ze swojej tragicznej historii. Pierwszy Wołyń zafundowali nam Ukraińcy za niemieckim przyzwoleniem i z pomocą Berlina. Jak tak dalej pójdzie, to drugi zafundujemy sobie sami.

 

Daniel Patrejko

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

40 komentarzy

40 Komentarzy

 1. Leon

  10 listopada 2017 at 10:44

  Brawo

 2. wiesscar

  10 listopada 2017 at 11:35

  Co mozna poradzic by zapobiec temu zjawisku: emerytury za prace na Ukrainie z polskiego ZUS – ponoc w 2012 podpisal Kosiniak-Kamysz, 500+, Marczuk w MPiPS, wyglada to na wspieranie Ukrainy bezwarunkowe, Polacy beda emigrowac bo nie beda mogli sid utrzyma bo place niskie a Ukraincy beda przyjezdzac i osiedlac sie w Polsce, red. Sakiewicz bedzie w 7 niebie,

 3. podolak

  10 listopada 2017 at 12:00

  Twórzmy listę ukraińskich gloryfikatorów sprawców Genocidum Atrox (z dowodami ich moralnego antyludzkiego i antypolskiego łajdactwa).

  http://isakowicz.pl/lista-czcicieli-upa-i-ss-ktorzy-winni-miec-zakaz-wjazdu-do-polski/

  • msm wiadomosci

   12 listopada 2017 at 09:32

   Niemieccy ochotnicy zaciągają się do pułku „Azow” na Ukrainie.

 4. hansi

  10 listopada 2017 at 12:37

  „Niestety nasz naród rzadko wyciąga wnioski ze swojej tragicznej historii.”
  …i kolejny raz dopuszcza sobie na plecy żydownię,
  która kolejny raz w historii, robi z nas nawóz, w naszej własnej Ojczyźnie,
  i to – na nasz własny koszt…
  Pan Daniel Patrejko NIE WIDZI oczywiście całokształtu (a może WOLI nie dostrzegać..)..
  Coś, jak „Świat dywanu”, śp. Pratchetta 🙂
  Gdzie poruszamy się pomiędzy włosami dywanu, nogę od krzesła postrzegając,
  jako monumentalny słup, wiodący do nieba 🙂
  Autor (oraz niektórzy Komentatorzy..) widzi jedynie relacje polsko-ukraińskie,
  jak tę właśnie nogę od krzesła, nie dostrzegając KRZESŁA i reszty wyposażenia pokoju,
  na którego podłodze leży nasz polsko-ukraiński dywan 🙂
  Podczas, gdy – jeśli spojrzy się z bardziej wysoka – stają się przeraźliwie JASNE,
  wszelkie, z pozoru debilne, poczynania „naszej” Władzuchny w Parszawie 🙂

  • hansi

   10 listopada 2017 at 12:41

   Trzeba „zaledwie” i jedynie – powywieszać żydownię, zarówno w Parszawie, jak i w całej jej jemiołowatej hierarchii w dół, począwszy od Smolara i likwidacji sorosowych „fundacji”,
   a w następnej kolejności – „Stare Kiejkuty” i ich „ręce” w postaci generalicji (do stopnia majora w dół..) wszelkich „służb”. A wszystko NATYCHMIAST wróci do rozumu i sensu 🙂 ..
   Proste, nie ? 🙂
   Niestety. Niewykonalne…
   To nie Węgry 🙁 ..
   A więc: – SHALOM ! :)..

 5. Hania

  10 listopada 2017 at 12:57

  „Gdyby Prawo i Sprawiedliwość chciało realnie wspomagać Polaków, zachęcać do pozostania w kraju i powrotu do niego, to wprowadziłoby wolnościowe, a nie socjalne reformy”

  Ależ!
  PISowi nie zalezy na dobru Polaków, im zależy na dobru Ukraińców.
  Wpierw zarzekali się, że program 500+ dotyczy tylko obywateli Polski ( wszak z naszych podatków)
  Teraz okazuje się, że niekoniecznie…

  „Jak wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, cudzoziemcy, w tym Ukraińcy mają prawo do świadczenia 500+ także w przypadku, gdy cała ukraińska rodzina nie mieszka w Polsce, a jedno z rodziców żyje i pracuje na Ukrainie.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/polski-sad-ukraincy-maja-prawo-500-nawet-jesli-cala-rodzina-mieszka-polsce/

  Do tego dochodzi możliwość pobierania ZUSowskich emerytur.
  I już wiemy, że PIS pod wpływem amerykańskich nakazów każe nam, Polakom wziąć na utrzymanie to rozpadające się państwo.
  Pewno w zamian za Wołyń….

  ( kto przy zdrowych zmysłąch zagłosuje na PO-PIS, chyba tylko ojciec dyrektor)

  • hansi

   10 listopada 2017 at 13:15

   Przepraszam, w kwestii technicznej:
   „PISowi nie zalezy na dobru Polaków, im zależy na dobru Ukraińców.|
   Zależy na – kim ? czym ? – na dobRZE Polaków/Ukraińców.
   Poświęcimy nieco uwagi – komu ? Czemu ? – DOBRU Polaków /. Ukraińców 🙂
   I ad meritum:
   Kto zagłosuje na parszawską Władzuchnę, jak by nie była (bo jest tylko JEDNA, zaledwie się „pięknie różniąca”) ?
   NIKT już nie musi. Oni się „wybiorą” sami.
   Wystarczą rodziny, beneficjenci, pożyteczni idioci, oraz zadaniowane trolle za kasę Sorosa.
   Resztę dorobią fachowcy z Telewizorni i fotoreporterzy właściwych gazet („tłumy” w lokalach „wyborczych”).
   Tak czy owak – ale sierżant Nowak.
   Na FASADZIE zresztą – można polskiemu gojowi rzucić DOWOLNE jasełka, jak widać z najnowszej historii. I ŻADNE „wybory” niczego nie zmienią.
   Jest budowane „Międzymorze”, które zintegruje terytorialnie połowę Polski i Ukrainę i nie ma „pomyłuj, pane” 🙂
   Ja tam mam działkę na „Ziemiach Utraconych” 🙂 i nie wiem, doprawdy, co gorsze – dżuma, czy cholera ? 🙂 Czy czasem jej nie sprzedać, bo zapewne NIE będzie mi odpowiadała na garbie Władzuchna – ani żydowska (na terenie tworzonego właśnie „Międzymorza”), ani Władzuchna NIEMIECKA – na terenie ziem, które na odczepnego zostaną „zwrócone” Niemcom, wraz z dostępem do Bałtyku, z wyjątkiem Zatoki Gdańskiej…
   WĘGRY widzę, jako w miarę sensowny cel osiedlenia się na starość…
   Jeśli chcę mieć na starość w miarę mało FASZYZMU totalitarnego, polegającego na uzależnieniu wypłacania na konto mojej ciężko zapracowanej emerytury, od posiadania „aktualnych szczepień ochronnych”, co na terenie polskiego Judastanu (oraz potem i Niemieckiego Kalifatu..) czeka nas nieuchronnie,, bo to mówi elementarna LOGIKA przewidywanych zaszłości…

 6. Avicenniusz

  10 listopada 2017 at 13:00

  Wrzucił Pan do jednego kotła kilka różnych kwestii, wymieszał i na koniec postawił jedynie słuszną tezę, której podporządkowane są wszystkie rozważania.

  A więc po kolei. Można 500 + nazywać rozdawnictwem, ale trzeba pamiętać, że wszystkie państwa europejskie wypłacają jakąś formę socjalu na dzieci, nie wyłączając Wielkiej Brytanii, do której Polacy masowo emigrowali i migrują.

  Zwiększanie kwoty wolnej od podatku niczego nie rozwiąże, ponieważ prawda jest taka, że kobieta, które decyduje się na posiadanie więcej, niż dwoje dzieci (troje, czworo, pięcioro) praktycznie na stałe wypada z rynku pracy. Jeżeli chcemy propagować model rodziny wielodzietnej, musimy to robić z pełną świadomością tego, że panie, które decydują się na wielodzietność większość czasu poświęconego na aktywność zawodową spędzą na urlopach macierzyńskich, wychowawczych itd. Nie każda z nich ma męża adwokata lub menadżera, więc program 500 + de facto te rodziny bierze na utrzymanie społeczeństwa. W zamian dzieci z tych rodzin, jak dorosną, będą utrzymywać nasz system emerytalny. Jeżeli będziemy wymagać od kobiet pełnej aktywności zawodowej i zachęcać je ulgami podatkowymi, pojawi się kolejne pokolenie jedynaków, a tego nasz system społeczny może już nie wytrzymać.

  O powrocie mitycznych emigrantów z Anglii, czy Irlandii wypowiadałem się wielokrotnie. Generalnie jak ktoś już wyjechał, założył w innym kraju rodzinę, spłodził dzieci, wysłał te dzieci do szkoły, to do Polski już nigdy nie wróci, a swój kontakt z krajem ograniczy do odwiedzin krewnych na Święta. Musimy się z tym pogodzić i przestać biadolić, że politycy w tej sprawie nic nie robią. Zanim nasze wynagrodzenia zrównają się ze średnią unijna, minie jeszcze jakieś 15-20 lat, czyli czas życia jednego pokolenia. Przez ten czas więcej ludzi będzie z Polski wyjeżdżać, niż do niej przyjeżdżać, chyba, że wcześniej rozpadnie się UE, albo sami z niej wystąpimy. Dopóki będzie możliwość zarabiania za tą samą pracę 4 x więcej, niż w Polsce, to ludzie będą z tej możliwości korzystać, bo generalnie większość z nas podejmuje racjonalne decyzje.

  Faktem jest, że Ukraina buduje swoją tożsamość na banderyzmi. Byłem i widziałem murale chwalące Stepana Banderę, koszulki, breloczki, magnetki z podobizną Bandery itd. Musimy się temu przeciwstawiać. Ale większość Ukraińców, którzy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu lepszego życia Bandera obchodzi tyle, co naszych emigrantów zarobkowych w Niemczech czy Holandii Żołnierze Wyklęci. W naszym interesie jest możliwe jak najpełniejsze zasymilowanie ukraińskich dzieci, które przyjechały do nas wraz ze swoimi rodzicami. Jeżeli zrobimy to z głową, większość z nich wyrośnie na Polaków, a w ich wspomnieniach Ukraina pozostanie biednym krajem, z którego musiały uciekać przed biedą i wojną i do którego nigdy nie będą chciały wracać.

  • podolak

   10 listopada 2017 at 13:38

   Duzi neobanderowcy z Ukrainy też problemy poważne mają.Tytaniczne.

   „«Начинаем восстановление дороги к Бандере.
   Задача-минимум — капитально восстановить 4 км, а, если успеем, то все 8 км пути до Старого Угринова [село во Львовской области, место рождения Степана Бандеры », — объявил министр vининфраструктуры Украины Владимир Омелян”

   Za kasę polskiego podatnika ją robią?

   Подробности: https://regnum.ru/news/polit/2343799.html
   Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM.

  • Piotrx

   10 listopada 2017 at 16:58

   Niestety ale to pobożne życzenia wystarczy porozmawiać z nimi na tematy związane z UPA i przedstawić na to polski punkt widzenia – zaraz wyjdzie szydło z worka i z pozoru miły i sympatyczny człowiek zmienia się nie do poznania. Dotyczy to generalnie tych z zachodniej Ukrainy. Dzieci ich są chowane w kulcie OUN-UPA od małego – w jaki sposób je zasymilować skoro przedszkola i szkoły mają w Polsce też swoje ?

   Hodujemy węża na własnej piersi
   https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/485-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi

 7. jaro7

  10 listopada 2017 at 13:35

  O tym to ja już od dawna piszę.To ze wyjazd Waszcza był pod publiczkę i zagrywka dla ich „ciemnego luda” pokroju Soroka to było jasne dla kazdego normalnie myslącego Polaka.Podobnie jak zalew antypolskich ukrów w Polsce.Po to ich się sciąga by były niższe pensje i Polacy nie wracali.Natomiast ukrom pomaga się na wszelkie sposoby.Ma byc wielka chazaria i tyle.Po co sciąga się ukrów do liceów o profilu policyjnym?Dlatego uważam że politycy i działacze takich partii jak PiS,PO czy N nie powinni uczestniczyć w Marszu Niepodległości tylko w marszu w Kijowie.Ten marsz jest TYLKO dla Polaków PATRIOTÓW czyli nie dla nich

 8. Slawomir Tomasz Roch

  10 listopada 2017 at 13:57

  Witam. Jestem absolutnie przeciwny obejmowaniem 500+ dzieci Ukraincow, ktorzy nie maja polskiego obywatelstwa, to nienormalne! Niech Ukraincy utrzymuja swoje dzieci! Dlaczego my mamy utrzymywac ukrainskie dzieci?! Przeciez to idiotyczne! Pozdrawiam

 9. darek

  10 listopada 2017 at 15:54

  pieniądze na dzieci nie postawią gospodarki na nogi ale też nie taki jest ich cel. pracowałem kilka lat temu za granicą z wieloma ludźmi którzy gdyby wtedy te pieniądze były nie musieliby emigrować.znam też rodziny dla których te pieniądze to ratunek przed biedą i pożyczkami. ktoś kto twierdzi że to hodowla pisowskiej patologii i nierobów (a uważa tak wielu, dziwnym trafem tylko dobrze sytuowani) zasługuje na solidnego kopa w dupe

 10. Obat Kutil Kelamin

  10 listopada 2017 at 16:03

  kazdego normalnie myslącego Polaka.Podobnie jak zalew antypolskich ukrów w Polsce.Po to ich się sciąga by były niższe pensje i Polacy nie wracali.Natomiast ukrom pomaga się na wszelkie sposoby. Obat Kutil Ma byc wielka chazaria i tyle.Po co sciąga się ukrów do liceów o profilu policyjnym?Dlatego uważam że politycy i działacze takich partii jak PiS

 11. podolak

  10 listopada 2017 at 17:16

 12. finka

  10 listopada 2017 at 18:54

  Dobry tekst, całkowicie się z nim zgadzam, niestety „dobra zmiana” nie jest dobrą zmianą dla narodu polskiego.

 13. klioes vel pislamista

  10 listopada 2017 at 19:08

  PiS da…

  PiS dał… To znaczy zaczął rozdawanie
  Cudzych pieniędzy tym, co mają dzieci.
  Na telewizję, która „nie jest w stanie
  Zarobić”, miliard co roku poleci.

  Już deputaty dostali górnicy
  I „port lotniczy” w …Radomiu dotacje.
  Lecz na podwyżkę niech medyk nie liczy!
  Bo jest „wykształciuch”… (Ludwik Dorn ma rację!)

  PiS da na wierzbie gruszki, gdy zabierze
  Więcej pieniędzy podatnikom jeszcze.
  „PiS da…” Z prawicą nie ma, mówiąc szczerze,
  PiSowski program wiele. Lecz go streszczę:

  „Centralny będzie w Polscce Port Lotniczy
  Przekop Mierzei, dla wszystkich mieszkanie.“
  Ten, kto zarabia, niech pieniadze liczy!
  Bo, chce czy nie chce, da finansowanie…

  Będzie dotował dalej loty LOT-u,
  PiS-u koleje („500 plus Włoszczowa“)
  I elektrycznych aut fabryki… Bo tu
  PiS rządzi! PiS da …socjalizm od nowa!

 14. mir

  10 listopada 2017 at 20:07

  PiS hoduje UPAiński wrzód na polskim społeczeństwie, mogą być z tego olbrzymie problemy w przyszłości.
  Może jednak nawet elektorat 500+ zauważy że coś jest nie tak? PiS wygrał, bo sprzeciwił się sprowadzaniu wrogich islamskich imigrantów. Jednocześnie sprowadza miliony (ma być jeszcze ściąganie rodzin) wrogich imigrantów z banderowskiej Ukrainy. To jest nie do obrony… o ile elektorat 500+ poświęci 5 minut by przemyśleć sprawę.
  Powinny powstać i aktywnie działać partie narodowe gotowe realizować polskie interesy. Program 500+ (dla polskich rodzin) mogą utrzymać – mimo iż to socjal, to jednak lepiej działać by poprawić demografię.

 15. Tz

  10 listopada 2017 at 22:04

  Autorowi należy skopać dupę za krytykę programu 500+, który miliony polskich dzieci ratuje przed bieda. Zwykle s-korwin-synstwo!

 16. max

  10 listopada 2017 at 23:22

  Drodzy polscy internauci , patryjoci!!!! tu nie ma co swoich zali wypisywac na forach internetowych , nalezy zadac od polskiego rzadu PIS , aby kategorycznie zaprzestal przyjmowania do polski ukraincow, z tego w przyszlosci beda same problemy z nimi , skoro juz wiadomo ze gloryfikuja oni UON UPA , zbrodniarza bandere. nalezy pisac petycje w tej sprawie, motywujac wrogie nastawienie probanderowskich ukraincow do polakow. jezeli PIS nie zareaguje stanowczo tzn ze Pis jest anty- Polski.

 17. LSED

  10 listopada 2017 at 23:25

  Panie Patrejko w punkt!

 18. jaro7

  10 listopada 2017 at 23:35

  U k r y znowu dały w japę Pis!
  ‚Szef Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa: Ukraina nie musi przejmować się kaprysami Polski .Witalij Portnikow uważa, że Ukraina może ignorować stanowisko polskich rządzących, dopóki nie zostaną zastąpieni przez „dorosłych” polityków.”Czy teraz wyciągniecie głowę z ich 4 liter czy dalej będziecie uważać że deszcz pada.

 19. Leszek1

  11 listopada 2017 at 04:23

  Chyba wystarczajaco duzo przykladow wskazuje na to, ze Polska utraciwszy niepodleglosc w 1939, nie odzyskala jej do chwili obecnej.
  Kolejne okupacyjne rzady (od 1944 roku – polskojezyczne) pracuja systematycznie nad likwidacja naszej swiadomosci i sily. Sytuacja jest na tyle powazna, ze nie widac drogi ktora moze nas uchronic przed kolejnym rozbiorem pomiedzy Niemcy i Rosje. Wlasnie niedawno prezydent Niemiec namawial sie z Putinem. Chociaz oficjanie roznia sie ich plany i zamiary, co klamliwa propaganda z naciskiem podkresla, jednak ich wspolne ustalenia nie wroza nam godziwej przyszlosci. Fakt ich wspolnych ustalen wpisuje sie w polityke globalistow dazacych do opanowania swiata, a ktora realizuje rowniez nasz kolejny polskojezyczny rzad.

 20. podolak

  11 listopada 2017 at 12:39

  Błaszczak każe ?
  Kto jemu każe?
  Takie PRAWO mamy?
  „Wysocy rangą funkcjonariusze podkarpackiej policji i oficerowie kontrwywiadu oraz tzw. pośrednicy, „odwiedzają” osoby zaangażowane w usuwanie nielegalnych „pomników UPA”.
  Próbują wpłynąć na nich, by z tego zrezygnowali.
  Policja twierdzi, że jej działania są zgodne z prawem.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/rozbiorka-nielegalnego-upamietnienia-upa-wplynela-stosunki-polsko-ukrainskie/

  Może jakiś rzeczywiście patriotyczny poseł, doniesie do prokuratury że funkcjonariusze publiczni przekraczają swoje uprawnienia.
  Nie mają do tego prawa.
  Na takie zachowania funkcjonariuszy odpowiedni art. KK jest.
  To będzie dobry test na polskość i praworządność, Ziobrowej prokuratury.

 21. klioes vel pislamista

  11 listopada 2017 at 16:23

  KEFIR
  dedykuję panu posłowi Jackowi Wilkowi

  KEFIR jest skrótem od pięciu słów.
  To: Kolektywizm – mamy go znów,
  Etatyzm – kwitnie, Fiskalizm – wrze,
  Interwencjonizm – zwieksza wciąż się.
  Redystrybucja – socjalizm to!
  I ONI siebie prawicą zwą?!

  • klioes vel pislamista

   12 listopada 2017 at 03:23

   Sieroty po komuniźmie

   Nim Polska dozna od KEFIRU sraczki,
   Cieszą się z PiS-u darowizn Polaczki.
   A głównie cieszą się w Polsce Cyganie.
   Bo mają dzieci, a „PiS daje na nie!”

   Socjalizm każdy zbankrutować musi.
   Ale nim padnie, to jednych zadusi,
   A drugich jeszcze przekupywać będzie.
   Źle uczciwemu, ale dobrze mendzie!

   Po komuniźmie jednakże sieroty
   O tym pomyśleć nie mają ochoty.
   W ogóle bardzo ich myślenie męczy…
   (Dobrze, że chociaż nie gustują w tęczy!)

 22. krzysztof m

  12 listopada 2017 at 02:13

  LUDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  LUDZIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  POWIEDZCIE MI ŻE TO SEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  POŁOWA POLICJI TO UKRY A DO SZKÓŁEK PRZYJMUJĄ NASTĘPNYCH !!!!!!!
  TEN CYRK KACZORA LEPSZY OD ” EPOKI LODOWCOWEJ „

 23. Łowca kretynów

  12 listopada 2017 at 02:25

  Tylko że islam mimo swoich wad jest uczciwszy od ukraińców .

 24. andrewss515

  12 listopada 2017 at 07:38

  Marzę byśmy potrafili razem zbudować coś wspólnego. Jeżeli zrobilibyśmy wspólny twór państwowy, coś na kształt Beneluxu – na przykład POLUKR lub UKR-POL, to będziemy państwem z którym będzie musiał się liczyć każdy i na Wschodzie i na Zachodzie – powiedział „Kurierowi Galicyjskiemu” Adam Michnik…

 25. gość

  12 listopada 2017 at 17:08

  Musisz to wiedzieć (266) Ukraiński ZUS – bankrutuje. Stąd pomysł na wypłacanie Ukraińcom emerytur?

  https://youtu.be/VkycuKEupkQ

 26. Szczerbiec

  12 listopada 2017 at 21:14

  Czy kiedyś doczekamy rządu, który nie będzie wasalem faszystowskiej Ukrainy?
  Kiedy nareszcie ofiary ludobójstwa na Wołyniu doczekają się należnej czci i pamięci na równi z ofiarami zbrodniarzy niemieckich i sowieckich?
  OUN/UPA = SS/Wehrmacht = NKWD/Armia Czerwona – co do istoty ich działań, ludobójstwa
  OUN/UPA = SS/Wehrmacht + NKWD/Armia Czerwona – co do bestialstwa i totalnego zwyrodnienia.
  Pan Prezydent uległ dekompozycji zapominając o Wołyniu (vide Bircza) i zbrodniach ukraińskich bandytów, wychwalając rząd, który z patriotyzmem nie ma nic wspólnego, tańcząc jak kukiełki pod dyktando UPA-dliny. Ale Naród się budzi i wszystko pamięta …

 27. IGO

  13 listopada 2017 at 21:21

  Pan Daniel Partejko: Z Pańskim tekstem zgadzam się, wszakże za jednym wyjątkiem. Kaczyński i PiS doskonale wiedzą, że dobrobyt pochodzi z pracy, chyba nie sądzi Pan, że są takimi głupcami. Program 500+ jest tylko narzędziem do zapewnienia sobie przedłużenia sprawowania władzy w następnych wyborach.To zwyczajna z punktu ekonomicznego, socjalnego i społecznego cyniczna głupota i polityczne draństwo za które zapłacimy w podatkach bo na takie fanaberie pozwala tym etatystycznym i socjalistycznym szubrawcom obowiązujące prawo, model państwa i ordynacja wyborcza. Te partyjne sitwy wybierają się same, żrą się między sobą o kolejność dziobania na naszych oczach wmawiając nam że to dla naszego dobra, a my durnie co 4 lata ponownie ich wybieramy bo to oni nam sporządzają listy wyborcze na które grzecznie głosujemy, nie rozumiejąc, że to fikcja, zwyczajna ustawka. Stoją za parawanem wyborczym i ryją ze śmiechu jak uczciwe mikrocefale głowią się nad wyborem kolejnego politycznego pajaca, który chce nam zrobić dobrze, ale jak zwykle nigdy się tego nie doczekamy.Więc wierzmy w te gusła dalej i nie narzekajmy na nich tylko na własną głupotę.

 28. panda

  13 listopada 2017 at 22:31

  Dlaczego autor artykułu o wymowie antyukraińskiej ma ukrainskie nazwisko?

 29. pola kowalska

  14 listopada 2017 at 12:21

  Tylko jedno to nie jest RZAD POLSKI tylko zydowski.Zaden POLAK nie STERYLIZUJE wlasny NAROD nie okalecza wlasne DZIECI.Nie nazywa przyjaciolmi MORDERCOW NARODU POLSKIEGO nie dziala w interesie GLOBALISTY ZYDOWSKIEGO z USA czy IZRAELA NIEMIEC nie mowiac juz o swej RODZINIE UKRAJNSKICH ZYDOW dla ktorych tak bardzo pomagaja miljonami POLAKOW .GDZIE znow zostaly sciagniete ZYDOWSKIE BANKI do POLSKI GDZIE KRETY MORAWIECCY zaczynaja znow jak BALCEROWICZ BAWIC sie w Ekonomiste.Radziwill zadrajca SZCZEPI Z DUDA nasze dzieci.Jak tak dalej bedzie szlo to szpitale zamienja na FABRYKI SMIERCI i syropek PINI bedzie strach kupic ile w nim rteci i aluminium ile virusow zmieniajacych geny . WOJNA III SWIATOWA TRWA BEZ KRWAWA bo krew zle wyglada na ZDJECIACH lepiej po ciuchutku a skutecznie ZYDZI NASI WROGOWIE KULTURY EUROPEJSKIEJ WIARY I POLSKOSCI

 30. Ethan Malakan

  15 listopada 2017 at 16:59

  progressive web apps play store

 31. imazing serial number

  17 listopada 2017 at 07:37

  Respect to website author , some wonderful entropy.

 32. cities skylines free download mac

  20 listopada 2017 at 23:28

  You got yourself a new follower.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra