Z kraju

Stanisław Michalkiewicz o patologiach w sądownictwie i Hannie Gronkiewicz-Waltz, co to przeżywała jeden po drugim orgazmy z samym Duchem Świętym

Swój najnowszy felieton „Stare kiejkuty się okopują”, opublikowany w kanadyjskim tygodniku „Goniec”, Stanisław Michalkiewicz poświęcił kandydatowi PO na prezydenta Warszawy, i patologiom w sądownictwie.

 

Komentując nominacje Rafała Trzaskowskiego na kandydata PO na prezydenta Warszawy, Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że ogłoszenie przez Grzegorza Schetynę kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy spowodowała „ta sama ręka, która z banana wystrugała [Schetynę] (…) na ministra spraw zagranicznych”.

 

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza ręka kierująca Schetyną należała „do środowiska, które rozpinało parasol ochronny nad reprywatyzacyjnymi aferzystami w Warszawie. Nie ma bowiem takiej możliwości, by była ona w ogóle możliwa na taka skalę i przez tyle lat bez takiego ochronnego parasola. Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, co to przeżywała jeden po drugim orgazmy z samym Duchem Świętym, świetnie się nadawała na fasadę takiego procederu”.

 

Według Stanisława Michalkiewicza WSI upodobała sobie Trzaskowskiego bo „uznała, że dzięki tupetowi da [on] sobie radę z czerezwyczajką ministra Jakiego i już jako prezydent „małego żydowskiego miasteczka na niemieckim pograniczu”, jak Stanisław Cat-Mackiewicz nazywał Warszawę, pozaciera wszelkie ślady prowadzące do dysponentów ochronnego parasola”.

 

Afera z pseudo reprywatyzacją w stolicy, zdaniem Stanisława Michalkiewicza wynika z tzw „niezawisłych sędziów, których niemiecka BND, za pośrednictwem starych kiejkutów wysuwa do pierwszego szeregu walki o praworządność w tutejszym bantustanie. Dzięki książce „Resortowe togi” możemy poznać rodzinne parantele wybitnych jurysprudensów – tych ubecko-prawniczych dynastii”.

 

Dla Stanisława Michalkiewicza przykładem patologii w sądownictwie było to, że „Krajowa Rada Sądownictwa (sami się wybieramy, sami się popieramy, sami się oceniamy i sami się uniewinniamy) zablokowała” powołanie „265 asesorów sądowych”.

 

Wydarzenia te w opini publicysty potwierdzają jego negatywną opinie o prezydencie Dudzie – „tej wydmuszki pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który po 45-minutowej rozmowie z Nasza Złotą Panią z Berlina ogłosił zamiar zawetowania, a potem zawetował dwie ustawy „sądowe”, w następstwie czego wszystko zostało i chyba nadal na jakiś czas zostanie po staremu”.

 

By zlikwidować patologie w sądownictwie Stanisław Michalkiewicz proponuje „raz na zawsze zrezygnować z konstytucyjnej zasady nieusuwalności sędziów. Mianowani byliby – ale tylko na 5-letnie kadencje, powiązana z kadencją prezydenta – i co 5 lat musieliby poddać się procedurze wyborczej. Sędzia musiałby podać do publicznej wiadomości przynajmniej dwie informacje o osobie – ile wydanych przez niego wyroków uchylonych zostało w II instancji i jak długo średnio trwało rozpoznawanie sprawy od otwarcia przewodu sądowego do wyroku. Gdyby nie uzyskał w swoim okręgu (sędziowie rejonowi wybierani byliby w swoim rejonie, okręgowi – w okręgu, a sędziowie Sądu najwyższego – w skali kraju) przynajmniej bezwzględnej większości oddanych głosów (50 procent plus jeden głos), to wylatywaliby z sądownictwa bez żadnego odwołania. To może kozacki numer, ale widać, że inaczej nie przetniemy pępowiny, przez którą ubecka trucizna z PRL sączy się i zatruwa atmosferę społeczną, moralną i polityczną naszego i tak przecież wystarczająco nieszczęśliwego kraju”.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. Soroka

  11 listopada 2017 at 12:14

  Pomiatanie i bezczeszczenie Imienia Ducha Świętego świadczy o człowieku, który to robi!

  • hansi

   11 listopada 2017 at 14:55

   PAAAaanie „Soroka” 😀 ..
   Pan Stanisław NIKIM nigdy NIE pomiata 🙂
   A już na pewno – NIE Duchem Świętym 🙂
   NAWET JA – daleki jestem od pomiatania Duchem Świętym, czy innymi…atrybutami Wiary Katolickiej (czy jakiejkolwiek innej, tak długo, jak mi Wiara nie włazi na podwórko i nie NAKAZUJE (pod karą) czegokolwiek – jak robi teraz na przykład Radziwiłł, którego WIARA w szczepionki upoważnia go, jego zdaniem, do stosowania faszystowskiej PRZEMOCY wobec Ludu..)..).
   A pozwolę sobie tutaj, z nadzieją, że nie urazi to „uczuć religijnych” Pana „Soroki”,
   zacytować zwrotkę „Pieśni Dziadowskiej”:
   „Aaaanioł Pański zmajstrował Paaannnie Maryyyyjiiii….,
   aaaaaa całom winem zwalił – naaa Duchaaaa Święęteeegoooo !…”
   😀
   Wiem, że to portal katolicki, hej 🙂
   POMIMO TO – liczę na POCZUCIE HUMORU tutejszych Wierców 🙂

  • klioes vel pislamista

   11 listopada 2017 at 16:17

   Pomiatanie Duchem Świętym?
   Pisze Pan chyba O Gronkowcu?

   • Soroka

    11 listopada 2017 at 17:20

    Ja nie piszę o gronkowcu, tylko o Michalkiewiczu!
    Jak można wypisywać, że ktoś miał orgazm z Duchem Świętym???!!!
    Poza tym gronkowiec może miał orgazm, ale z diabłem.

   • Danka

    11 listopada 2017 at 18:06

    Prorok Michalkiewicz dopuscil sie bluznierstwa. „Grzechy przeciw Duchowi Swietem nie beda odpuszczone” Jezus Chrystus
    Lepiej mu idzie przekonywanie, ze Zydzi powinni objac w Polsce wladze: Benjamin Netanyahu ma byc wynajety na premiera polskiego rzady, bo ” bysmy zrobili wtedy dobry interes” , mialby Polakom cos pozalatwiac w Ameryce.Natomiast najlepszym marszalkiem Sejmu mialaby byc wg proroka Michalkiewicza Anne Applebaum, zona Sikorskiego. Z wypowiedzi SM w czasie spotkania z mieszkancami Belchatowa.
    Ps.Tak a’propos, gdzie podzial sie ten wczorajszy temat z komentarzami antysemity RobertaB, fana red.Michalkiewicza, ktory usilowal mnie obrazic, za to, ze cytuje S.Michalkiewicza? Takich „antysemitow”, ktorych …..

    • klioes vel pislamista

     11 listopada 2017 at 23:47

     Grzechem pryeciwko Duchowi Świętemu jest twierdzenie o własnej bezgrzeszności.
     Nie może być on odpuszczony, bo grzesznik o odpuszczenie nie prosi…
     Tyle od strony teologii moralnej, Pani Danusiu.
     Myślę, że Michalkiewicz, zwłaszcza będąc spowiadanym w konfesjonale, takiego grzechu nie popełnia. Owszem, gdyby tego rodzaju felietonowe sformuowania wygłaszał np. w Kościele, byłaby to pewna profanacja. Ale, proszę zauwazyć, to Gronkowiec grzeszył! I grzeszy dalej kradnąc, a równocześnie zaprzeczając kradzieży. I do tego powołując się na swoje kontakty z Trzecią Osobą Trójcy Przenajświętszej.
     Michalkiewicz wytykając tę obłudę, ZDOBYWA ZASŁUGI.

     • Danka

      14 listopada 2017 at 21:35

      Prosze nie byc adwokatem diabla. Wielki Mistrz Michalkiewicz w czasie spotkania z mieszkancami Belchatowa oznamil, co nastepuje:” Nalezy wynajac Benjamina Netanyahu, premiera kraju starszych braci w wierze na premiera Polski, by nam pozalatwial co sie da u amerykanskich atarszych braci.Do tego typuje Welki Miatrz Michalkiewicz Anne Applebaum, z Grupy Bilderberg,masoni,na marszalka Sejmu, twierdzac, ze ja zna i jest cool. Pisze o tym w felietonie// raczej pod;)/ red.Pawlaysle, ze Benjamin Netanyahu nie jest do wynajecia. Nie jest tez glosem religinej rozglosni i nie jest wykladowca,nauczajacym jak mozna probowac pocwiczyc Targowice naszych czasow i szukac wzorow wsrpd masonow.

     • Danka

      14 listopada 2017 at 21:49

      Pan Michalkiewicz „wyspowiadany w lonfesjonale”? WLNP?

  • Anna

   12 listopada 2017 at 14:09

   Cenię Pana Michalkiewicza i jego mądrość,ale nie godzi się absolutnie używać słów o”jakimś orgaźmie”.Już bluźnierstwem jest używanie Trzeciej Osoby Trójcy św.Naprawdę nie godzi się używanie takich zwrotów nawet w dobrej wierze.Nie wolno absolutnie tego mówić.,

  • Anna

   12 listopada 2017 at 14:11

   Ma pan rację,to jest oburzające i mimo podziwu dla P.Michalkiewicza ,takie określeni są bluźnierstwem.

 2. fakt prawdziwy (?)

  11 listopada 2017 at 12:28

  To nie jest pomiatanie i bezczeszczenie Imienia D.Św., lecz stwierdzenie faktu, bo sama HGW, o sobie mówiła, że ma bezpośrednie relacje z D.Św.

  • klioes vel pislamista

   11 listopada 2017 at 16:21

   10/10
   To właśnie ona czyli Gronkowiec, mając stale na swojej gębie Ducha Świętego, bezcześciła i bezcześci Imię Boże i łamie 2-gie przykazanie!

  • Anna

   12 listopada 2017 at 14:16

   Relacje,a tak obelżywe określenia Pana Michalkiewicza,to zupełnie co innego.Możecie to wyśmiewać,ale Naprawdę nie wolno nam takich określeń używać wobec samego Boga,nawet jak potępiamy czyjeś zło.NIE WOLNO,TJ.BLUŹNIERSTWO.

 3. adajoz

  11 listopada 2017 at 13:42

  Co do relacji HGW z Duchem Świętym, to Pani Prezydent stolicy zdaje się za często coś bierze. Redaktor Michalkiewicz jak zawsze na poziomie!

 4. hansi

  11 listopada 2017 at 14:47

  Zamiast komentu – może odnośnik do ORYGINAŁU felietonu S.M.
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4064
  Jest to nie „ostatni” felieton, lecz szósty od końca.
  Zresztą – każdy może sobie tam wejść i poczytać.
  Przy okazji: – stronka Pana Michalkiewicza jest JEDYNĄ mi znaną,
  w trybie prawie że wyłącznie tekstowym (bez reklam i „okienek”),
  otwierającą się NATYCHMIAST, nawet na połączeniu internetowym 56 KILO-bitów,
  przy którym dzisiaj nawet SKYPE się „jąka” 😀 …
  A nawet Wujek Googel dzisio wymaga dostępu co najmniej MEGA-bita 🙂
  Bo inaczej „zawisa” 😀 …
  Traktuję więc stronkę Pana Stanisława, jako TESTER połączenia internetowego 🙂

 5. Erazm

  11 listopada 2017 at 15:49

  Jak zawsze b. dobry artykuł.

 6. Bonek

  11 listopada 2017 at 17:25

  Nie można tak żartować z Osób Boskich! Z Ducha Świętego!
  Takie rzeczy nie będą przebaczone. Czytajcie Pismo św.
  Aż wierzyć się nie chce że, p. Michalkiewicz takie coś zrobił.

  • lutek

   11 listopada 2017 at 19:17

   Pajacu, widać, że nie znasz twórzczości Mistrza Michalkiewicza. Też uważam za niewybaczalne orgazmy z Duchem Świetym tej nierządnicy Babilońskiej tym bardziej, że mi Duch Świety pożydził swoicha darów na bierzmowaniu…

 7. Akada

  11 listopada 2017 at 19:07

  Ech wy głupie zwierzęta ludzkie. Nawet nie rozumiecie co to znaczy zgrzeszyć przeciw Duchowi Świętemu. Wy zwierzęta ludzkie nie jesteście w stanie zgrzeszyć przeciw Duchowi bo najpierw musielibyście wiedzieć kim on jest, musielibyście znać jego imię a tego nawet nie wiecie. Musielibyście znać imię władcy tego świata a tego też nie wiecie. A dopóki tego nie wiecie to jesteście jedynie głupie zwierzęta ludzkie bezpodstawnie nazywające się ludźmi.

  • Danka

   18 listopada 2017 at 19:24

   Akada.Czy to juz wigilia, ze bydlo przemawia ludzkim glosem, jak ty i do tego pisze pazuami?

 8. JARO

  11 listopada 2017 at 19:10

  i tak właśnie trzeba zrobić i to już, natychmiast; przegonić tę kastę, nie podlegającą obecnie kontroli, na cztery strony świata i zacząć wszystko od nowa;

 9. kont

  11 listopada 2017 at 22:08

  Ojej, Ludziska, pan Michalkiewicz zastosował tutaj taką figurę stylistyczną z tym orgazmowaniem… Na żartach się nie znacie? HGW na początku kariery, kiedy intensywnie stręczyła się wyborcom, prezentowała się publisi jako… oazówa. Lepiej od tego przerysowania, jakie uczynił red. Michalkiewicz, chyba nie można już opisać obłudy i oportunizmu tej baby!

  • JARO

   12 listopada 2017 at 07:20

   dokładnie tak jest, z tym, że nie uważam to za żart, ale pokazanie zakłamania tej baby w bardzo charakterystyczny sposób przez pana Michalkiewicza; temat jest raczej bardzo poważny; zastanawia mnie niemoc różnych komisji, prokuratorów itd., itp., nad zaprowadzeniem porządku w tym temacie;

 10. klioes vel pislamista

  11 listopada 2017 at 23:49

  Wyrok Korwina

  PiSuar spór wiódł z Platformerem,
  Co „Nowoczesnym” był: „Prawicą
  Która z ich partii jest?” Liderem
  Prawicy kto jest? Obie szczycą
  Bardzo się prounijnością…
  A więc, co jest niezgody kością?

  PiSiak tęczowość zgniótł Platformy,
  A Platfus PiS-u rozdawnictwo.
  Oba od prawicowej normy
  Z daleka są… Współzawodnictwo
  Rozsądził Korwin: „Między nami,
  Obaj jesteście idiotami.

  Albo łotrami, co idiotów
  Udają, bo im tak wygodnie.
  Lewactwem zwać więc jestem gotów
  Tę Nowoczesnosć. Udowodnię,
  Żeście lewaki: Kto wolności
  Nie chce, ten Marksa w sercu gości!”

 11. Anna

  12 listopada 2017 at 11:53

  Cenię Pana Michalkiewicza i jego mądrość,ale nie godzi się absolutnie używać słów o”jakimś orgaźmie”.Już bluźnierstwem jest używanie Trzeciej Osoby Trójcy św.Naprawdę nie godzi się używanie takich zwrotów nawet w dobrej wierze.Nie wolno absolutnie tego mówić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra