Z zagranicy

Antonio Tajani – Potrzeba więcej Włoch w Europie a jak Włochy nie są aktywne w UE, nie powinny narzekać na pozycję Merkel

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w rozmowie z agencją prasową Ansa powiedział – We Włoszech nie powinno się narzekać na silną pozycję kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Unii Europejskiej, skoro Włochy są nieobecne na tym forum. Nie należy narzekać na to, że Merkel jest tak silna w Europie, skoro Włoch w niej nie ma. Nie mówię tego by polemizować z premierem Włoch Paolo Gentilonim czy z liderem centrolewicy Matteo Renzim.

 

– Chcę powiedzieć, że cały system kraju powinien być bardziej obecny; potrzeba więcej Włoch w Europie. Mówią, że jestem proniemiecki. W Niemczech mają wizję, realizują cele, potrafią bronić swoich interesów. My nie liczymy się w Brukseli, bo nas nie ma. Kiedy Włosi zaczynają działać, rezultaty są. Merkel wie wszystko. Zna włoską ordynację wyborczą lepiej niż my. Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble jest szczegółowo poinformowany o wynikach wyborów na Sycylii. Gdy rozmawia się z włoskim politykiem, nie jest tak dobrze poinformowany na temat wyborów regionalnych w Niemczech. Włoscy politycy  są zbyt krótkowzroczni i skoncentrowani na lokalnych wydarzeniach w swoim kraju. Potrzebna jest szersza wizja, w przeciwnym razie nie liczysz się na arenie międzynarodowej – mówił włoski przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

86 komentarzy

86 Komentarzy

 1. Tomek

  13 listopada 2017 at 19:42

  I słusznie. Zawsze mówiło się, że stery Unii mają Niemcy i Francja, a ewentualną przeciwwagą mogą być kraje typu Wielka Brytania (przed Brexitem), Hiszpania i Polska. Gdzie Włochy, jeden z największych krajów UE?

 2. youtube network

  24 listopada 2017 at 18:12

  To znaczy partie mainstreamowe. Kampania ma być finansowana z kieszeni europejskich podatników i celować głównie w młodych ludzi, którzy nie głosują zazwyczaj w eurowyborach.

 3. snapdragon 845 4k 60fps

  21 grudnia 2017 at 20:47

  Wonderful blog

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra