Z zagranicy

Szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin broni Wiatrowycza i znowu pluje Polsce w twarz

Szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin  – Ukraina będzie bronić szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza. Stosunki między Polską i Ukrainą powinny być oparte na pojednaniu, a nie na dominacji.

Pawło Klimkin w wywiadzie udzielonym ukraińskiej telewizji Inter oświadczył – Wątpię między Polską i Ukrainą dojdzie do pełnego porozumienia w kwestiach historycznych. Dodał, że nie zgadza się na brak poszanowania wobec osób, które prezentują określoną perspektywę historyczną. Ukraina będzie bronić każdego, kto zajmuje się pojednaniem. Taką osobą jest Wołodymyr Wiatrowycz. Polska jest strategicznym partnerem Ukrainy. Jak dodał, wzajemne stosunki będą się rozwijać, jednak nie mogą być oparte na próbie dominacji.

 

W zeszłym tygodniu Polska zapowiedziała możliwy zakaz wjazdu na swoje terytorium dla tych ukraińskich urzędników, którzy blokują ekshumacje i upamiętnienia polskich ofiar spoczywających na Ukrainie. Według medialnych doniesień, taki zakaz ma dotyczyć Wołodymyra Wiatrowycza – szefa ukraińskiego IPN – instytucji, która od pół roku wstrzymuje ekshumacje i upamiętnienia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

58 komentarzy

58 Komentarzy

 1. Marian

  11 listopada 2017 at 22:44

  prawy.pl zamienił się szczujnię? Ciągle tylko jakieś niszowe patologie… Chyba czas odpocząć od tego portalu.

  • PolishPolackski

   11 listopada 2017 at 23:01

   Marian, jedź do Lwowa i odpocznij wśród swoich.

   Co do meritum, to tylko ta odpowiedź pasuje:

   Taaaaaaaaaaaa……

   • PolishPolackski

    11 listopada 2017 at 23:03

    A kiedy Adrian dowiezie kolejne miliardy ojro?

  • podolak

   12 listopada 2017 at 12:14

   O Marianek -POP portalowy tak się zmęczył?
   A może tak zmęczyło go to:Węgierski premier ocenił, że „mieszkających tam naszych rodaków dotyka oczywista dyskryminacja”. W związku z tym stwierdził, że trudno współpracować z takim państwem jak Ukraina.”

   Mówienie o dyskryminacji Polaków i programowym niszczeniu polskości w UA (przy jakżesz innej do węgierskie postawie rządu RP), tak go irytuje ?

   O tej innej postawie:
   https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/orban-o-ukrainie-naszych-rodakow-dotyka-dyskryminacja/

  • Marian

   12 listopada 2017 at 12:48

   Czy tylko ja mam wrażenie, że Krakus, podolak, PolishPolackski, Karol… – to ta sama osoba?

 2. gość

  11 listopada 2017 at 23:23

  Marszałek polskiego sejmu Kuchciński to Ukrainiec i czego oczekujecie od jego decyzji.

  Myślicie, że będzie kochać Polskę?

  Czy was pojebało!

 3. Slawomir Tomasz Roch

  12 listopada 2017 at 06:34

  Minister MSZ Ukrainy Pawlo Klimkin po prostu oszalal! Chrzani na cały swiat, ze Polacy prowadza polityke dominacji! To absolutnie niedopuszczalne szalenstwo, bez dwoch zdan nie majace nic wspolnego z prawda. Oto do czego doprowadzila polityka b. nieodpowiedzialna Ministra MSZ Witolda Waszczykowskiego i Jego poprzednikow. Polityka zyczeniowa, by bylo cacy! Oto w Kijowie klamie sie juz otwarcie, ze Polacy domunuja nad Ukraincami, gdy to wlasnie Ukraina robi wlasciwie co chce od lat dla przykladu gloryfikuje odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA, a uniemozliwia godne pochowki Meczennikow Wolynia i Kresow! Na mily Bog jak mozna tak podle upokarzac nasz narod?! Ukraincy nie tylko sa nieprzyjazni w tym akcie wobec nas ale stosuja, juz wrecz wroga retoryke. Zarzucac Polsce dominacji, to wlasciwie wrogi akt ze strony Ministra MSZ Ukrainy Pawlo Klimkina. Najwyzszy czas to zatrzymac!

 4. mo

  12 listopada 2017 at 08:28

  Krótko! niech ukry spird…ją!!!

 5. finka

  12 listopada 2017 at 09:46

  I PiSowski rząd nadal działa przeciwko polskiemu narodowi ws. ukraińskich https://kresy.pl/wydarzenia/majkowski-pis-dzis-poswiecicie-bircze-jutro-przemysl/

 6. Jaca

  12 listopada 2017 at 10:28

  Oni nie rozumieją trzeba im powiedzieć po ich niemu ,,Aidi wy na ..uj,,

 7. Jantek

  12 listopada 2017 at 13:36

  Swołocz!

 8. Grad

  12 listopada 2017 at 13:53

  I powiedział Pan Bóg do Kaina, bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie.
  (…)
  I wy wszyscy ślepi faryzeusze, którzy budujecie Międzymorze wbrew woli Pana Boga, budujecie na piasku!!!

 9. mo

  13 listopada 2017 at 16:29

  krutko z nimi!!!

 10. youtube network

  21 listopada 2017 at 19:10

  W zeszłym tygodniu Polska zapowiedziała możliwy zakaz wjazdu na swoje terytorium dla tych ukraińskich urzędników, którzy blokują ekshumacje i upamiętnienia polskich ofiar spoczywających na Ukrainie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra