Rodzina

Egzekwowanie prawa penalizującego odbieranie życia nienarodzonym to obowiązek państwa

Przygotowana przez Ordo Iuris opinia prawna o której głośno w ostatnich dniach w lewicowych mediach (m.in. Polityka) to zwykły materiał informacyjny dotyczący stosowania art. 152 § 2 kodeksu karnego, który penalizuje przestępstwo pomocnictwa w nielegalnym pozbawieniu życia dziecka przed urodzeniem. Dokument systematyzuje jedynie obowiązujące przepisy prawne i przypomina o konieczności egzekwowania prawa chroniącego najsłabsze dzieci, które do tej pory pozostaje często martwą literą.

 

Tymczasem Art. 38 Konstytucji gwarantujący prawną ochronę każdego życia nakłada na państwo obowiązek stworzenia odpowiednich warunków prawnych dla skutecznej ochrony każdego życia. Ordo Iuris w przekazanej opinii prawnej zwraca uwagę na wieloletnią bierność organów państwa wobec działań wypełniających znamiona przestępstwa z art. 152 § 2 k.k.

 

Instytut Ordo Iuris, zgodnie ze swoimi celami statutowymi, broni porządku prawnego i wartości konstytucyjnych, wśród których życie niewinnego i bezbronnego dziecka zajmuje miejsce centralne. Drastycznie narusza polski porządek prawny przykładowo niezakłócane przez organy Państwa od wielu lat zjawisko stałej obecności w prasie i Internecie ogłoszeń dotyczących możliwości dokonania nielegalnej aborcji w Polsce oraz organizowania tzw. „turystyki aborcyjnej”. Jest to dowód na to, że nawet ułomne gwarancje prawne dla życia najmniejszych dzieci nie są realnie stosowane.

 

Troska o przestrzeganie prawa była i jest podstawą działań Instytutu. Przygotowana przez Ordo Iuris opinia stwierdza oczywistość, jaką jest konieczność egzekwowania obowiązującego prawa, które stanowi skuteczny środek walki z istniejącymi i szeroko znanymi, lecz de facto całkowicie bezkarnymi, patologiami życia społecznego. Podobne opinie dotyczące stosowania i wykładni prawa Instytut przygotowuje od początku swojego istnienia i, jak podkreślają to również niechętni Instytutowi publicyści, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Szereg organizacji społecznych przekazuje opinie administracji publicznej na temat istotnych dla nich kwestii i jest to ważna funkcja organizacji pozarządowych w społeczeństwie obywatelskim. Dlatego budowanie sensacji wokół działalności opiniodawczej Ordo Iuris ma charakter stygmatyzujący i dyskryminacyjny.

 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że Ordo Iuris broni porządku prawnego oraz konsultuje obowiązujące oraz tworzone prawo także poza granicami Polski. Interwencje Instytutu są akceptowane i przyjmowane m.in. przez Europejski Trybunał Praw Człowieka oraz agendy ONZ, na forum której przyznano Instytutowi specjalny status konsultacyjny.

 

Instytut Ordo Iuris

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

 1. klioes vel pislamista

  14 listopada 2017 at 12:23

  Oj tam, oj tam!
  Polacy są zacofani i nie widzą prawdziwych problemów:


  Zbrodnia misgenderingu

  Joshua Sutcliffe dopuścił się zbrodni!
  I nie ma zbrodni tej wytłumaczenia.
  Nie twierdzi z resztą, że nie widział spodni…
  (Gdyby nie widział, też to nic nie zmienia.
  Bo misgenderingu zarzut powoduje,
  Że nauczyciel z pracy wylatuje!)

  „Dobra robota, d z i e w c z y n y.” Powiedział.
  A jedna z dziewczyn czuła się chłopakiem!!!
  Pastor Joshua pewnie będzie siedział,
  Nie uczył majcy, skoro jest łajdakiem.
  Bo nie to jedno ma on na sumieniu:
  Chłopcodziewczynce mówił po imieniu!…

  Trzech kuratorów zasiadło w komisji
  I przesłuchało eksnauczyciela.
  Na jaw też wyszło źródło innych scysji.
  W przerwach na obiad, jakby to niedziela
  Była, czytywał dzieciom Biblię… Skandal!!!
  Równościowości to po prostu wandal.

  „Związek mężczyzny jest to i kobiety –
  Małżeństwo.“ Rzekł raz ten zbrodniarz do dzieci.
  Tak je tumanił nie w Polsce, niestety,
  Lecz w Oxforshire… To pewne, wyleci.
  Chociaż przeprosił dziewczynkochłopaka,
  Matka zgłosiła skargę. Czeka paka…

  Ach, kiedyż w Polsce zakwitnie oświata
  Taka, jak w Anglii, gender-równościowa?
  Ach, kiedyż Polska dołączy do świata,
  Gdzie lekcja majcy jest już zmiennopłciowa?
  Ach, kiedyż słuszna ta ideologia
  Zastąpi takie głupstwa, jak biologia?!

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/w-odmetach-lewackiego-szalenstwa-brytyjskiego-nauczyciela-wyrzuca-z-pracy-bo-dziewczynke-ktora-mysli-ze-jest-chlopcem-nazwal-dziewczynka/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra