Z zagranicy

Jelisejew: Polska obiecała Ukraińcom odbudowę zniszczonych pomników UPA

Podczas spotkania Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów RP i Ukrainy w Krakowie strona polska obiecała Ukraińcom odbudowę zniszczonych pomników UPA w Polsce – taką informację podał zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Konstiantyn Jelisejew, przewodniczący ukraińskiej delegacji podczas rozmów w Krakowie.
Wypowiedź Jelisejewa ukazała się w niedzielę w audycji „Fakty tygodnia” ukraińskiej stacji telewizyjnej ICTV.

– Polska strona zapewniła nas, że będzie pracować nad tym, aby te miejsca pamięci [zniszczone pomniki UPA – red.] były odnowione i do momentu ich legalizacji pozostaje status quo – powiedział Jelisejew cytowany przez portal Kresy.pl.

Jak informuje ukraińska telewizja, odbudowa pomników rezunów to cena za zgodę na wznowienie polskich prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na Ukrainie.

Źródło: Kresy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

131 komentarzy

131 Komentarzy

 1. hansi

  20 listopada 2017 at 12:30

  ..słuchać hadko 🙁
  „POLSKA obiecała” ? POLSKA ?..
  Czy aktualna ekipa na fasadzie, rękami jednego jakiegoś pajaca, typu Waszczykowski, czy kto to się tam wypowiadał i „obiecał” w imieniu POLSKI, jak Duda – w Waszyngtonie obiecał Foxmannowi, oraz w Izraelu, na temat czego, do dzisiaj – ZERO jakichkolwiek sprawozdań, czy oświadczeń wobec POLAKÓW w Polsce ?.. O której się potem mówi, że „POLSKA obiecała” ??? 🙂

 2. Poryck

  20 listopada 2017 at 12:34

  Mam nadzieję, że to tylko żart albo pobożne życzenia Ukraińców! Gdzie jest komentarz do tej bulwersującej wiadomości z Kancelarii Prezydenta?

 3. fuck upa oun

  20 listopada 2017 at 12:42

  uja w czekoladzie, a nie pomniki.

 4. LSED

  20 listopada 2017 at 13:04

  Jest jakieś dementi naszych okupantów w tej sprawie, a może ten przydupas czekoladowego złodzieja puścił fake’a?

 5. Krzysztof

  20 listopada 2017 at 13:36

  Albo to plotka albo Duda szykuje się na polityczne samobójstwo.

 6. Sławomir

  20 listopada 2017 at 15:17

  Czy każde kretyństwo należy brać za prawdę ? Przecież taka decyzja to samobójstwo polityczne.
  Prędzej chodzi o pomniki żołnierzy URL w Kaliszu i Szczypiornie na tamtejszych cmentarzach ich żołnierzy. Bo o tym ostatnio rozpisywali się w mediach ukraińskich.
  Należy poczekać na konkrety, a nie emocjonować się przy klawiaturach ku uciesze naszych wrogów.

 7. Ania

  20 listopada 2017 at 15:38

  PO-PSLściagał Ukraińców a teraz PIS ściąga Ukraińców.Ludzie mówia że w Polsce juz jest ok.4-5 mln Ukraińców . Morawiacki z PIS nawołuje że trzeba w Polsce więcej Ukraińców.Jak widać Polacy nie sa do niczego potrzebni w Polsce.Polaków nie potrzebuja też przedsiebiorcy.PO-PIS dziela sie rządzeniem .Zagłosują na nich Niemcy, folksdojcze,Ukraińcy,Żydzi,separatyści z RAŚ.Aleśmy znów sie nabrali na Dude i PIS.

 8. ziemianka

  20 listopada 2017 at 16:18

  Mienie Żydów, którzy bezpotomnie zginęli w wyniku Holocaustu, to mienie obywateli polskich, którzy bezpotomnie zginęli. W takim przypadku mienie przejmuje ich państwo, to znaczy państwo polskie. Chyba, że pozostawili testament, w którym inaczej rozporządzili swym mieniem.

  • Noah Wendt

   20 listopada 2017 at 16:33

   Nie bo nie zostawili testament. Gdyby zostawili to ktoś obdarowany mieniem w nim poszedl, by do polskiego sadu. Jednak widzac afere z tzw. reprywatyzacja i tu mozna zostać okradzionym przez gang panstwowy zlozony z adwokata, sedziego, rejenta, samorzadowego urzednika i innych, ktorzy uwazaja, ze mienie zydowskie nalezy sie wszystkim Polakom.
   Ach te pszeki…
   Najpierw zarzucaja Zydom, ze nie utozsamiali sie przed wojna, ba w XIX wieku, z Polska i walka o niepodleglosc, ze chcieli stworzyc Judeopolonie, nie znali polskiego i nic dla Polski nie robili, chcieli ich wypedzic na Madagaskar, brali udzial w Holokaust, w polowaniach na Zydow, w mordowaniu, w Polsce najwiecej bylo denuncjatorow i szmalcownikow, ale jak przychodzi do odpowiedzialnosci to Polacy ostatni. Pierwsi do grabiezy i zlodziejstwa. A jak sie nazywa po polsku czlowiek, co kradnie mienie po umarlych i to nie jakichkolwiek, ale po tych, ktorych sam wydal albo co gorsza sam pozbawil zycia?
   W Polsce najwiecej bylo tzw. Sprawiedliwych i szmalcownikow!

   • PolishPolackski

    20 listopada 2017 at 16:43

    Jeden ciąg oszczerstw i bredni na które masz dowody tylko w postaci oszczerstw i bredni a’la Gross. I dobrze o tym wiesz.

   • LSED

    20 listopada 2017 at 17:08

    @Noah Wendt –
    „…w Polsce najwiecej bylo denuncjatorow i szmalcownikow…” – PRAWDA.
    Nie było na okupowanych przez Niemców i Sowietów ani jednej rodziny żydowskiej, która masowo nie kolaborowałaby z najeźdźcami przeciwko Polakom lub swoim ziomkom czy to w szeregach policji żydowskiej, milicji komunistycznej czy jako zwykłe kapusie Gestapo/Abwehry bądź NKWD/GRU.

   • xyz

    20 listopada 2017 at 18:04

    Tak się składa, że przemilczałeś temat swoich pobratymców z Judenratów, zwłaszcza żydowskiej policji, tak ochoczo pakującej swoich braci do wagonów bydlęcych jadących do Auschwitz… Jak mieliśmy was szanować, skoro nie szanowaliście siebie samych??? Zapomniałeś również wspomnieć, że Polska była jedynym krajem w Europie, w którym groziła śmierć za pomoc żydom. A mimo to w waszym Jad Waszem (czy jak to się tam pisze) jest najwięcej „polskich” drzewek…

    • Noah Wendt

     20 listopada 2017 at 19:24

     A wy ciagle z tymi drzewkami?! I co z tego, ze ich najwiecej. Tak to prawda. Ale znaj kontekst, z 3,3 mln. Zydow, uratowalo sie ilu, uwaga, szesc tysiecy!!!!. Tylu uratowali Polacy. Z trzech milonow, wiesz co to proporcje?? Reszta zginela z rak Niemcow, Polakow, Ukraincow, Litwinow, z tej wyliczanki Polacy zabili najwiecej, bo prawie 600.000
     Teraz te drzewka nie wygladaja juz tak dostojnie, czy nie?
     Tematu Judenrat nie przemilczalem, ale Zydzi stworzyli go dobrowolnie? czy zmuszeni przez Waszych przyjaciol – niemieckich nazistow? Wiemy, co Polacy, ci milosierni katolicy robili Zydom pędzonym do gett! Polacy to żadni przyjaciele Zydow, a myśli tak bardzo wiele osob w Izrael, nie tylko potomkowie tych co zgineli w Polsce. Na pohybel pszekom…

     • PolishPolackski

      20 listopada 2017 at 21:31

      Ilu Polaków trzeba bylo, zeby uratowac jednego Zyda? 5? 10? Ulu dostalo te zasrane drzewka z tych 10? Ilu zginelo, bo zaryzykowali zycie dla nacji ZAWSZE Polakow zdradzajacej, nawet wiedzac o tym, ze Zyd = zdrada?

      Niestety ok 3mil Polakow ryzykowalo dla Zydow zycie co dnia. Pisze niestety, bo wdziecznosc Zyda za uratowanie mu zycia widzimy dzis prawie codzien i liczymy je w wiadrach gnoju wylewanego ma Polske.

 9. George

  20 listopada 2017 at 16:59

  No nie wierzę… To chyba jakiś fake news? Bo jeśli to prawda…

 10. darek

  20 listopada 2017 at 19:42

  Mam nadzieję, że to fake. A jeśli nie, to jest to po prostu jeszcze jedna konwulsja, którą trzeba będzie przecierpieć na drodze do wielkości Polski. Ci, co robią takie rzeczy, sami kopią dołki pod sobą. I pytanie nie brzmi, CZY w nie wpadną, tylko KIEDY w nie wpadną. Ta heca z emeryturami też do takich działań się zalicza.

 11. gość

  20 listopada 2017 at 20:38

  Nie wpuszczono pierwszego Ukraińca z „czarnej listy”

  W sobotę polscy funkcjonariusze straży granicznej nie wpuścili do kraju odpowiedzialnego sekretarza ukraińskiej Państwowej Międzyresortowej Komisji do Spraw Upamiętnienia Uczestników Operacji Antyterrorystycznej, Ofiar Wojny i Politycznych Represji Światosława Szeremeta – przekazał lwowskiej gazecie „Warianty” ukraiński urzędnik. Szeremeta został zatrzymany na przejściu granicznym w Medyce.

  Szeremeta opowiedział, że jechał do Łańcuta z ukraińską delegacją. Na przejściu granicznym polscy funkcjonariusze straży granicznej zabrali mu paszport i powiedzieli, żeby poczekał na kierownika zmiany. Ten natomiast powiadomił urzędnika, że otrzymał roczny zakaz wjazdu do Polski. Szeremeta uściślił, że ma ważną wizę Schengen wydaną przez Niemcy.

  Politykowi zabroniono wstępu na terytorium Polski, bo znalazł się na „liście Waszczykowskiego”. „Osoba ta figurowała w naszych bazach teleinformatycznych. Widniał jako osoba niepożądana, więc zgodnie z procedurą nie mógł wjechać do Polski” – powiedziała rzeczniczka bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej.

  W związku z incydentem ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy wezwało w trybie pilnym na dywanik polskiego ambasadora w Kijowie Jana Piekło.

  „Strona ukraińska wyraziła ubolewanie z powodu niewpuszczenia pana Szeremety na terytorium Polski. Zostałem również poinformowany, że to jest problem, który dotyczy uruchomienia ekshumacji, gdyż Szeremeta jest człowiekiem, który jest za to odpowiedzialny” — powiedział ambasador. „Ustaliliśmy, że należy kontynuować komunikację wzajemną i pracę i że porozumienia krakowskie zawarte między delegacją ukraińską i polską w ramach Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy są — zdaniem obu stron — nadal obowiązujące i że powinniśmy doprowadzić do tego, żeby można je było wdrażać w życie i usunąć problemy, które się na tej drodze pojawiły” – dodał Piekło.

  Jak głosi informacja MSZ Ukrainy opublikowana na stronie internetowej resortu, polskiemu ambasadorowi powiedziano, że zakaz wjazdu dla Szeremeta „jest sprzeczny z logiką konstruktywnych porozumień współprzedstawicieli konsultacyjnego komitetu prezydentów Ukrainy i Polski, które zostały osiągnięte 17 listopada 2017 roku w Krakowie”. W ministerstwie wyrażono nadzieję, że osiągnięte porozumienia „pozwolą niezwłocznie rozwiązać nieprzyjemną sytuację” związaną z ukraińskim urzędnikiem.

  Spotkanie współprzedstawicieli konsultacyjnego komitetu prezydentów Ukrainy i Polski odbyło się w Krakowie w piątek, strony omówiły bieżący stan stosunków dwustronnych i potwierdziły swoją wolę umocnienia partnerstwa strategicznego.

  https://wolnemedia.net/do-polski-nie-wpuszczono-pierwszego-ukrainca-z-czarnej-listy/

  • podolak

   20 listopada 2017 at 20:52

   „strony polska i ukraińska uzgodniły na spotkaniu, że „czarne listy” osób, którym zakazano wstępu na terytorium obu państw powinny zostać „zoptymalizowane”, czyli skrócone, tak aby nie znajdowali się na nich historycy czy działacze społeczni.”

   Dla takich „działaczek” skracają.

   https://www.ukrinform.ua/authors/arinaasinevic.html

 12. Tomasz

  21 listopada 2017 at 05:15

  Noach Wendt Nadal istnieje organizacja powrotu Zydów ateistów skupia samych bogaczy którzy obecnie chcą utworzenia Judeopoloni projektu z XIX odbywają się wasze syjonistyczne kongresy W Berlinie wam tyko chodzi o kasę razem z Niemcami tak samo jak w XIX chcecie zniszczyć Polskę i Polaków nie uda się to wam ZWYCIĘSTWO PRZYJDZIE PRZEZ MARYJĘ .BEZ BOGA ANI DO PROGA”

  • Noah Wendt

   21 listopada 2017 at 08:08

   Tak zwyciestwo od i przez Boga. Ale wy pszeki tego nie doświadczycie, bo zaczynacie byc gorsi od samych siebie, porzucacie religie ktora dawala wam sile, przestajecie zyc wartosciami, skupiacie sie na odcinaniu sobie „glowy” przez aborcje i eutanazje.
   Polska niszczy sie sama, ale chcemy podlozyc wam noge by was przewrocic. Polska nie jest nikomu potrzebna, wielu Polakom nie bedzie przeszkadzac gdy rachunki kasowac bedzie Rosja, czy Niemcy. Macie swoje wartosci europejski.

   • Tomasz

    21 listopada 2017 at 08:40

    Nohah Wend was Żydzi z Izraela i USA sama nienawiść i chciwość zniszczy.Maryja zapowiedz8iała że zniszczy somoka czyli sztana.A Jezus Chrystus mówił o was „groby pobielane” „plemie żmijowe”tacy jesteście Żydzi talmudyczni .Polacy mają wartości chrześcijańskie na których została zbudowana Europa która pogrążyła się w apostazji .Ani Żydom z Izraela USA I Europy Zachodniej oraz Niemcom i Rosji nic się od Państwa Polskiego nie należy .A bogaci Żydzi z USA są winni śmierci swoich ubogich braci obywateli II Rzeczypospolitej wyznania Mojżeszowego nie chcieli przyjąć okrętu z Żydami z Europy Wschodniej wysłanego przez Niemców w czasie II Wojny Światowej .

 13. oach

  21 listopada 2017 at 16:57

  Polaków szmalcowników karało Polskie Państwo Podziemne najwyższym wymiarem kary Śmiercią i zdrajców Polski to był kryminalny margines społeczeństwa Polskiego.A czy Żydzi rozliczyli przestępstwa których się dopuścili w czasie II wojny światowej i w późniejszym okresie? Nie rozliczyli się.Bogaci Żydzi są chciwi na cudze pieniądze .

  • Noah Wendt

   21 listopada 2017 at 17:14

   Z raportow Państwa Podziemnego wynika, ze wykonano pomiędzy 1943 a 1944 ( do powstania warszawskiego) 12 wyroków smierci. Musial byc sad i zatwierdzenie wyroku. Jednoczesnie tylko w Warszawie sami Polacy, to samo panstwo podziemne, ocenialo ilosc szmalcownikow na 3000 ( trzy tysiace!!!). Znana spiewka – Zydow wydawali ludzie z marginesu, lumpy, mety spoleczne, zdrowy trzon spoleczenstwa litował sie nad Zydami. Skad antysemityzm i wrecz zwierzeca nienawisc do Zydow wśród elit?

 14. Open borders for israel

  21 listopada 2017 at 17:58

  To wy szmalcowaliscie na samych siebie (vide Gross) i na pomagające wam polskie rodziny. Wszystko o czym piszesz to projekcja.

 15. Tomasz

  21 listopada 2017 at 18:16

  Noach Wendt same wierutne kłamstwa jesteście z Synagogi Szatana.Wasz zniszczy nienawiść i chciwość Biblijny Żyd Jezus Chrystus powiedział o was „plemie żmijowe”.

  • Noah Wendt

   21 listopada 2017 at 20:44

   Tra-la-la…Polacy niewinne ofiary wojny, juz nikt, poza wami samymi, w to nie wierzy. Nic mnie wasz Jezus nie interesuje. Raz tego wytrycha mozna uzyc, ale caly czas, przesada!

 16. Pingback: SZOK !Donald Tusk osobiście kieruje pro ukraińską POLITYKĄ PiS w Polsce - iTVPolska Internetowa Telewizja Polska: Nowości z Polskiego YouTube

 17. Danka

  23 listopada 2017 at 12:17

  Jaka Polska?! Jaka Polska?! Prezydent Duda bedzie odnawial pomniki bestii mordujacych Polakow?! Duda! !!!

 18. Danka

  23 listopada 2017 at 14:32

  Za swoja pensje, prez.Duda!

 19. jacek

  23 listopada 2017 at 16:33

  Jeśli rezunom zbudują pomnik to własnoręcznie je rozwalę i napluję w mordę każdemu kto podejmie taką decyzję.Ktoś taki będzie skończony.

  • Danka

   24 listopada 2017 at 02:19

   Jacek! 100/100 Ten „ktos” juz naplul w twarz…SOBIE.I takiego go zostawmy.

 20. Danka

  24 listopada 2017 at 02:33

  Duda protekcjonalnie odmowil objecia patronatem prezydenckim Spolecznych Obchodow upamiwtnienia Ofiar rzezi wolynskiej, czym sie pohanbil i skompromitowal.Bardziejniz biesiadowaniem na lewackich fetach, gdzie Doda wypiela sie w jego kierunku i Majestat Rzeczypospolitej w tym momencie sie ulooootnil. To, co teraz c chce zrobic, to szczyt wszystkiego, to obraza Narodu Polskiego, panie prezydencie.Za wlasna pensje, jesli wola, niech pan funduje, co siepanu podoba, bo Polakom to sie nie podoba i nie zgadzaja sie Polacy na minumenty dzikich barbarzyncow.Czesc i Chwala Poleglym w meczarniach Rodakom.Hanba zdrajcom naszego Narodu!.

 21. Vishal Arora

  25 listopada 2017 at 06:32

  It is just promise nothing else
  Vishal
  https://examsegg.com

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra