Z kraju

Na złodzieju czapka gore, czyli Tusk tweetuje o realizacji przez PiS strategii Putina

Wczoraj przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pozwolił sobie na tweeta, w którym wprost sugeruje realizację przez rząd Prawa i Sprawiedliwości strategii Kremla, co ponoć nie pozwala mu spać spokojnie.
Do takiego wniosku doprowadził go ponoć ostry spór polskiego rządu z Ukrainą, izolacja Polski w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media.

Tweeta o takiej treści z taką sugestią na końcu, napisał człowiek, który ma zdjęcia jak robi „żółwiki z Putinem”, kilka godzin po katastrofie rządowego TU-154 pod Smoleńskiem, kiedy zwłoki większości polskiej elity, która tam zginęła, leżały jeszcze w błocie.

Donald Tusk tuż po wyborze na II kadencję przewodniczącego Rady, przy ostrym sprzeciwie premier Beaty Szydło, zarzucającej mu bezpardonowe atakowanie polskiego rządu i wręcz ostentacyjny brak bezstronności, którą powinien się cechować każdy urzędnik instytucji unijnych, udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej.

Stwierdził w nim, „że pozostanie bezstronny oraz politycznie neutralny wobec wszystkich krajów Unii Europejskiej” a wywiad z nim ukazał się pod znamiennym tytułem „Znam swoją rolę, jako przewodniczącego RE, jestem i będę bezstronny”.

Mimo tego od marca tego roku było kilkanaście wypowiedzi dla mediów w Polsce, ale także wpisów w mediach społecznościowych, w których Tusk w dalszym ciągu atakuje polski rząd i co i rusz sugeruje kary finansowe, które nieuchronnie na Polskę zostaną nałożone.

Ale pal licho „tuskową” bezstronność, od momentu wyboru na prezydenta Andrzeja Dudy i powstania rządu premier Beaty Szydło wiadomo było, że się wobec Polski skończyła i jej nie będzie, ale sugestia, że obecny polski rząd realizuje strategię Putina, jest wyjątkowo podłe.

Robi to, bowiem człowiek, który już od słynnej przechadzki po molo w Sopocie we wrześniu 2009 i przez kilka następnych miesięcy wykorzystywał rosyjską administrację do rozdzielenia wizyt (swojej i śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego), co zakończyło się tragedią pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.

Później był słynny kontrakt gazowy, w którym rząd Tuska chciał nas związać z Rosją na dostawy gazu aż do 2037 roku (dopiero po gigantycznej awanturze sejmowej na wniosek Prawa i Sprawiedliwości został on skrócony do roku 2022), zgodził na bardzo niekorzystną formułę cenową gazu i w konsekwencji najdroższy gaz dla Polski, wreszcie oddano pełnię władzy w EuroPolGazie Rosjanom, umarzając jednocześnie ponad 1 mld zł zaległych płatności za wcześniejszy przesył gazu Gazociągiem Jamalskim.

To tylko niektóre fakty z długiego 7- letniego okresu premierowania Donalda Tuska, pokazujące jak „jadł z ręki” Putinowi, temu Putinowi, który wcześniej bez żadnych zahamowań zajął dwie prowincje Gruzji i w zasadzie zająłby cały ten kraj, gdyby nie zdecydowana postawa głów państw kilku krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zorganizowana przez prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego.

Teraz według tego samego Tuska, rząd Zjednoczonej Prawicy reformujący polskie sądownictwo (eliminujący „tuskowych” sędziów na telefon, a także tych „przyklepujących” wyłudzanie kamienic w Warszawie na 120-130 letnich właścicieli), porządkujący finansowanie organizacji pozarządowych, przygotowujący repolonizację mediów, to rząd niedemokratyczny, realizujący w Polsce strategię Putina.

Jest takie polskie przysłowie „na złodzieju czapka gore”, a ponieważ obecny wymiar sprawiedliwości zbliża się szybkimi krokami do stawiania byłemu polskiemu premierowi zarzutów w związku z odpowiedzialnością jego ekipy rządowej za katastrofę smoleńską, a także słynny kontrakt gazowy z Rosją, to wczorajszy tweet Tuska, doskonale się w nie wpisuje.

Próba odwrócenia uwagi od „zasług” własnej ekipy rządowej dla strategii Putina, wczorajszym tweetem nie tylko, więc wyjątkowo podła, ale także kompletnie nieskuteczna.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. m

  20 listopada 2017 at 18:19

  Tusk natomiast jest wyjątkowo cyniczną kreaturą pozbawioną jakichkolwiek zasad, poza dążeniem do osobistego wyniesienia, zaszczytów i splendorów. Komentatorzy wyrobili mu markę polityka „teflonowego”, ale dużo bardziej niż z teflonem kojarzy się z gumą czy inną substancją na tyle glutowatą, że może wcisnąć się wszędzie i przybrać każdy kształt. Wystarczy zerknąć na jego polityczną drogę – kiedy to punktowało był liberałem, kiedy dawało profit etatystą, raz podpisywał bogoojczyźnianą do groteski „deklarację wawelską” a raz szczuł na Polaka-katolika swoich palikotów; kiedy mu się to opłacało, oddawał się z partią w opiekę Matce Boskiej Trybunalskiej i cichcem uzupełniał przed wyborami kościelny ślub po latach współżycia na kocią łapę, a kiedy potrzeby się zmieniły, oznajmiał dumnie, że nie będzie klękał przed księdzem – by w końcu, dla podlizania się szafarzom unijnych stanowisk, posterować ostro całą platformą w lewo, ku tęczowości i genderom. Wiedział zresztą przecież dobrze, że w Polsce oznacza to oderwanie jej od wyborców i nieuchronną klęskę w następnych wyborach, ale widząc swą dalszą karierę w Brukseli miał to tam, gdzie zawsze miał wszystko poza swoim interesem.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-sieroty-po-centrum,nId,2425127#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 2. m

  20 listopada 2017 at 18:19

  We wszystkim tym zaś miał zapewnione bezwzględne oddanie i wsparcie tak zwanych liberalnych elit, nawet gdy sobie z nimi grał w kulki tak demonstracyjnie, jak wtedy gdy wręczono mu petycję „obywateli kultury” z różnymi środowiskowymi dezyderatami, a on dodał do podpisów pod nią swój własny i zwrócił papier postulatorom, odsyłając ich do Ministra Kultury. Każdy skok Tuskowej hałastry, każda patologia, najbezczelniejsze kradzieże, nawet takie jak skok na OFE, były przez owe „elity” gorliwie zachwalane i rozgrzeszane. Co piąty litr paliwa lała do baków mafia, karuzele watowskie wysysały z budżetu państwa kilkanaście miliardów rocznie, gangi adwokacko-urzędniczo-sędziowskie rabowały „na rympał” warte setki milionów nieruchomości w głównych miastach – a elity zajmowały się głównie tuszowaniem wizerunku władzy i dbaniem o to, aby jej czar trwał. No bo przecież tam, z dala, straszył okropny, dwugłowy Kaczor – a potem jeszcze straszniejszy Kaczor smoleński. Straszył, indyczył się, krzyczał, a elity, złapane w słodką pułapkę – bo poza tym strachem, przyssanie do państwowego cycka też odpowiednio ukierunkowywało wrażliwość – upewniały siebie same i wszystkich, kto ich chciał słuchać, w przekonaniu, że przeciwko Kaczorowi i PiS nic nie jest zbyt podłe, nic zbyt chamskie, wolno łamać każde tabu, robić każde świństwo, puszczać się na najgrubsze podłości, cel uświęci środki.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-sieroty-po-centrum,nId,2425127#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 3. m

  20 listopada 2017 at 18:21

 4. m

  20 listopada 2017 at 18:22

 5. m

  20 listopada 2017 at 18:29

 6. m

  20 listopada 2017 at 18:30

  Tusk zachowuje się jak jakaś obca agentura – powiedział Kukiz. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-o-tusku-to-cos-z-pogranicza-zdrady/ldn89m8

 7. m

  20 listopada 2017 at 18:32

  Sorry, ale mam do gościa słabość.

 8. finka

  20 listopada 2017 at 18:43

  Zdjęcia ze Smoleńska, jak Tusk przybija żółwika z Putinem powinny być co dzień przypominane Polakom.

 9. gemini

  20 listopada 2017 at 22:25

  Odezwał się TUSK – Typowo Ubecki Sk… , przybijający z Putinem „żółwika” i ściskający się z nim. Liczy zwyczajnie ten łotr nad łotry na ludzką niepamięć. Ale Polacy pamiętają, czekają i wiedzą, co robi się z gnidą

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra